اگر پریمیر را حرفه ای یاد بگیرید توسط آن

 1. فیلم مستند میسازید
 2. موزیک ویدیو تولید میکنید
 3. فیلم های سینمایی در حد هالیوود را تدوین می نمائید (دست کم نگیرید)
 4. کلیپ عروسی درست میکنید بهتر از خیلی ها
 5. ویدیوهای مذهبی میسازید با جلوه های امروزی
 6. هرگونه تدوین فیلم را که مشتری بخواهد انجام خواهید داد

اگر پریمیر را به صورت غیرحرفه ای یا اصطلاحا صفرتاصد یاد بگیرید بدون شک مانند تدوینگر حرفه ای موفق نخواهید شد چون صفرتاصد یک تبلیغ است و نرم افزاری مانند پریمیر را نمیتوان در یک پکیج آموزش بنام صفرتاصد آموزش دید هنرتدوین فیلم با هر نرم افزار نیازمند یادگیری صحیح و تلاش است.

نرم افزار پریمیر تدوین فیلم انجام میدهد٬ ویدیو را میکس میکند٬‌ ویدیو کلیپ میسازد

در نرم افزار پریمیر فیلم ها و کلیپها٬ موزیک٬ عکس و نوشته ها را برحسب نیاز کنار هم قرارداده و در آخر یک فایل ویدیویی خواهیم داشت.

سعی کنید نرم افزار پریمیر را حرفه ای آموزش ببینید مانند بسیاری افراد از منابع مختلف به صورت دست و پاشکسته اقدام نکنید چون ناکام خواهید ماند. یادگیری حرفه ای پریمیر نیازمند تجربه عملی استاد و نحوه ی صحیح انتقال آن به شما و داشتن میباشد، متاسفانه بسیاری از افرادی که قصد یادگیری حرفه ای پریمیر را دارند به این موضوع توجه نمیکنند و در آخر با ناراحتی از انتخاب منبع آموزش کار را کنار خواهند گذاشت، نگران نباشید تا انتهای این مقاله موفق به گرفتن تصمیمی درست خواهید شد.

چطور منبع آموزش حرفه ای پریمیر را تشخیص دهیم؟

وقتی میخواهید پریمیر را یاد بگیرید منابع آموزشی فراوان هستند٬ اغلب آنها مدعی یاد دادن حرفه ای پریمیر هستند اما در واقعیت اینطور نبوده و تبلیغات میباشد. چطور مطمئن شویم که واقعا حرفه ای آموزش میدهند یا خیر بسیار ساده است٬ باید نمونه کارها و سبک آموزش شان را مقایسه نمود٬ برای این موضوع یعنی انتخاب آموزش حرفه ای پریمیر باید وقت بگذارید.

اگر منبع آموزش خود را اشتباه انتخاب کنید٬ چند ماه وقت خود را سپری مینمایید٬ هزینه میکنید و متاسفانه در انتها خود را در مقابل مشکلات متعدد و عدم توانایی در انجام تدوین فیلم حرفه ای با پریمیر خواهید دید تا اینجا طرف صحبت من کسانی بودند که میخواهند پریمیر را حرفه ای یاد بگیرید اما اگر میخواهید غیرحرفه ای یاد بگیرید منابع متفرقه بسیار فراوان هستند مخصوصا کسانی که از اصطلاحات صفرتاصد استفاده میکنند.

حرفه ای یادگرفتن پریمیر یعنی شناخت کامل نرم افزار پریمیر٬‌درک کامل هنر تدوین فیلم٬ اجرای تکنیک های تجاری تدوین فیلم

با پریمیر میتوانیم مشکلات نور و رنگ را برطرف کنیم

 1. میتوانیم اغلب مشکلات نور را برطرف کنیم
 2. رنگ هایی که دارای مشکلات هست را تصحیح کنیم
 3. مانند خیلی از تیم های تولید کلیپ رنگهایی زیبا خلق کنیم
 4. کلیپ های اینستاگرامی بسازیم و...

نرم افزار غیرخطی

به نرم افزار پریمیر NLE میگوییم یعنی None Linear Editor

یعنی نرم افزاری که میتواند فیلم های رکورد شده توسط هر دوربینی را بدون نیاز به سخت افزار خاص تدوین و فقط با یک لپ تاپ یا سیستم ترکیب و یک ویدیو جذاب را بسازد.

پریمیرپرو رقبای دیگری مانند فاینال کات ، اوید و داوینچی دارد که این برنامه ها هم مانند پریمیر با امکاناتی گاها شبیه به پریمیر و گاها با کم و زیاد بودن قابلیت هایشان میتوانند همین کارهای پریمیر را انجام دهند.

هماهنگی پریمیر با نرم افزارهای دیگر ادوبی

پریمیر هماهنگی بسیاری خوبی با سایر نرم افزارهای ادوبی برای اصلاح صدا و تولید جلوه های ویژه دارد

پریمیر نرم افزاری است که شرکت ادوبی آنرا تولید نموده ، شرکت ادوبی ، تولید کننده نرم افزارهای زیادی مانند فتوشاپ و افترافکت و لایتروم میباشد که تقریبا 22 برنامه را تولید نموده است.

هر پروژه ی ویدیویی که قرار است ساخته شود را میتوانیم درون پریمیر بسازیم ، گاها برای ساخت پروژه های ویدیویی از نرم افزار افترافکت ( خلق کننده جلوه های ویژه خاص ) نیز استفاده میشود و اگر بخواهیم از مزیت های استفاده از پریمیر بگوییم باید بدانید که چون شرکت ادوبی هم پریمیر را ساخته و هم افترافکت ، این دو نرم افزار با توجه به قوانین خاصی با هم ارتباط نرم افزاری دارند و حالا اگر بخواهیم در کنار افترافکت از نرم افزارهایی مانند فاینال کات یا داوینچی یا اوید استفاده کنیم ، انجام کار همانند پریمیر و افترافکت نخواهد بود چون پریمیر و افترافکت نسبت به برنامه ی گفته شده ارتباط مستقیم دارند پس به این دلیل بسیاری از تدوینگران پریمیر را برای تدوین فیلم یا ساخت ویدیو انتخاب میکنند.

فیلمهای سینمایی که با پریمیر تدوین شده اند، پریمیر را دست کم نگیرید

نباید فریب بسیاری افراد که شناخت درستی از هنر تدوین فیلم را ندارند را خورد، چون در بازار و اینترنت بسیاری افراد سودجو هستند که برای مصارف خاصی از ویدیو میگویند فقط باید با نرم افزاری غیر از پریمیر کار کنید،این موضوع برای شما زمانی روشن میشود که در صحبت های آن اشخاص صداقت بوده یا که با پریمیر خیلی مسلط مشغول به تولید ویدیو شده باشید.

پریمیر را چگونه یاد بگیریم ؟

منابع و مراکز آموزشی و ویدیوهای زیادی وجود دارند که اغلب مدعی حرفه ای تر از دیگران بودن هستند،اما چقدر واقعیت دارد ؟ یک راه این است که اغلب این آموزشگاه ها و محصولات آموزشی را بررسی و روزها و مدت های طولانی را صرف دیدن آموزشهای آنها کنیم ، که با این روش ممکن است هم هزینه و هم زمان زیادی را از دست دهیم ، واقعا دادن پاسخ به این سوال آسان نیست چون نمیدانیم آن منبعی که در حال دیدن آموزش از آن هستیم واقعا همانی است که باید باشد یا خیر.

نحوه صحیح تدوین فیلم با پریمیر، نکته ای که بسیاری افراد با آن روبرو هستند!

بسیاری افراد برای اینکه به پاسخ خود که پریمیر چیست و چگونه آنرا یاد گیریم برسند٬ ساعتها وقت صرف دیدن ویدیوهای زیادی بعنوان :

 • دوبله
 • زیرنویس
 • شبیه سازی شده ( یعنی شخص ویدیو خارجی یا منبعی مثل مانی سافت را نگاه کرده و حالا عین آنرا تولید میکند )
 • دیدن منابع خارجی مانند یوتیوب

مینمایند ، این سبک آموزشها چقدر به افراد میتواند در یک یادگیری کاملا صحیح پریمیر کمک برسانند؟ درسالهای گذشته ی مانی سافت افراد متعددی برای یادگیری پریمیر به ما مراجعه نموده اند ، بسیاری از این افراد مطرح داشته اند که سالهاست از طریق های گفته شده ی بالا در حال یادگیری هستند و نکات خیلی زیادی را اموخته اند اما 99 درصد این افراد یک جمله مشترک دارند اینکه چرا هنوز نمیتوانم یک ویدیو صحیح و با هدف در پریمیر تولید کنم؟ با شنیدن این سوال که واقعا بسیار مهم است یک جواب کوتاه وجود دارد ، اصول را یاد نگرفته اند.

آموزش پریمیر باید مطابق اصول باشد و راه را برای شما روشن نماید

بدون شک اگر انتخاب شما منبع آموزشی مانند مانی سافت یعنی همین سایت باشد با برداشتن چند قدم مهم در پریمیر میتوانید موجب جلوگیری از رخداد این سوال شده و یکبار برای همیشه آموزش پریمیر را طی نموده و راهی روشن خواهید داشت.

پریمیر کراس پلتفورم Cross Platform است

یعنی هم در سیستم عامل شرکت اپل که مک میباشد امکان کار نمودن دارد و هم در ویندوز، نکته ی جالب اینکه فرض کنید در ویندوز پروژه را با پریمیر انجام داده اید ، حالا براحتی میتوانید پروژه را به مک برده و ادامه تدوین را انجام داده و همین کار را بلعکس میتوانید انجام دهید ، اغلب نرم افزارهای شرکت ادوبی به همین صورت هستند.

 

بروزرسانی دائم پریمیر

از آنجایی که شرکت های تولید نرم افزار به دنبال رقابت و جذب بیشتر مشتری هستند پس با آپدیت نمودن یا بروزرسانی مرتب نرم افزارهای خود ، هم مشکلات قبلی را برطرف مینمایند و هم امکانات جدیدی را به نرم افزار اضافه میکنند و هم مشکلات جدیدی را برای کاربران ایجاد مینمایند ( شوخی کردم اما بخشی هم جدی بود چون در هر آپدیتی ممکنه مشکل جدیدی هم ایجاد بشه که در آپدیت بعدی برطرف میشه ، نرم افزار یعنی همین ).پس با نرم افزاری مانند پریمیر روبرو هستید که به فکر کاربران و تدوینگران خودش هست و سعی میکند جدیدترین امکانات و قابلیت ها را به پریمیر اضافه کند.

در نهایت

تنها شرط موفقیت در تدوین فیلم با پریمیر و تولید ویدیو با پریمیر درست یاد گرفتن پریمیر است، بدانید یادگرفتن منوهای پریمیر تنها بخش کوچکی از توانایی شما در تولید ویدیو با پریمیر است، قدم های یادگیری فراوان هستند که میتوانید آنها را با مانی سافت بردارید.