کلیپ آماده عروسی استفاده نکنید با پروژه آماده به خود ضربه نزید

در این مقاله دلایلی که بخاطر آن ها نباید از کلیپ آماده عروسی و پروژه آماده عروسی استفاده کنید را توضیح خواهم داد.

 • کلیپ آماده چیست
 • کپی کار نباشید
 • خلاق باشید
 • چگونه کلیپ آماده و اختصاصی بسازیم
 • اصول ساخت ویدیو کلیپ عروسی

کلیپ آماده چیست؟ پروژه آماده نخرید

با یک عروسی یا جشن عقد مثال میزنیم، هر ویدیو کلیپ عروسی یا مراسم ازدواج یا تولد از تعدادی فیلم و عکس تشکیل میشود، با موزیک و تنظیماتی که ما انجام میدهیم در نهایت به یک فایل mp4 تبدیل و به مشتری تحویل داده میشود. این مراسم تمام شد به سراغ مراسم عروسی دیگر میرویم، باز هم تعدادی عکس و فیلم داریم که باید با موزیک هماهنگ شوند و افکت و ترانزیشن برای زیبایی درون آن پیاده کنیم.

طبق روال این ویدیو کلیپ عروسی نیز آماده شده و به مشتری تحویل میشود. همینطور که جلو میروید مراسمات زیاد خواهند شد پس به فکر فرو می روید که تعداد زیادی فیلم عروسی و مراسم دارید و باید برای همه آنها با موزیک های مشخص ویدیو کلیپ بسازید پس زمان لازم است. به دنبال چاره ای هستید که سرعت کار را افزایش دهید پس اولین گزینه، خرید پروژه آماده یا خرید کلیپ آماده خواهد شد.

گروه هایی هستند که میدانند بسیاری افراد به دلایل مشخص که پایینتر می گویم نیازمند خرید پروژه آماده یا کلیپ آماده هستند :

 • آنهایی که تدوین را درست یاد نگرفته و تیکه تیکه آموزش دیده و دائما وابسته به پروژه آماده و کلیپ آماده هستند.
 • افرادی که سر شلوغی دارند و فرصت ساخت ویدیو کلیپ یا پروژه برای هر مشتری را ندارند.
 • تیم هایی که فیلم های زیادی بر روی دستشان مانده و تنها چاره آن را استفاده از پروژه آماده یا کلیپ آماده می دانند.

شرایط بالا شما را مجبور خواهد نمود که از افراد سازنده پروژه آماده میکس فیلم، کلیپ آماده بخرید. این افراد توسط نرم افزاری مانند پریمیر ، فاینال کات ، افترافکت و نرم افزارهای سه بعدی و تدوین دیگر، با تعدادی عکس و فیلم و یک موزیک خاص پروژه را می سازند، این پروژه را به هزاران نفر می فروشند. هر خریدار فیلم ها و عکسهای خود را در پروژه قرار میدهد، خروجی میگیرد و خوشحال از اینکه چقدر سریع کار تمام شد. شرط درست کار نمودن پروژه آماده عروسی یا کلیپ آماده این است که موزیک را نباید تغییر دهید چون تمام سر ضرب ها و چیدمان و افکت ها بر اساس موزیک تنظیم شده است. تا اینجا که همه چیز خوب بود اما اشکال کار کجاست؟ تدوینگران و تیم های فراوان در سراسر کشور یک پروژه کاملا کپی و دقیقا مثل هم را با یک موزیک و یک سری تکنیک شبیه به مشتری ها تحویل داده اند و تمام این ویدیوکلیپ ها کاملا مشابه بوده و فقط عکس و فیلم شان متفاوت است. در واقع یک کپی تکراری را به مشتریان خود تحویل داده اید.

کپی کار نباشید

همانطور که هم اکنون سالها گذشته و این اتفاق تلخ برای تیم های میکس فیلم عروسی نیز رخ داده، مشتری شما برای اوایل از کلیپ راضی است اما پس از مدتی مشابه این ویدیو کلیپ عروسی خود را در فیلم همسایه یا آشنایان خواهد دید و به یاد فیلم خود می افتد، یا خود میگوید: یا شما که تدوینگر فیلمش بوده اید این پروژه را از دیگری کپی کرده اید یا آنها از شما کپی نموده اند. در دراز مدت شاهد صدها و هزاران ویدیو کلیپ شبیه به هم در کل کشور خواهید شد. حال ممکن است فکر کنید چند درصد ممکن است که افراد این کپی ها را ببینند؟ این صحبت ها بر اساس تجربه های کاری از سال 1386 هستند. خود ما نیز چنین اشتباهی را مرتکب شده ایم و نمیخواهیم شما نیز به آن دچار شوید. چاره ی کار خلاقیت و درست یاد گرفتن است.

برای ساخت ویدیو کلیپ عروسی خلاقیت داشته باشید

اوایل که شروع به تدوین و میکس فیلم عروسی میکنید زیاد در فکر این مسائل نیستید، طبیعی است چون نمی دانید اما پس از مدتی توجه شما جلب خواهد شد که همه ی ویدیو کلیپ و فیلم عروسی شما شبیه همکاران شده به دنبال چاره میگردید، تنها چاره خلاقیت است و برای خلاقیت باید مواردی را در کار خود ایجاد کنید :

 • اگر ناصحیح آموزش دیده اید یعنی از آموزشهای غیر واقعی یا اصطلاحا صفر تا صد آموزش دیده اید می بایست قدمهای یادگیری را مقداری از عقب مجدد شروع کنید، نگران نباشید چیزی را از دست نمی دهد چون زمینه دارید با سرعت خیلی بیشتری جلو خواهید رفت.
 • روش های صحیح تدوین فیلم چیزی نیست که در اصطلاح صفر تا صد بگنجد چون هنر تدوین فیلم حتی فیلم عروسی که درون خود ویدیو کلیپ های اختصاصی مانند فرمالیته، پیشکار، پشت صحنه، اینترو دارد و از طرف دیگر کل فیلم عروسی را نیز خواهد داشت، کار آسانی نیست و نباید دست کم گرفته شود، کسب و کار میکس فیلم عروسی بسیار پردرآمد است پس باید با قواعد تجاری انجام شود.
 • زمانی می توانید ویدیو کلیپ عروسی حرفه ای بسازید که قدم های یادگیری را صحیح برداشته باشید، وقتی درست آموزش ببینید بدون شک با انواع تکنیک ها و ابزارها و تجربیات کار آشنا خواهید شد، آن زمان است که می توانید کارهای خود را با دیگر حرفه ای ها مقایسه کنید، در غیر اینصورت باید یک کپی کار باشید و همیشه در سطح پایین بمانید.

برای یادگرفتن و پیشرفت هیچوقت دیر نیست مخصوصا اینکه مشتریانی دارید که میتوانید کارهای جدید و خلاقانه خود را بر روی فیلم عروسی آنها پیاده کنید، پس همین حالا شروع کنید.

خودمان فیلم عروسی میکس کنیم و کلیپ آماده را بسازیم

اگر چنین تصمیمی گرفته اید که به شما تبریک می گوییم، نه برای اینکه محصولات آموزشی مانی سافت را تهیه کنید، بلکه قصد دارید کاملا مستقل و خلاقانه مشتری ها را حفظ و آینده ی کاری خود را محکم تر کنید.

برای اینکه کلیپ عروسی یا پروژه آماده برای فیلم های خود بسازید چند مرحله ی خیلی مهم را باید بگذرانید :

با طی نمودن مراحل گفته شده شک نداشته باشید میکس فیلم عروسی و ساخت ویدیو کلیپ عروسی یا کلیپ فرمالیته را خیلی عالی فرا خواهید گرفت و احتمالا اغلب پیج های اینستاگرام و تیم هایی که نمونه ویدیوکلیپ خود را منتشر می نمایند را دیگر قبول نخواهید داشت، این صحبت ما زمانی اتفاق خواهد افتاد که نظرات خریداران این پکیج ها را بخوانید و در کنارش نمونه آموزشهای ارائه شده در صفحه هر پکیج را نیز مشاهده کنید. لیست آموزش ها.


برای موفقیت پله های موفقیت شما را ساخته ایم، کافی است گام بردارید


مانی سافت تعصب خاصی روی هیچ نرم افزاری ندارد چون هر نرم افزاری دارای توانایی های خاص خود میباشد. اگر درست آموزش ببینید بدون شک با اغلب نرم افزارها میتوانید میکس فیلم عروسی انجام دهید. بسیاری افراد به دلیل وجود کلیپ های آماده عروسی به سراغ نرم افزار ادیوس میروند و فرصت یک موفقیت و یادگیری حرفه ای و از همه مهمتر اجرای خلاقیت را از خود میگیرند، اگر میخواهید کلیپ آماده کار کنید بهتر است یاد بگیرید از کلیپ آماده خودتان استفاده کنید، آنهایی که با تجربه ی خود تولید نموده اید نه کلیپ های آماده ای که در بازار به فروش میرسد و هزاران نفر همزمان از آنها در فیلم عروسی خود استفاده میکنند.