چرا خروجی پریمیر را باید با میدیاانکودر گرفت؟ساختار و قابلیت های پریمیر بسیار فرق نموده و دیگر نمیتوان براحتی توسط اکسپورت مستقیم خروجی گرفت به دلایلی باید با میدیا انکودر خروجی تولید کنیم.

میدیاانکودر Media Encoder چیست؟ اینجا کلیک کنید

یکی از عملیاتی که در زمان تدوین فیلم با افترافکت و پریمیر انجام میدهیم اصطلاحا خروجی گرفتن است یعنی پروژه را به گونه ای اماده میکنیم که بتوان آنرا در هر دستگاهی پخش و مشاهده کنیم.

در گذشته وقیتکه میخواستیم خروجی را در افترافکت و پریمیر بگیریم براحتی با طی نمودن چند کلیک خروجی ذخیره میشد اما از زمانی که شرکت ادوبی توانایی های نرم افزار افترافکت و پریمیر را بالاتر برده و هچنین از وجود کارتهای گرافیکی شتاب دهنده بیشتر استفاده میکند،خروجی گرفتن توسط دستورات داخلی خود پریمیر و افترافکت منسوخ و دیگر کاربرد ندارد اما متاسفانه هنوز برخی افراد اصرار به استفاده از روش قدمی هستند یعنی خروجی گرفتن با امکان داخلی خود برنامه.

خطای خروجی و اکسپورت Export پریمیر Error Compiling Movie

31 دقیقه

چرا از مدیا انکودر استفاده کنیم؟

طبق برنامه نویسی هایی که روی پریمیر و افترافکت و مدیاانکودر شده،موتور رندر یا خروجی گرفتنی که در مدیاانکودر قرار گرفته بسیار سریعتر و بهتر از موتور رندر داخل برنامه پریمیر و افترافکت است و همچنین استفاده خیلی بهتری از کودا و شتاب دهنده های افکت را میبردفبر همین اساس و تغییرات دیگر نباید انتظار از موتور رندر خروجی خود برنامه ها داشت چون بدون شک در زمان خروجی گرفتن امکان وجود خطا و بسته شدن خودکار برنامه رخ خواهد داد،اگر لازم است حتما با موتور رندر داخلی پریمیر و افکت انجام دهید بهتر است پروژه های بسیار سبکی که فاقد افکت های سنگین یا پلاگین های پیشرفته هستند را انجام دهید که باز هم در حالت کلی ، مانی سافت توصیه نمیکند.

اموزش خروجی پریمیر با میدیاانکودر

پشتیبانی برنامه ها از خروجی 

پریمیرپرو همچنان از منوی اکسپورت و مووی امکان اکسپورت گرفتن در شرایط خاص را دارد اما افترافکت در نسخه های جدید این قابلیت را از میان برداشته و مجبور هستیم که پروژه را مستقیم توسط میدیاانکودر تولید کنیم که ممکن است در آینده خروجی گرفتن فعلی پریمیر نیز حذف شود ( فقط در حد یک پیش بینی ساده ).

me2

مزیت های استفاده از میدیاانکور

  1. مانند گذشته نیازی نیست که خود پریمیر و افترافکت برای خروجی گرفتن در تمام مدت باز باشند و میتوانیم آنها را ببندیم و بصورت مستقل سکانس ها یا سکانس مشخصی از پریمیر و افترافکت را خروجی بگیریم بدون اینکه برنامه های اصلی را باز کنیم.
  2. سرعت در خروجی گرفتن با میدیاانکودر بسیار بالاتر از خود برنامه ها میباشد
  3. میدیاانکودر استفاده خیلی بهتری از کارت گرافیک برای رندر و تولید فایل نهایی مینماید
  4. در میدیاانکودر میتوانیم انواع پروفایل های مورد نیاز را از قبل تولید کنیم تا دیگر نیازی به طی نمودن مراحل تکراری نداشته باشیم
  5. بدون نیاز به برنامه های تدوین فیلم مانند پریمیر و افترافکت ، با میدیاانکودر میتوانیم عملیات های مانند : درج لوگو ، ایجاد پانویس یا عنوان روی فیلم ، برش دادن یا خروجی از یک محدوده مشخص فیلم ، تبدیل دسته جمعی انواع فایلها به یگدیگر ، خروجی پشت سر هم انواع سکانس های پریمیر و افترافکت به فرمت های متفاوت را انجام دهیم که اینها واقعا نیازهای هر تدوینگر است
  6. اگر آرشیو فیلم دارید و میخواهید عملیات تبدیل و برخی گزینه های مورد قبلی که گفتیم را انجام دهید ، بدون نیاز به ورود نرم افزاری مانند پریمیر ، میتوانید صدها فایل ویدیوی را به صورت یکجا و پشت سر هم انجام دهید.

اموزش خروجی پریمیر با میدیاانکودر

اینها تنها بخشی از قابلیت های میدیاانکودر است.