تصحیح نور و رنگ سینمایی با پریمیرپرو سی اس

آموزش اصلاح رنگ و تصحیح نور در فیلم یک علم است و چیزی نیست که با افکتهایی مانند داوینچی و مجیک بولت و ... به واقعیت ها دست پیدا کنید

مهم نیست با چه نسخه ای از پریمیرپرو کار میکنید،این پکیج آموزش درک بالایی از هنر تصحیح رنگ را به شما یاد میدهد و هدف فقط آموزش ابزار نبوده است

مختص به کسانی که قصد تولید افکت دارند و از افکت آماده دوری میکنند

بعد از ارائه شاهکارهای آموزشی تدوین فیلم با پریمیرپرو و تصحیح رنگ حرفه ای در افترافکت ، اینبار مانی سافت با تدریس ( محمد ملکی مدرس دوره های ادوبی و فاینال کات در ایران) پکیج آموزشی بسیار قدرتمند تصحیح رنگ و نور سینمایی در پریمیرپرو را ارائه نمود.

آموزش تصحیح رنگ و نور در پریمیرپرو برای ایجاد ویدیوهای استاندارد و سپس تولید صحنه های جذاب و سینمایی،بدون هرگونه افکت جانبی که نصب شود،آموزش داده شده است.

مانی سافت مانند همیشه سعی در آموزش اصول به هنرجوهای پکیج های آموزشی داشته و این سبک آموزش به هنرجو خوب می آموزد که استفاده از افکت های اماده مانند داوینچی ، بی سی سی ، مجیک بولت و امثال آنها ، برای استاندارد سازی ویدیو و ارتقا کیفیت،بدون اینکه علم لازم را داشته باشیم ، فرد را از یاد گرفتن اصول و واقعیت ها دور خواهد نمود و مانع از این میشود که واقیعت های تصحیح رنگ و اصلاح نور را درست بیاموزد.

بسیاری از مراکز آموزشی دائما سعی در برگزار نمودن همایش ها یا اصطلاحا وورک شاپ هایی در خصوص داوینچی و... میکنند که در آن ها ، نه تنها از واقعیت ها صحبت نمیشود بلکه کاربر کاملا از اصولی که حق وی میباشد ، کاملا دور و روحش هم خبر ندارد که اگر واقعیت اصلاح رنگ و نور را یاد بگیرید نیازمند افکت های جانبی تا درصد بسیار بالایی نخواهد بود.

اگر قرار باشد با نصب یک افکت و بازی نمودن با اعداد و اسلایدرهای آن،به یک حرفه ای تبدیل شویم،تا کنون دیگر همه حرفه ای شده و دیگر نیازی به آموزش و ... نبود.

یادتان باشد که خوشکل و جذاب نمودن ویدیو با افکت های آماده ، نه استاندارد نمودن ( Color Correction ) است و نه ایجاد حس در مخاطب ( Color Grading ) ، پس مثل همیشه قواعدی وجود دارد که بدون دانستن آنها ، حتی با افکت های جانبی هم به موفقیتی که رقبای شما دارند،دست نخواهید یافت.

در این پکیج آموزشی ، کاملا از صفر با نکاتی آشنا خواهید شد که حتی بسیاری از حرفه ای ها و مدعی ها نیز از آنها بی خبر هستند چرا که تا کنون نه به فارسی و نه به زبانهای خارجی ، چنین آموزشی ارائه نشده ، البته با دیدن دموها در همین صفحه ، شما به این باور خواهید رسید.

آموزش اصلاح یا تصحیح رنگ و نور سینمایی در پریمیرپرو دارای دو بخش میباشد ، اول استاندارد نمودن تصویر و سپس گرید تصویر یا ارتقا کیفیت ویدیو که متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل نشناختن درست پریمیرپرو ، دست به دامان افکت هایی مانند ردجاینت یا داوینچی و امثال آنها میشوند.

یکبار ، و درست ، یاد بگیرید ، به هیچ افکت آماده ای وابسته نباشید ، و بدانید که با دست خالی درون پریمیرپرو شاهکارهایی خلق میکنید که با بهترین افکت های جانبی هم کسی نتواند.

اصلاح رنگ فیلم در پریمیرپرو بدون نصب افکت های جانبی ، یعنی قدرت مطلق شما در تصحیح رنگ در پریمیرپرو

هر ویدیویی که رکورد میکنید بدون شک نیاز به تصحیح نور و رنگ و همچنین ارتقا کیفیت میباشد،صحنه هایی که ما با چشم میبینیم با تفاوت زیادی در دوربین ها ذخیره میشود،پس میبایست عملیات تصحیح و ارتقا کیفیت نور و رنگ را بر روی هر ویدویی که در مراسمات،تولید کلیپ و موزیک ویدیو،فیلمهای سینمایی و ... رکورد نموده ایم اعمال کنیم تا ویدیو به حالت استاندارد برسد.

در حالت کلی عملیات تصحیح رنگ و ارتقا کیفیت ویدیو به دو مرحله تقسیم میشود:

مرحله اول : تصحیح رنگ یا Color Correction :

در این مرحله باید بر روی هر کلیپ بصورت دستی و سفارشی مواردی مانند شدت نور و بالانس نورها را تنظیم نمود.

نکته مهم در علم تصحیح رنگ این است که شرایط نور و رنگ هر شات یا صحنه با صحنه دیگر ، دارای تفاوت است و حتما میبایست عملیات تصحیح رنگ و نور را در هر صحنه اعمال نمود و اصلا منطقی نیست که یک تنظیم یا افکت را بر روی تعداد کلیپ هایی که دارای حالات نوری و زمان های مختلف تصویربرداری متفاوت هستند را بصورت یکسان اجرا نمود چرا که هر تکنیک اصلاح رنگ با توجه به میزان نور و شرایط لوکشن ، متفاوت بوده و این اینکار موجب خراب شدن یا از استاندارد خارج شدن تصویر میشود.

اگر درک خوبی از امکانات و ابزارهای اصلاح رنگ و نور یا Color Correction نداشته باشید این کار برای شما کاری خسته کننده و اغلب موجب میشود که ساعتها یا زمانهای طولانی را صرف آن کنید و غافل از اینکه در زمانی بسیار کم باید به نتیجه مطلوب دست یافت.

به جرات میتوان گفت بیش از 90 درصد افرادی که با برنامه هایی مانند فاینال کات،پریمیرپرو،افترافکتس،فتوشاپ و .... در حال انجام اصلاح رنگ فیلم هستند،تصور میکنند که خب الان کلیپ را در برنامه وارد نموده و به پنل افکت رفته و افکتهای مربوطه رو یکی یکی اجرا میکنم و اینقدر اعداد و اسلایدرها را تغییر میدهم تا به چیزی که میخواهم برسم،جالب آنکه بعد از کلی تغییر و اصلاح که ممکن است چندین ساعت برای چند کلیپ نیز زمان گذاشته شود،به این نتیجه میرسند چرا آن چیزی که مد نظر دارم را بدست نمی آورم!دلیل این مسئله همان داشتن درک صحیح از علم تصحیح رنگ فیلم میباشد،بدانید اگر ابزار را درست نشناسیم چگونه میتوانیم به نتیجه مطلوب برسیم.

کشور هندوستان یکی از کشورهایی است که ویرایشگران ویدیویی آن مراحل تصحیح رنگ و نور را بر روی تمامی کلیپ ها یا شات های گرفته شده اعمال میکنند و به همین دلیل است که اغلب تصاویر جذاب و رمانتیکی را دارند و یا کشورهایی مانند امریکا و کشورهای اروپایی نیز هر عملیات تصحیح رنگ و نور را در اغلب کارهای خود اعمال مینمایند که همین کار موجب میشود طبیعت و مناظر و صحنه های آنها همیشه جذاب دیده شوند.

پس نتیجه میگیریم که با اجرای علم تصحیح رنگ در فیلم ، بدون اینکه تصمیم به زیبا نمودن کلیپ های خود داشته باشیم،متوجه میشویم که تصاویر دارای زیبایی و کیفیت بهتری شده است اما باید مد نظر داشت که این تصحیحات دارای اصولی هستند که محمد ملکی مدرس محصولات ادوبی و فاینال کات در ایران آنها را به هنرجویان دوره های اموزشی تجاری اموزش میدهد.

در انجام مرحله تصحیح رنگ فیلم ،  به چشم خود نمیتوانیم اعتماد کنیم و میبایست به ابزارهایی مانند وکتورها ، اسکوپ ها اعتماد کنیم چرا که این ابزارها رازهایی را درون خود دارند که موجب میشوند بدون دیدن کلیپ ، بتوانیم رنگ و نور را بسیار بسیار حرفه ای تصحیح کنیم و عملیات Color Correction را انجام دهیم.

مواردی که در اصلاح رنگ ویدیو و فیلم یا Color Correction اجرا میشوند:

 1. تصحیح شدت نور
 2. ایجاد توازن سفیدی یا وایت بالانس
 3. رفع مشکلات نویز
 4. رفع مشکلات سایه و روشنایی
 5. رفع مشکلات سفیدی و سیاهی
 6. رفع مشکلات نویز

 

مرحله دوم : ارتقا ویدیو یا Color Grade

در مرحله کالور گرید یا کالور گریدینگ Color Grading در فیلم ، یکی از مراحل جذابی است که میبایست در آن خلاقیت خود را به کار بگیریم و تصمیم بگیریم که کلیپ و صحنه های ما :

 1. رومانتیک شود
 2. ترسناک شود
 3. جذاب یا شاداب شود
 4. ناراحت کننده شود
 5. ما را به سالها قبل ببرد
 6. سالهای آینده را برای ما تداعی کند ، باید یک حس را در بیننده ایجاد کند.

در عملیات کالور گریدینگ Color Grading رنگ ها تغییر میکند،نوردهی متفاوت میشود و تون های جدیدی بوجود می آید که موجب میشوند به بیننده حس و حال دیگری منتقل نمائیم.

این کارگردان یا تولیدکننده است که تصمیم میگیرد که چه حسی از تصویر باید به بیننده منتقل شود و این موضوع کاملا وابسته به نوع فیلم یا سناریو میباشد.

دلایل و کاربردهای اجرای کالورگریدینگ Color Grading :

 1. ایجاد احساس جدید با توجه به موضوع کلیپ یا پروژه ویدیویی
 2. تغییر فضای ویدیوهای رکورد شده به فضای جدید
 3. همخوان نمودن یا مچ نمودن تصاویری که ممکن است در یک زمان رکورد نشده باشند
 4. بالا بردن کیفیت ویدیو
 5. جذاب نمودن صحنه ها

 

Keep The Shadows in Your Image Relatively Desaturated

مانی سافت با تدریس محمد ملکی،حرفه ای ترین تیم اموزش تکنیک های واقعی،اصولی تصحیح رنگ و تصحیح نور در نرم افزارهای تدوین فیلم مانند پریمیرپرو،افترافکتس،فاینال کات و ... میباشد که این دوره ها را کاملا خاص و بدون هرگونه حاشیه،اصل موضوع را بدون کم و کاست به هنرجویانش ارائه میدهد و معتقد است که هنرجویان مانی سافت باید بتوانند یک تصحیح رنگ و ارتقا کیفیت ویدیو را در کارهای تولید ویدیوی خود اجرا نمایند.

پس از تهیه پکیج های آموزشی ما ، تازه متوجه خواهید شد که دنیای تصحیح رنگ یا اصلاح رنگ در ویدیو ، آن چیزی نیست که در اینترنت نوشته شده و یا سی دی های پیش پا افتاده گفته میشود چرا ؟ چون واقعیت چیزی است که هم باید در علم باشد و هم در تجریه.

پکیج های آموزشی مانی سافت در زمینه اصلاح رنگ فیلم ، دارای بخش ها و مراحل متعددی است که کاملا از صفر شروع میشود و موضوعاتی گفته میشود که به احتمالا 90 درصد تاکنون بسیاری از آن را ندیده و نشنیده باشید.

این ویدیوها تنها بخشی از آموزشهای اصلی هستند که فقط جهت اینکه شما بتوانید تصمیم گیری نمائید قرار داده شده اند
پس از خرید ، لیست آموزش ها نمایان می شود
پس از خرید ، لیست آموزش ها نمایان می شود
پس از خرید ، لیست فایل ها نمایان می شود.
پس از خرید ، لیست فایل ها نمایان می شود

نظرات شما

برای درج نظر لطفا وارد اکانت خود شوید

دیدگاه‌ها

salmanln64 1398-03-08 22:26
با عرض سلام و ادب خدمت استاد ملکی عزیز
تا الان 8 ساعت از تصحیح رنگ پریمیر رو آموزش دیدم فوق العاده هست عالی بود عالی.
با خیلی ابزارها آشنا شدم راحت می تونم رنگ دریا، آسمان، طبیعت و ... رو تغییر بدم چیزی که آرزو داشتم انجامش بدم با مانی سافت برام محقق شد.
ان شاالله که همیشه موفق و پیروز و سربلند باشید و آموزش های عالی دیگه ای در رابطه با تصحیح رنگ پریمیر 2019 هم ارائه بدید.
rezayi2019 1397-12-20 18:21
بر عرض سلام وخسته نباشید به جناب ملکی عزیز .اموزش تصحیح رنگ تخصصی در پریمیر تون بسیار عالی بود.
anoush 1396-11-17 11:14
با درود فراوان و عرض خسته نباشید، از این پکیج واقعن راضیم و از طرز تدریس و معلومات و تجربیات وسیع شما در این رشته و مهمتر از همه، از خلوص نیت شما با در میان گذاشتن این تجربیات ارزشمند با هنرجویان واقعن لذت میبرم و از شما متشکرم.
maleki 1396-11-17 12:18
سلام انوشه ی عزیز
خوشحالیم که ما نیز با توجه به صحبت های شما به نتیجه ای که خواستیم ، رسیدیم.
در تلاش هستم برای پکیج های ارتقا بعدی که ارائه خواهند شد.
rezadz53 1396-11-07 17:52
با سلام خدمت استاد ملکی من دوره های پریمیر و لایت روم رو خریداری کرده بودم و این بار پکیج تصحیح رنگ رو پیش خرید کردم و با دیدن دمو ها ی دوره تصحیح رنگ واقعا لذت بردم آموزش های شما واقعا هم لذت بخش هست و هم اینکه من به نوبه خودم عاشق نرم افزار مربوطه میشم و میتونم بگم شما در امر آموزش جز بهترین ها هستید و همین جا به شما خسته نباشید میگم و همیشه و همچنان موفق باشید.
maleki 1396-11-07 21:34
سلام
جناب دشتگلزاده
خوشحالیم که نظر صمیمانه خودتون رو در معرض دید عموم گذاشتید.
هدف ما چیزی جز این نیست که رضایت هنرجوها رو ببینیم.به دور از اغراق،تاکنون چنین پکیجی به این تکامل،اصول و واقعیت ها،تمارین زیاد و عملی حتی توسط کشورهای دیگر ارائه نشده.
امیدواریم همه اعضا سایت استفاده کنند چرا که در مقابل قیمتی که گذاشته ایم،بسیاری از مراکز اموزشی بصورت حضوری یا غیر حضوری،وورکشاپ هایی مثلا حرفه ای راه اندازی کرده اند که مبالغ بسیار سنگینی را در ازائ اطلاعاتی کم تحویل میدهند.
هر شخصی دموهای این پکیج را ببینید،کافیست برای لحظاتی با سایر مراکزی که مدعی هستند مقایسه نماید ، براستی متوجه میشوند که اجرای این رازها و اصول بدون نصب افکت ها و فایل های اماده ، از سمت یک تولیدکننده ، شاهکار است.
سپاس از شما
 • عنوان :

  تصحیح نور و رنگ سینمایی با پریمیرپرو سی اس

 • زمان : 11 ساعت و 51 دقیقه
 • انقضای پشتیبانی: 180 روز کلیک کنید
 • مبلغ اصلی : 4,000,000 ریال
 • مشتری وفادار : 3,000,000 ریال   کلیک کنید
 • نوع دریافت : دانلود یا ارسال با فلش
 • مدرس : محمد ملکی درباره من