در این مطلب بسیار مفید تفاوت اصطلاحات در ادیت عکس و همچنین شناخت کاملی از مفهوم ادیت عکس را می آموزید.

مشاوره ادیت عکس و طراحی عکس

ویرایش عکس یا ادیت عکس کاملا بستگی به نوع عکاس ها و یا نوع عکاسی شما دارد،یعنی دوره های آموزشی مانی سافت بر این اساس تولید شده اند.

قبل از انتخاب دوره های آموزشی مانی سافت،ابتدا مشخص نمائید در چه نوع هنر عکسی میخواهید فعالیت نمائید.

حال باید بدانید که قبل از انتخاب هر محصول آموزشی در خصوص عکاسی و ادیت عکس یا ویرایش عکس،میبایست یکی از دستیارهای هر عکاس را یاد بگیرید و آن،نرم افزار ادوبی بریج است

نوبت به آن میرسد که ویرایش عکس یا ادیت عکس را معنی کنیم تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید:

تعریف اول ویرایشگر تصاویر:

فرض میکنیم من از موضوعاتی مانند:طبیعت،کودکان،مناظر و یا یک عکاس از نوع مسافر هستم،در این حالت این نوع عکس ها اغلب نیازمند تصحیح رنگ،تصحیح نور،تصحیح وضعیت کادربندی و .... هستند،در این شرایط دو آموزش منحصربفرد را به شما توصیه مینمائیم :

دوره تجاری ادوبی را Raw

دوره تجاری ادوبی لایت روم

با یادگیری این دو آموزش کاملا اصولی و حرفه ای،بی نیاز از ورود به فتوشاپ خواهید شد و اغلب نیازهایی مانند

 1. رفع مشکلات نور
 2. رفع مشکلات رنگ
 3. سایه ها
 4. سفیدی ها
 5. تاریکی ها
 6. بخش های خراب یا لکه تصاویر
 7. ایجاد کادربندی اصولی
 8. اعمال دستورات دسته جمعی
 9. افکت های گروهی
 10. دسته بندی حرفه ای
 11. تغییر نام گروهی و منظم
 12. پشتیبانی گیری منظم از تصاویر
 13. آرشیو نمودن تصاویر
 14. ریتوش یا ریتاچ اولیه و رفع مشکلات پوست و سطوح
 15. و ده ها امکان و تکنیک دیگر را انجام خواهید داد.

پس تا اینجا یک ویرایش عکس و ادیت تصویر بسیار حرفه ای مانند اروپایی ها و کشورهای خارجی که همیشه تصاویرشان زیبا میباشد را میتوانید اجرا نمائید و دقیقا همانند آنها زیبایی بی نظیر و عکسهایی بدون نقص را خواهید داشت.

 

تعریف دوم ویرایشگر تصاویر :

معنی دوم ویرایش عکس یا ادیت عکس به حالتی گفته میشود که قصد داریم عملیات طراحی را انجام دهیم،یعنی همانند کسانی که مدیر آتلیه و یا استودیو عکاسی هستند آلبوم و یا ژورنال و یا بوم یا شاسی هنری را تولید کنید که در آن تکنیک های مختلفی مانند :

 1. ادغام تصاویر
 2. افکت های متنوع
 3. ریتوش حرفه ای
 4. میک آپ صورت
 5. جداسازی سوژه و انتقال آن
 6. تغییر بکگراند
 7. مانی پولیشن
 8. کامپوزیشن یا ترکیب تصاویر
 9. انتخاب های سخت و پیچیده
 10. و کارهایی که مربوطه به این موارد باشد را انجام دهید

در این حالت میبایست شما به یک طراح خبره تبدیل شوید و دوره آموزشی طراحی ژورنال اختصاصی مانی سافت را کاملا اصولی و کاربردی فرا بگیرید تا بتوانید طرح ها و دیزاین ها را خلق کنید.

 

نتیجه

تا اینجا نتیجه میگیریم که ادیت عکس و ویرایش تصاویر از نظر افراد به چند تعریف تقسیم میشود که ما در این مشاوره دو حالت کلی را توضیح دادیم.

در تعریف اول،مانی سافت شما را به گونه ای اماده میکند که تحت هیچ شرایطی به سراغ فتوشاپ نروید و تمام نیازهای کاربردی خود را که نیازی به طراحی نمودن نداشته باشند را در ادوبی Raw  و ادوبی Lightroom به تکامل و اجرا کنید اما اگر نیاز به انتخاب های پیچیده یا طراحی داشته باشید و عکاسی عروس و داماد نیز باشید باید به سراغ تعریف دوم بروید.

 

در نهایت

در نهایت اگر تصور میکنید که نیازمند دو تعریف هستید یعنی هم عکاس هستید و هم طراح ژورنال و آتلیه دارید،بی شک میبایست چهار محصول بی نظیر مانی سافت که تماما تجارب حرفه ای و اصولی مدرس دوره ها ( محمد ملکی ) میباشند را تهیه کنید،یعنی

پکیج تجاری ادوبی بریج

پکیج تجاری ادوبی را

پکیج تجاری ادوبی لایت روم

پکیج تجاری طراحی ژورنال

پیشنهاد ویژه :

اگر قصد راه اندازی آتلیه را دارید٬بی شک میبایست بر اصول نورپردازی و گرفتن عکس،تنظیمات کاربردی دوربین کاملا مسلط شوید٬پس در این شرایط دوره جامع مدیریت آتلیه مانی سافت را تهیه کنید چرا که در این دوره علاوه بر چهار محصول بالاتر که گفته شد، اصول نورپردازی و گرفتن عکس،تنظیمات کاربردی دوربین را نیز شامل میشود و بدانید که تهیه دوره جامع برای شما از لحاظ پولی کاملا به صرفه تر میباشد.

بدانید که اگر یکی از دوره های مانی سافت را تهیه کنید،شیفته نوع آموزش و کیفیت آن شده و مشتاق به تهیه سایر آموزشها نیز خواهید شد در این حالت است که خریداری همزمان دوره ها به سود شما خواهد بود.