یکی از رایج ترین اشتباهات در میکس و مونتاژ فیلم با پریمیرپرو انتخاب اشتباه نوع پروژه و عدم تطابق آن با فیلم های ضبط شده می باشد.

اشتباه تدوینگران در حین میکس فیلم با پریمیر در پروژه WIDE

تصویر کنید پروژه ای را در مراسم با فرمت  Wide ضبط نموده اید حال وارد برنامه شده و فیلم ها را نیز وارد نموده و میکس را انجام داده و چند روز بعد میخواهید پروژه را ادامه دهید ، ناگهان متوجه میشوید فیلمها در پروژه دیده نمیشوند و به رنگ قرمز یا زرد با حروف ناخوانا تبدیل شده است !

در خصوص همخوانی نوع پروژه و فیلم ها بارها توصیه نموده ایم و اینبار نیز تکرار می نمائیم که اگر فیلم های خود را به حالت Wide ضبط نموده اید باید توجه کنید که در دوربین ها قابلیت ضبط Pal Wide Screen وجود ندارد و به صورت پیشفرض فیلم به حالت NTSC Wide Screen ضبط می شود ، از اینرو در زمان انتخاب نوع پروژه در برنامه نیز می بایست یکی از گزینه های NTSC Wide Screen را انتخاب نمائید تا در حین انجام کار به مشکل کیفیت و یا عدم اندازه نامناسب فیلم بر نخورید.

البته در صورت اشتباه در انتخاب نوع پروژه نیز می توانید با راست کلیک کردن بر روی فیلم در تایم لاین و زدن گزینه Scale To Fream Size فیلم را تنظیم کنید اما باید بدانید که این کار اصولی نیست.

صفحه این پکیج آموزشی و مشاهده پیش نمایش و توضیحات اینجا کلیک کنید