این راهنما توضیحات مناسبی در مورد عکاسی از کهکشان در شب که به آن آسترو یا Astro Photography گفته میشود را ارائه مینماید.

عکاسی از عروس و داماد
به روش آسترو Astro چیست.

آسترو Astro در عکاسی از پهنه آسمان و یا Land scape در شب کاربرد دارد که هدف ثبت زیبایی ستاره ها و کهکشان و ماه می باشد که نام واقعی آن عکاسی نجومی می باشد.این عکسها از زاویه پایین به همراه لنر واید دوربین گرفته میشوند و در واقع هدف از گرفتن این عکس آسمان است و نه عروس و داماد اما از آنجایی که عروس و داماد جز سوژه های مناسب و هنری و البته تجاری هستند و همچنین وقتی عروس و داماد خود را پایین تصویر پهنه و عظمت آسمان می بینند بسیار لذت خواهند برد به یک تکنیک در زمینه آتلیه و عکاسی از عروس و داماد تبدیل شده است.

می توانیم بگوییم که یکی از بهترین نقاط برای گرفتن عکسهای عروس و داماد به روش Astro آسترو ٬ بیابان یا صحرا است که در بالا هیبت آسمان و در پایین روشنی صحرا به چشم می خورد.

نکته مهمی که در این نوع عکاسی وجود دارد آن است که در عکاسی به روش آسترو Astro اشیایی را در تصویر خواهیم دید که با چشم و به صورت عادی قادر به دیدن آنها نیستیم.

یکی از مهمترین تکنیکهای مهم در این نوع عکاسی ذخیره تصویر در زمان طولانی و همچنین افزایش قابلیت Exposure در دوربین های حرفه ای است که با این تنظیم گاها بین صد تا هزار ستاره در یک عکس قابل مشاهده می باشند.

در آسترو فتوگرافی Astro Photography به دلیل طولانی بودن مدت زمان ذخیره عکس پیکسلهای زیادی بوجود می آید که این پیکسل ها از نوع درخشان هستند و می بایست توسط تکنیک های مورد نیاز آنها را برطرف نمائید.

نمونه هایی از عکس های آسترو فتوگرافی Astro Photography

 بر روی تصاویر کلیک کنید

 AstroWedding007 AstroWedding009   AstroWedding010 AstroWedding011 
 AstroWedding012 عکاسی به روش آسترو