قبل از هر سایت فارسی زبان دیگر باید اعلام کنیم که شرکت ادوبی نسخه 2017 پریمیرپرو خود را ارائه داد.

پریمیرپرو 2017

همانطور که میدانید شرکت ادوبی در چند ماه گذشته مرتبا آپدیت های مکرری را به هدف ارتقا کیفیت پریمیرپرو و همچنین بالا بردن سرعت و افزودن امکانات جدید ارائه نموده است.

امروز 1395-08-13 شرکت ادوبی به اعضا خود ارائه نسخه 2017 یا نسخه 11 را اعلام نمود که در زیر به تغییرات گفته شده اشاره میکنیم :

1-یکی از مهمترین تغییرات نسخه 2017 ادوبی پریمیرپرو در خصوص تیمی کار نمودن میباشد

تدوین فیلم بصورت تیمی در پریمیرپرو 2017

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید کاملا مشخص است که معنای تدوین فیلم به صورت تیم و همزمان توسط چند نفر چقدر لذت بخش خواهد بود.هرشخص در زمینه ای که تخصص دارد،ویرایشهای خود را انجام داده و شخص بعدی نیز همچنین،بطور مثال من عملیات تکه تکه نمودن و انتخاب صحنه های مناسب را انجام میدهم و نفر بعدی عملیات تصحیح رنگ را انجام میدهد و .... نگفته نماند این قابلیت در محله آزمایش اولیه است البته میتوانید انجام دهید اما ممکن است نیاز به تکامل داشته باشد.

2-مبحث تولید ویدیوهای سه بعدی یا مجازی

اموزش تکنیک تولید ویدیو مجازی و سه بعدی در پریمیرپرو

همانطور که اغلب کاربران میدانند امروزه در برخی ال ای دی و پخش کننده های خانگی قابلیتی به نام سه بعدی که البته به همراه ان یک عینک مخصوص نیز هست ارائه شده.

برخی دوربین های خاصی وجود دارد که میتوانند به هدف تولید فیلم های سه بعدی و مهیج تصاویر را رکورد نمایند،حال پریمیرپرو نیز این قابلیت را در نسخه 2017 خود البته خیلی کاملتر قرار داده استتا کاربران پریمیرپرو بازهم از رقبای خود جلوتر بوده و احساس رضایت از ادوبی پریمیرپرو را داشته باشند،در تصاویر زیر محل های ایجاد این قابلیت را مشاهده نمائید :

اموزش میکس و تدوین ویدیوی سه بعدی در پریمیرپرو

اموزش میکس و تدوین ویدیوی سه بعدی در پریمیرپرو

Interpret Footage

3-قابلیت نقشه گرافیکی کلیدهای عملیاتی

این قابلیت هم ویژه تدوینگران پریمیرپرو میباشد که شیفته استفاده از پریمیرپرو برای تدوین فیلم توسط کیبورد هستند.محمد ملکی مدرس پریمیرپرو در ایران،در تمامی دوره های ارائه شده به فارسی برای پریمیرپرو،سعی خود را نموده تا کاربران توسط کیبورد و کلیدهای عملیاتی بتوانند با سرعت و البته دقت بسیار بالاتری تدوین فیلم را در پریمیرپرو انجام دهند.

نقشه گرافیکی کلیدهای عملیاتی در تدوین فیلم با پریمیرپرو

اینبار بصورت کاملا گرافیکی و رنگ بندی جذاب امکان نمایش کلیدهای عملیاتی و همچنین ویرایش آنها را در اختیار تدوینگر قرار داده است.برای مشاهده لینک کلیدهای عملیاتی این نسخه اینجا کلیک کنید.

4-بهبود قابلیت زیرنویس یا شرح نویسی در پریمیرپرو 2017

یکی از بخش های خیلی مهمی که برای برخی تدوینگران زیرنویس یا شرح نویس در پریمیرپرو نسخه 2017 بهبود بسیار مناسبی بر ان انجام شده است.

بهبود قابلیت زیرنویس یا شرح نویسی در پریمیرپرو 2017

در فرصتی مناسب در خصوص زیرنویس با شرح نویسی در پریمیرپرو اموزشی بسیلر جامع را ارائه خواهیم نمود.

5-امکان اعمال تصحیح رنگ و ارتقا کیفیت ویدیوهای اچ دی آر در پریمیرپرو 2017

امکان اعمال تصحیح رنگ و ارتقا کیفیت ویدیوهای اچ دی آر در پریمیرپرو 2017

میدانید که Color Correcton عملیات تصحیح ویدیو و Color Grading ارتقا کیفیت و انتقال حس به بیننده در پریمیرپرو یک تخصص است که هر شخصی اصول اصلی و راز آلود آنرا بداند میتوانند همگام با فیلمهای سینمایی جهانی،کلیپ ها و موزیک ویدیو و مراسمات خود را خیلی خیلی عالی ارتقا و به کیفیت اعلی برساند( اگر این علم را درک نموده باشد و نه فقط اعداد را برای زیبا نمودن ویدیو و کلیپ کم و زیاد کند).

اموزش تصحیح و ارتقا کیفیت ویدیو در پریمیرپرو به فارسی توسط مانی سافت

حال بعد از تغییراتی که در نسخه های سی سی پریمیرپرو مبنی بر مکعب های رنگی برای ارتقا کیفیت ویدیو و تصحیح رنگ ایجاد شد،اینبار شرکت ادوبی در نسخه 2017 پریمیرپرو خود قابلیت انجام کالورکارکشن و کالور گریدینگ بر روی ویدیوهای اچ دی ار HDR را بوجود آورده و موجب شده تا باز هم کاربرانش لذت جلو بودن از رقبا را لمس نمایند.محمد ملکی مدرس دوره های اموزشی تجاری پریمیرپرو در ایران،یادگیری علوم تصحیح و ارتقا کیفیت رنگ و نور در پریمیرپرو را به شما توصیه مینمایند.در صورت تمایل میتوانید از اموزشهای حرفه ای مانی سافت برای یادگیری این علم و بهتر بگوییم تخصص در پریمیرپرو استفاده نمایید.

6-افزودن قابلیت های منحصر بفرد در تنظیمات خروجی پریمیرپرو و ادوبی میدیا انکودر 2017

افزودن قابلیت های منحصر بفرد در تنظیمات خروجی پریمیرپرو و ادوبی میدیا انکودر 2017

قابلیت هایی همچون سرعت بسیار بهتر در خروجی،گرفتن خروجی و همزمان برای سایت هایی مانند یوتیوب،ویمیو و ....،اعمال تصحیحات نوری و رنگی در زمان خروجی گرفتن که بسیار مهم است،در این خصوص نیز در زمان مورد نظر اموزشهای عالی توسط محمد ملکی ارائه خواهد شد.

7-بهبود افکت و اضافه نمودن افکت های جدید صوتی در پریمیرپرو 2017

در این نسخه افکت های قبلی را برای تصحیح و رفع مشکلات صداها مانند زیر :

Adaptive Noise Reduction
Dynamics Processing
Parametric Equalizer
Automatic Click Remover
Studio Reverb

و مطابق لیست زیر افکت های جدید صوتی نیز افزوده شده است :

Analog Delay
Chorus/Flanger
DeHummer
Guitar Suite
Phaser
Single Band Compressor
Tube Modeled Compressor
Vocal Enhancer
Multi-Band Compressor

 

8-بهبود خیلی بهتر استفاده از جی پی یو GPU برای سرعت بسیار بهتر

9-ایجاد ارتباط بسیار بهتر و لینک مستقیم میان پریمیرپرو و افترافکتس

10-افزودن قابلیت جدید تبدیل چندین فایل به یک فایل بصورت مستقیم از دوربین یا حافظه ها

11- ایجاد کلید فعال و غیر فعال نمودن افکت ها دقیقا در پنجره مانیتور یا Program،برای اینکه در یک لحظه بتوانید تمام افکت های اعمال شده را در تمامی سکانس غیر فعال نمائید که قابلیتی بی نظیر است.

خواننده گرامی مطلب،از آنجایی که تمامی مطالب نوشته شده حاصل تجربه و تلاش مدرس محصولات ادوبی در ایران ( محمد ملکی ) میباشد،از شما تقاضا داریم در زمان درج این مطالب تخصصی در سایت های دیگر،حتما لینک این صفحه را بعنوان منبع ذکر نمائید.از شما متشکریم.

 

در نهایت باید بگوییم که ذکر این مطلب دلیلی بر ارائه پشتیبانی این نسخه از پریمیرپرو توسط مانی سافت نمیباشد،در زمانی که دوره مربوطه ارائه گردید،مانی سافت نیز پشتیبانی لازمه را ارائه خواهد نمود.