به تازگی میخوام وارد فیلم برداری مجالس بشم میخواستم بدونم کرین الان لازمم هست که بگیرم؟

یکی از تکنیک های فیلمبرداری در مراسم استفاده از کرین است.

کرین به شکل یک اهرم میباشد که در یک سمت آن دوربین و در سمت دیگر آن تنظیمات کنترل قرار گرفته که اپراتور یا فردی که آنرا تنظیم مینماید میتواند عملیات فیلمبرداری را بر عهده بگیرد.

با توجه به سوالی که پرسیده شد باید بگوییم که اگر فیلمبرداری از مجالس را تازه شروع نموده اید،نیازی به خرید کرین ندارید ، چون در هر شهر یا منطقه ای برخی افراد هستند که کرین دارند و وظیفه فیلمبرداری از نمای بالای مراسم شما را برعهده میگیرند.

آیا برای شروع فیلمبرداری مراسم کرین لازم است؟

در این میان چند نکته در خصوص همکاری با افرادی که دارای کرین بوده و برای مراسم شما فیلمبرداری انجام میدهند باید نکاتی را مد نظر بگیرید که مهم است :

  1. چند روز قبل با شخص دارای کرین یا کرین من Crainman هماهنگی تاریخ مراسم را انجام دهید
  2. به وی بگویید که وظیفه تنظیم کرین ، حمل و جابجای ، آوردن دوربین روی کرین و فیلمبرداری بر عهده ی او میباشد
  3. تاکید بر خوش قولی او داشته باشید و زمان شروع مراسم را اعلام کنید تا قبل از شروع مراسم یا قبل از حضور اشخاص مورد نظر در مراسم مستقر و آماده فیلمبرداری باشد
  4. کرین را میتوانید بجز تالار ، برای باغ و یا فضای باز نیز رزرو نمائید
  5. کرین ها دارای طول های متفاوتی هستند مثل دو متری ، سه متری ، چهارمتری ، ممکن است قیمت دستمزد با توجه به اندازه متفاوت باشد این موضوع را نیز مد نظر داشته باشید

این نکات تجاربی بود که پس از انجام مراسمات بسیار زیادی با آن روبرو شده ایم و هم اکنون هرچند ساده اما مهم در اختیار شما قرار داده شد.

یادتان باشد درست یادگرفتن یک وظیفه مهم برای شما میباشد ، و وظیفه درست آموزش دادن بر عهده ی ما میباشد ، محصولات آموزشی ما را مشاهده نمائید.