رفع مشکل کوچکتر بودن یا بزرگتر بودن فیلمها در پریمیرپرو

همکاران سوال پرسیدند که در نرم افزار پریمیر پیش می آید وقتی پروژه PAL-DV انتخاب می کنیم و زمانی که فیلم را در تایم لاین می گذاریم در پالت Program اندازه فیلم کوچکتر یا بزرگتر نمایش داده می شود دلیل آن چیست ؟

توجه نمائید که اول باید دقت شود که دوربین شما با چه فرمتی تصویربرداری نموده است ؟ به طور مثال دوربین PD-170 Sony با دو کیفیت DV , HDV تصویربرداری می نماید اگر شما با فرمت DV فیلم ضبط نموده باشید که در پروژه PAL-DV مشکلی برای تصویر شما از نظر اندازه بوجود نمی آید اما اگر با فرمت HDV ضبط نموده باشید و آنرا در پروژه PAL-DV وارد نمائید به دلیل اینکه اندازه HDV ضبط شده شما بزرگتر از فرمت DV می باشد تصویر شما در پالت Program بزرگتر میشود و مجبور هستید که آنرا کوچک نمائید.

به عنوان یک قانون، نه تنها در پریمیر بلکه در تمام نرم افزارهای تدوین فیلم، مشخصات سکانسی که قصد تدوین داریم باید با مشخصات ویدیوها همسان باشد یعنی اگر ویدیوهای ما فول اچ دی 1920 در 1080 هستند سکانس ما نیز باید با همان اندازه باشد. اگر ویدیو بزرگتر از سکانس باشد باید ویدیو را کوچکتر کنیم تا هم اندازه سکانس شود اگر ویدیوها کوچکتر از سکانس باشد باید ویدیو را بزرگتر کنیم پس با افت کیفیت روبرو خواهیم شد چون بزرگتر نمودن اندازه ی ویدیو موجب کاهش کیفیت پیکسل های آن خواهد شد.

تمام این موارد به شناخت شما از هنر تدوین فیلم و دانستن نکات مهم پریمیر است که با تلاش و برداشتن درست قدمهای یادگیری به آن خواهید رسید. بخش ویدیوهای رایگان و پکیج های آموزشی این سایت راهگشای بسیاری از سوالات شما هستند.