با مانی سافت آموزش حضوری ببینم یا پکیج آموزشی تهیه کنم؟ تا قبل از رسیدن به انتهای این مقاله نتیجه گیری نکنید.

اختلاف در کیفیت آموزش ویدیویی

متاسفانه در سالهای نه چندان دور، همین چند سال گذشته، تیمها، نه، بهتره بگم افرادی، به هدف اینکه فقط چیزی بفروشند وارد عرصه ی تولید آموزش ویدیویی شده و به روش های متفاوت سعی در جذب مشتری مینمایند، این کیفیت پایین آموزش موجب شده تا چند اتفاق بد رخ دهد:

 1. با دیدن آموزش های بی کیفیت از نظر محتوا، به آموزش های دیگر اعتماد نکنند، حتی اگر آموزشهای دیگر در سطح مانی سافت باشد.
 2. هنرجو را ناامید نموده و از ادامه ی راه دلسرد مینمایند.
 3. هنرجو در راه یادگیری به دلیل نقص های فراوان در نوع آموزش، با مشکلات متعددی روبرو میشود که حتی با مراجعه به شخص تولید کننده هم برطرف نمیشود و کلا به فراموشی سپرده خواهد شد، چون شخص تولید کننده هدفی به جدای از موفقیت دارد و در این زمینه متخصص نیست.

آموزش صفر تا صد یک دروغ، آموزش جامع یک دروغ، استادی یک دروغ

یکی از بدترین کلماتی که در اینترنت برای فروش آموزش وجود دارد، که یک فریب بزرگ در هنر آموزش است (همین کلمه ی صفر تا صد)، بطور مثال، شخص 12 ساعت آموزش پریمیر تولید نموده و روی آن نوشته : آموزش صفر تا صد پریمیر!!! یعنی چطور میشه که یک نرم افزار به این قدرت و توانایی فراوان را در 12 ساعت صفر تا صد آموزش داد، تعجب میکنیم که چطور چنین جراتی در یک استاد، البته چنین فردی را نمیتوان استاد نامید، چون ظاهرا هنوز برنامه ی مورد آموزش خود را نشناخته که مینویسد آموزش صفر تا صد پریمیر، این در حالی است که فقط یکی از پکیج های آموزشی مانی سافت بنام پری افکت، در 24 ساعت آموزش فقط 133 افکت داخلی پریمیر آموزش داده شده، و در پکیج دیگر که اصول تدوین فیلم با پریمیر سری اول میباشد و مدت زمان آن 49 ساعت آموزش است، ننوشته ایم صفرتاصد، که بعد پکیج کالوریست و فرمالیته و بعدا تکنیکال نیز ارائه میشوند نیز اضافه خواهند شد، بازهم نخواهیم نوشت آموزش صفر تا صد پریمیر، چون این علم هیچوقت تمام نخواهد شد، تا زمانی که برنامه آپدیت میشود، خلاقیت وجود دارد.

شاغلین و صاحبین کسب و کار

درمیان کسانی که قصد یادگیری علوم و فنون عکاسی و طراحی، فیلمبرداری و تدوین، را دارند، تیم ها و اشخاصی وجود هستند که در فرصت هایی میخواهند سطح علمی خود را بالاتر ببرند، یا در کنار شغل فعلی خود، نیازمند درآمد بیشتر هستند، این افراد به دو روش آموزش حضوری یا استفاده از پکیج آموزشی مانی سافت میتوانند بدون نگرانی، ترس از یاد گرفتن، مشغله داشتن، شروع به یادگیری نمایند.

تفاوتی که شاغلین با سایرین(کسانی که شغل اول ندارند) این است که یا میخواهند کار دومی برای خود دست و پا کنند یا به دلیل نیاز مالی بیشتر، یا به دلیل علاقه شخصی، لازم دیده اند که وارد این مرحله ی دوم کاری شوند، جای نگرانی نخواهد بود، با توجه به شرایط خود براحتی میتوانید میان آموزش حضوری یا آموزش بصورت ویدیویی که پایینتر به آن خواهید رسید، یکی را انتخاب نمائید. 

منابع مختلف آموزشی

در سطح اینترنت، منابع آموزشی فراوانی وجود دارد:

 1. سایت های متفرقه
 2. افرادی که مدعی هستند صد در صد آموزش میدهند.
 3. یوتیوب، دریایی که ابتدای آن مشخص نیست و در آن غرق خواهید شد، در آخر به این میرسید که باید اصولی و از ابتدا شروع کنم چون با خروارها آموزش روبرو میشوید که نمیدانید چه زمانی و چرا و در کجا باید از آنها استفاده کنید.
 4. تیم هایی مانند مانی سافت.

هر کدام به روشی به شما آموزش میدهند، برخی رایگان، برخی کلی، برخی با جزئیات، برخی تکه تکه و برخی به صورت پکیج هایی که بیشترین تاثیر را روی یادگیری شما خواهند گذاشت. اگر مانی سافت را به عنوان منبع آموزشی خود انتخاب مینمایید بدانید که دو روش برای برداشتن قدم هایی کاملا مطمئن و تضمین موفقیت وجود دارد:

 • آموزش ویدیویی به سبک مانی سافت
 • آموزش حضوری به سبک مانی سافت

که هر روش دارای مزیت های خود میباشد، سعی میکنم کاملا شرح دهم تا جای سوالی باقی نماند و اگر باقی ماند در پایین همین مطلب بپرسید.

آموزش ویدیویی مانی سافت

وقتی میگوییم آموزش ویدیویی، یعنی تجربه، دلسوزی، عشق به یاددادن، حمایت، ادامه ی روند و بروزرسانی.

اگر در یک پکیج آموزشی چنین مواردی وجود نداشته باشد، بدون شک مشتری بار آخر خواهد بود که از آن تیم یا شخص آموزشی تهیه مینماید.

خصلت های گفته شده دلیل بوجود آمدن مانی سافت شدند، بله، موفقیت افرادی که بخشی از خانواده ی مانی سافت میباشند. در آموزش های ویدیویی مانی سافت تجربه هایی نهفته است که مختص به استاد محمد ملکی است، تجربه هایی که حاصل ساخت تیزر، فیلمبرداری، تدوین فیلم عروسی، ساخت کلیپ، عکاسی، طراحی و گرافیک میباشند، نکته ی کلیدی این است که ایشان رازی را مخفی نگه نمیدارد و هر آنچه که آموخته، یاد گرفته، تجربه کرده، در اختیار هنرجو قرار میدهد که همین امر موجب شده مانی سافت بعنوان برند برتر آموزش هنرهای عکس و فیلم از دیدگاه مشتریان شناخته شود.

بسیاری افراد حوصله و زمان مناسب برای شرکت در کلاس حضوری را ندارند، در این شرایط بر سر دوراهی قرار میگیرند، یک راه اینکه حالا که حوصله شرکت در کلاس حضوری ندارم کلا این کار را کنار بگذارم چون با ویدیوها احتمالا موفق نمیشود، راه دیگر اینکه حالا اگر تصمیم گرفتم با ویدیو شروع کنم آبا واقعا ویدیو میتونه بهتر یا هم سطح کلاس حضوری موجب موفقیت من بشه ؟ سوالات زیادی در ذهن بوجود میاد، حالا آموزش ویدیویی از کجا دانلود کنم ؟ کدام تیم آموزشی رو برای یادگیری انتخاب کنم ؟ در ادامه با من باشید.

نحوه حرفه ای  آموزش، تجربه بالا، دلسوزی، تخصص، باید یکجا در تیم آموزشی وجود داشته باشند تا شما موفق شوید

پس آموزشهای ویدیویی که توسط تیم تجاری مانی سافت ارائه میشود را با خیالی کاملا آسوده تهیه و دقیقا مطابق راهنمایی های استاد قدم ها را یکی یکی بردارید و نگران هیچ چیز نباشید چون در کنار شماست.

برخی افراد اصرار بر کلاس حضوری با ایشان دارند که برای این افراد کلاس آموزش حضوری و خصوصی نیز برگزار خواهند نمود.

میکس مراسم عروسی

از پریمیر استفاده های فراوانی میتواند داشت،اینکه اموزش پریمیر چگونه انجام شود مهم است،اینکه پریمیر را چگونه یاد میگیرید مهم است ، بسیاری افراد تصور میکنند برای میکس فیلم عروسی با پریمیر ، فیلم را وارد کنیم ، افکت بزاریم ، تصویر را با موزیک هماهنگ کنیم ، مقداری رنگ را زیبا کنیم و به مشتری تحویل دهیم ( تمام این کارها با ساده ترین نرم افزارها هم قابل انجام است پس چرا برای میکس فیلم عروسی پریمیر را یاد بگیریم چرا کار خود را سخت کنیم ؟) چون پریمیر توانایی شما را بدلیل داشتن قابلیت های فراوان که سایر نرم افزارهای نیمه حرفه ای آنها را ندارد،بالا میبرد و ما نباید این قابلیت ها را نادیده بگیریم چون امکانات پریمیر باعث میشود که میکس فیلم عروسی ما متفاوت شود ، البته نوع اموزش پریمیر را نباید نادیده بگیریم ، چون یادگیری است که موجب خلاقیت خواهد شد.

{manidownloadpackage 31}

تفاوت گذشته و آینده در میکس فیلم عروسی

میکس فیلم عروسی از گذشته تا حال بسیار متفاوت شده ، حال در عروسی ها کلیپ های دونفره داریم ، کلیپ پیشکار داریم ، کلیپ فرمالیته داریم ، باید قبل از عروسی عروس و داماد را به باغ یا امارت ختصاصی ببریم و رکورد کلیپ انجام دهیم ، حال دیگر باید سناریو داشته باشیم تا کلیپ های عروس و داماد معنا داشته باشند و مخاطب آنرا دوست داشته باشد ، کلیپ عروسی باید رنگی بسیار جذاب را به نمایش بگذارد ، پس میان کلیپ های عروسی گذشته و حال تفاوت های زیادی بوجود آمده است ، در این میان این شما هستید که باید علم تدوین فیلم یا میکس فیلم عروسی خود را به روش مانی سافت آپدیت کنید.

{manidownloadpackage 37}

اموزش پریمیر

اینکه پریمیر را چگونه یاد بگیریم ، چه شخصی به ما آموزش پریمیر میدهد ، تجربیات آن شخص چه بوده ، سبک آموزش پریمیر چگونه است ، در موفقیت و آینده ی کاری شما با پریمیر بسیار تاثیرگذار است،در بازار انواع سی دی ها و آموزش پریمیر وجود دارد اما متاسفانه اغلب وقت شما را تلف میکنند و شما را از ادامه ممکن است بی میل نمایند ، در انتخاب منبع یادگیری خود نهایت دقت را داشته باشید.

{manidownloadpackage 38}

آموزش حضوری مانی سافت

در میان هزاران هنرجوی مانی سافت در داخل و خارج ایران، افرادی هستند که تمایل بسیار زیاد به داشتن کلاس حضوری و خصوصی با استاد محمد ملکی میباشد، چرا؟ مگر نمیتوان با پکیج های آموزشی به موفقیت رسید، مگر تضمین شده نیستند؟ این موضوع به چند مورد برمیگردد:

 1. کیفیت پایین آموزشهای ویدیویی و اصطلاحا صفرتاصدی که افراد با سطح سواد پایینشان در اینترنت ارائه نموده اند، هنرجوها خریده نموده، دلسرد شده و به هیچ آموزش ویدیویی دیگری اعتماد نخواهند نمود (مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید میترسد) پس تا مدت ها به سراغ آموزش ویدیویی نخواهند رفت.
 2. برخی افراد اینگونه فکر میکنند که من با آموزش ویدیویی نمیتوانم یاد بگیرم، موقع دیدن آموزش حس و حال خواب به سراغم نمی آید(شاید بدموقع مشاهده میکنند نه)، کسل میشوم. طبیعی است که هر شخص با حوصله ای هم اگر سرکلاس یک استاد که فنون آموزش حرفه ای را بلد نباشد بنشیند، همین حس و حال به سراغش می آید، چه برسد که آموزش ویدیویی باشد.
 3. آموزش دادن یک هنر و حرفه ای آموزش دادن یک هنر برتر است، مدرس باید خصوصیات متعددی داشته باشد تا هنرجو از راه دور جذب مطالبش شود و به نیتجه مطلوب برسد، به همین دلایل بسیاری افراد چنین موضوعاتی را اعلام مینمایند که شاید حق دارند، چون واقعا آموزش غیرحرفه ای، خسته کننده و فرد را به نتیجه نمی رساند، استاد موقع خواب آموزش رکورد کرده و خود نیز حس خواب داشته، صدای نامطلوب ویدیو، کیفیت نمایش ضعیف، نوع آموزش، نوع گفتار کلمات و از همه مهمتر سطح سواد پایین تدریس کننده نمره های منفی را بوجود خواهند آورد.
 4. برخی دیگر به این نتیجه رسیده اند که تحت هیچ شرایطی با آموزش ویدیو کنار نمی آیم چون همه کلاس ها را حضوری رفته ام و نتیجه مثبت نیز گرفته ام، که جای هیچ صحبتی را باقی نمیگذارند.

نتیجه گیری

بهترین و موثرترین روش یادگیری آموزش به سبک مانی سافت(با دیگران کاری نداریم)، آموزش های ویدیویی ما هستند، با تکنیک های آموزش استاد، روال توضیح دادن، حمایت از هنرجو، توانایی بالا در انتقال مفاهیم، ادامه داربودن پکیج ها در سطوح بعدی، داشتن تجربه ی فراوان ایشان در برخورد با مشتری های سفارش دهنده ی ویدیو وعکس، انجام کار برای انواع مشتری در تمام زمینه ها حتی طراحی و گرافیک، امتیازات واقعی است که طی آموزشها در اختیار هنرجو قرار میگیرد آنهم طی پکیج های وابسته و مرتبط. در طی زمان پشتیبانی آموزشی که برای اولین بار در ایران توسط مانی سافت در سال 1392 اجرا گردید، تمام سوالات و مشکلات و نمونه کارهای شما برای استاد ارسال و بررسی و همفکری لازم برای ایده و رفع انجام میشود. چرا باید مانی سافت را انتخاب کنم؟

در کلاس خصوصی و نیمه گروهی مانی سافت، تعداد جلسات حداکثر 4 جلسه میباشد، هر هنری را که برای یادگیری انتخاب کنید، طی این مدت به صورت یک نگاه کلی و درک خیلی خوب یاد داده خواهد شد و در این 4 روز که روزانه 4 ساعت آموزش است فرصتی برای توضیحاتی که در پکیج ها گفته شده نمیماند، برای جبران این موضوع، در صورت تمایل میتوانید همزمان با شرکت در کلاس خصوصی و نیمه گروهی مانی سافت، پکیج ها را به قیمتی پایینتر تهیه کنید تا هم در حین کلاس و هم بعد از آن مرور داشته باشید، مرور نمودن آموزشهای مانی سافت یک امر ضروری است چرا که بسیار پربار و پرمحتوا هستند.

مزیتی که در کلاس خصوصی یا نیمه گروهی مانی سافت میباشد اینکه استاد طی 4 روز کاملا پاسخگوی همه سوالات و وقت کاملا متعلق به شماست، اگر آموزش فیلمبرداری یا عکاسی باشد هم در فضای بسته و هم در فضای باز تمارین عملی خواهید داشت، کلیپ سازی یا طراحی باشد که روزانه طراحی میکنید، میسازید، رفع مشکل خواهید نمود، خیلی افراد در این 4 روز به نتایج خیلی عالی میرسند اگر تلاش فراوان داشته باشند، مثلا تیم هایی که میخواهند در موسسه ی خود رکورد ویدیو نمایند در این 4 روز به تسلط بالایی خواهند رسید، از پرده سبز گرفته تا نورپردازی، رکورد ویدیو و تنظیمات دوربین و تدوین و در نهایت تولید فایل نهایی (مگر میشود)؟ البته، کافی است که استاد شما مانی سافت باشد اما اگر آموزش ویدیویی را تهیه کنید ممکن است نیاز به 15 روز زمان داشته باشید و شاید بیشتر، که به شما برمیگردد که دقیقا چه روشی را انتخاب خواهید نمود.

{jcomments off}