استفاده از گرداینت های طبیعی در طراحی پوستر و کاتالوگ موجب جذابیت بیشتر میشود.

در طراحی از گرادینت طبیعی استفاده کنید

میخوام به نکته ای جالب اشاره کنم.همیشه از زیبایی هایی که در آسمان میبینیم لذت میریم ، من که اینطور هستم ، امیدواریم شما هم اینطور باشید ، وقت غروب آسمان بسیار زیبایست ، در بسیاری از ساعات مخصوصا روزهای ابری آسمان زیبایست ، اگر ابرها را کنار بزاریم و به رنگ خود آسمان توجه کنیم ، متوجه میشیم که آسمان از بالا به پایین یعنی تا جایی که به زمین برخورد یا تلاقی میکنه ، دارای یک گرادینت هست که اغلب آبی تیره و آبی روشن رو شامل میشه،یا مثلا زمان غروب از بالا بنفش و تا پایین نارنجی یا از بالا نارنجی و تا پایین به قرمز و کمرنگ کشیده شده.

این کاری که خدا انجام داده و چقدر خوب به دل ما نشسته یک قانون طراحی هست و بسیاری از طراح ها مثل من و کسانی که از مانی سافت آموزش یاد میگیرن هم در کارهاشون رعایت میکنن.

به عکس بالا نگاه کنید گرادینت راست از دو رنگ کاملا متضاد تشکیل شده ، اما گرادینت چپ از یک رنگ که از بالا تاریک و پایین روشن تر هست ، گرادینت طبیعی به گردادینت چپ میگیم که در طراحی پوستر و کارت ویزیت و کاتالوگ بسیار موثر و چاره سازه و خیلی شبیه به همون نکات رنگ ها و گرادینت در آسمان هست.

در طراحی پوستر و کاتالوگ و کارت ویزیت ، سعی کنید از گرادینت طبیعی استفاده کنید چون در واقعیت هم وجود دارن،سعی نکنید از رنگ هایی که تضاد زیاد با هم دارن گرادینت تولید کنید اگر لازم شد از هو Hue کمک بگیرید تا موجب بشه رنگهایی که دارید بهم نزدیک باشن و بسیار دلنشین بشن،الان دیگه میدونید که چرا برخی طراحی ها خیلی به دل میشینه اما برخی دیگه نه.

امیدوارم این نکته به ظاهر کوچک اما خیلی بزرگ بهتون کمک کنه ، اگر به طراحی علاقه دارید ، محصولات آموزشی ما حتما رو بررسی کنید.