اگر در این صفحه هستید حتما میخواهید بدانید که در نرم افزار پریمیر پرو دستکارهای رنگ و نور مانند اصلاح - تنظیم - تغییر - چه هستند و چگونه انجام میشوند. به پاسخ آنها خواهید رسید.

دستکاری رنگ و نور در پریمیر پرو یعنی چی.

به مجموعه ای از تغییراتی که با افکت هایی مانند لومتری کالر LUMTERI COLOR روی ویدیو ها در نرم افزار پریمیر پرو انجام میشوند دستکاری رنگ و نور گفته می شود. 

البته این نرم افزار دارای افکت های متعددی است که هر کدام میتوانند در رنگها و نور تاثیر گذاشته و تدوینگر را به نتایج دلخواه برسانند.

در ویدیو زیر یاد میگیرید در چند ثانیه رنگ ویدیوها را جذاب و حرفه ای تر تغییر دهید.

آموزش پایه ای اصلاح و تنظیم رنگ و نور در پریمیر پرو

تنظیم رنگ و نور در پریمیر پرو.

بسیاری از ویدیوها در حین ضبط شدن با مشکلات متعددی مانند نور زیاد یا نور کم روبرو میشوند. در نرم افزار پریمیر پرو این امکان وجود دارد که نور زیاد را تنظیم نمود و همچنین نور کم را اصلاح نمود. برای اینکار میتوان از افکت LUMTERI COLOR استفاده نمود. وقتی که نور زیاد باشد رنگ ها ، کمرنگ تر هستند و چشم اذیت میشود. وقتیکه نور کم باشد رنگها پر رنگتر هستند و ویدیو باید تنظیم شود.

در ویدیو آموزشی زیر با یکی از روشهای تنظیم رنگ و نور در پریمیر پرو آشنا میشوید.

آموزش رایگان اکسپوژر Exposure با پریمیر

پلاگین تنظیم رنگ پریمیر پرو بنام کانتینیوم.

اگر چه خود پریمیر پرو دارای ویدیو افکت های خوبی برای اصلاح رنگ و نور است ولی مثل همیشه کافی نیستند. یکی از پلاگین های کاربردی که از آن میتوان برای تنظیم رنگ استفاده نمود توسط شرکت بوریس و بنام بوریس کانتینیوم ساخته شده است. در این پلاگین افکت های رنگ زیاد و جذابی وجود دارد که تدوینگران پریمیر پرو با استفاده از آنها ویدیوهای خود را خیره کننده خواهند نمود.

ویدیو زیر آموزشی از پلاگین تنظیم رنگ بوریس کانتینیوم در پریمیر پرو میباشد. 

آموزش افکت فیلم استایل رنگ سینمایی در پریمیر پرو با پلاگین بوریس کانتینیوم Bcc

نحوه اصلاح رنگ صورت و پوست در پریمیر پرو.

برای اینکه رنگهای اصلی قرمز - سبز - آبی در پریمیر پرو اصلاح شوند یعنی توسط افکت های برنامه کارهایی روی آنها انجام شود تا این سه رنگ به حالت نمایش عادی برسند ، باید عملیاتی بنام اصلاح رنگ انجام شود.

در ویدیو آموزشی زیر با یکی از روشهای اصلاح رنگ پوست که در کلیپ و فیلم ها خیلی مهم است را مشاهده کنید.

آموزش اصلاح رنگ فیلم سینمایی و تنظیم رنگ پوست با پریمیر پرو Premiere pro

تغییر رنگ ویدیو در پریمیر پرو.

بجز کارهایی مانند تنظیم رنگ و اصلاح رنگ و نور در این نرم افزار، میتوان رنگها را نیز تغییر داد. مثلا رنگهای قرمز به زرد و آبی به ارغوانی و یا هر رنگی را به رنگ دیگری تغییر داد. اینکار نیز توسط ویدیو افکت LUMTERI COLOR امکانپذیر است.

شاید بهتر است معنی فنی اصلاح رنگ، تنظیم رنگ، درجه بندی رنگ را بدانید. چون کسی که قرار است با پریمیر پرو این کارها را انجام دهد باید آنها را بداند. برای مشاهده توضیحات فنی روی این لینک بزنید.