لنز پنکیک Pancake شبیه به شیرینی پنکیک است دارای ارتفاع مقداری بلند تر،بدون زوم،با کیفیت خیلی خوب که بسیاری عکاسان تمایل بیشتری به عکاسی با آن نشان میدهند.

لنز پنکیک چون شبیه به شیرینی پنکیک است این نام را برای آن گذاشته اند.در واقع لنز پنکیک ارتفاعش از شیرینی پنکیک مقداری بیشتر میباشد.بسیار جمع و جور است،فاصله ی کانونی ثابت دارند،زوم ندارند،کیفیت خیلی خوبی دارند،فقط عکاسی برای گرفتن کادربندی خود باید با دوربین عقب و جلو برود تا کادربندی در عکس درست تنظیم شود.

این یک لنز پنکیک Pancake است که برای سونی تولید شده و دارای F2.8 میباشد.لنزهای پنکیک به دلیل اینکه سبک و جمع و جور هستند و موجب میشوند حجم دوربین کوچک شده و گاه در جیب جا بگیرد،مورد علاقه بسیار از عکاسان است.

مزیت های لنز پنکیک Pancake

  1. اندازه بزرگترین مزیت استفاده از لنز پانکیک است. نه تنها راحت تر با آن مسافرت می شود، بلکه آسان و راحت دوربین شما را نیز حفظ می کند.
  2. این سیستم لنز باعث می شود که شما حرکت کنید. لنزهای پانکیک لنز PRIME هستند. آنها زوم نمی کنند. این "سیستم" شما را به حرکت، اطراف و عقب برای آزمایش با ترکیبات مختلف و چشم انداز مجبور مینماید که منجر به گرفتن عکسهای خیلی بهتر میشود.
  3. طراحی ساده و شیشه کمتر آنها به این معنی است که آنها بسیار مقرون به صرفه هستند. بدون طراحی پیچیده مورد نیاز برای یک لنز زوم، طرح های لنز پنکیک ساده هستند،پس قیمت بسیار پایینتری دارند
  4. باید بدانید که با توجه به طراحی پیچیده در لنزهای زوم،کیفیت نور اغلب ضعیفتر از لنزهای پنکیک است و از طرفی به دلیل ثابت بودن فاصله ی کانونی ، کیفیت لنزهای پنکیک بسیار بهتر است.

لنز پنکیک pancake چیست؟