خوشحالم که در این صفحه هستید.

اگه برای شما هم مثل سایرین سوال پیش اومده که چرا مانی سافت چندین نوع پکیج آموزش پریمیر پرو داره؟ به این دلیله که از مشتری های قدیمی ما نیستید ولی جای نگرانی نیست چون این صفحه برای شما هست.

سری اول پکیج های آموزش پریمیر پرو CS6

سال 1392 بود که تصمیم گرفتیم در کنار کلاس های حضوری گروهی و حضوری خصوصی که داشتیم، یک پکیج آموزش برای این نرم افزار بسازیم تا علاقمندان در سراسر کشور بتونن به روش مانی سافت این نرم افزار و تدوین باهاش رو یاد بگیرن.

در اون زمان نسخه پریمیر پرو سی اس CS6 بود. اولش تصمیم داشتیم که حدود 20 ساعت بشه اما همینطور که میرفتیم جلو، از نرم افزار پریمیر پرو شگفت زده تر میشدیم و می فهمیدیم که چه دنیای بزرگی داره و داریم غرق میشیم داخلش.

اونقدر غرق شدیم که مدت زمانش به حدودا 45 ساعت رسید. تقریبا به سال 1394 و 1395 رسیدیم که ادوبی نسخه پریمیر پرو سی سی رو تولید کرد. خیلی تغییرات بوجود آورد ولی ما توجه نکردیم و سری دوم پریمیر پرو سی اس 6 رو برای درجه بندی رنگ هم تولید کردیم.

به سال 1396 رسیدیم و متوجه شدیم الان دیگه وقتشه که به سراغ نسخه پریمیر پرو سی سی بریم و رفتیم.

صفحه : لیست پکیج های آموزش پریمیر پرو سی اس 6

سری دوم پکیج های آموزش پریمیر پرو CC 2019-2020

در سال 1396 وقتی که ساختن پکیج های پریمیر پرو سی اس 6 متوقف شد، اولین نسخه سی سی این نرم افزار که در اون زمان 2019 بود رو نصب کردیم، مرور کردیم و از صفر یعنی نصب برنامه اش آموزشش رو ساختیم.

باز هم مثل روال قبل آنچنان غرق شدیم که مدت زمان این یک پکیج آموزش به 45 ساعت رسید.

نرم افزار پریمیر پرو همزمان با ارائه ی نسخه های 2019 - 2020 - 2021 دائما آپدیت شد و ما هم در همین پکیج نکات جدید آپدیت ها رو تقریبا ادامه دادیم و مدت زمان پکیج بیشتر شد.

تولید این پکیج هم به خاتمه خودش رسید و به سراغ نسخه های جدید رفتیم یعنی پریمیر پرو سی سی 2022 که تغییرات جدید و حیرت آوری رو ایجاد کرد و ما مجبور شدیم دست از نسخه های قبلی بکشیم.

صفحه : آموزش جامع پریمیر پرو از صفر تا فراتر با نسخه 2019

سری سوم پکیج های آموزش پریمیر پرو CC 2022

رسیدیم به سال 2022 میلادی یا 1400 شمسی خودمون.

شرکت ادوبی تغییرات بزرگ و عالی در پریمیر پرو بوجود آورد. از مهمترین اونها سه بخشی شدن نرم افزار که ترکیبی از ایمپورت، ادیت و اکسپورت بود. همین تغییر باعث شد که پکیج های پریمیر پرو 2019 تا 2020 ادامه پیدا نکنه.

میتونیم بگیم که بهترین اتفاق در مانی سافت همین رخدادهایی بود که نوشتیم چون باعث شد بهترین روش ساخت پکیج آموزشی با تجارب و تخصص هایی که داریم، شکل بگیره.

شاید در گذشته با جرات نمیتونستیم بگیم آموزش پریمیر پرو، اما الان این جرات رو داریم. چون روش آموزش، سبک ادامه دار بودن، ممتد بودن موضوعات، وابستگی های آموزشی شون بهم موجب میشن که شما راه یادگیری رو خیلی عالی طی کنید.

شاید اتفاقات باید رخ میداد تا این نتیجه بدست بیاد. بسیاری تیم های آموزشی همکار ما نیز در آینده به روش ما خواهند رسید و شاهد این اتفاق در مجموعه های آنها نیز خواهید بود چون مانی سافت اولین بوده و دنبال کننده های فراوانی داره.

صفحه : لیست تمام آموزش های پریمیر پرو

اتفاق های خوب در پکیج های جدید آموزش پریمیر پرو

اتفاقات قبلی باعث بوجود اومدن اتفاقات جدید بهتری شدن.

در سری های آموزش جدید پریمیر پرو، وقتی که پکیج اول یعنی : آموزش پریمیر پرو 1، شناخت نرم افزار و قواعد پایه ای از صفر رو شروع میکنید به نحوی آموزش دادیم که دیگه مهم نیست نسخه های جدید بعدی پریمیر پرو چی باشن و چه امکاناتی داشته باشن.

چون مبنای این پکیج، قواعد شرکت ادوبی در تدوین فیلم با این نرم افزار هست. قواعدی که توسط دیگران کمتر بهش توجه شده اما در مانی سافت دارای اهمیت زیادی هست.

اتفاق خوب بعدی این بود اشتباهی که در سری های اول سی اس 6 و سی سی 2019 - 2020 رو مرتکب شدیم دیگه تکرار نکنیم. شاید بپرسید کدوم اشتباه ؟ 

در اون پکیج ها به موضوعات مختلف و متعددی پرداخته شد که برخی از اونها برای افراد با نیازهای متفاوت مطلوب و جذاب نبود. بطور مثال برای یک کارگردان تلویزیونی مباحث تدوین فیلم عروسی اهمیتی نداره چون ممکنه اصلا در اون زمینه کار نکنه. یا برای یک یوتیوبر یا اینستاگرامر مباحث سینمایی اهمیتی نداره و بیشتر دنبال انیمیشن و جذابیت های حرکتی باشه. ما با کاری که کرده بودیم باعث شدیم چنین افرادی برای رسیدن به تسلط، 45 ساعت آموزش نگاه کنن در صورتیکه در روش سوم، طی 10 تا 15 ساعت آموزش به نتیجه ی مطلوب میرسن و البته خیلی دقیقتر و موشکافانه تر. چون وقتی که پکیج ها تفکیک شدن روی هر مبحث بصورت دقیقتر متمرکز شدیم.

سری سوم پکیج های آموزش پریمیر پرو از شماره 2 به بعد، تفکیک و مجزا شدن تا هر شخصی بتونه مباحث مورد نیاز خودش رو انتخاب و یاد بگیره. دیگه لازم نیست که تکنیک های عروسی رو در کنار چیزهای دیگه یاد گرفت و نیاز نیست کسی که فیلم عروسی تدوین میکنه، موشن گرافیک هم یاد بگیره.

در واقع سری سوم از اول مجددا ضبط و ساخته شد و اینطور نیست که همون سری دوم رو تفکیک کرده باشیم چون این امکان وجود نداشت.

چند پرسش و پاسخ

شرکت ادوبی در نسخه 2021 و آپدیت هاش، تغییراتی ایجاد کرد اما موجب نشد که پکیج های ما از مسیرشون خارج بشن. به همین دلیل یک پکیج آموزش رایگان پریمیر پرو با عنوان : آموزش پریمیر پرو، امکانات و قابلیت های جدید در هر آپدیت را تولید کردیم که توضیحاتش رو میتونید بخونید.

دو پکیجی که با عنوان پریمیر پرو سی اس 6 در بالاتر معرفی کردیم برای این نسخه از نرم افزار، بسیار مفید هستند و البته کاملا از صفر شروع میشن اما پیشنهاد میکنیم که اگر سیستم ضعیف دارید از این پکیج ها استفاده کنید چون ممکنه یه روزی نسخه های سی اس 6 روی ویندوزهای جدید سازگار نشه البته تا ویندوزهای 10 و 11 فعلا مشکلی وجود نداره.

مقاله : تدوین با پریمیر پرو در لپتاپ های ضعیف امکان پذیره؟ بدون پراکسی و تدوین با پریمیر پرو در سیستم های ضعیف امکان پذیره؟ بدون پراکسی رو مشاهده کنید.

اگه سیستم مناسب برای پریمیر پرو دارید لطفا سری های اول و دوم رو با سری سوم مقایسه نکنید. چون سری سوم کاملا دنیای متفاوتیه.

طی کردن مسیر یادگیری پریمیر پرو و تدوین فیلم با این نرم افزار با سری سوم معنا پیدا میکنه.

در ظاهر اینطوره اما سری های جدید حدودا 20 پکیج و بیشتر میشن و در آینده بیشتر هم خواهند شد و در مجموع قیمت 2019 خیلی خیلی کمتر از اونها هست.

میخوام نکته ای رو بگم که شاید براتون تعجب آور باشه.

تکامل در این راه هیچوقت اتفاق نمی افته و شاید بتونه نسبی باشه. هنر تدوین فیلم یک کار سلیقه ای و تکنیکه. نرم افزار پریمیر پرو در بازه های زمانی ماه و سال، آپدیت و آپگرید جدید تولید میکنه که حتما باید تغییرات و امکانات جدید رو یاد بگیرید.

پیشنهادی بهتون میکنم : هیچ وقت از یادگیری تدوین فیلم با پریمیر پرو متوقف نشید و آپدیت شدن رو در عادت هاتون قرار بدین.