چرا فایلهای ام تی اس MTS در پریمیرپرو صدا ندارند و چاره چیست ؟

مشکل صدا نداشتن فایل MTS در پریمیرپرو

قصد دارم امروز به سوال بسیاری از تدوینگران و کسانی که با پریمیر و فایلهای ام تی اس Mts سروکار دارند،پاسخ بدم.

امروزه دوربین های حرفه ایه زیادی در حال تولید شدن هست و بسیاری از این دوربین ها و شرکت های تولیدکننده فرمتی بنام AVCHD و ساختار Mts رو در تنظیماتش فرمت های قابل رکورد دوربین قرار میدن که البته یکی از فرمت های حرفه ای محسوب میشه.

مشکل اینه که بسیاری از افراد شکایت دارن ، زمان وارد کردن فایلهای ام تی اس Mts به پریمیر ، متوجه میشن که فایلهاشون صدا نداره !!!

امیدواریم توضیحاتی که در ادامه میدم به کارتون بیاد و گره کار رو باز کنه

  1. نسخه ی پریمیری که دارید رو حذف کنید ، قبلش از پریست های تولید شده مطابق آموزشهایی که بهتون در پکیج ها دادیم در جایی دیگر ذخیره کنید.
  2. جدیدترین نسخه پریمیر که کاملا تست شده رو از بالای سایت قسمت ابزار و مکمل دانلود و نصب کنید ، مطابق عکس بالا همونطور که میبینید فایل ام تی اس وارد کردیم و فایل صدا بخوبی وارد شده و مشکلی نیست.
  3. جدیدترین نسخه ویندوز که 10 هست رو از بالای سایت ابزار و مکمل دانلود و نصب کنید ، اگر نصب برنامه و ویندوز رو بلد نیستید از بالای سایت محصول آموزشی ویندوز رو تهیه کنید.
  4. جدیدترین درایور کارت صدای مادربورد یا لپ تاپ رو از سایتش دانلود و نصب کنید که در نت بگیردین روش های متعددی هست.

حالت

من با دوربین پاناسونیک GH5 که یکی از بهترین های ویدیویی هست با فرمت Mts رکورد کردم در عکس بالا نمونه رو دارید میبینید و بدون مشکل و بدون نیاز به تبدیل کردن فایلها وارد پریمیر میشه و صدا داره،البته تمام شرایطی که بالا گفتم رو رعایت کردم ، حالا یه زمانی پیش میاد که همه موارد رو رعایت کردین اما فقط فایل ام تی اس mts شما صداشون نمیاد و احتمالا ممکنه مراسم هم رفته باشید و فایلها زیاد باشن ، اول اینکه امیدوارم مثل بالا برطرف بشه اما اگر نشد استاندارد ترین راه اینکه که با نرم افزار میدیا انکودر که مانی سافت یک پکیج کامل 4 ساعته برای توانایی هاش تولید کرده رو تهیه و عملیات تبدیل حرفه ای و استاندارد رو انجام و فایلها رو به MOV یا MP4 تبدیل و وارد پریمیر کنید.آپدیت بودن یکی از وظایف اصلی شماست هم علم تون رو با آموزشهای واقعی مانی سافت بروز کنید هم سیستم عامل ، هم نرم افزار و در آخر درایورها ، شک نکنید مشکلاتی که الان دارید خیلی هاشون دیگه پیش نمیاد و تدوین فیلم با آرامش خواهید داشت.برای دیدن آموزش میدیاانکودر و تدوین حرفه ای روی کلید زیر کلیک کنید.