در پریمیرپرو و تدوین فیلم برخی افکت ها پردازش بسیار سنگینی نیاز دارند

چرا در زمان اجرای افکت در ادجاست adjust پریمیرپرو،ویدیو نمایش داده نمیشود؟

بارها از ما پرسیده شده که در پریمیرپرو چرا در زمان اجرای برخی افکت ها مثلا گرفتن نویز یا گرین در تصویر ویدیوها و مخصوصا زمانی که یک لایه ادجاست گذاشته ایم و افکت بر روی آن اجرا شده ، ویدیو پلی یا پخش نمیشود؟

دلیل این موضوع عوامل متعددی دارد که محمد ملکی مدرس دوره های ادوبی و فاینال کات در ایران به آن پاسخ داده است.

در برنامه های ادیت یا تدوین فیلم ، برخی افکت ها نیازمند پردازش بسیار بالایی هستند یعنی به دلیل اینکه این افکت ها دارای محاسبات زیادی هستند و سی پی یو باید خیلی سریع آنرا انجام دهد،یکی از عوامل مهم سی پی یو شما میباشد که برای تدوین فیلم و مخصوصا زمانی که بر روی افکت ها کار میکنید تاثیر چشمگیری در اجرا دارد.

حال ممکن است که فردی بگوید سی پی یو و کارت گرافیک من بسیار قوی و هارد اس اس دی دارم،چرا این اتفاق رخ میدهد؟ بطور مثال افکتی مانند Denoise که وظیفه برطرف نمودن پیکسل و نویز در فیلم دارد،دارای محاسبات و پردازش های زیادی است که اغلب سی پی یو ها از عهده اجرای سریع آن ناتوان بوده و کارایی این افکت خیلی فراتر از یک تصحیح رنگ است.

با این توضیحات باید متوجه شده باشید که ممکن است با توجه به اینکه سیستم شما خیلی توانمند باشد،باز هم ممکن است در زمان پخش نمودن افکت در پریمیرپرو یا افترافکت و مخصوصا زمانی که افکت را بر روی ادجاست گذاشته اید و آن افکت برای گرفتن نویز باشد،با مشکل روبرو شود ، اما در نهایت عملیات رندر انجام میشود ، در این شرایط است که ما توصیه استفاده از آموزش میدیا انکودر را برای کاربران پریمیرپرو و افترافکت داریم چرا که سرعت رندر شما را نسبت به خروجی خود برنامه ها افزایش میدهد و استفاده بهینه تری از سخت افزار شما مینماید.

آموزش تولید خروجی با میدیا انکودر را از گزینه پکیج های آموزشی مشاهده کنید.