قصد دارم تعدادی از پکیج های آموزش نرم افزار فیلمورا Filmora به زبان فارسی رو بهمراه دوره های آموزشی این نرم افزار بهتون معرفی کنم.

قبل از هر چیزی بهتره یه شناخت خوب ازش پیدا کنید تا اصلا ببینید برای شرایط شما مناسب هست یا نه. احتمالا تعجب میکنید که چرا چنین صحبتی میکنم!

متاسفانه افرادی که میخوان ویدیو بسازن یا تدوین کنن بدون توجه به اینکه نرم افزارها چه امکاناتی دارن و آیا با سیستمی که دارن روان تدوین میکنه یا نه، همینطور شروع میکنن و بعد، احساسی تصمیم میگیرن مثلا چون یه سری افراد اسم اون برنامه رو آوردن اونها هم همون رو انتخاب میکنن که انتخاب بدون تحقیق یک ضرر زمانی و پولی هست.

بهتره قبل از آموزش بشناسیدش

این نرم افزار رو یک شرکت چینی بنام  واندرشیر Wondershare ساخته و در مدت زمان خیلی کمی تونسته رقیب جدی برای سایر نرم افزارهای تدوین فیلم بشه. احتمالا میپرسید چطور؟

فیلمورا با کارایی و سرعت خیلی بالایی که در حین تدوین فیلم داره، موجب جلب توجه خیلی از علاقمندان به این هنر بشه و البته این تنها دلیل نیست.

در نرم افزارهای دیگه برای انجام یه سری تکنیک ها و دستورات، روشهای پیچیده ای وجود داره و در کنار زحمت زیاد، هزینه بیشتری هم باید پرداخت کنیم. حتما میپرسید کدوم هزینه ؟ چند نوع هزینه وجود داره که باید بهتون بگم :

  • فرض کنید قصد استفاده از یک نرم افزار رو دارید، درسته که نسخه های غیر اصلی اونها در اینترنت فراوانه اما در اصل پولی هستن مخصوصا برای کسانی که خارج از ایران زندگی میکنن و باید مواظب نصب نسخه های غیر اصلی باشن. پس این یک هزینه چون باید لایسنس اون رو خریداری کنید.
  • نرم افزارهای تدوین فیلم نیازمند سخت افزارهای قوی هستند پس باید هزینه زیادی برای خرید لپ تاپ یا قطعات قوی تر کنیم. اینم هزینه دیگه.

بعضی ها میگن فیلمورا چون خیلی سبکه تونسته خیلی ها رو جلب کنه اما من میگم نه تنها به خاطر سرعت بلکه به دلیل امکانات و قابلیت هایی که ایجاد کرده تونسته این موفقیت رو بدست بیاره.

فیلمورا filmora چیست - درباره قابلیتهای شگفت انگیزش بیشتر بدانید

آموزش فیلمورا به صورت ریشه ای

اگه میخوای مثل خیلی ها بری سراغ نصب نرم افزارش و با کمی دستکاری کردن یه کارهایی انجام بدی، پس نیازی به آموزش نداری اما اگه میخوای مثل یک حرفه ای ویدیو بسازی و هر ویدیو بتونه تاثیر خوبی روی مخاطب بزاره بهتره با تهیه پکیج و دوره های آموزشی فیلمورا اون رو ریشه ای یاد بگیری.

تفاوت بسیاری افراد که ویدیو میسازن در همین مرحله است.

تفاوت های یادگیری خودآموز و آزمون خطا با یادگیری ریشه ای فیلمورا :

  1. در روش خودآموز وقت زیادی تلف میشه و دائما باید در اینترنت و کانالها و پیج ها دنبال یاد گرفتن باشید البته که ممکنه خوب باشه و چیزهایی هم یاد گرفته میشه ولی این نوع آموزشها چون فقط برای جلب توجه شما و بالا بردن آمار بازدید ساخته شدن اند ریشه آموزشی ندارند.
  2. بسیاری آموزشها در شبکه های اجتماعی کپی از همدیگه هستن یعنی صاحبان کانالها و پیج ها ویدیوهای خارجی و حتی فارسی رو نگاه میکنن و به زبون خودشون دوباره همون ها رو میسازن. برای باور این موضوع کافیه چند تا شون رو حتما ببینید.
  3. اوایل شروع کار با فیلمورا همه چیز خوبه و میتونید اولین ویدیوهاتون رو بسازید اما این نرم افزار، بدون شک مشکلاتی هم داره در حالت خودآموز دوباره باید دست به دامان اینترنت و گشت و گذار بشید که با هزینه و اتلاف وقت زیادی روبرو خواهید شد.
  4. بعد از مدتی به سطحی از کار باهاش میرسید که ممکنه فکر کنید این نرم افزار نمیتونه کارهای مورد نظرتون رو انجام بده پس شاید فکر رفتن به نرم افزاری دیگه بشید و این یک اشتباهه بزرگه چون احتمالا شما توانایی انجام ندارید اما چرا؟
    چون بصورت ریشه ای این نرم افزار رو یاد نگرفتید. ریشه ای یعنی برداشتن صحیح قدم های یادگرفتن نرم افزار فیلمورا به روش خودش که ترکیبی از قواعد و تجربیات مانی سافت هست. پس دارم پیشنهاد تهیه پکیج های آموزشی رو بهتون میکنم.

نمیدونم این دلایل کافی بود یا نه اما درست یادگرفتن یک نرم افزار میتونه جلوگیری کنه از هزینه های اشتباه و اتلاف وقت.

چند تا آموزش رایگان ببینیم

برای اینکه مقداری با روش آموزش فیلمورا آشنا بشید چند تا ویدیوی آموزش فارسی رو ساختیم. خیلی از علاقمندانی که در همین مرحله شما یعنی حین تصمیم گیری بین یادگیری پراکنده یا یشه ای بودن، با دیدن آموزش های رایگان این نرم افزار، بدون معطلی تمام دوره ها رو یکی یکی تهیه و الان در حال ساخت ویدیو برای پیج های اینستاگرام و کانال های یوتیوب هستند.

در فیلمورا Filmora تایتل و عنوان نویسی کنیم

آموزش تریم و کات کلیپ با فیلمورا Filmora

لیست پکیج های آموزش فیلمورا

یادگیری فیلمورا هیچوقت به انتها نمیرسه چون دو دلیل واضح وجود داره :

  1. نرم افزار دائما در حال آپدیت و ارتقا هست و در حال افزودن امکانات جدید
  2. تکنیک هایی برا ساخت ویدیو و پروژه ها بوجود میاد بی انتها هستن

در مانی سافت تعدادی پکیج یا دوره آموزش فیلمورا ساخته شده. این آموزش ها از مرحله کاملا صفر یعنی از نصب نرم افزار شروع میشن و شما رو پله پله به توانایی های بیشتر میرسونن.

مانی سافت پکیج های آموزش این نرم افزار رو به روشی میسازه که هر پکیج یک قدم محسوب میشه و برای جلوگیری از خسته شدن افراد علاقمند، یک پکیج بزرگ نمیسازه که البته این موضوع یک تجربه گرانبها هم هست.

تجربه گرانبها
سالها قبل پکیج های آموزشی بزرگی رو از لحاظ مدت زمان و محتوا ساختیم ولی طی چند سال متوجه شدیم که افراد در حین دیدن اونها خسته میشن چون مباحث زیاد، و رسیدن به یک نتیجه زمان بر میشد. بر همین اساس تصمیم گرفتیم که پکیج های آموزش فیلمورا مثل قدم های پشت سر هم بشه تا افراد با توجه به نیازشون هر کدوم رو که میخوان تهیه و یاد بگیرن.

لیست پکیج های آموزش نرم افزار فیلمورا Filmora