طراحی کارت شناسایی یا طراحی کارت برای نمایشگاه یا تردد یکی از شاخه های گرافیک است که هر طراح باید آنرا خوب بلد باشد.

وقتی اسم طراحی کارت شناسایی یا کارت دانشجویی میاد سریع به این فکر میرسیم که بریم فتوشاپ و با نمونه های آماده ای که در اینترنت هست شروع به طراحی کنیم ، باید باید توجه کنید که طراحی شما باید با طراحی های انجام شده دیگران متفاوت باشه و با دیدنش این حس به مشاهده کننده ی کارت شناسایی دست نده که فکر میکنم قبلا جایی دیدمش ! این اتفاق در طراحی حرفه ای شما یک نمره منفی بزرگ هست.

طراحی کارت شناسایی یا طراحی کارت دانشجویی دارای اصولی است که باید آنها را رعایت نمود و تقریبا با طراحی کارت ویزیت متفاوت است.

در طراحی کارت ویزیت آیتم هایی مهمتر هستند و در طراحی کارت شناسایی یا کارت دانشجویی گزینه های دیگر دارای اهمیت هستند.

پس تا اینجا میدانید که طراحی کارت شناسایی و کارت دانشجویی یا طراحی کارت ویزیت متفاوت است و شاید در نگاه اول شبیه باشند اما در نگاه یک طراح حرفه ای تفاوت های متعددی وجود دارد.

طراحی نمودن را شوخی و یا دست کم نگیرید چون به هنر و کسب و کار خود آسیب وارد مینمایید و با زیاد شدن آسیب ها ، بدون شک به ورشکستگی علمی و درآمدی خواهید رسید.

در طراحی کارت شناسایی یا کارت دانشجویی گزینه هایی مانند عنوان مجموعه ، مشخصات فردی ، مسئولیت ، عکس بسیار مهم هستند که در کارت ویزیت گزینه هایی مانند عکس ، مشخصات فردی ، اغلب دیده نمیشود

ویدیو زیر یکی از آموزشهای پکیج آموزش تجاری طراحی است که توسط مانی سافت تولید شده ( برای مشاهده سایر ویدیوها اینجا کلیک کنید) ، مد نظر بگیرید این ویدیو پیش نمایش است و نسخه کامل آن در پکیج میباشد.