این صفحه یک راهنمای کامل برای رفع ارور و خطای پریمیر پرو با کارت گرافیک با عناوین System Compatibility Report و Unsupported Video Driver میباشد.

مشاهده این خطا در زمان اجرای پریمیر پرو، نشانه این است که در سیستم یا لپ تاپ شما مشکلی میان، سیستم عامل و کارت گرافیک و پریمیر پرو رخ داده است که در پایین راهکاری رفع این ارور را میتوانید مشاهده کنید.

دلایل وجود ارور  System Compatibility Report و Unsupported Video Driver

با طی نمودن مراحل زیر به نتیجه خواهید رسید که مشکل دقیقا چیست و چگونه آنرا باید برطرف کنید :

 1. کارت گرافیک شما قدیمی است و می بایست آن را تعویض کنید.
 2. درایور نرم افزاری کارت گرافیک که نصب شده، با این نسخه از پریمیر پرو سازگاری ندارد یا اصلا نصب نشده یا اشتباه نصب شده و شاید درایور خراب شده است ( آموزشهای آپدیت درایور )

بررسی کارآمد بودن کارت گرافیک فعلی

قبل از هر چیز بهتر است همین حالا کارت گرافیک سیستم خود را بررسی کنید که آیا از نظر پریمیر پرو قابل قبول میباشد یا خیر ؟ ویدیو زیر را مشاهده کنید :

چه کارت گرافیکی برای تدوین فیلم و رندر بخرم

صفحه آشنایی با انواع کارت گرافیک مورد نیاز پریمیر پرو را برای بررسی مدل ها مشاهده کنید.

چه نتیجه ای گرفته اید ؟ 
آیا کارت گرافیکی که هم اکنون دارید مورد تایید پریمیر پرو میباشد ؟ اگر مناسب است پس باید به مرحله دوم بروید یعنی آپدیت و نصب درایور آن اما اگر مورد تایید نیست باید یک کارت گرافیک خریداری کنید.

ویدیوهای بررسی کارایی کارت گرافیک در تدوین فیلم را حتما مشاهده کنید :

آزمایش بررسی تاثیر کارت گرافیک در ادیت پریمیر پرو و سرعت رندر

آموزش رایگان تاثیر کارت گرافیک در سرعت تدوین با پریمیر

نحوه رفع خطا

نرم افزار پریمیر پرو استفاده فراوانی از کارت گرافیک میکند. هر زمان که کارکرد این قطعه نامناسب باشد تاثیر مستقیم روی رندر و تدوین ریل تایم خواهد گذاشت.

 • آپدیت درایور کارت گرافیک برای پریمیر پرو
  در هر سیستم عاملی مانند ویندوز، مک، لینوکس، که پریمیر پرو را نصب کرده باشید، بدون شک در سیستم خود یک کارت گرافیک دارید. کارت گرافیک میتواند یکپارچه با سی پی یو و مادربورد باشد و همچنین میتواند یک کارت گرافیک جداگانه از شرکت های AMD و Nvidia باشد. این سه نوع کارت گرافیک دارای یک نرم افزار هستند که وظیفه ایجاد هماهنگی میان سیستم عامل و نرم افزار پریمیر پرو و سایر برنامه را به عهده دارد.

  آموزش ویدیویی نحوه آپدیت درایور کارت گرافیک برای پریمیر پرو Nvidia, intel

نکات تکمیلی

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید، یک کلید فیکس Fix وجود دارد. با زدن این کلید، خود پریمیر پرو سعی در تصحیح نمودن این خطا می نماید، آن را فشار دهید، مشکلی رخ نخواهد داد. در نهایت این خطا برطرف نمی شود و می بایست راه های گفته شده را طی نمایید تا به صورت کامل برطرف شود.

رفع خطای System Capability در اجرای نرم افزار پریمیر پرو

برای رد شدن موقتی از این خطا و ورود به پریمیر پرو، پایین سمت راست تصویر بالا، روی گزینه Continue with Known issue کلیک کنید. وارد نرم افزار خواهید شد

بسیاری از عملیات تدوین را انجام خواهید داد ولی برخی از آنها بسیار کند میشوند و حتی برخی دیگر موجب بسته شدن نرم افزار. در خروجی گرفتن نیز با کندی و ممکن است با ارور روبرو شوید.
کار کردن با پریمیر پرو بدون کارت گرافیک و آپدیت بودن درایور آن، واقعا سخت خواهد شد.

در چنین شرایطی چند دلیل ممکن است باعث رفع نشدن این ارور شود :

 • درایوری که نصب کرده اید قدیمی است، حتی ممکن است از سایت اصلی دانلود کرده باشید نسخه جدید ندارد و دیگر نخواهد داشت چون کارت گرافیک شما قدیمی است و تولید کننده آن، آنرا آپدیت نخواهد نمود.
 • شاید لازم است درایور را یکبار به صورت کامل حذف کرده و مجدد نصب نمایید.

بله می توانید.

 • میتوانید اینکار را از بایوس Bios ( قبل از بوت شدن ویندوز ) آنرا غیر فعال کنید.
 • میتوانید از بخش Device Manager آنرا Disable کنید. در ویدیو بالاتر اشاره شده است.

این ارور در سیستم های مک رخ میدهد.

رفع خطای System Capability در اجرای نرم افزار پریمیر پرو

یکی دیگر از خطاهای مرسوم از نوع عدم همخوانی پریمیر با سیستم شما مختص به سیستم عامل مک میباشد، آنهایی که اپل دارند. این خطا اگر در پریمیر مک برای شما ظاهر شد یعنی نسخه کودا در حال حاضر با این نسخه از مکینتاش شما که در عکس 10.14 میباشد سازگاری ندارد شما مجبور هستید که استفاده از موتور کودا در پریمیر خود را کنار بگذارید و موتور رندر را روی Metal Mercury قرار دهید، پس در همین صفحه کلید ایگنو را فشار داده تا وارد پریمیر شوید و موتور رندر را متال انتخاب کنید.