هدف از ایجاد راهنمای جامع حل خطا و مشکلات و ارور های پریمیر پرو ، در ابتدا کمک به هنرجوها و کسانی است که پکیج های آموزشی مانی سافت را تهیه نموده اند و همچنین افرادی که با مانی سافت تازه آشنا شده اند. تمام مشکلات و خطاهایی که در این نرم افزار با آن مواجه می شوید را میتوانید در این صفحه پیدا کنید و اگر نبود در انتهای صفحه مطرح کنید. 

این راهنما به مرور آپدیت میشود و راه حل های جدید به آن انتها اضافه خواهند شد.

پریمیر پرو نرم افزاری بسیار بزرگ با توانایی های ویژه است، برای موفقیت در تدوین فیلم با آن ، کاملا حرفه ای آموزش ببینید.

چک لیست :
برای جلوگیری از بروز مشکلات در پریمیر پرو و همچنین رفع مشکلات پیش آمده، از روشهای این چک لیست استفاده نموده و لیست سوالات را نیز بررسی نمایید :
1. از جدیدترین سیستم عامل ویندوز یا مک استفاده کنید.
2. سیستم عامل تا همین امروز کاملا آپدیت باشد. ( آموزش )
3. جدیدترین نسخه پریمیر پرو را هم اکنون نصب کرده باشید. ( دانلود نسخه جدید )
4. درایور نرم افزاری کارت گرافیک و مادربورد کاملا آپدیت باشند. ( آموزش )
5. کارت گرافیک مورد تایید پریمیر پرو در لپ تاپ یا سیستم شما وجود داشته باشد. ( راهنمای کارت گرافیک )
6. پارتیشن و محل نصب سیستم عامل دارای حداقل 20 گیگابایت فضای خالی باشد. ( آموزش پارتیشن بندی + آموزش حذف فایلهای اضافه )
7. از سالم بودن هارد دیسک های Sata بجز ssd و NVME مطمئن شوید ( آموزش )
8. حداقل 16 گیگابایت رم یا حافظه موقت داشته باشید.
9. آنتی ویروس اورجینال و اصلی که هم اکنون آپدیت است روی سیستم فعال باشد و موتور اسکن آن را موقتا غیر فعال نموده باشید. ( خرید و آموزش )
10. پکیج های آموزشی پریمیر پرو را مشاهده کنید ( لیست پکیج ها )

لیست روشهای رفع انواع خطاهای پریمیر پرو

نرم افزار پریمیر پرو برای اینکه بتواند بسیاری از ویدیو افکت ها را بخوبی اجرا نماید نیازمند استفاده از کارت گرافیک است. کارت گرافیک موجب ایجاد شتاب در اجرای افکت ها خواهد شد. وقتی با خطای this effect requires gpu acceleration روبرو می شوید چند دلیل وجود دارد : 

 1. در سیستم شما کارت گرافیک مناسب برای این افکت وجود ندارد. احتمالا کارت گرافیک قدیمی است و باید جدیدتر و قوی تر خریداری کنید. 
 2. کارت گرافیک مناسب را دارید اما درایور نرم افزاری آن آپدیت نیست. باید نرم افزارش را آپدیت کنید.
 3. ممکن است کودا Cuda در پریمیر پرو شما به دلایلی فعال نشده باشد. کودا همان موتور شتاب دهنده به افکت های این نرم افزار است که برای استفاده از بسیاری افکت های شتابدار، حتما باید فعال شده باشد.

چند صفحه ی مهم که باید مشاهده کنید :

ابتدا اجازه دهید تا بررسی دقیقتری برای فعال بودن یا نبودن کودا انجام دهیم. در خود نرم افزار مسیر :
File > Project Setting > General وارد شوید. حالا به تصویر زیر توجه کنید :

کودا در پریمیر پرو فعال نیست چطور فعالش کنم؟

به کادر قرمز توجه نمایید. اگر نسخه جدید پریمیر پرو نصب باشد و کارت گرافیک مناسب را داشته باشید و درایور آن نیز فعال باشد باید گزینه کودا Cuda که با فلش قرمز رنگ مشخص نموده ایم را مشاهده کنید. اگر این گزینه را اصلا ندارید، در کار با پریمیر پرو با کندی ها و مشکلات متعددی روبرو خواهید شد چون حتما نیازمند کودا میباشید. ممکن است کارت گرافیک مناسب را داشته باشید ولی نرم افزار آن آپدیت نباشد این مشکل برطرف خواهد شد.

چند صفحه ی مهم که باید مشاهده کنید :

ساختار MXF که مخفف Media eXchange Format می باشد توسط دوربین هایی مانند ARRI, Panasonic, Sony رکورد می شوند که پریمیر پرو برای ویرایش آنها نیازمند مکمل یا همان کدک Codec است.

از نسخه 2015 به بعد پریمیر پرو ٬ قابلیت وارد نمودن٬ ویرایش کردن این فرمت امکان پذیر شد. یکی از اشتباهات دارندگان فرمت mxf این است که تمام مدیاهای درون کارت حافظه را در سیستم کپی نمی کنند. در کنار فایلهای اصلی، یک سری فایل دیگر نیز وجود دارد که حتما باید کپی شوند. تمام محتویات مموری کارت را کپی نمایید تا مشکل باز نشدن این فرمت برطرف شود.

دوربین های شرکت کانن چنین ساختاری را ضبط میکنند. نرم افزاری بنام Canon XF Utility را ارائه نموده تا بتوانید تمام محتویات مموری کارت حاوی این فرمت را به یک فایل یکپارچه تبدیل کنید.

دانلود
دریافت فایلنرم افزار Canon XF Utility برای ویندوز
دانلود
دریافت فایلنرم افزار Canon XF Utility برای مک

لینک سایت اصلی برای ویندوز و مک

دانلود مکمل کمکی دیگر بنام MXF CODEC

هر پلتفورم (سیستم نمایشی)، نیازمند مشخصات و ساختار ویدیو مد نظر خود می باشد. در زمان خروجی گرفتن از پریمیر پرو یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه کنید، تارگت بیت ریت و ماکزیموم بیت ریت است که نباید از حد مجاز فراتر باشند.

لیست زیر به شما کمک خواهد نمود :

 • نام فایل خروجی حتما انگلیسی باشد، پس از انتقال به گوشی نیز میتوانید آن را به انگلیسی تغییر دهید.
 • ساختار خروجی h.264 و فرمت mp4 باشد.
 • ماکزیموم بیت ریت را حداکثر 5 قرار دهید.
 • تارگت بیت ریت را حداکثر 5 قرار دهید.
 • طول و عرض ویدیو بهتر است که بزرگتر از فول اچ دی یعنی 1920 * 1080 نباشد.

اگر با خطای The file cannot be opened because of a header error در زمان ایمپورت یا وارد نمودن یک عکس یا تصویر و یا فایل در پریمیر پرو روبرو می شوید به این معناست که : محتویات فایل شما از حالت اصلی و استاندارد خود خارج شده و از نظر پریمیر پرو خراب شده است حتی اگر در حال حاضر همان فایل در خارج از پریمیر پرو قابل مشاهده باشد.

اگر فایل شما عکس میباشد میتوانید در ویندوز یا مک توسط نرم افزارهای ویرایش عکس یا نرم افزارهای مشاهده عکس آنرا مجدد به فرمت JPEG تبدیل کنید تا ساختارش ترمیم شود.
در ویندوز روی آن راست کلیک و گزینه Open with را انتخاب و برنامه paint را اجرا نمایید. اگر عکس مشاهده شد، از منوی File گزینه Save as را زده و در مسیری دیگر عکس را ذخیره نمایید. حال مجدد سعی نموده و در نرم افزار پریمیر پرو آن را ایمپورت کنید.

یک تجربه

در بسیاری شرایط اگر عملیات ترمیم را با نرم افزار فتوشاپ انجام دهیم، باز هم درست نخواهد شد اما بارها رخ داده نرم افزارهای خود سیستم عامل ویندوز مانند paint مشکل را برطرف نموده اند.

حداقل نیازمندیهای ابتدای صفحه را رعایت کنید. با فرض بر وجود آنها، چند نکته ممکن است به شما کمک کند :

 • یکبار سیستم را ریستارت کنید چون ممکن است رم یا حافظه موقت پر شده باشد که با اینکار خالی شده و سیستم تازه خواهد شد.
 • اگر دوباره رخ داد ، نرم افزار را ریست کنید برای اینکار ، برنامه را کاملا ببندید در ویندوز روی کیبورد همزمان کلیدهای shift + alt و در مک shift + option را نگه داشته و در همین زمان برنامه را اجرا کنید. پنجره ای برای تایید ظاهر خواهد شد، آن را OK نموده و صبر کنید تا برنامه باز شود. امیدوارم برطرف شده باشد. اگر نشد صفحه رفع کندی، گیر کردن، هنگ و بسته شدن برنامه تدوین فیلم + مشکل عجیب را مشاهده کنید.

دلیل اصلی یا اندازه مانیتور است یا درشت نمایی تصویر یا درایور کارت گرافیک.

 • به توصیه شرکت ادوبی، مانیتور باید دارای حداقل اندازه 1920*1080 باشد. در غیر اینصورت چنین اتفاقی رخ خواهد داد. در چنین شرایطی میتوانید از کلید tab روی کیبورد برای رفتن به کلیدهای مورد نظر استفاده کنید. پس از رسیدن به کلید ها، از کلید space یا اینتر برای تایید استفاده کنید.
 • ممکن است اندازه مانیتور درست باشد اما تصویر زوم شده است. در دسکتاپ راست کلیک نموده و وارد Display Setting شوید. به دنبال گزینه یک درصد باشید. اگر این عدد چیزی غیر از 100% بود، آنرا به 100درصد تغییر دهید برطرف خواهد شد.
 • درایور کارت گرافیک ممکن است نصب نباشید، در ابتدای صفحه بخش حداقل نیازمندی ها را مشاهده کنید.

برای دیدن خطاهای مربوطه به صفحه راهنمای جامع حل خطا و مشکلات و ارور های مدیا انکودر Media encoder مراجعه کنید.

به این دلیل که کلیپ شما مقدار فریم مورد نیاز برای اجرای ترنزیشن را ندارد. اگر ترنزیشن بگذارید با خطای نبود فریم کافی روبرو خواهید شد. برای رفع این مشکل چند فریم از آن حذف کنید تا برطرف شود.

در واقع این مشکل از سمت نرم افزار پریمیر پرو نیست و سیستم عامل هم میتواند تاثیرگذار باشد.
چند موضوع روی این اتفاق تاثیر میگذارد : 

 1. آپدیت یا جدید بودن نرم افزار پریمیر پرو
 2. آپدیت و جدید بودن سیستم عامل 

چند راهکار تجربی از سایر تدوینگران : 

 • بجای اینکه ویدیو را از پروجکت ایمپورت کنید، از مدیا بروزر آنرا وارد کنید
 • پسوند فایل را از MTS به M2TS تغییر دهید
 • نرم افزار کریتیو کلود را آپدیت کنید ( آموزش )
 • میتوانید فایلها را به فرمتی دیگر تبدیل کنید ( آموزش )

این مشکل نباید بدون راه حل باقی بماند. تجربیات خود را در همین صفحه برای ما بنویسید.

برای رفع این مشکل باید نرم افزار کوییک تایم را نصب کنید.

 1. ابتدا سیستم را ریستارت نمایید 
 2. توسط این لینک : برنامه کوییک تایم لایت را نصب کنید.
 3. اگر برطرف نشد در زمانی که برنامه بسته است ، به مسیر روبرو بروید : C:\program files\adobe نام پوشه ی Common را به Common.old تغییر دهید و نرم افزار پریمیر را اجرا کنید.

ابتدا باید این جمله را معنی کنیم و منظور دقیق را برسانیم. فرض بگیریم که هارد دیسک به صورت درست و سالم به سیستم متصل شده و محتویات آن در محیط سیستم عامل دیده می شوند، اگر اینطور است پس جای امیدواری است که فعلا اطلاعات وجود دارند. حال به سراغ نرم افزار پریمیر پرو می رویم تا سالم بودن فایل پروژه را بررسی کنیم.

بررسی سالم بودن پروژه

شرایط متعددی برای رخ دادن خطا وجود دارد که برخی بهم مرتبط و برخی نیستند، پس لیست زیر را مرور نمایید:

 • وقتی پروژه پریمیر پرو را در هارد دیسک اکسترنال ذخیره میکنید، با اتصال هارد دیسک به سیستم های دیگر، ممکن است که نام درایو هارد دیسک همان قبلی نباشد یعنی اگر در سیستم فعلی شما 5 درایو یا پارتیشن وجود داشته باشد و به نامهای C-D-E-F-G هستند پس، هارد دیسک اکسترنال بنام H خواهد شد. به همین ترتیب، در سیستم های دیگر نام این درایو تغییر خواهد نمود که مشکلی جدی نیست.
 • وقتی که یک پروژه پریمیر پرو را ذخیره میکنید درون آن مسیر تمام مدیا ها بر اساس نام درایو ذخیره می شوند یعنی همان H, اگر نام درایو شما از H که در زمان ذخیره نمودن بوده تغییر کند، پس در زمان باز نمودن پروژه در این هارد دیسک، اغلب مدیاها گم شده و باز نمی شوند که به لطف هوشمند بودن پریمیر پرو، کافی است یکی از فایلها را در زمان مشاهده اخطار گم شدن شان، به صورت صحیح آدرس دهید، نرم افزار پریمیر پرو به صورت اتوماتیک سایر مدیا ها را متصل خواهد نمود.
 • اگر مدیا ها و پروژه در محیط سیستم عامل دیده می شوند اما در پریمیر پرو با خطاهای متعدد روبر می شود، با یک راهکار ممکن است برطرف نشود و نیازمند بررسی راه حل های متعددی باشید. بعنوان نمونه، میتوانید فایل پروژه را به درون پروژه ای خالی کشیده و رها کنید، این یکی از راه های قدیمی اما کاربردی در زمان خراب شدن پروژه پریمیر پرو است.

چند هشدار 

 • پروژه پریمیر پرو را همیشه ابتدا بر روی هارد اصلی سیستم ذخیره نموده و سپس به هارد دیسک اکسترنال کپی کنید
 • پروژه پریمیر پرو را قبل از باز نمودن در هارد اکسترنال، ابتدا روی سیستم کپی نموده و سپس با پریمیر پرو اجرا کنید
 • هیچوقت به صورت مستقیم روی پروژه پریمیر پرو در هارد اکسترنال ذخیره انجام ندهید

برای برطرف نمودن ویرایش همزمان دو یا چند تایتل مشابه و کپی گرفته شده یا داپلیکیت شده در پریمیر پرو، کافی است نام نسخه های بعدی یا کپی را ویرایش کنید. در پنجره پروجکت، هر نامی که میخواهید به آنها بدهید. از این به بعد وجه اشتراکی میان آنها نبوده و جداگانه ویرایش می شوند.

آپدیت :‌ 21-7-1401

این خطا در نسخه های قدیمی یعنی قبل از ۲۰۲۲ رخ میدهد. راه حل های زیر را انجام دهید‌ :

 1. نرم افزار را یکبار حذف و دوباره نصب کنید.
 2. درایور کارت گرافیک را مطابق ابتدی این صفحه به درستی آپدیت کنید
 3. در تنظیمات پروژه٬ موتور رندر را بر روی گزینه ای بجز کودا Cuda قرار دهید
 4. کش را کاملا خالی کنید.

اگر در تایم لاین پریمیر پرو از ادجاست استفاده میکنید و در زمان اعمال ویدیو افکت روی آن، صفحه نمایش در پنجره پروگرم سیاه می شود دلایل متعددی برای آن وجود دارد که هیچکدام مطلق نیستند یعنی نمیتوانیم همیشه بگوییم به این علت است پس، میبایست تمام راه حل های احتمالی را دائما مرور نموده و در لیست بررسی قرار دهید.

سه دلیل مشترک موجب ایجاد این مشکل میشوند : 

 • نرم افزار پریمیر پرو
 • سیستم عامل
 • سخت افزار

قبل از دذگیر نمودن خود با راهکارهای بزرگ و پیچیده چند کار ساده زیر را انجام دهید، شاید به همین سادگی برطرف شد.

در هر مرحله اگر برطرف نشد، به مرحله بعدی بروید :

 1. برنامه را ببندید و ریستارت کنید.
 2. یک پروژه جدید بسازید.
 3. یک سکانس جدید بسازید.
 4. پریمیر پرو را ریست کنید. ( بهترین روش ریست نمودن تنظیمات پریمیر پرو به پیشفرض چیست؟ )

اگر با این عملیات متوقف نشد به سراغ 

این خطا یعنی، شما همزمان در حال نصب بیشتر از یکی از نرم افزارهای ادوبی هستید. همزمان نمیتوانید چندین ادوبی را نصب کنید. برای رها شدن از این خطا که ممکن است در حال حاضر با بستن سایر نصب ها نیز برطرف نشود، سیستم را ریستات نمایید و مجدد نصب ها را یکی پس از دیگری انجام دهید. یکی که تمام شد سپس به سراغ بعدی بروید.

رفع خطای Adobe Premiere pro Startup Error Please update your video display

این خطا معمولا در نسخه های قدیمی پریمیر پرو به این شکل ظاهر میشود و اغلب دو دلیل دارد : 

 1. درایور کارت گرافیک آپدیت نیست
 2. کارت گرافیک شما قدیمی است و باید کارت گرافیک جدید تهیه کنید 

در حین نصب نرم افزار پریمیر پرو و سایر نرم افزارهای شرکت ادوبی ممکن است با خطایی مانند sorry, installation failed. we are unable to move the file. please rename the file, then try again روبرو شوید.

موقع نصب نرم افزار پریمیر پیام تغییر نام move file فایل نشان داده میشود

درگیر شدن فایل نصب با بخشی از سیستم عامل شماست. یعنی فایل نصبی شما توسط سیستم عامل یا نرم افزار خاصی مشغول و در حال استفاده است. روش های زیر را بررسی کنید تا برطرف شود:

 • سیستم را یکبار ریستارت نموده و مجدد برای نصب اقدام کنید.
 • اگر برطرف نشد، ممکن است از نسخه کرک شده در حال استفاده هستید و آنتی ویروس خود سیستم یا آنتی ویروس جداگانه ای که نصب کرده اید مانع از ادامه روند کار شده باشد.

آموزش کار با آنتی ویروس ویندوز

آموزش کار با سایر آنتی ویروس های اصلی

بدون شک مشکلی بین سخت افزار٬ سیستم عامل و پریمیر پرو بوجود آمده است. برای رفع چنین مشکلی٬ چک لیست زیر را مطابق اولویت نوشته شده انجام دهید :

در هر مرحله اگر برطرف نشد به گزینه بعدی بروید

 1. سیستم را ریستارت کنید
 2. درایور کارت گرافیک را مطابق ( حداقل نیازمندی ها ) آپدیت کنید
 3. سیستم عامل را آپدیت کنید ( حداقل نیازمندی ها )
 4. پریمیر پرو را ریست نمایید : بهترین روش ریست نمودن تنظیمات پریمیر پرو به پیشفرض چیست؟
 5. نسخه جدیدتر پریمیر پرو را نصب کنید ( حداقل نیازمندی ها )
 6. سیستم عامل جدیدتر را مجدد نصب کنید : پکیج آموزش نصب ویندوز 10 به همراه درایورها

نسخه های جدید پریمیر پرو روی ویندوز 8 و 8.1 نصب نمی شوند. حداقل ویندوز مورد نیاز ، نسخه 10 و آپدیت 1703 می باشد.

این مشکل در اغلب نرم افزارهای ویرایش ویدیو وجود دارد و مختص به پریمیر پرو نیست.

موارد زیر را بررسی کنید : 

 • کش پروژه را خالی کنید
 • یک پروژه جدید و سکانس جدید ایجاد کنید
 • پریمیر پرو را ریست کنید
 • ممکن است بیت های صداها دارای کیفیت پایینی باشند
 • احتمالا دارد صداها خیلی ضعیف ضبط شده باشند
 • ممکن است ساختار صدا در حین ضبط به مشکل خورده باشد
 • شاید بهتر است صداها را یکبار مجددا تبدیل کنید ( قبلا جواب داده است )
 • ممکن است واقعا خود پریمیر پرو نتواند این سینک را درست انجام دهد اما اکستنشن پلورال ایز بتواند.

از اکستنشن Extensions پریمیر پرو چقدر میدانید؟

یکی از پیچیده ترین سوالات و کارهایی که وجود دارد همین سوال است. اینکه مشکلاتی رخ میدهد و نمیدانیم واقعا کدام بخش یا قسمت موجب ایجاد آن شده است اما خبر خوب اینکه صفحه راهنمای کاملی برای چنین سوالی ایجاد نموده ایم که اگر حوصله داشته باشید کارهای زیادی را باید انجام دهید تا مشکلات ناشناخته پریمیر پرو برطرف شود.

اینکه میگوییم مشکلات ناشناخته٬ منظور این نیست که موجب آنها پریمیر پرو باشد بلکه عوامل متعددی دست به دست هم میدهند تا مشکلات رخ دهد. لینک زیر را دنبال کنید :

رفع کندی، گیر کردن، هنگ و بسته شدن برنامه تدوین فیلم + مشکل عجیب

چند راه حل زیر را بررسی کنید :

 • درایور کارت گرافیک را آپدیت کنید ( حداقل نیازمندی ها )
 • نسخه جدید پریمیر پرو را نصب کنید

اگر مطابق تصویر زیر، در پریمیر پرو روی تصویر پنجره پروگرم Program نوشته ها و اعدادی ظاهر می شوند که شامل زیر هستند :

 • نام و مدل کارت گرافیک
 • میزان نرخ فریم بر ثانیه
 • فریم ریت تارگت
 • اندازه نمایش رندر شده

نمایش داده می شوند، موضوع بدی نیست فقط چون تازه با آن آشنا شده اید و روی تصویر را گرفته موجب ناراحتی شده ولی برای پروژه و ویدیوها اتفاقی رخ نمی دهد.

در این نوشته ها در پنچره پروگرم نرم افزار پریمیر پرو مواردی مانند مشخصات کودا و کارت گرافیک ، میزان فریم ، تعداد پرش یا قطعی فریم ، مدت زمان رندر و نمایش توضیح داده شده است در واقع یک راهنما می باشد.

احتمالا به صورت اشتباه، روی کیبورد همزمان کلیدهایی را فشار داده اید که فعال شده اند، برای حذف این نوشته ها ، روی کیبورد کلیدهای CTRL+SHIFT را نگه داشته و کلید F11 را فشار دهید سپس هر سه را رها کنید. حال در پنچره پروگرم پلی یا پخش را فشار دهید. با فشار مجدد کلید ها ظاهر و مجدد مخفی خواهد شد.

روش برطرف نمودن و حذف نوشته ها و اعداد در پنجره Program نرم افزار پریمیر پرو

اگر در پنجره پروگرم و سورس بهم ریختگی رنگ هایی مثل صورتی و سبز مشاهده می کنید

 1. به دلیل آپدیت نبودن درایور کارت گرافیک میباشد. ( حداقل نیازمندی ها )
 2. اگر آپدیت نمودید ولی درست نشد سیستم را ریستات نمایید
 3. نسخه جدید پریمیر پرو را نصب کنید ( حداقل نیازمندی ها )
 4. اگر نتیجه گرفته نشد یعنی کارت گرافیک شما دیگر مناسب کار نیست و باید جدید و مناسب پریمیر پرو تهیه کنید ( حداقل نیازمندی ها )

چون این ویدیوها توسط افراد و حتی خود اینستاگرام و شبکه های مجازی ٬ ممکن است بارها کانورت یا تبدیل شده باشد و ساختار آن از نظر پریمیر پرو معیوب شده است.

چند راه حل :

 1. ممکن است نام فایل فارسی باشد پس آن را انگلیسی کنید
 2. ممکن است پوشه ای که فایل در آن قرار دارد مشکلی داشته باشد ٬ فایل را در دسکتاپ کپی کنید
 3. در نهایت شاید لازم است فایل را تبدیل کنید. یکی از بهترین روشها استفاده از : آموزش کامل هندبریک Handbrake برای کاهش حجم ویدیو بدون افت کیفیت میباشد.

اگر در زمان اجرای نرم افزار پریمیر پرو با خطای MFplat.dll روبرو می شوید، احتمالا مشکل شما آپدیت نبودن سیستم عامل است. البته دور ویندوز 7 و 8 را دیگر خط بکشید و فقط به سراغ ویندوز 10 و بعدی ها بروید همچنین در سیستم عامل مک نیز همچنین است. برای یادگیری نحوه آپدیت سیستم عامل مراجعه شود به حداقل نیازمندی ها.

اگر در کار با ویندوز تسلط بالایی دارید و با روش های گفته شده در بالا همچنان مشکل حل نشده است، یک لینک از روشih برای رفع hdk خطا در زیر قرار داده ایم :

روشهای برطرف نمودن خطای MFplat.dll توسط دستورات کاربردی

خطای MME device internal error را می توانیم یک تداخل میان ویندوز و نرم افزار پریمیر پرو بدانیم.

ساده ترین روش برای رفع مشکل این است که گزینه input را روی none قرار داده و output را روی کارت صدای خود سیستم بگذارید و مشکل برطرف می شود. گزینه اینپوت برای استفاده میکروفون در پریمیر پرو است، اگر به آن همزمان نیاز دارید روش زیر را ادامه دهید.

ابتدا نرم افزار پریمیر پرو را ببندید ، فایل زیر را دانلود و نصب کنید.

دانلود
دریافت فایلدرایور کارت صدا ASIO

حال به مسیر Preferences > Audio Hardware بروید. در بالا مقابل گزینه Device Class گزینه ASIO را انتخاب و اوکی نمایید. مشکل برطرف می شود.

یک آموزش کامل ویدیویی برای شما آماده نموده ایم به همراه فایل مورد نیاز :

آموزش پریمیر، ایمپورت import وارد کردن مستقیم فیلم و فایل MKV بدون تبدیل

دانلود فایل مورد نیاز

اگر در صفحه ورود نرم افزاری مانند پریمیر پرو یا سایر محصولات ادوبی، برخی امکانات برای شما دیده نمی شوند، مثلا پروژه های قبلی ظاهر نمی شود یا کلیدهای امکانات بیشتر را ندارید به این دلیل است که نرم افزار ادوبی شما کرک شده و غیر اصلی است.

برخی تصور میکنند که نرم افزار ناقص نصب شده که اینطور نیست، نرم افزار صحیح نصب شده اما شما مجوز استفاده از همه امکانات را ندارید.

روی تصویر زیر کلیک کنید تا به شما توضیحات کامل را ارائه کنیم :

چرا صفحه ورود نرم افزار پریمیر و فتوشاپ و افترافکتس و ادوبی کلا باز نمیشه و پروژه های قبلی را نمی بینم؟

برای اینکه این صفحه برای شما ظاهر شود باید نکات زیر را شامل شوید :

 • اکانت اوریجینال از ادوبی خریداری نموده باشید
 • با اکانت خریداری شده وارد نرم افزار شده باشید

وقتی که همه چیز اوکی باشد مانند تصویر بالا در سه جایی که فلش مشخص شده هم لوگو ، نام و بخش های دیگر قابل مشاهده می شوند.

خرید لایسنس اکانت اورجینال و نسخه اصلی ادوب پریمیر پرو

این مشکل تا نسخه 15 و آپدیت 1 پریمیر پرو وجود داشت اما اگر هم اکنون آپدیت 15.2 و به بعد پریمیر پرو را نصب کنید بدون مشکل انجام خواهد شد.

اگر زمانی مجددا رخ داد ٬ سریعا نسخه جدید پریمیر پرو را نصب کنید.

نرم افزار پریمیر پرو مانند هر نرم افزار دیگری دارای مشکلات و موضوعات ناشناخته ای است که هر فرد در دوران ویرایش و تولید ویدیو با آن حتما روبرو خواهد شد. مانی سافت برای برخی از آنها در همین سایت راهکار و روش ها را نوشته اما برخی اوقات ممکن است با مشکلی در پریمیر پرو روبرو شوید که هیچ کجا راه حلی برای آن گفته نشده باشد. به آنها مشکلات ناشناخته پریمیر پرو می گوییم. در چنین شرایطی راه کارهایی را داریم که ممکن است به شما کمک کند.

 1. ریستارت نمودن سیستم چه ویندوز و چه مک، همیشه معجزه میکند، تمام برنامه را بسته و ریستارت کنید.
 2. یک پروژه خام بسازید و روی ویدیو های کوتاه، مشکل را بررسی نمایید.
 3. در تنظیمات اصلی پروژه، یکبار کودا را بر روی Software only بگذارید و مشکل را بررسی کنید اگر جواب نداد مجدد روی کودا بگذارید. در مک بجای کودا از متال استفاده کنید.
 4. نرم افزار را به تنظیمات اولیه بازگردانید یا به اصلاح ریست کنید. مشاهده آموزش
 5. ویندوز خود را آپدیت کنید. مشاهده آموزش
 6. همیشه نسخه جدید این برنامه را نصب کرده و به عقب باز نگردید ( حداقل نیازمندی ها )
 7. این نرم افزار نیازمند دو نکته مهم در خصوص کارت گرافیک است، اول اینکه حرفه ای باشد دوم اینکه درایور آن آپدیت باشد ( حداقل نیازمندی ها )
 8. شاید سیستم شما آلوده به ویروس شده باشد، آنتی ویروس مطمئن را از اینجا تهیه کنید
 9. شاید ویندوز یا سیستم عامل شما خراب شده باشد، پس تعویض آن را نیز در نظر داشته باشید ( آموزش )

تجربه نشان داده اغلب مشکلات نرم افزار پریمیر پرو ٬ با روش های گفته شده به نوعی برطرف می شوند پس نا امید نشوید.

وقتی با چنین موردی روبرو می شوید چند علت وجود دارد که باید آنها را بررسی کنید :

 • ابتدا به منوی File و new و گزینه Legacy title بروید اگر نبود به مرحله بعد مراجعه نمایید.
 • این گزینه Legacy Title در مرحله ی حذف شدن از پریمیر پرو می باشد و به جای آن گزینه Essential Graphic با قدرت و توانایی بیشتری ایجاد شده، برای فعال نمودن آن باید ابتدا به گزینه منوی Window و سپس گزینه Essential Graphic را فعال کنید. سمت راست پریمیر پرو ظاهر خواهد شد. برای کار با آن نیازمند دانش کافی هستید چون فقط نوشتن را انجام نمی دهد بلکه خیلی فراتر و برای موشن گرافیک با پریمیر پرو نیز بهینه سازی شده است.

معمولا ممکن است به دلیل پر شدن حافظه موقت این اتفاق رخ دهد اما دلایل دیگری نیز ممکن است داشته باشید. راه حل های زیر را انجام دهید :

 1. اگر در ویندوز هستید میبایست برنامه را از مدیریت وظایف خارج کنید. برای اینکار روی taskbar پایین راست کلیک و به بخش process بروید٬ نرم افزار را پیدا٬ روی آن راست کلیک و گزینه end process را بزنید تا خارج شود٬ حال می توانید نرم افزار اجرا نمایید.
 2. سیستم را ریستارت کنید
 3. تنظیمات پریمیر پرو را ریست کنید ( آموزش ریست )
 4. ممکن است آنتی ویروس مانع اجرای آن شده باشد٬ آنتی ویروس را موقتا بصورت کامل غیر فعال کنید. اگر مطمئن هستید که از آنتی ویروس است باید پریمیر پرو را به بخش استثنا آنتی ویروس معرفی کنید.
 5. ممکن است فایروال ویندوز یا آنتی ویروس نیز مانع اجرای آن شده باشد. فایروال آنتی ویروس را موقتا غیر فعال کنید اگر مطمئن هستید که از آن بود ٬‌در تنظیمات فایروال٬ پریمیر پرو را استثنا نمایید.
 6. در ویندوز به مسیر زیر بروید :
  C:\Users\<username>\AppData\Roaming\Adobe\Common
  بجای کلمه ی username اسم کامپیوتر شما ظاهر میشود. اگر پوشه AppData دیده نشد، در ویندوز مخفی هست، فایلهای مخفی رو نمایان کنید. وارد پوشه Media Cache Files شده و همه فایلها را پاک نمایید. پریمیر پرو را اجرا کنید.
  در مک به مسیر زیر بروید :
  /Users//Library/Application Support/Adobe/Common
  تمام موارد گفته شده مثل ویندوز را اجرا کنید.
 7. اگر با کارهای گفته شده در روزها و دفعات بعدی باز هم شاهد این اتفاق شوید٬ شاید بهتر است پریمیر پرو را یکبار حذف و دوباره نصب کنید و اگر جواب نداد تنها راهی که حتما جواب خواهد داد٬ باید ویندوز را حذف و از ابتدا نصب کنید ( آموزش نصب ویندوز 10 به همراه درایورهای سخت افزاری ).

 1. عکس را در نرم افزار فتوشاپ باز نموده، یکبار مجدد با پسوند مورد نظر خود ذخیره کنید چون ممکن است ساختارش خراب شده باشد.
 2. پریمیر پرو عکس هایی را قبول دارد که ساختار رنگ شان RGB یا sRGB باشد، عکس را وارد فتوشاپ نموده از منوی Image مود رنگی آن را روی rgb قرار دهید چون ممکن است مود رنگ عکس CMYK باشد.
 3. یک راه ساده تر هم وجود دارد که هر دو روش بالا را یکی میکند. عکس را وارد فتوشاپ نموده، از منوی File > Export > Export as
  گزینه JPG و Vey Good را انتخاب نموده، در پایین گزینه sRGB را فعال و ذخیره کنید.

این خطا مربوط به نرم افزار ویژوال سی ++ نسخه 2015 ویندوز است. برخی نرم افزارها، برای اجرا نیازمند این مکمل ویندوز هستند.

 1. سریعترین کار، نصب مکمل از لینک های زیر برای ویندوز 10 می باشد.
  دانلود برای ویندوز 32 بیتی
  دانلود برای ویندوز 64 بیتی
  پس از دانلود، ابتدا همه برنامه ها را بسته، این برنامه خیلی سبک را نصب نموده و سیستم را ریستارت کنید.
 2. روش خیلی بهتر و کاملتر این است که ویندوز 10 را به صورت کامل، آپدیت کنید. ( حداقل نیازمندی ها )

اگر در زمان اجرای نرم افزار پریمیر پرو با خطای زیر روبرو شده اید :
unable to load third-party audio plugin. premiere pro is unable to access preferences folder. your user account may not have access right, or the folder may have been set to read only. please check your permissions and try again
به معنای ایجاد محدودیت نرم افزار پریمیر پرو با سطح دسترسی مدیر سیستم است.

روش رفع خطای پریمیر پرو premiere pro is unable to access preferences folder

سطح دسترسی مدیر چیست؟

سیستم عامل ویندوز و مک، دارای یک مدیر اصلی هستند، همان شخصی که سیستم عامل را نصب نموده است. این شخص می تواند یک رمز داشته باشد تا مانع شما از تغییرات در سیستم عامل شود. معمولا جهت جلوگیری از دستکاری های اضافه مفید است.
فرض کنید در یک سیستم، 3 نفر همزمان کار انجام می دهند یکی از آنها باید حتما مدیر اصلی باشد و دو نفر دیگر کاربران عادی. این مدیر اصلی امکان نصب و حذف برنامه ها و کارهای دیگر را دارد اما دیگران ندارند.
اگر فقط شخص شما از سیستم استفاده می کنید پس باید مدیر اصلی هم باشید. اگر امکان نصب و حذف برنامه ها را دارید پس احتمالا مدیر اصلی هستید.

راه حل رفع خطا

گاها به دلایل مختلف ممکن است شما مدیر اصلی باشید اما با مشاهده این خطا که در تصویر بالا نشان داده شده است، انگار که مدیر نیستید.
اگر مدیر اصلی هستید، پس میتواند یک خطا از سیستم عامل باشد.
نرم افزار پریمیر پرو را ببندید، در منوی استارت روی آن راست کلیک نموده و گزینه run as administrator را بزنید. نرم افزار باز می شود. تفاوت این روش، با یک دابل کلیک معمولی در این است که نرم افزار با دسترسی مدیر کل اجرا می شود و خطای مورد نظر ظاهر نخواهد شد.

اگر قصد دارید مقداری بیشتر در مورد تنظیمات بدانید یک صفحه مهم را در زیر برای شما آماده نموده ایم:

روش رفع خطای Preferences folder read only error

در حال گرفتن خروجی با خطای offline material is present in this export روبرو شده ایم. مانند بسیاری تدوینگران که نمیدانند این خطا چیست، کلید تایید را زده و فایل خروجی نهایی ساخته شد. برخی فریم ها در کلیپ نهایی سیاه شده یا خراب شده اند. پریمیر پرو رو باز نموده و به همان فریم ها در سکانس مراجعه نمودیم٬ متوجه شدیم که دقیقا در همان فریم ها برخی مدیاها با خطا روبرو شده اند. در این شرایط میگوییم که با مشکل آفلاین شدن offline شدن مدیاها روبرو شده ایم.

آفلاین مدیا چیست؟ 

وقتی در تایم لاین مدیاها رو قرار میدهیم، میتواند ویدیو، عکس، موزیک و هر چیزی باشد،.اگر از پنچره پروجکت حذفش کنیم، یا از بیرون پریمیر پرو جاشی آن را عوض کنیم، حذفش کنیم، در این صورت با مشکل آفلاین کلیپ  روبرو میشویم

راه حل رفع خطای offline material is present in this export

باید پروژه پریمیر پرو را باز کنید. دقیقا همان کاری که من کردم را انجام دهید. یعنی ویدیو خروجی را نگاه کنید، اگر نمایی از آن خراب شده است به همان زمان در سکانس بروید٬ اگر آفلاین شده است مجدد متصلش کنید به کلیپ مورد نظر. تا زمانی که در زمان خروجی گرفتن با این خطا روبرو میشید یعنی کلیپ آفلاین دارید همین مراحل را انجام دهید.

مواظب آفلاین های صوتی هم باشید

بعضی اوقات ممکن است خروجی بگیرید و مشکلی در تصویر نباشد. شاید صدایی یا افکت صوتی آفلاین شده باشد. گوشهایتان را هم آماده کنید تا نبودن صداها را نیز متوجه شوید.

چه زمانی بیخیال این خطا شویم ؟

فرض میکنیم هیچ مشکلی در خروجی نیست. ممکن است 4 ترک داشته باشید، در ترک اول کلیپی باشد که توسط ترک v2 دیده نمیشود. پس بودن یا نبودنش فرقی نمیکند. در این شرایط خیلی مهم نیست که برطرفش کنید.
پیشنهاد میکنم همیشه مثل یک حرفه ای، مرتب باشید تا این خطاها رخ ندهند.

یکی از خطاهایی که بعد از نصب پریمیرپرو و بعد از اجرا کردن آن دیده میشود عنوانش displaysurface.dll هست. در واقع یکی از فایلهای سیستم خراب شده است و میباست ترمیم یا جایگزین شود.

دلایل مشاهده خطای displaysurface.dll

 1. ممکن است پریمیر پرو یی که در حال نصب آن هستید برای ویندوز یا سیستم عاملی که دارید مناسب و سازگار نباشد مثلا بخواهید پریمیر پرو 2021 را روی ویندوز 7 نصب کنید. روی ویندوز نصب میشود اما برای این ویندوز طراحی نشده باشد. اگر میخواهید از تمام امکانات و قابلیت های این نرم افزار به خوبی استفاده کنید باید ویندوز شما نسخه 10 و 64 بیت و کاملا آپدیت شود و این آپدیت شدن ادامه یابد و کم کم ویندوز را به 11 و نسخه های بالاتر ارتقا دهید.
 2. ممکن است این فایل خراب شده باشد پس پریمیر پرو باید دوباره نصب شود.اگر برنامه را نصب نمودید و درست نشد ممکن است سیستم عامل خراب شده باشد، پس باید ویندوز رو آپدیت کنید اگر درست نشد حتما ویندوز را حذف و مجدد نصب کنید.

دانلود فایلهای سالم خطا

این مشکل در پریمیر پرو زیاد دیده شده است، در لینک زیر نسخه سالم فایلهای مربوط به این خطا وجود دارند آنها را دانلود کنید.
دقت کنید کنار هر دانلود نوشته شده که هر کدام برای کدام نسخه از پریمیر پرو است. اگر نسخه پریمیر پرو شما نبود پس باید از توضیحات بالا پیروی کنید.
صفحه دانلود فایلها

برای حذف کردن افکت ها و پلاگین ها و اکستنش هایی که به صورت جداگانه در مک mac os روی پریمیر پرو نصب کرده اید٬ یک روش خیلی ساده وجود دارد. 

 1. پریمیر پرو رو ببندید.
 2. به آدرس : /Library/Application Support/Adobe/Common/Plug-ins/7.0/MediaCore بروید.
 3. هر پلاگینی که وجود دارد و نمیخوایدش٬ حذفش کنید.
 4. پیشنهاد میکنیم دوره های ویدیویی آموزش پریمیر پرو مانی سافت را ببینید.

امروز یکی از کاربرها در پیج اینستاگرام https://instagram.com/manisoft.ir/ از ما پرسید که نرم افزار پریمیر پرو نسخه 2022 را در ویندوز نصب نموده. بعد از اینکه اجرا شد، صفحه آبی مرگ یا خطا ظاهر شد. اگر برای شما هم این مشکل وجود دارد چند تا راهکار داریم که بهتر است یکی یکی مرور کنید.

روشهای رفع خطای صفحه آبی پریمیر پرو

 1. نرم افزار پریمیر پرو را ریست کنید ( آموزش ریست کردن پریمیر پرو )
 2. ویندوز را آپدیت کنید ( حداقل نیازمندی ها )
 3. درایور های مادربورد، کارت صدا، کارت گرافیک رو آپدیت کنید ( حداقل نیازمندی ها )
 4. فضای درایو سی یا سیستم عامل جای خالی زیادی داشته باشه ( آموزش حذف فایلهای ناخواسته ویندوز )
 5. اگر با تعویض ویندوز و رفتن به ویندوز 10 و انجام مراحل باز هم پریمیر پرو با خطای صفحه آبی روبرو شد، پس احتمالا یکی از سخت افزارهای شما مشکل پیدا کرده است. اینکه کدامشان است مشخص نیست. باید از کوچکترین قطعه شروع کنید، تعویضش کنید تا بفهمید کدام هست. معمولا از خرابی رم و یا هارد دیسک موجب این خطا هستند.

پایین پنجره سورس source و پروگرم program در پریمیر پرو یک آپشن هست که میتوانیم رزولوشن یا کیفیت فعلی را کاهش دهیم مثلا از حالت فول full به یک دوم 1/2 یا یک چهارم 1/4. با اینکار کیفیت نمایش در این دو پنجره پایینتر خواهد آمد اما سرعت انجام و نمایش بالاتر میرود اما بعضی وقت ها فقط گزینه فول وجود دارد و خبری از 1/2 و 1/4 نیست٬ مشکل از کجاست؟ 

اگر این گزینه ها رو نمیبینید دلایلی دارد که در زیر توضیح داده شده اند :

 1. پریمیر پرو تشخیص داده است که ویدیوهای وارد شده آونقدر رزولوشن و کیفیتشان بالا نیست که برای این سیستم نیازی به آپشن های 1/2 و 1/4 کیفیت داشته باشد. این گزینه ها زمانی ظاهر خواهند شد که ویدیوها شما رزولوشن های خیلی بالایی داشته باشند.
 2. ممکن است توانایی سیستم شما برای ویدیوهایی که وارد شده خیلی بالاست و نیازی به آنها نیست.

اگر با خطای an unknown error during the project manager operation please save your project retry the operation موقع تبدیل پروژه پریمیر پرو به یک پروژه آماده روبرو شده اید چند تا راه حل برای رفع آن وجود دارد. 

 1. سیستم را ریستارت کنید و آزمایش کنید.
 2. در پنجره ساخت پروژه آماده گزینه های Include Audio Conform Files و Include preview files و Export Media Files to Match Clip Names و Exclude Unused Clips را غیر فعال کرده و آزمایش کنید.
 3. اگه مراحل قبل جواب نداد، یک پروژه خام و جدید بسازید، پروژه قبلی را هم اوپن کنید. محتویات سکانس پروژه قبلی را کامل کپی کرده و در پروژه جدید به سکانس جدید و با همان مشخصات بسازید و آنهایی که کپی شده بود را پیست کرده و آزمایش کنید.
 4. این مراحل بصورت کامل جواب داده است و توسط ادوبی در صفحه رفع مشکل خطای an unknown error during the project manager پاسخ داده شده اند.

گاها پیش میاد که در سکانس نرم افزار پریمیر پرو گزینه Ripple Delete ریگل دیلیت خاکستری یا غیر فعاله اما چرا و چطور باید برطرف بشه؟

این یک مشکل نیست بلکه قانونی در نرم افزار پریمیر پرو هست. وقتی که بیشتر از چند ترک مدیا ایجاد میکنید باید شرایطی مهیا باشه تا این دستور کار کنه.

راه حل رفع کار نکردن Ripple Delete پریمیر پرو

وقتی از این دستور استفاده میکنید به همان اندازه که ریپل دیلیت میشود ترک های دیگر هم مقداری عقبتر میروند که اگر اشتباه کنید این کارت باعث خراب شدن چیدمان کلیپ میشوند.

فرض کنیم تقریبا 3 تا ترک ویدیو کلیپ ایجاد کرده اید یعنی از 1 ترک بیشتر :

 1. طبق قانون پریمیر پرو جهت جلوگیری از خراب شدن چیدمان کلیپ ها و تریم هایی که انجام داده اید، باید ترک های بالاتر و پایینتر آن ترکی که میخواهید ریپل دیلیتش کنید را قفل کنید. اگر آن ترک ها صدا هم دارن ترک صداها هم باید قفل کنید. با اینکار مانع از خراب شدن چیدمان آن ترک ها شده و ریپل هم کار میکند.
 2. برخی اوقات مهم نیست که چیدمان کلیپ ها جابجا شود و میخواهید کل کلیپ ها با این Ripple Delete هماهنگ شده و عقبتر بروند، در این شرایط نیازی به قفل کردن ترک ها نیست.
  حال به ترک های بجز آن ترک مورد نظر نگاه کنید چون با این دستور٬ کلیپ ها به عقبتر یعنی سمت چپ هول داده میشوند پس آن ترک ها باید فضایی داشته باشند قبل خودشان تا بتوانند به عقبتر بروند. گاها در ترک های دیگر کلیپ هایی گذاشته شده که از اولین فریم سکانس شروع میشود. این کلیپ نمیتواند به عقبتر برود چون جا ندارد پس میتوانید کلیپ را مقداری به سمت راست برده و در ترک مورد نظرت ریپل را بزنید.

این قوانین تدوین فیلم با پریمیر پرو هست که بعنوان یک تدوینگر باید یاد گرفته باشید. پیشنهاد دیدن دوره های آموزشی پریمیر پرو را بشما داریم.

برخی تدوینگران ویدیو با نرم افزار پریمیر پرو سوالی پرسیدن که : چرا وقتی در این نرم افزار کودا رو فعال میکنم باطری لپتاپ زود تموم یا خالی میشه؟ آیا میتونم بجای کودا از انجین سافت پریمیر پرو استفاده کنم و مشکلی پیش نمیاد؟ 

این سوال دو بخشی هست پس جدا جدا بررسی میکنیم.

1. علت اتمام سریع باطری در پریمیر پرو با فعال کردن کودا Cuda ؟

 1. وقتی کودا فعال میشود استفاده از کارت گرافیک برای پردازش افکت ها بیشتر میشود پس کارت گرافیک برق بیشتری مصرف میکند.
 2. اگر با باطری کار میکنید بدون شک با مصرف بیشتر برق٬ باطری آن زودتر خالی خواهد شد.
 3. موقع کار با لپتاپ حتما با برق مستقیم کار کنید چون در حالت باطری٬ از تمام توان لپتاپ استفاده نمیشود و اگر در تنظیمات لپ تاپ به گونه ای تنظیم کنیم که حتی در حالت باطری از تمام توان قطعات استفاده شود٬ باطری به سرعت خالی خواهد شد.

نکته : کودا زمانی این مصرف را دارد که لپ تاپ٬ مجهز به کارت گرافیکی مستقل باشد یعنی بجز کارت گرافیک یکپارچه سی پی یو، گرافیک دیگری هم داشته باشد.

آموزش راه اندازی کودا Cuda کارت گرافیک در پریمیر پرو

پاسخ به تمام سوالات رندر ویدیو Render در تولید فیلم با پریمیرپرو

2. استفاده از انجین سافت Software only بجای کودا در پریمیر پرو

منظور از انجین سافت همان Software only هست. نوع موتور رندر معمولی این نرم افزار.

سوال این است که اگر بجای کودا از انجین سافت استفاده کنیم مصرف باطری کمتر میشود؟ بله چون از هسته های کارت گرافیکی مستقل استفاده نمیشود یا حداقل استفاده میشود پس مصرف باطری کاهش خواهد یافت.

نکته : با اینکار کندی های زیادی در پریمیر پرو بوجود خواهد آمد.
خیلی از افکت ها را نمیتوانید ریل تایم ببینید و موقع رندر زمان خیلی بیشتری سپری میشود. این زمان بیشتر مساوی است با مصرف باطری بیشتر.

در پریمیر پرو خطایی ظاهر میشود با عنوان : Frame substitution recursion attempt aborting after multiple attempts on file که معنی فنی آن تداخل نمایش و پردازش فریم ها هست.

برای رفع این خطا به روش زیر عمل کنید : 

 1. از منوی سکانس اصلی sequence گزینه Delete Render Files را بزنید
 2. تمام کلیپ های داخل سکانس رو با موس انتخاب کنید
 3. از منوی sequence گزینه Render Selection را بزنید.

 1. یکی از دلایل این خطا، آپدیت نبودن ویندوز است. برای نصب نسخه های جدید پریمیر پرو، میبایست حداقل ویندوز 10 و آپدیت 1703 به بالا باشد. پس از این آپدیت نیستید حتما ویندوز را آپدیت کنید.
 2. اگر حالت قبلی را دارید، ممکن است به دلیل نصب و یا آپدیت نبودن نرم افزار کریتیو کلود باشد. این نرم افزار یکی از برنامه های شرکت ادوبی است که وظیفه نصب و آپدیت تمام نرم افزارهای ادوبی را برعهده دارد و البته خیلی بیشتر. برای آشنایی با کریتیو کلود و نحوه نصبش صفحه ادوبی کریتیو کلود Creative Cloud چیست : هر آنچه که لازم است بدانید را مشاهده کنید.

یکی از هنرجوها سوال پرسیده :
من فیلممو با یه گوشی ضبط کردم و صدا رو با یه گوشی دیگه. حالا وقتی سینکش میکنم توی پریمیر پرو صدا خوبه ولی توی خروجی و فیلم نهایی یه قسمت هایی صدا قطعه میشه، مشکلی چیه؟

یک جواب احتمالی : احتمالا به دلیل ناهماهنگ بودن کدک های Codec صداها هست که با وسایل مختلف ضبط شده. راه حل ساده این است صدایی که با گوشی ضبط شده را در پریمیر پرو به mp3 تبدیل کنید سپس در سکانس اصلی ایمپورت نموده و استفاده کنید. با اینکار صدای شما از نظر این نرم افزار استاندارد شده و مشکل باید برطرف شود.

آپدیت : 16-07-1401

دغدغه بسیاری از تدوینگران این نرم افزار مشکلاتی در مورد خطاهای رندر و خطاهای خروجی گرفتن است. 

خبر بد : اینکه مشکلات متعددی وجود دارد.

خبر خوب : اینکه برای بسیاری از آنها در همین بخش راه حل برای رفع مشکل ارائه کرده ایم و به مرور نیز اضافه میشود.

پاسخ بسیاری از سوالات در ویدیو زیر میباشد اما چنانچه سوالی بپرسید، پس از ویدیو نیز روشهای جدید را نیز اضافه خواهیم نمود :

رفع مشکل خروجی گرفتن یا اکسپورت نرم افزار پریمیر پرو Premiere Pro Error Compiling Movie

آپدیت : 18-07-1401

برای فعال نمودن این قابلیت باید در تایم لاین مارک ها را فعال کرده باشید. اگر به کار با مارک گذاری به روش حرفه ای علاقه دارید آموزش پریمیر پرو 4، نحوه کاربرد مارک گذاری با مارکر Marker را مشاهده کنید.

آپدیت :‌ 22-7-1401

پریمیر پرو اعلام نموده است که قابلیت تایتل نویسی قدیمی خود را در نسخه 23 حذف مینماید. این هشدار در نسخه های قبل از 23 مشاهده می شود و مانعی برای انجام کارهای شما نیست.
اگر میخواهید قابلیت های جدید پریمیر پرو را بدانید صفحه آموزش پریمیر پرو : آموزش آپدیت های جدید را مشاهده نمایید.

نگران نباشید. مشکلات نرم افزاری همیشه وجود دارد. چند راهکار برای رفع این مورد توضیح میدهیم٬ پس از هر مرحله مشکل را برای برطرف شدن بررسی نمایید :

 1. یکبار سیستم را یکبار ریستارت کنید
 2. موتور رندر پریمیر پرو را از حالت فعلی اگر کودا هست٬ روی گزینه دیگری قرار دهید
 3. کش پریمیر پرو را خالی کنید
 4. یک پروژه جدید بسارید و کاری که در پروژه قبلی انجام داده اید را درون پروژه جدید انجام دهید. اگر مشکل مشاهده نشد باید به درون پروژه قبلی رفته و مدیاها را بررسی کنید ممکن است یک کلیپ یا فایل تایتل یا چیزهایی که وارد کرده اید قدیمی باشند یا خراب باشند اما اگر مشکل در پروژه خام جدید همچنان پابرجا بود به مرحله بعد بروید
 5. پریمیر پرو را ریست کنید. نگران نباشید اتفاقی برای پروزه نخواهد افتاد. صفحه بهترین روش ریست نمودن تنظیمات پریمیر پرو به پیشفرض چیست؟ را مشاهده کنید
 6. درایور کارت گرافیک را مطابق توضیحات ابتدای این صفحه آپدیت کنید

چون طول و عرض سکانس با ویدیوها و بلعکس، هم اندازه نیست. معمولا زمانی رخ میدهد که سکانسی ساخته شده که مثلا 1920 در 1080 پیکسل است. پس از آن تعداد ویدیو با اندازه های 2K و 1280 در 720 وارد می شود. این دو اندازه چون با اندازه سکانس یکسان نیستند کوچکتر و بزرگتر خواهند شد. 

قانون مهمی در تدوین فیلم وجود دارد، سکانس اصلی باید بر اساس اندازه ویدیوهایی ساخته شود که تعداد آن ویدیوها از سایرین بیشتر است. بارها رخ میدهد که در یک سکانس ویدیوهایی با اندازه های مختلف وارد شود ولی سکانس باید با ویدیویی که دارای بیشترین تعداد است ساخته شود و البته که این قانون با توجه به شرایط تدوینگر قابل تغییر نیز میباشد.

از آموزش زیر نکاتی را در این مورد بیاموزید :

آموزش پریمیر پرو : مقایسه کاربرد Scale to frame size با Set to frame size

به این دلیل که اندازه ویدیو از اندازه سکانس کوچکتر است. باید آنرا بزرگتر کنید یا اندازه سکانس را تغییر دهید. 

از آموزش زیر نکاتی را در این مورد بیاموزید :

آموزش پریمیر پرو : مقایسه کاربرد Scale to frame size با Set to frame size

نظر شما را جلب میکنم به سوالی که پرسیده اند : 
یک پروژه فرمالیته دارم. تصاویر هلی شات با فرمت 4k رکورد شده. یعنی ۲۱۶۰×۳۸۴۰ و تصاویر دوربین پرتابل full HD و ۱۹۲۰×۱۰۸۰ هستند. من دوتا چالش برای انجام این پروژه دارم : 
1- وقتی سکانس خودمو full HD انتخاب میکنم و تصاویر هلی شات رو هم ایمپورت میکنم تصاویر تیک دار میشن و حتی در خروجی هم همینطوری هستند. 
2- وقتی با نرم افزار کانورت فیلم مثل wondershare اونارو تبدیل به fullHDمیکنم تصاویر پیکسل پیکسل میشه و افت کیفیت شدیدی پیدا میکنه

با توجه به وجود چنین مشکلی چند راهکار در پریمیر پرو وجود دارد :

 1. در پریمیر پرو نباید سکانس دستی بسازید. سکانس باید بر اساس تعداد راش هایی که تعداد بیشتر دارند ساخته شود. احتمالا مشکل اصلی در تنظیمات سکانس ساخته شده است که با اینکار برطرف خواهد شد.
 2. نیازی به تبدیل فایلها نیست چون پریمیر پرو انواع فرمت های رایج را بدون مشکل ایمپورت میکند.
 3. اگر نیاز به تغییری در اندازه و مقدار فریم فوتیج های بزرگتر داشتید از دستور اینترپرت فوتیج که در پکیج اول آموزش پریمیر پرو توضیح داده ایم استفاده کنید.

در حال انجام کارهایی با دستورات Replace footage from هستید. احتمالا خارج از قواعد این دستور کاری انجام داده اید. کارهای خود را مرور کنید تا برطرف شود یا بضورت شفاف برای ما بنویسید تا راهکاری ارائه کنیم.

معنای دقیق آفلاین شدن مدیا یعنی کلیپ های درون تایم لاین دیگر وجود ندارند. اگر تمام موارد ابتدای این راهنما را رعایت کرده باشید حال باید چند گزینه زیر را بررسی کنید:

 • کلیپ ها و مدیا ها را از هارددیسک اکسترنال و فلش بصورت مستقیم ایمپورت نکرده باشید.
 • کش این برنامه را خالی کرده، برنامه را بسته و مجدد باز کنید.
 • در تایم لاین روی کلیپهایی که آفلاین شده اند راست کلیک نموده، گزینه disable  را زده و مجدد enable کنید. میتوانید گروهی انجامش دهید.

نمایش ریل تایم تغییرات رنگ در پریمیر پرو بدون دخالت شما و کاملا اتوماتیک میباشد. اگر نمیتوانید لحظه ای آنها را ببینید ابتدا چک لیست ابتدای صفحه را حتما انجام دهید. پس از آن ممکن است در تنظیمات موتور رندر این نرم افزار، گزینه software only فعال شده باشد، آنرا روی Cuda یا OpenCL قرار دهید.

چک لیست ابتدای این صفحه را انجام دهید. هر مرحله را که انجام دادید مشکل را بررسی نمایید اگر برطرف نشده بود به مرحله بعد بروید.

این مشکل ارتباط مستقیم با کارت گرافیک و خود نرم افزار دارد. چک لیست ابتدی صفحه را مرحله به مرحله انجام دهید تا برطرف شود. 

روال کاری شرکت ادوبی (تولید کننده پریمیر پرو) این است که وقتی نسخه جدید ارائه میدهد، کاربران خیلی سریع به نسخه های جدید بروند. طبق همین روال با ویندوز و مک نیز هماهنگ شده اند. در واقع نوع برنامه نویسی و افزوده شدن امکانات جدید نیز موجب این اتفاق هم خواهند شد.

آیا ممکن است راهی باشد برای رفع این کار ؟ بله اما در حین کار مشکلات متعددی ممکن است رخ دهد. پس به سراغ نسخه های جدیدتر بروید.

در این راهنما با روشهای وارد یا روشهای وارد یا ایمپورت نمودن فایل یا فرمت ناشناخته در پریمیرپرو آشنا خواهید شد چون ممکنه است به دلایل متعدد روزی به آن نیاز شود.

فرمت ناشناخته ویدیویی چیست؟

فرمت ناشناخته از نظر پریمیر پرو یعنی فایلی توسط این نرم افزار مطابق روال عادی و در حین ایمپورت نمودن شناسایی نشود. اگر چنین فرمت وجود داشته باشد بدون شک باید تغییراتی در آن انجام شود تا به ساختار استاندارد از نظر این نرم افزار تبدیل شود. برای آشنایی با فرمت فایل صفحه فرمت فایل چیست - فرمت های ویدیویی و گرافیک را بشناسید را مشاهده نمایید.

روشهای اصلی ایمپورت فرمت ناشناخته در پریمیر پرو

 • تغییر پسوند فایل
 • تبدیل فرمت فایل
 • تعمیر فایل

مرحله 1 : تغییر پسوند فایل

این روشها در صورتیکه ممکن است موفقیت آمیز باشند که فایل مورد نظر محتوای ویدیویی داشته باشد.

فرض شود یک فایل بنام Demo.nmv وجود دارد، ابتدا باید پسوند آن شناسایی شود اگر پسوند در ویندوز قابل دیدن نیست به روش زیر عمل نمایید :

 1. در یکی از پنجره های ویندوز در ویندوز 11 روی گزینه View کلید نموده، وارد گزینه Show شده و آیتم File name extensions را  را فعال نمایید.
 2. در مک، کافی است روی فایل راست کلیک نموده و گزینه Get info را انتخاب نمایید.
 3. پس از ظاهر شدن پسوند، روی فایل راست کلیک و گزینه Rename را زده و کلمات NMV در انتهای آنرا به Mov تغییر داده و اینتر کنید.
 4. سعی در ایمپورت نمایید. در این شرایط ممکن است چند اتفاق رخ دهد
  . ایمپورت با خطا روبرو شود ( به مرحله 2 بروید )
  . ایمپورت انجام شود ولی در حین تدوین متوجه نبودن صدا یا تصویر یا خرابی در آنها شوید ( به مرحله 2 بروید)
  . ایمپورت انجام شده و همه چیز در زمان گرفتن خروجی به خوبی انجام میشود.

مرحله 2 : تبدیل فرمت فایل

اگر مرحله اول موفقیت آمیز نباشد، احتمالا فرمت فایل نیازمند تبدیل شدن است. یعنی باید به روشی صحیح مجدد آنرا به فرمتی مانند mp4 یا mov تبدیل کنیم. معمولا در زمانهایی که ساختار یک فایل بر اساس ویرایش و تبدیل های زیاد خراب می شود. یکی از بهترین روشها، استفاده از نرم افزاری با توانایی های بالا میباشد. برای اینکار دو روش پیشنهادی وجود دارد:

 1. از نرم افزار مدیا انکودر استفاده شود. اگر پریمیر پرو فرمت را نشناسد احتمالا مدیا انکودر هم نمیتواند اما ارزش آزمایش دارد. برای شناخت دقیق این نرم افزار صفحه پکیج آموزش کامل نرم افزار ادوبی مدیا انکودر Media Encoder قواعد تبدیل را مشاهده کنید.
 2. روش خیلی بهتری که در بسیاری شرایط راهکار خوبی بوده است استفاده از نرم افزاری بجز مدیا انکودر است. پیشنهاد میکنیم پکیج آموزش کامل هندبریک Handbrake برای کاهش حجم ویدیو بدون افت کیفیت را مشاهده نمایید.

مرحله 3 : تعمیر فایل

اگر مرحله قبل مشکل را برطرف نکند، شاید نیاز به این مرحله باشد.

گاها به دلیل خطاهای هارد دیسک و سیستم عامل و حتی حذف و بازیابی مجدد، ساختار فایلها خراب می شوند. برای انجام اینکار راهکار مطلقی وجود ندارد. باید در سطح اینترنت جستجو نموده و با افراد متخصص صحبت نمایید.

سوال : زمانی که دوتا دوربین رو باهم سینک میکنم و وارد تایم‌لاین میکنم بعدش که مولتی کمرا رو فعال میکنم دوتا تصویر برام نشون داده میشه ولی هردو تصویر شبیه هم هستن و تصویر یکی از دوربینا هستش دو دوربین رو جداگونه نشونن نمیده میخواستم بپرسم اشکال کار کجاست؟

جواب : روی نست ایجاد شده راست کلیک کنید. در تنظیمات مالی کمرا دوربین رو تغییر بدین. اگر درست شد که خوب اگر نشد، اول برنامه رو ریست کنید. در جستجوی سایت پیداش میکنید. اگر ریست کردین و نشد جدیدترین نسخه رو مانی کانتنت دانلود و نصب کنید. نتیجه را اینجا بنویسید.

این خطا به این دلیل است که یک یا چند گزینه از فایلهایی که در پریمیر پرو در حال استفاده از آنها هستید، توسط نرم افزار یا بخش های دیگری از سیستم عامل نیز در حال استفاده هستند. سیستم را ریستارت نمایید تا فایلها آزاد شوند و درست خواهد شد.

عملیات کانفورم Conform در پریمیرپرو به زمانی گفته میشود که شما تعدادی فایل که دارای صدا هستند را وارد میکنید،در این لحظه ، پایین سمت راست پریمیرپرو مطابق تصویر بالا،نموداری که مرتب پر میشود ظاهر میگردد.

طی عملیات کانفورم Conform در پریمیرپرو،برنامه صدای کلیپ های وارد شده را از لحاظ پیک های صدا و سلامت بررسی میکند تا در اگر در صدای فایل مشکلی وجود داشته باشد اعلام کند.

برخی از تدوینگران بدون توجه به این موضوع،پروژه را باز نموده و مستقیم به سراغ گرفتن خروجی در پریمیرپرو رفته و پروژه را به میدیا انکودر ارسال میکنند،مشکل این است که شما باید صبر کنید تا پریمیرپرو تا آخرین فایل را بررسی کند.

چنانچه این موضوع را رعایت نکنید،ممکن است در زمان گرفتن خروجی،صدای فایل نهایی شما با مشکل در پخش روبرو شود.

این نکته ساده است اما بسیار افراد چون به آن توجه نمیکنند با مشکلات ناشناخته روبرو میشوند.

شرکت ادوبی قانونهایی را برای استفاده از کارت گرافیک در پریمیر پرو تعیین نموده است که در زیر به آنها اشاره مینماییم :

 1. جدیدترین نسخه پریمیر پرو نصب باشد ( دانلود کنید )
 2. کارت گرافیک مناسب و مورد نیاز پریمیر پرو وجود داشته باشد ( مشاوره )
 3. درایور کارت گرافیک تا امروز آپدیت باشد ( راهنما )
 4. در تنظیمات پریمیر پرو موتور رندر برای کارتهای گرافیک nvidia روی Cuda و برای کارتهای گرافیکی AMD روی OpenCL و برای پردازنده های شرکت اپل روی Metal تنظیم باشد
 5. از افکت هایی که آیکون یا نشانه استفاده از شتاب دهنده کارت گرافیک را دارند استفاده شده باشد
 6. اگر به صورت دقیق و مطلق، شرایط بالا را دارید، شاید نیازمند تعویض سیستم عامل باشید.
 7. برطرف نمودن این موضوع، خارج از موارد گفته شده نیست. برای رسیدن به پاسخ آنها از همین صفحه و جستجوی سایت کمک بگیرید.

این مشکل به دلیل بالا بودن بیت ریت خروجی گرفته شده می باشد. مناسبترین بیت ریت برای تمام تلویزیون ها در ماکزیموم و تارگت، عدد 5 یا 8 میباشد. دوباره خروجی بگیرید درست میشود. اگر نگران کیفیت هستید، پیشنهاد میکنیم که در پریمیر پرو و مدیا انکودر با بالاترین بیت ریت ممکن خروجی بگیرید و با یادگیری نکات آموزش کامل هندبریک Handbrake برای کاهش حجم ویدیو بدون افت کیفیت آنرا با کم ترین افت، کم حجم کنید.

این خطا زمانی رخ میدهد که شما در تنظیمات خروجی پریمیر پرو در تب video در قسمت encoding ، گزینه performance را روی تنظیم اشتباه گذاشته باشید. مثلا سی پی یو و کارت گرافیک شما امکان استفاده از کوییک سینک را ندارند ولی شما آنرا انتخاب کرده اید. گزینه performance را روی software بگذارید برطرف میشود. زمانی روی hardware بگذارید که سی پی یو شما از کوییک سینک پشتیبانی کند.

{slider از پنجره link media میخوام استفاده کنم وقتی روی locale کلیک میکنم نرم افراز هنگ میکنه}

 1. سیستم را ریستارت کنید
 2. اگر هارد اکسترنال به سیستم متصل است آنرا جدا کنید
 3. فضای درایو سی یا سیستم عامل را بررسی کنید ممکن است در حال پرشدن باشد
 4. کش پریمیر پرو را خالی کنید
 5. موارد گفته شده در چک لیست ابتدای صفحه را مرور کنید.

اگر تدوینگر تنظیمات را تغییر نداده باشد این مشکل یک باگ است. کارهای زیر را انجام دهید :

 • پریمیر پرو را ریست کنید
 • نسخه جدید برنامه را دانلود و نصب کنید

چک لیست ابتدا را برای این دو مورد بررسی کنید. اگر تجربه ای در این مورد داشتید برای ما بنویسید.

 • ابتدا بررسی کنید که درایو سیستم عامل و درایو محل ذخیره فایل خروجی فضای خالی کافی داشته باشد.
 • در تب اکسپورت پریمیر پرو، تیکت آبی مقابل گزینه Metadata را غیر فعال کنید. در این شرایط چه با خود پریمیر پرو و چه ارسال آن به مدیا انکودر خطا نخواهید داشت.
 • اگر روش قبل جواب نداد، مسیر فایل خروجی را در دسکتاپ تعیین نمایید.

میبایست درایور نرم افزاری کارت گرافیک سیستم را آپدیت نمایید.

اگر فرض شود پردازنده سیستم corei7 و رم 8 و ویندوز کاملا آپدیت باشد اما پریمیر پرو حین کار فریز میشود، فریز شدن این نرم افزار با کارهای عادی اتفاق نمی افتد و بدون شک در سخت افزار یا سیستم عامل مشکلی موجب آن می شود. به نکات زیر توجه نمایید :

 • اگر از هارددیسک های ساتا و بزرگ استفاده میکنید، ممکن است سرعت آن پایین آمده باشد. باید آزمایش نموده یا از افراد متخصص کمک گرفته شود.
 • ممکن است افکت ها و ترنزیشن هایی که استفاده میکنید برای کارت گرافیک سنگین باشند.
 • احتمال اینکه رم سیستم ایرادی داشته باشد که با کمک گرفتن از متخصصین سخت افزار نتیجه مشخص خواهد شد.
 • شاید سیستم عامل آلوده به ویروس شده که خود را اینگونه نمایش میدهد.
 • دقت شود که درایو سی فضای کافی هارددیسک داشته باشد.
 • جک لیست ابتدای صفحه را مرور نمایید.

مشکل از نسخه نصب شده پریمیر پرو میباشد. حذف نموده و مجدد نصب شود یا نسخه جدید، آپگرید و نصب شود. اگر برطرف نشود، میبایست از حذف کننده ادوبی استفاده شود. اگر بازهم جواب ندهد، چاره ای جز تعویض سیستم عامل نیست.

در حالت کلی بدونید که دو نوع موگارت Mogrt یا قالب آماده موشن گرافیک در ادوبی وجود داره : 

 1. اونهایی که با افتر افکت درست شدن
  اگر روی سیستم افتر افکت نصب نباشه و اینگونه موگارتی رو وارد پریمیر پرو کنید، پیام میده که : 

  خطای ایمپورت موگارت در پریمیر پرو اگر افتر افکت نصب نباشه یا پریمیر پرو نتونه بهش وصل بشه.

  راه دیگه تشخیص اینه که درون فایلهای موگارتی که دارید رو چک کنید که آیا فایلی با پسوند aegraphic وجود داره یا نه . اگر بود که با افتر افکت ساخته شده اما اگر نبود یعنی با خود پریمیر پرو ساخته شده و پسوندش mogrt هست.
 2. اونهایی که با پریمیر پرو ساخته میشن
  پسوند این فایلها Mogrt هست و برای استفاده نیازی به افتر افکت ندارن.

علت باز نشدن برخی از موگارت ها در پریمیر پرو به دلیل اینه که با افتر افکت ساخته شدن و حالا پریمیر پرو یا نمیتونه با افتر افکت ارتباط پیدا کنه یا افتر افکت به مشکلی خورده.

چند تا راه حل رفع ارور Motion Graphic Template import error پریمیر پرو:

چک لیست زیر بهتون کمک میکنه تا مرحله به مرحله مشکل باز نشدن فایلهای موشن گرافیک رو شناسایی کنید :

چند تا راه حل رفع ارور import template error پریمیر پرو

 1. طولانی و فارسی بودن نام یا عنوان پوشه ها
  شاید عجیب باشه اما تجربه کردیم در سیستمی که چون اسم پوشه محل دخیره کردن پروژه پریمیر پرو فارسی بوده و یا اسم پوشه خیلی طولانی بوده این خطا ایجاد شده چون وقتی موگارت وارد پریمیر پرو میکنید محتویاتش با فایل پروژه ذخیره میشه و ممکنه موجب ارور بشه. پروژه ای که دارید رو ریشه یکی از درایورها در یک پوشه جدید با نام کوتاه انگلیسی آزمایش کنید. برنامه رو یکبار بسته و دوباره باز کرده و آزمایش کنید.
 2. خالی کردن کش Cache
  کش همیشه در محصولات ادوبی مهمه. اکثر مشکلات با خالی کردنش برطرف میشه. طبق بررسی مانی سافت، با اینکار در برخی سیستم ها خطای وارد کردن فایل موگارت برطرف شده.
  - اگه موگارت برای خود پریمیر پرو هست که فقط کش این برنامه رو خالی کنید، یکبار ببندید و دوباره بازش کنید.
  - اگه موگارت با افتر افکت ساخته شده، بجز خالی کردن کش پریمیر پرو، کش افتر افکت هم خالی کنید.
 3. سالم بودن تمپلیت یا موگارت
  فرض میکنیم موگارت ها کاملا سالم هستن اما از کجا این رو میدونید؟ برای مطمئن شدن چند تا کار انجام بدین :
  - یک پروژه خام جدید بسازید و موگارت یا موشن گرافیک رو بکشید داخل سکانس.
  - - اگه خطا ندادن و بدون مشکل نمایش داده شد پس مشکلی در پروژه اصلی هست. پروژه اصلی رو در مسیر دیگه ای save as کنید و موگارت قبلی رو حذف کرده و مجدد در سکانس بکشید (اینکار برای ما جواب داده ).
  - - اگه در پروژه جدید هم خطا داد دلایل دیگه ای هم وجود داره و دلیل نمیشه که موگارت خراب باشه. بهتره موگارت رو در سیستم یا سیستم عامل دیگه ای هم آزمایش کرده و کاملا مطمئن بشید. (باید زمان بزارید برای حل کردن چنین مشکلاتی).
 4. ترمیم فایل موشن گرافیک Mogrt
  ممکنه فایل آسیب دیده باشه. یک کپی ازش بگیرید در مسیری دیگه. با نرم افزار زیپ یا winrar اون رو زیپ کنید و حالا از زیپ خارجش کنید. اینکار توسط برخی کاربران آزمایش شده و نتیجه مثبت بوده چون همه چیز ممکنه. حالا فایلی که از زیپ خارج کردین رو در پریمیر پرو آزمایش کنید.
 5. مشکل با سطح دسترسی مدیر کل
  در ویندوزها قابلیتی داریم بنام دسترسی با مدیر کل.
  یعنی در ویندوز میتونیم برای هر نفر یک اکانت بسازیم اما یکی از اونها مدیریت دسترسی کامل به همه تغییرات در ویندوز رو داره. بعضی اوقات وقتی ویندوز رو میدین نصب میکنن اون اکانتی که شما دارید باهاش کار میکنید رو ادمین نمیزارن پس ممکنه دسترسی کامل نداشته باشید و این خطا رخ بده. برای آزمایش، همه برنامه ها رو ببندین، روی آیکون پریمیر پرو و افتر افکت راست کلیک کرده و گزینه Run as administrator  رو بزنید. برنامه بدون تغییر خاصی باز میشه. حالا دوباره آزمایش کنید.
 6. قفل شدن فایل های موشن گرافیک
  این مشکل در هر دو سیستم عامل ویندوز و مک رخ میده. گاها به دلایلی فایلها قفل میشن و نرم افزار پریمیر پرو اجازه استفاده از اونها رو نداره. کارهای زیر رو انجام بدین :
  - سیستم رو ریستارت کنید
  - - در ویندوز :
  - - - برید به مسیر C:\ProgramData\Adobe ( ممکنه این پوشه مخفی باشه، از حالت مخفی خارجش کنید )
  - - - اسم پوشه SLStore رو به oldSLStore تغییر بدین
  - - - برید به مسیر C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe و اسم پوشه SLCache رو به SLCacheold تغییر بدین
  - - - سیستم رو ریستارت کنید
  - - - حالا برنامه ها یا برنامه رو باز کنید و مشکل رو بررسی کنید
  - - در مک :
  - - - برید به مسیر : Library>Application Support>Adobe
  - - - اسم پوشه SLStore رو به oldSLStore تغییر بدین
  - - - اسم پوشه SLCache رو به oldSLCache تغییر بدین
  - - - سیستم رو ریستارت کنید
  - - - حالا برنامه ها یا برنامه رو باز کنید و مشکل رو بررسی کنید
 7. ریست کردن برنامه
  مشکلات نرم افزاری همیشه وجود خواهد داشت. قابلیت ریست کردن پریمیر پرو رو گذاشتن که در چنین شرایطی شاید بتونه کمک کنه. صفحه بهترین روش ریست نمودن تنظیمات پریمیر پرو به پیشفرض چیست؟ را ببینید.
 8. تداخل موگارت با پلاگین ها
  ممکنه در پریمیر پرو پلاگین هایی نصب کرده باشید که یا قدیمی یا ناسازگار هستن که موجب ایجاد Template import error پریمیر پرو میشن.
  - در ویندوز
  - پریمیر پرو رو ببندین
  - - به مسیر C:\Program Files\Adobe\Common\Plug-ins\7.0 برید و فایلهای داخلش رو کامل کپی کنید درایو دیگه ای و هر چی داخل این پوشه هست رو حذف کنید.
  - - پریمیر پرو رو اجرا کرده و آزمایش کنید.
  - - اگه این ارور برطرف شد باید پلاگینی که داره موجب میشه رو پیدا کنید. پس یکی یکی اون پلاگین هایی که به درایو دیگه منتقل کرده بودین رو به سر جاشون کپی کنید. قبل از کپی کردن، پریمیر پرو بسته باشه و بعد از کپی کردن پریمیر پرو را اجرا و مشکل موگارت رو آزمایش کنید. اینقدر اینکار و تکرار کنید تا بفهمید کدوم پلاگین مشکل داره.
 9. نصب نرم افزار افتر افکت
  بعضی قالب های موشن گرافیک هستن که در نرم افزار افتر افکت ساخته شدن و موقع استفاده از اون ها پیام This Motion Graphics template was created in After Effects. To use this template in Premiere Pro, please install After Effects (trial or license) and retry نشون داده میشه. پس باید این نرم افزار رو حتما نصب کنید و نسخه اش با نسخه پریمیر پرو یکی باشه.
  بعضی اوقات افتر افکت نصبه اما باز هم این خطای نبودن افتر افکت ظاهر میشه، حتما نسخه دو تا نرم افزار یکی باشن. 
 10. شاید پریمیر پرو نمیتونه به افتر افکت وصل بشه
  نرم افزارهای ادوبی به کمک قابلیتی بنام داینامیک لینک که اتوماتیک هست و نیازی به تنظیمات خاصی نداره، بهم وصل میشن و میتونن همزمان باهم کار کنن. برخی اوقات این ارتباط قطع میشه. یکی از دلایلش تنظیمات فایروال ویندوز یا آنتی ویروسی هست که نصب کردین. باید برطرفش کنید. ( حتما باید یک کارشناس این رو چک کنه ).
 11. حذف و نصب مجدد برنامه ها
  اگه با خطای اولی روبرو شدین یعنی Motion Graphic Template import error و اسمی از افتر افکت After Effects نیومده بود، یک راه حل اینه که جدیدترین نسخه پریمیر پرو رو مجدد نصب کنید و قبلی رو حذف کنید.
  اگه در خطا اسم افتر افکتس اومده بود و از تنظیمات فایروال هم مطمئن شدین که از اون نیست، جدیدترین نسخه افتر افکت رو نصب کنید.
  تضمینی نیست که با اینکار مشکل حتما حل بشه اما راه حلیه که خود ادوبی پیشنهاد کرده بود.
  منابع 1 و 2

به گزینه قبلی یعنی رفع ارور Motion Graphic Template import error پریمیر پرو مراجعه شود.

به گزینه رفع ارور Motion Graphic Template import error پریمیر پرو مراجعه شود.

بدون شک در بخش کارت گرافیک سیستم یا لپتاپ دارای مشکلی هستید که آنها را بررسی خواهیم نمود. پریمیر پرو حساسیت زیادی روی مدل کارت گرافیک و آپدیت بودن درایور نرم افزاری آن دارد. این خطا در زمان وارد شدن به پریمیر پرو ظاهر میشود:

رفع خطای System Capability در اجرای نرم افزار پریمیر پرو
اگر بخواهید بدون برطرف نمودن خطا، از آن بگذرید و وارد پریمیر پرو شوید، پایین این پنچره روی نوشته Continue with known issues کلیک نمایید. اما اگر بخواهید خطا را برطرف کنید ابتدا باید به نوع خطایی که نمایش میدهد دقت نمایید. عنوان این پنجره به صورت کلی System Compatibility Report نوشته میشود و عمومی است و با آن کاری نخواهیم داشت اما درون کادر اصلی در کنار کلید آبی رنگ Fix توضیحاتی نوشته میشود که نوع خطا را متفاوت خواهد نمود.

 • خطای اول : Unsupported Video Driver
  به این معنی میباشد که درایور نرم افزاری کارت گرافیک که اکنون روی سیستم عامل ( مک یا ویندوز ) نصب شده است قدیمی است و باید آپدیت شود. برای انجام آپدیت،  صفحه 

مراحل برطرف نمودن این مشکل را در زیر مرور خواهیم نمود :

 • خطای 

اگر پاسخی برای مشکل شما وجود ندارد برای ما بنویسید.