اموزش فعالسازی نمایش فایلهای PSD در ویندوز

خلاصه :

میخواهیم در این آموزش بسیار مفصل، به شما یاد بدهیم که چگونه بدون نرم افزارهایی مانند بریج Bridge، ACDsee و این قبیل، چگونه فایلهای پی اس دی PSD فتوشاپ مخفف (Photoshop Dacument) و فایلهای دوربین که فرمت Raw را هستند را براحتی مشاهده کنیم، یعنی با رفتن به داخل پنجره ی ویندوز بتوانیم خود عکس ها را ببینیم و بصورت سفید نبینیم.

فایل فتوشاپ و فرمت PSD چیه

یکی از نرم افزارهایی که برای طراحی نمودن کاتالوگ و کارت ویزیت و یا طراحی خلاقانه زیبا از آن استفاده میشوند، فتوشاپ است. فتوشاپ را شرکت ادوبی تولید نموده تا به کمکش بتوانیم طراحی انجام دهیم، وقتی که در فتوشاپ طراحی ما انجام شد و حال میخواهیم این پروژه درست شده را جایی ذخیره کنیم، باید از فایل پروژه فتوشاپ یک فایل نگهداری کنیم، به این فایل PSD میگوییم. در فایل فرمت فتوشاپ psd همه چیز به روشی نگهداری میشود که بتوانیم در آینده حتی 100 سال دیگر با بازنمودن این فایل فتوشاپ، تمام بخش های آنرا تغییر دهیم، همین نکته فتوشاپ و فایل پی اس دی psd میباشد که آنرا متمایز مینماید، آتلیه ها، مراکز چاپ و هر جایی که با فتوشاپ طراحی انجام میدهند، بدون شک با فرمت و فایل فتوشاپ psd سروکار دارند، شما نیز ممکن است همین حالا که در حال مطالعه هستید، با این فرمت psd در ارتباط باشید، که مطمئنم برای دیدن این فایلها در ویندوز بدون نرم افزارهایی مانند فتوشاپ، بریج، acdsee با مشکل روبرو هستید و نمی توانید فرمت یا فایل پی اس دی psd فتوشاپ را داخل پنجره ی ویندوز ببینید.

فایل دوربین عکاسی یا Raw چیه

کسانی که دوربین عکاسی دارند، درون تنظیمات دوربین گزینه هایی وجود دارد که میتوان نحوه ی گرفتن عکس را بر روی فرمت یا ساختار فایل را Raw بگذاریم، Raw یک فایل است که موقع عکاسی در دوربین ذخیره میشود، حجمی زیادی دارد، اطلاعات درون این عکس خیلی خام و بدون دستکاری داخلی دوربین هستند، به این دلیل با فرمت Raw عکس میگیرند تا بتوان بعد از عکاسی همه ی جزئیات عکس مانند، سیاهی، سایه، سفیدی، روشنایی، مشکلات نور، کانالهای رنگی و خیلی جزئیات دیگر را تحت کنترل ویرایشگر عکس قرار داده و تنظیم شوند، حال مشکل این است که ویندوز بدون داشتن تنظیمات و نرم افزار خاص نمیتواند این نوع عکس که Raw میباشد را نمایش دهد، برای دیدن فایلها میبایست از نرم افزارهایی مانند فتوشاپ، بریج و امثال آنها استفاده نمود.

برای مشاهده فایل فتوشاپ PSD و Raw در ویندوز چکار کنم؟

شما چند راه دارید

  1. میتوانید نرم افزار ادوبی بریج Bridge را نصب کنید که بسیار کاربردی و مفید است ادوبی بریج Bridge چیست حتما یادش بگیرید
  2. میتوانید از نرم افزاری مانند ACDsee استفاده کنید که کرک شده است و گاها ممکن است از کار بیوفتد
  3. اما راه خیلی خوب و رایگان که مختص به ویندوز10 میباشد، چرا ویندوز10؟ چون ماکروسافت (شرکت تولیدکننده ی ویندوز) امکانات بسیار فراوانی را در این نسخه خود دارد که بسیاری از آنها رایگان است.نصب ویندوز 10 را یاد بگیرید

نتیجه روش مشاهده فایل فتوشاپ psd و را Raw :

درمن راه اول و سوم را به شما پیشنهاد میکنم، در راه اول شما با نرم افزاری آشنا و مسلط میشوید که کمترین کارش برای شما، نمایش فایلهای فتوشاپ PSD و Raw میباشد چه در ویندوز باشید و چه در مک، علاوه بر این، قابلیت های منحصربفردی دارد که هر عکاسريال طراح، تدوینگر، تولیدکننده فایلهای دییجتال، بدون شک محتاجش خواهد بود.

چگونه تامبنیل فایلهای Raw در ویندوز را فعال کنیم؟

11 دقیقه