امکانات جدید و راه حل رفع مشکل پریمیر پرو در تدوین فیلم

امیدواریم در این صفحه به نتایج خوبی دست یابید. اگر محقق نشد در انتهای صفحه برای ما بنویسید. نرم افزار پریمیر پرو مانند هر نرم افزار دیگری خوبی ها و بدی های خود را دارد. سعی داریم انواع راه حل رفع مشکل پریمیر پرو را برای تدوینگران و تولید کنندگان ویدیو در این صفحه توضیح دهیم. تمام نوشته های این صفحه حاصل تجربیات هزاران هنرجو و تیم مانی سافت می باشد. در کنار آن امکانات و قابلیت های جدید نرم افزار پریمیر پرو را نیز به تشریح آورده ایم.

این مقاله تا قبل از مانی سافت در هیچ سایت فارسی و خارجی زبانی نوشته و گفته نشده لطفا اگر جایی قصد درج داشتید نام منبع را بیاورید.

این صفحه به چند قسمت تفکیک شده تقسیم میشود :


تاریخچه تغییرات و امکانات جدید پریمیر

تغییرات جدید نرم افزار پریمیر پرو سی سی 14

در اپدیت های 13.1.4 و 13.1.5 مشکلات کوچکی برطرف شد اما در آپدیت نسخه 14 پریمیر تغییرات بزرگی اتفاق افتاد.

 1. رفع مشکل پیست نمودن افکت و دستوراتی که در تایم لاین پریمیر روی کلیپ ها انجام میشود
 2. در پنجره ی پروجکت پریمیر وقتی که کلیپ ها در تایم لاین دارای تغییر سرعت داشتند سیاه میشدند که برطرف شد
 3. مشکلی در افکت تولید کننده تایم کد پریمیر وجود داشت که برطرف شده است
 4. کاربرانی که به صورت آنلاین پروژه های پریمیر را به اشتراک میگذاشتند قطعی ها را مشاهده نموده اند که این ارتباط و قطعی برطرف شده است
 5. تدوینگرانی که در پریمیر موشن گرافی تولید مینمایند خطای تنظیم دقیق افقی و عمودی بودن نوشتار برایشان برطرف شده است
 6. در پریمیر حین وارد نمودن فایلهای فتوشاپ که جهت استفاده به عنوان ترنسپرسنی و آلفا مورد استفاده قرار میگرفتند برطرف شده است
 7. ویدیوهایی که توسط دوربین بلک مجیک رکورد شده و در بخش Upper field دارای خطا بوده ، در پریمیر برطرف شده است
 8. در زمینه موشن گرافی پریمیر خطاها و مشکلات متعددی برطرف شده که برخی به سرعت اجرا و تدوین باز میگردد
 9. آنهایی که با فایلهای MOGRT موشن گرافی پریمیر را انجام میدهند با مشکلات و هنگ و تداخل هایی روبرو شده اند که اغلب برطرف شده
 10. افرادی که از پریمیر در ماشین های مجازی استفاده نموده و از فایلهای 8K در تدوین با پریمیر استفاده مینمایند ، بخش عمده ای از کندی نمایش این فایل ها برطرف شده
 11. وقتی از افکت ترک مت کی استفاده نموده و از دستور Scale استفاده میکنیم ، پنجره پروگرم گاها سیاه میشد که برطرف شده است
 12. کند شدن پخش فایلها HEVC در پنجره ی سورس پریمیر بهبود یافته است
 13. در بخش چند دوربینه وقتی از فایلهای دوربین Red استفاده میشد نمایش با مشکل روبرو میشد که برطرف شد
 14. بهینه سازی های زیادی در بخش Caption پریمیر انجام شده
 15. خطاهایی که حین وارد نمودن فایلهای جدید Lut در پریمیر اتفاق می افتاد حل شده است
 16. مشکلات متعددی در بخش رکورد صدا در پریمیر و اجرای افکت های صورتی برطرف شده است
 17. اما برخی قابلیت های جدید که یکی از انها بنام اوتو ریفریم Auto Reframe میباشد و مختص به خروجی گرفتن از سکانس پریمیر برای شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام است
 18. افزایش توانایی تایم ریمپ Time Remaping پریمیر به 20 هزار درصد یعنی خیلی خیلی پرکاربرد
 19. امکان ویرایش نام شیپ لایرها در موشن گرافی با پریمیر
 20. افزودن قابلیت زیر خط در نوشتار برای موشن گرافی با پریمیر
 21. افزودن قابلیت بولت های نوشتاری بسیار پرکاربرد در پریمیر
 22. قابلیت بی نظیر تم و قالب های نوشتاری برای موشن گرافی و تایپ در پریمیر
 23. افزایش گین صدا از 6+ تا 15+
 24. منبعد میتوانید برای ساخت تایم لپس Time Laps در پریمیر تا 20 هزار درصد افزایش سرعت ایجاد کنید که خیلی عالی است
 25. در آپدیت پریمیر به شماره های 14.0.1 و 14.0.2 بیشتر، به رفع مشکلات و بهینه سازی سرعت پرداخته شده است، مواردی از قبیل اینکه گاها با تغییر وورک اسپیس در پریمیر صفحه برهم میخورد، برخی اوقات وقتی افکت را بر روی مسترکلیپ قرار میدادیم با خطا روبرو میشد، گاها دیده میشد که پریمیر اتوماتیک به حالت تمام صفحه میرفت و کلید تمام صفحه نمودن را باید چندبار فشار میدادیم.

 26. در بخش صدای پریمیر، تدوینگران پریمیر در سیستم عامل مک و نسخه کاتالینا حال میتوانند را راست کلیک بر روی فایل صدا در تایم لاین پریمیر به ادوبی آودیشن منتقل و فایل صدا را مستقل ویرایش نمایند.

 27. در زمان کار با مالتی کمرا پریمیر، گاها مشاهده میشد که Waveform به درستی در کلیپ ها نشان داده نمیشد که برطرف شد.
 28. در اپدیت پریمیر 14.0.3 1. تب ترک نمودن مشکلاتش برطرف شده 2. بخش کپشن نویسی بهینه شده 3. در نسخه ویندوز گاها دیده میشد که با جابجا نمودن افکت روی مسترکلیپ خطا رخ میداد که برطرف شده است 4. گاها وقتی وورک اسپیس تغییر داده میشد آیکون موس ناپدید میشد 5. کلیدهای ترکیبی Ctrl+~ گاها درست کار نمیکرد 6. در مک داینامیک لینک بین نرم افزار پریمیر پرو و آودیشن طراحی شده 7. افکت ووکال اینهنسر Vocal Enhancer بهبود یافت.
 29. در آپدیت پریمیر 14.0.4 تغییراتی ایجاد شده است 1. بهینه سازی های متعددی برای کارایی بهتر انجام شده است 2. در افکت بوریس اف ایکس امکان پیست نمودن شیپ ایجاد شده 3. تقویت امیپورت نمودن فایلهای هلیشات DJI Phantom3
 30. در آپدیت پریمیر 14.1 سرعت حین کار خیلی بهتر شده که پیشنهاد میکنم حتما از سایت http://Manicontent.com دانلود کنید 1. مشکلات نمایش پنجره ی پروگرم برطرف شده 2. مشکلات نمایش پنجره ها در مک و موتور متال برطرف شده 3. کسانی که کارت گرافیک و پردازشگر AMD دارند ویژه ی آنها بهینه سازی برای خروجی گرفتن MP4 انجام شده
 31. قابلیت استفاده از همزمان از کارت گرافیک اینتل و انویدیا برای انکودینک و دیکودینگ و سرعت بسیار بالای رندر و فعال شدن hardware encoding در زمان خروجی با پریمیر و مدیاانکودر آموزش فعالسازی سرعت رندر و ریل تایم در پریمیر را ببینید.

  {manivideo 183}

 32. در نسخه 14.2 که میتوانید از https://manicontent.com/  هم اکنون دانلود کنید قابلیت سرعت خیلی بالای رندر و سرعت ریل تایم بدون نیاز به کارت گرافیک اینتل انجام گرفت و اگر گرافیک اینتل نداشته باشید هم میتوانید از این سرعت بی نظیر استفاده کنید.
 33. تغییرات و امکانات جدید پریمیر پرو 14.3 شامل : 1. امکان استفاده از بخش ادوبی استاک موزیک یا بخش موزیک های کاربردی برای کسانی است که از لایسنس اصلی پریمیر استفاده میکنند 2. کاربرانی تدوینگر پریمیر در سیستم عامل مک میتوانند از کارتهای سخت افزاری افتربرنر After Burner استفاده کنند 3. افزودن فرمت های Canon EOS R5, Canon EOS-1D X Mark III , RED Komodo 4. بهینه سازی بیت ریت در فرمت JPEG2000  برای خروجیMXF ام ایکس اف. 5. رفع تداخل میان زمان تعویض وورک اسپیس ها و بخش سینک با اکانت آنلاین ادوبی 6. افزایش کارایی سرعت رندر در زمان خروجی با استفاده از کارت گرافیکی انویدیا بدون NVENC کدک 7. بهینه سازی افکت کاربردی مورفکات Morph Cut که برای رفع کات های نابهنگام استفاده میشود.
 34. تغییرات جدید پریمیر در نسخه 14.3.1 شامل : 1.در زمان اجرای تکنیک چند دوربین دوربین پریمیر گاها جای فریم ها تغییر مینمود که برطرف شد 2.وقتی چند ترک را سولو نموده باشید امکان رکورد مستقیم صدا با خطا روبرو میشد که برطرف شده 3.برخی مشکلات تایپ نمودن حین چپ چین و راست چین نمودن نوشته ها بهبود یافته 4.بهبود عملکرد در زمان وارد نمودن پروژه های تدوین شده با پریمیر پرو راش Premiere Pro Rush انجام شده است.
 35. تغییرات جدید نرم افزار پریمیر آپدیت 14.3.2 شامل : 1. رفع مشکل خارج شدن اجزای موشن گرافیک از کادر 2. رفع مشکل اجری تایم ریمئ در زمان استفاده روی نست 3. رفع خطاهای ارسال یک سکانس به نرم افزار آودیشن از پنجره پروداکشن 4. ایجاد پایداری بیشتر وقتی موس را روی منوی سکانس حرکت میدهیم 5. بهینه سازی راست نویس ها مثل ما برای فارسی نوشتن 6. رفع مواردی از مشکلات درایور کارت صدا.
 36. تغییرات جدید نرم افزار پریمیر آپدیت 14.4 = 1.رفع مشکل عدم توقف پلی هد در زمان پخش اسکرول صفحه در اجرای تکنیک چند دوربین 2.بهینه سازی لایسنس خریداری شده موزیک استاک 3.بهینه سازی سرعت جستجو در پروچکت 4.خالی نمودن ترک صدا زمانی که از رکورد مستقیم صدا استفاده میشود 5. رفع مشکل غیرفعال بودن Hardware Encoding در مک وقتی رزولوشن بزرگتر از 2196 پیکسل میشود 6.رفع برخی مشکلات پخش ویدیوها که صدا ندارند 7.بهینه سازی سرعت پخش فایلهای Raw در حین پخش چند دوربینه 8.افزودن قابلیت Scene Detection برای تشخیص تغییر صحنه ها در حین تدوین فیلم و ایجاد کات و مارک روی انها، به مستند سازی کمک فراوانی خواهد نمود 9. فرمت HDR سطح وسیعی از رنگ و نور را در اختیار ما قرار خواهد داد و تمام سعی خود را برای واقعی و طبیعی تر نمودن صحنه ها مینماید، در این آپدیت پریمیر پرو امکان استفاده از HDR 2100 نیز فراهم شده یعنی توانایی در نمایش رنگ های بسیار بیشتر و نور بهتر 10.امکان اکسپورت گرفتن از پریمیر همزمان با کیفیت اصلی و نسخه پراکسی شده
 37. تغییرات جدید نرم افزار پریمیر آپدیت 14.5 : 1.نرم افزار پریمیر محیط کاری برای دستکاری رنگ ویژه فرمت دوربین های ARRI RroRes را به صورت پیشفرض ایجاد نموده و حال میتوانید لوت و پریست های آماده برای این فرمت را استفاده کنید. برای تدوینگران تولید کننده HDR نیز میتوانید از پریست های رنگ محیط رنگی Rec709 برای فرمت HLG استفاده کنید 2. رفع مشکلاتی در خصوص تایپ نمودن 3. بهینه سازی های دیگر برای سرعت حین کار.
 38. تغییرات جدید نرم افزار پریمیر آپدیت 14.6 : افزوده شدن قابلیت خروجی سریع گرفتن که به پکیج آموزش سری اول پریمیر پرو افزوده خواهد شد. امکان امپورت نمودن فایلهای Proress RAW و رفع برخی مشکلات دیگر.
 39. تغییرات جدید نرم افزار پریمیر پرو آپدیت 14.7 : بهینه سازی سرعت در زمان ذخیره اتوماتیک پروژه. کاهش تاخیر در زمان پخش نمودن فایهای mp4 , mov. افزایش سرعت تولید پیک های صدا. 
 40. تغییرات جدید نرم افزار پریمیر پرو آپدیت 14.8 : برطرف شدن امکان تغییر اندازه صفحه اولیه نمایش لیست پروژه ها. رفع مشکلات دیگر.
 41. تغییرات جدید نرم افزار پریمیر پرو آپدیت 14.9 : رفع برخی مشکلات.
 42. تغییرات جدید نرم افزار پریمیر پرو آپدیت 15 : افکت های صوتی ChorusDeClickerDeCracklerDeEsserDeHummerDeNoiserDynamicsEQFlangerMultiband CompressorPhaserPitch ShifterReverb, and Spectral Noise Reduction حذف گردید. امکان کپی و پیست نمودن تنظیمات Audio Mixer از یکی به دیگری اضافه شد. جستجو در بخش Team Project بهینه سازی شد. ویدیو افکت Warp Stablization بهینه سازی شد و سرعت بیشتری برای کاهش تکان و لرزش در آن انجام گردید. امکان خروجی گرفتن موشن گرافیک افترافکت و ایمپورت به گرافیک پریمیر پرو که به آن Media Replacment گفته می شود. کپشن نویسی بسیار عالی شده و جای خود را به text داده است.

تغییرات جدید نرم افزار پریمیر پرو سی سی 13

در آپدیت پریمیر نسخه 13.0.2 تغییراتی مانند 1.در پنجره پروجکت قابلیتی بنام فری فورم ایجاد شده تا تدوینگر توانید به هر شکلی چه منظم یا نامنظم مدیاها را کنار یکدیگر قرار دهد و میتواند از قابلیت سورت نمودن استفاده نکند 2.شرکت ادوبی قصد دارد عملیات موشن گرافی بیشتری را در پریمیر اجرا کند،بر همین اساس در این اپدیت با توجه به دقیق بودن موشن گرافی و آبجکت ها،سیستم خط کش را به پریمیر در پنجره ی پروگرم افزود 3.سیستم تقویت صدا و گویش را بهینه سازی و به صورت اتوماتیک اجرا نموده است 4.و اینک تکنیک فست ترک یا دنبال کننده در ماسک را بسیار بهبود بخشیده تا بتوانیم تصحیح رنگ حرفه ای را در ویدیوهای حتی فورکی بهتر اجرا کنیم 5.ابزارها و امکانات خیلی خوبی را برای موشن گرافی و علاقمندان به تایتل نویسی که یکی از پکیج های اموزش حرفه ای مانی سافت در آینده خواهد بود در پنجره اشنشیال گرافیک ایجاد نمود 6.بخش های جدید به منوی ویو افزوده شده است 7.انجام عملیات سریع کپی نمودن افکت های صوتی با یک شورت کات واقعا کار جالبی است 8.بهینه سازی عملیات دیکودینگ ویدیوهای 10 بیت و مخصوصا Red که در لیست تغییرات آمده است 9.عملیات جایگذاری فریم های سالم بجای فریم های خراب نیز افزوده شد 10.ایجاد قابلیت گرفتن خروجی از کلوزکپشن ها و ارتباط با برنامه های دیگر 11.امکان تعرف نمودن شورتکات های غیر از زبان انگلیسی 12.سیستم هوشمند بررسی سخت افزار سیستم مانند کارت گرافیک که منبعد اگر کارت گرافیک سازگاری کامل را با پریمیر نداشته باشد مورد بررسی قرار خواهد گرفت 13.افزودن قابلیت اسکیلینگ در سکانس ها به صورت مطلق 14.قابلیت پردازش فرمت Sony Venice V3انجام شده است

 1. در آپدیت پریمیر شماره 13.0.3 تغییراتی مانند 1.امکان خروجی 4444 2.قابلیت تدوین فیلمهای HEIF رکورد شده با IOS 3.بهینه شدن کارایی و تدوین فرمت های Canon Cinema Raw  4.پذیرش فرمت Rec2020 5.بهینه سازی تدوین فرمت های HDR6.رفع برخی باگها و مشکلات انجام شده اند.
 2. در آپدیت پریمیر نسخه 13.1.3 تغییراتی مانند 1. خطا در باز نمودن پروژه در نسخه مک 2. خطا در اجرای ویندوز 3.خطا در زمان رندر گرفتن 4.خطا در اجرای مک 5.هنگ نمودن زمان تغییر وورک اسپیس 6.هنگ نمودن حین استفاده از فونت در پروژه های گرافیکی را انجام شده است.

تغییرات جدید نرم افزار پریمیر پرو سی سی 12

تغییرات و امکانات جدید پریمیر پرو نسخه 12 1.کار همزمان با چند پروژه در پریمیر پرو 2.میتوانید پروژه های متشرکی کهبا دیگران کار میکنید،با آنها به اشتراک بگذارید و مهمتر اینکه برخی بخش های پروژه را برای اینکه فرد دیگر تغییر ندهد قفل کنید

 1. پنجره تایم در برنامه به صورت واکنشگرا طراحی شد تا کارکردن با پریمیر پرو راحت تر شود 3.بخش پوزیشن در برنامه به صورت واکنشگرا طراحی شد تا کارکردن با پریمیر پرو راحت تر شود 4.ادوبی به بخش استوک خود نمونه های آماده زیادی برای کسانی که لایسنس اصلی پریمیر پرو را دارند افزود که کمک فراوانی در تولید موشن گرافیک است 5.محیط کار در این نسخه بسیار جذابتر شده است 6.تمرکز بیشتری بر روی ادیت ویدیوهای 360 درجه شده است 7.فرمت های جدید ویدیویی افزوده شد
  در حال افزودن قابلیت استفاده از لومتری در چند دوربینه میباشد 8.قابلیت ویرایش پروژه موشن گرافیک افترافکت بدون اینکه نیازی به نصب افترافکت باشد 9.تقویت کش نگهدارنده فایلها 10.قابلیت شناسایی و تدوین کلیپ دوربین هایی مانند پاناسونیک جی اچ 5 که توانایی رکورد فریم های افزوده یا VFR را رکورد میکنند 11. میتوانید در زمان تدوین توسط کلیدهای عملیاتی روال تدوین را تغییر دهید و در هر حال به سبک مورد نظر تدوین کنید مثلا در حال تدوین با استفاده از چند دوربینه در پنجره سورس هستید که در همین حال میتوانید نوع نمایش را از چند دوربینه به ویدیوی نمایش تک در سورس تغییر دهید و ... موارد دیگر که پکیج آموزش تدوین سری دوم آموزش داده شده است.
 2. تغییرات و امکانات جدید پریمیر پرو نسخه 12.0.1 1.بهبود عملکرد کش یا نگهدارنده فایلهای در دسترس 2.ایجاد پذیرش VFR
  امکان اجرای عملیات سینک صدا از روی فوتیج های VFR 3.امکان فول صفحه شدن چند دوربینه در پنجره سورس
 3. تغییرات و امکانات جدید پریمیر پرو نسخه 12.1.1 1.اضافه شدن سیستم مقایسه قبل و بعد کلیپ ها 2.سیستم حرفه ای هارمونی کلیپ ها و اصطلاحا مچ کالور البته فعلا متوسط است 3.مسیردهی و سفارشی لومتری بصورت دستی 4.تقویت بخش موشن گرافیک بهتر از گذشته 5.اتصال به کریتیو کلود ابری برای کسانی که لایسنس اصلی دارند 6.خلاقیت جدید طراحی گرادینت با شیپ ها 7.افزودن قابلیت جابجایی کلیپ ها در موشن گرافیک 8.بهینه سازی ارتباط موشن گرافیک با افترافکت 9.همخوانی با نمایش در مانیتورهای جدید 10.افزودن شدن پروژه های تیمی 11.تقویت افکت ویدیو لیمیتر 12.افزوده شدن قابلیت کپی و پیست مارکر ها ، گزینه های که واقعا جایش خالی بود 13.بهینه سازی برای سخت افزارهای جدید و عملکرد بهتر.
 4. تغییرات و امکانات جدید پریمیر پرو نسخه 12.1.2 1.همخوانی خیلی بهتر با سخت افزارهای جدید 2.اضافه نمودن فرمت های جدید ویدیویی 3.امکان خروجی 8کی برای ویدیوهای 360 درجه 4.بروزرسانی کدک یا فرمت های بهینه سازی پخش و خروجی ویدیو.

تغییرات نرم افزار پریمیر پرو سی سی 2017

 1. تقویت بخش تدوین تیمی و به اشتراک گذاشتن سکانس و پروژه میان اعضا پروژه
 2. تقویت بخش زیرنویس
 3. بهینه سازی بخش لومتری و تصحیح رنگ و نور در پریمیر به این صورت که در ابزار HSL بخش سکندری مجهز به یک قطره چکان یا نمونه گیر شده که بتوان در انتخاب رنگ بهتر عمل نمود و همچنین با این قابلیت افرادی که با فرمت HDR100 کار میکنند در تصحیح رنگ دقت بیشتری داشته باشند
 4. بهینه سازی سرعت در بخش لینک های مستقیم و رندر حین تدوین
 5. طراحی بخش متون زنده و متحرک برای تدوین و انتقال پروژه های نوشتاری و تاینل های سینمایی بین پریمیر پرو و افترافکت بدون اینکه نیاز به باز با بسته نمودن برنامه مقصد را داشته باشیم،میتوانیم بنویسیم و همزمان در دو برنامه انها را استفاده و ویرایش ریل تایم داشته باشیم
 6. در طراحی بخش تایتل ریل تایم قابلیتی طراحی شده که وقتی فونتی را نداریم و پیدا نمیکند،نیازی به گشتن به صورت دستی نیست،خود پریمیر پرو اگر لایسنس اصلی داشته باشیم،در کیت وبسایت جستجو نموده و فونت مربوطه را پیدا و در پروژه جایگزین میکند ( لایسنس اصلی پریمیر پرو بخرید و از برخی مزیت ها بهره ببرید )
 7. اضافه شدن افکت های با کیفیت برای تدوین ریل تایم بر روی صدا در بخش افکت های صوتی
 8. طراحیه کاربردی نقشه و یا چیدمان کلیدهای عملیاتی
 9. یک قابلیت بسیار عالی نیز ایجاد شده ، شما در زمان تصویربرداری کلیپ ها و یا شات های متعددی رکورد کرده اید،حال به دلایلی میبایست این کلیپ ها به یک کلیپ تبدیل شود،خب میشود همه را در یک سکانس وارد نمود،اما پریمیر پرو میتواند در زمان اینجست یا انتقال کلیپ ها از دوربین به برنامه ، همه را اتوماتیک به یک کلیپ تبدیل کند که بسیار کاربردی است
 10. ترمیم سرعت در سیستم عامل اپل با افزودن سیستم اپل متال و استفاده بیشتر از هسته های کارت گرافیک
 11. افزودن قابلیت ورود فرمت های QT DNxHD/DNxHR export and RED Helium
 12. افزودن پنل گرافیک ، برای کسانی که قصد ورود به دنیای تولید موشن گرافی و یا ویدیوهای متحرک را دارند،شکل بکشید،تایتل درست کنید،تمپلت بسازید،
 13. طراحی سیستم تابپ یا نوشتن جدید که بتوانیم بصورت مستقیم بر روی پنجره پروگرم تابپ کنید و ویرایش کنید که البته برای افرادی که تازه آشنا میشوند مقداری سخت است اما با روش آموزش محمد ملکی مدرس محصولات ادوبی و فاینال کات در ایران،بسیار خوب بر این موضوع نیز تسلط پیدا خواهید کرد
 14. باز هم خبری خوب برای کسانی که موشن گرافی کار میکنند،منبعد میتوانید پروژه های موشن گرافی که با افترافکت تولید میشود را به لایبرری ادوبی اضافه کرده و مستقیم در پریمیر پرو وارد کنید
 15. با طراحی پنل جدید افکت های صوتی،بدون دانستن هنر تصحیح یا کار بر روی صدا،میتوانید با پارامترهای جدیدش در تصحیح صدا،تنظیم گفتارهای رکورد شده ، به شما کمک فراوانی دهد
 16. ایجاد هماهنگی بسیار عالی بین پریمیر پرو و آودیشن نرم افزار کار با صدای شرکت ادوبی و خبر خوب اینکه افکت های دوست داشتنی Surround Reverb, Mastering, and Stereo Expander را اینبار از آودیشن به پریمیر پرو آورده است و خبر جالبتر اینکه تمام تغییرات صوتی را از پنل جدید کار با صدا بدون نیاز به رندر به آودیشن میفرستد
 17. سازگاری جدید پریمیر پرو با کلیدهای عملیاتی محصولات ماکروسافت مانند سارفیس Surface و بخش لمسی مک بوک اپل
 18. یکی از بهترین فرمت های ویدیویی که دارای داینامیک رنچ بسیار بالا میباشد مانند HLG (Hybrid LOG Gamma) را حالا میتوانید وارد پریمیر پرو نموده و تصحیح رنگ و تدوین کنید
 19. بهبود عملکرد بر روی ویدیوهای فورکی با تعداد فریم 60
 20. افزودن قابلیت تدوین ویدیوهایی 10 بیت مانند کلیپ های دوربین پاناسونیک GH5
 21. رفع مشکلات هنگ نمودن در ویوفرم و تایم لاین
 22. رفع مشکل هنگ نمودن در زمان ایمپورت فایلهای با 1000 فریم
 23. رفع مشکل حذف شدن صدا از فایلهایی که چند دوربینه اجرا شده است

تغییرات نرم افزار پریمیر پرو سی سی 2015

 1. به همراه ارائه نسخه 2015 ، شرکت ادوبی بخشی در سرویس خود بنام استوک Stock راه اندازی نمود که در ان آرشیو عکس و فیلم و مدیاهایی که کاربر ممکن است نیاز پیدا کند را با پرداخت هزینه اشتراک در اختیار مشتریان خود قرار داد
 2. تمام سعی ادوبی ایجاد یک فرآیند تصحیح رنگ و نور سینمایی توسط لومتری به آنجایی رسیده که همزمان در نرم افزار اسپیدگرید و لایتروم سی سی هم این لومتری ها کار خواهند کرد و در حال سینک نمودن استفاده همزمان از لومتری ها در پریمیر پرو،لایتروم و اسپد گرید میباشد که بتوانیم از آنها به صورت مشترک استفاده نموده و عکس ها و فیلم ها دارای یک گرید رنگ و نور باشند
 3. نکته جالب اینکه پریمیر پرو تمرکز بیشتری بر روی مورف کات داشته و با قابلیت شناسایی چهره و دنبال نمودن چهره در ویدیو در حال بروزرسانی سیستم کات نمودن ویدیو و صدا میباشد،ممکن است که برای شما مقداری گنگ باشد اما نگران نباشید با مطالعه تغییرات آینده و آموزش پریمیر پرو سی سی توسط محمد ملکی مدرس محصولات ادوبی و فاینال کات در ایران،همه چیز روشن خواهد شد
 4. با توجه به اینکه امروزه موبابل و کاربران موبایل بیشتر وفت خود را در اینترنت میگذرانند،پس داشتن یک خروجی خوب برای نمایش در موبایل گزینه ای است که آنرا نمیتوان ندیده گرفت،پس پریمیر پرو نیز در خروجی های این آپدیت خود روی موبایل تمرکز بیشتری گذاشت
 5. ادوب مرکوری ترنسمیت،بخشی از پریمیر پرو میباشد که وظیفه نمایش لحظه ایه کلیپ ها در حین تدوین بر روی نمایشگرهای خارجی که به سیستم متصل شده اند را بعهده دارد که در این نسخه دارای عملکرد بهتری میباشد
 6. افزودن دو فرمت ویدیویی دوربین های کانن XF-AVC و پاناسونیک 4K HS
 7. در این نسخه اهمیت ویژه ای به افرادی که دارای سیستم ها و مانیتورهای لمسی هستند داده شده به این صورت که میتوانند،کلیپها را جابجا کنند،تنظیم رنگ کنند و ...
 8. تقویت بخش رکورد نریشن یا صدای زنده در پریمیر پرو
 9. تمرکز بر روی مبحث داینامیک رنج یا تفکیک سیاه و سفید در تصحیح رنگ و مخصصا فعالیت بر روی فرمت HDR که بواسطه پنل جدیدی بنام اچ دی آر سکوپ طراحی گردید که اغلب از آن بی خبر هستند
 10. خبر خوب اینکه در این نسخه بر روی اسلوموشن توان بیشتری گذاشته شده و اینک تکنیک اسلوموشن از موتور جی پی یو یا کودا پیروی مینماید که ادوبی با این کار موجب شد هم کیفیت کار در اسلوموشن بالاتر برود و هم سرعت اجرا و رندر
 11. افزودن فرآیند خروجی h.265 و Ultra HD Format و 4K
 12. خبر خوب دیگر اینکه باید بدانید بسیاری از بخش های پریمیر پرو از کودا پشتیبانی نمیکنند اما در این نسخه علاوه بر موارد نسخه سی اس گزینه های ترنسفورم نمودن،مرج کلیپ،افکت های گراید، کورو یا منحنی رنگ در لومتری کالور، که من عاشقش هستم اینک از هسته های کودای کارتهای گرافیک جی تی ایکس و کوادرو ، پشتیبانی و موجب بالاتر رفتن کیفیت و سرعت خروجی شده است.

تغییرات نرم افزار پریمیر پرو سی سی 2013 - 2014

 1. تغییر محیط کاربری به نسبت نسخه سی اس
 2. ترمیم بخش اتصال مجدد به مدیاهای گم یا مفقود شده به صورت بسیار سریعتر
 3. افزودن بخش حرفه ای لومتری برای تصحیح رنگ و نور سینمایی بنام Lut
 4. کنترل و دقت بیشتر در بخش کار با صداها
 5. فعال نمودن قابلیت ادوبی در همه جا برای تیم هایی که بصورت اینترنتی میتوانند اطلاعات خود را برای یکدیگر به اشتراک بگذارند
 6. افزودن کدکهای جدید ویدیویی برای وارد نمودن فرمت های فیلم دوربین های جدید
 7. تقویت بخش تولید زیرنویس یا رونویس
 8. بالابردن کارایی مرکوری پلی بک یا همان کودا که در این نسخه استفاده از هسته کودای کارت گرافیک را تقویت نموده است
 9. افزودن قابلیت سنکرونایز صداهای ویدیوها ، که قبلا در نسخه سی اس از پلورال ایز استفاده میشد که قابلیت سینک صدای ویدیوها در پریمیر پرو سی سی درونش البته بصورت اولیه گنجانده شده است
 10. ایجاد ارتباط مستقیم بین پریمیر پرو و اسپیدگرید برای اعمال تصحیح رنگ و نور سینمایی،همانند ارتباط مستقیم پریمیر پرو و افترافکتس
 11. تقویت بخش تدوین چند دوربینه کار کردن همزمان
 12. قابلیت همخوانی با ترانسیشن های جدید
 13. افزودن فرمت ویدیویی از دوربین های بسیار حرفه ای ARRI AMIRA به همراه افزودن اتوماتیک لومتری در زمان ایمپورت این فرمت
 14. افزودن پذیرش فرمت دوربین سونی SSTP
 15. افزوون فرمت Canon RAW
 16. تقویت پذیرش فرمت دی ان جی سینمایی
 17. فعال نمودن سیستم تایپ کیت در وبسایت ادوبی و اتصال مستقیم پریمیر پرو به آن به صورت آنلاین و برای کسانی که لایسنس اصلی دارند که بتوانند از فونت های زیبا استفاده کنند
 18. افزودن فرمت خروجی بنام AS11 جهت خروجی برودکست سینمایی
 19. امکان گرفتن خروجی صدای استریو به دالی 5 کاناله
 20. امکان اجرای پروژه ای بسیار سنگین
 21. تقویت بخش چیدمان و جستجوی مدیاها در پنجره پروجکت
 22. بهبود عملکرد تدوین در حین انجام
 23. تدوین بسیار سریع تر با فرمت دوربین های رد Red و اینتل آیرس Intel Iris
 24. قابلیت خیلی کاربردی : وقتی به یک مسترکلیپ افکتی اعمال میشود،به تمام کات ها و برش های آن در سکانس،همان افکت اتوماتیک اعمال میگردد
 25. خلق ماسک با قابلیت پیگیری و حرکت فریم ما
 26. ارسال ماسک انجام شده و ارسال مستقیم به افترافکت برای اجرای تراکینگ سوژه و صحنه
 27. اجرای تایتل های آنلاین
 28. در این نسخه روی مستر کلیپ خیلی وقت گذاشته است به نحوی که در تایم لاین نمایشگری برای نمایان نمودن جاهایی که مسترکلیپ افکت گرفته است را نشان میدهد و همزمان در افکت کنترل نیز آنرا نمایش میدهد
 29. حالا وقتی از پریمیر پرو صدا را برای تصحیح به ادوبی آودیشن میفرستید،یک نسخه کامل را آرشیو نموده تا در دسترسی های بعدی کار سریعتر انجام شود
 30. بهبود ظاهر رنگ بندی کلیپ و مدیاها در پروجکت
 31. قابلیت پیدا نمودن کلیپ یا مارکر در سکانس توسط جستجوی هوشمند
 32. افزودن قابلیت ماسک فیدر با یک کلیک در زمان بسته شدن کادر ماسک در پنجره پروگرم
 33. تقویت بخش خروجی گرفتن از فرمت های سینه فورم Cine و بهبود کارایی
 34. بهبود کارایی پروژه در پروژه برای زمانی که در حال تدوین یک پروژه هستیم ، یک پروژه دیگر را در مدیا منیجر باز کرده و اجزای آن مانند افکت و تنظیمات را مشاهده و به پروژه فعلی منتقل کنیم.
 35. تقویت بخش پروژه های تیمی به این صورت که کل پروژه را به گونه خروجی بگیریم که تیم های دیگر بتوانند ادامه کار را انجام دهند.

 

 

 

پرسش و پاسخ مشکلات عمومی پریمیر پرو

 

چطور فایل یا فیلم با فرمت Mkv را در پریمیر پرو تدوین کنم؟ 

 این فرمت از نسخه های 2019 به قبل توسط پریمیر پرو پشتیبانی نمی شود یعنی در نسخه های جدید دیگر امکان آنرا نخواهید داشت. چند روش خوب به شما پیشنهاد می کنم :

 • می توانید پسوند فایل ویدیو را به avi تغییر دهید. اینکار اغلب توصیه نمی شود چون ممکن است صدا و تصویر قابلیت سینک را از دست داده و روی خروجی شما تاثیر بگذارد.
 • توسط نرم افزار هندربریک آنرا به mp4 تبدیل کنید. آموزش کامل را مشاهده کنید.

روش های رفع خطای the importer reported a Generic Error یا File import Failure در پریمیر پرو 

با اینکه نرم افزار پریمیر پرو یکی از دوست داشتنی ترین ها در میان برنامه های حرفه ای تدوین است اما مشکلاتی نیز دارد و بهتر است با آنها آشنا شوید. یکی از مشکلات عمومی که گاها ممکن است برای شما رخ دهد خطای the importer reported a Generic Error می باشد که ممکن است آنرا درک نکنید چرا تا دیروز همه چیز خوب بوده اما حالا یکدفعه ظاهر میشود. در لیست زیر نکاتی را که اشاره می کنم تک به تک رعایت کنید اگر کارساز نبود در پایین است صفحه از توضیح کاملی بدهید تا در صورت امکان راهنمایی بیشتر انجام دهیم :

 • گاها به دلیل اینکه فایلی را دانلود نموده اید فرمت فایل خراب شده است. برای خود من پیش آمده که از اینترنت عکس با فرمت jpg گرفته ام و با این خطا روبرو می شوم. علت اول ممکن است به دلیل تبدیل ها و فشردگی هایی باشد که توسط کاربران انجام شده. اگر با عکس دانلود شده این مشکل را دارید می بایست با نرم افزاری مانند فتوشاپ یا برنامه دیگر آنرا مجدد تبدیل کنید و یا از روی آن یک عکس بگیرید و ذخیره و مجدد وارد کنید. آموزش گرفتن عکس را مشاهده کنید. فقط اینکه عکس را در سیستم به حالت تمام صفحه نمایش دهید بعد از روی آن عکس بگیرید.
 • این خطا گاها به دلیل وارد نمودن عکسهایی با اندازه خیلی بزرگ نیز رخ می دهد. مثلا با دوربین عکاسی حرفه ای به اندازه چند هزار پیکسل عکس گرفته اید. طبق قواعدی که در پکیج آموزش پریمیر پرو سری اول گفته ایم باید اندازه عکس ها را دقیقا هم اندازه سکانس خود نمایید تا هم رندر سریع انجام شود و هم پس از رندر مشکلات جابجایی پیکسل در عکس رخ ندهد و هم با این خطای the importer reported a Generic Error روبرو نشوید. از هدیه های آموزشی فتوشاپ ما کمک بگیرید.
 • شاید یک ویدیو را که با شرایط بالا نیز وارد نموده باشید. در مورد ترمیم ویدیوهای دانلود شده یک راحل خوب وجود دارد که به طرز صحیح تبدیل شود. آموزش هندربریک را مشاهده کنید.
 • گاها ممکن است به دلیل وارد نمودن یک فرمت غیر قابل قبول پریمیر پرو روبرو شوید. مثلا ممکن است عکس فایل با فرمت Raw که از انواع CR2 می باشد را وارد کنید. برای شناخت بیشتر فرمت و نکات آن مقاله فرمت فایل چیست درباره پسوند فایل بدانید را مشاهده کنید.

مشکل دیگر به خود پریمیر پرو بر می گردد. یعنی باگ نرم افزاری. حالا چند نکته برای چنین وضعیتی.

 • فایل را بر روی دسکتاپ کپی نموده و به درون پریمیر پرو بکشید
 • بجای گرفتن و کشیدن به درون پریمیر پرو ٬ از درون پنجره پروجکت ٬ گزینه ایمپورت را زده و فایل را انتخاب کنید.

نام فایل

یکی دیگر از مشکلاتی که در زمان این خطا رخ میدهد استفاده از کلمات غیر قابل قبول در نام فایل است. مثلا فرض کنید در نام فایل کاراکتر # یا @ استفاده شود. در این شرایط باید نام فایل را به انگلیسی و حروف صحیح تغییر داده و مجدد آنرا به روش هایی که بالا گفتم وارد کنید.

پاک سازی کش نرم افزار

پاک نمودن کش پریمیر پرو ٬ هر از گاهی خیلی کارساز است. در نرم افزار بخش تنظیمات قسمتی ایجاد شده که حتی اگر پاک یا خالی نمودن کش را فراموش کنید اتوماتیک این کار را انجام دهد. ساده ترین روش را به شما می گویم. به منوی Edit > Prefrences و سپس Media Cache بروید. یک تنظیم برای زمان وجود دارد که مثلا پس از گذشت آن مقدار روز ٬ اتوماتیک کش را خالی خواهد نمود. یک کلید Delete هم وجود دارد که اگر همین حالا فشار دهید کش را خالی می کند. بعد از اینکار پریمیر را ببندید و دوباره وارد نمودن را امتحان کنید.

چاره آخر

شاید دیگر راهی وجود نداشته باشد جز اینکه پریمیر پرو را حذف کنید و جدیدترین آنرا نصب کنید. این کار بارها جواب داده است. اما چرا ؟ چون مشکلاتی میان ویندوز و مک با نرم افزار پریمیر پرو گاها دیده شده که با این کار برطرف خواهد شد. پیشنهاد میکنم برای دانلود سالم ترین نسخه پریمیر پرو از سایت مانی کانتنت استفاده کنید.

تجربه شما :

اگر خارج از مواردی که گفته ایم شما نیز تجربه ای دارید در پایین برای ما بنویسید.

روش رفع خطای MME device internal error در تنظیمات صدای پریمیر پرو

این مشکل را می توانیم یک تداخل میان ویندوز و پریمیر پرو بدانیم. ساده ترین روش برای رفع مشکل این است که گزینه input را روی none قرار داده و output را روی کارت صدای خود سیستم بگذارید و مشکل برطرف می شود.

اگر نیازمند استفاده از میکروفون در پریمیر پرو برای ضبط صدا هستید ، نرم افزار پریمیر پرو را ببندید ، فایل زیر را دانلود و نصب کنید.

دانلود
دریافت فایلدرایور کارت صدا ASIO

حال به مسیر Preferences > Audio Hardware بروید. در بالا مقابل گزینه Device Class گزینه ASIO را انتخاب و اوکی نمایید. مشکل برطرف می شود.

پریمیر پرو نسخه 2019 دارم ، برای نصب 2020 و جدیدتر باید آنرا حذف کنم ؟

اگر میخواهید طبق قواعد تدوین فیلم با پریمیر پرو پیش بروید ، نیازی به نسخه قبلی نخواهید داشت و بهتر است همیشه جدیدترین آپدیت را از سایت مانی کانتنت دانلود کنید. فقط مد نظر بگیرید چون نسخه 2019 و 2020 از لحاظ ساختار مقداری متفاوت هستند پس با نصب 2020 ، نسخه 2019 یا قدیمی تر ، به نسخه 2020 تبدیل نخواهد شد و هر دو همزمان روی سیستم خواهند ماند. اگر مانند یک کالوریست ( متخصص رنگ با پریمیر پرو ) پریست ساخته اید و تنظیماتی انجام داده اید از آنها بک آپ گرفته و روی نسخه جدیدتر وارد کنید و پس از اطمینان ، نسخه قدیمی تر را حذف کنید.

راه حل خطای فایل MFplat.dll در اجرا شدن پریمیر پرو

مد نظر بگیرید که ویندوز 10 شما باید کاملا آپدیت شود تا از این قبل مشکلات رخ ندهد. مطابق لینک زیر آنرا آپدیت کنید.

https://www.manisoft.ir/free-learning/video/update-windows10

چون بخش مدیا پک ویندوز آپدیت نشده این مشکل رخ می دهد. می توانید پس از دیدن آموزش بالا و تشخیص آپدیت ویندوز اینکه چه نسخه ای است ، در لینک زیر در توضیحات گزینه مدیا پک Media Pack را مطالعه و دانلود کنید اما پیشنهاد می کنم ویندوز را کامل آپدیت کنید.

https://www.manisoft.ir/on-eye/tools/category/programing

راه حل باز نشدن ویدیو های دانلود شده از اینستاگرام و موبایل و سایر منابع

برای باز نمودن فایل های دانلود شده از منابعی مانند اینستاگرام و یوتیوب و موبایل در نرم افزار پریمیر پرو ، ویدیو باید استاندارد باشد. چون طی تبدیل ها و دانلود های انجام شده فایل ها ممکن است با خرابی داده های ساختاری روبرو شوند پس قبل از استفاده از آنها باید تبدیل شوند. اگر در زمان وارد نمودن ویدیو ها به پریمیر پرو با خطا روبرو می شوید چک لیست زیر را انجام دهید :

 • اگر نام فایل فارسی است و یا حروف و نشانه در آن هست ، نام را انگلیسی نمایید
 • آموزش نرم افزار تبدیل فیلم و ویدیو را به صورت کامل مشاهده کنید
 • چند آموزش خیلی خوب هم برای ویدیو های اینستاگرام با پریمیر پرو آماده نموده ایم آنها را مشاهده کنید

با نصب پریمیر پرو پریست های قبلی از بین می روند؟

 وقتی چنین سوالی پرسیده می شود تنها برداشتی که می توان داشت اینکه تدوینگر نرم افزار پریمیر پرو را بخوبی نمی شناسد پس باید این نرم افزار و هنر تدوین را به سبک متفاوت و تجاری آموزش بببنید. برای نصب پریست و نگهداری از آنها موارد زیر را مد نظر بگیرید :

 • اگر از نرم افزار پریمیر پرو مثلا 2019 استفاده می کنید و حال می خواهید از 2020 استفاده کنید می بایست پریست ها را از نسخه قبلی خروجی گرفته و به نسخه جدید وارد کنید
 • اگر از نرم افزار پریمیر پرو 2020 و اپدیت 14.1 استفاده می کنید و حال آپدیت جدیدی از آن نصب می کنید که همان 2020 است ولی آپدیت آن 14.8 می شود نیازی به بک آپ گرفتن نیست، آپدیت جدید جایگیزین پریمیر پرو قبلی می شود.
 • از یادگیری نرم افزار پریمیر هیچگاه متوقف نشوید و به آموزش های تکه تکه و غیر حرفه ای اعتماد نکنید لیست آموزش ها را مشاهده کنید.

رفع مشکل پریمیر پرو وقتی صدا پخش نمی شود و علت وجود خطای کارت صدا audio stup issue : MEE divice internal error

تا جایی که می شود سعی میکنیم موارد و مشکلات صدا در نرم افزار پریمیر پرو را مرور کنیم :

 • درایور کارت صدا را آپدیت کنید لینک آموزش
 • اگر کارت صدا در بخش دیوایس منیجر ویندوز غیر فعال است آنرا فعال کنید
 • یک نرم افزار بجز پریمیر پرو اجرا نموده و مطمئن شوید که صدا از اسپیکر شنیده می شود
 • نرم افزار پریمیر پرو را اجرا کنید به منوی edit و سپس prefrences و گزینه audio hardware وارد شوید ، مطابق تصویر زیر اسپیکر اصلی سیستم را انتخاب کنید. با تغییر به گزینه های قابل مشاهده و پلی نمودن تایم لاین پریمیر پرو ، مورد برطرف خواهد شد.

صدا در پریمیر پرو پخش نمی شود و علت وجود خطای کارت صدا audio stup issue : MEE divice internal error

رفع مشکل پریمیر پرو موقع ایجاد پراکسی که خطای مدیا انکودر داده میشود media encoder not installed

 موقع ایجاد پراکسی در پریمیر پرو ، خطای مدیا انکودر داده میشود media encoder not installed

بدون شک اغلب خطا ها دلیل دارند. این پیام چند دلیل دارد :

 1. بین نسخه آپدیت پریمیر پرو و مدیا انکودر نصب شده اختلاف وجود دارد مثلا یکی 2019 و دیگری 2020 است که هر دو را باید به جدیدترین نسخه از سایت مانی کانتنت آپدیت کنید
 2. ممکن است اصلا مدیا انکودر را نصب نکرده باشید.
 3. چاره ای جز آپدیت بودن ندارید.
 4. چون نسخه 2018 با 2020 متفاوت است پس هر دو را روی سیستم خواهید داشت
 5. با باز نمودن پروژه های یک پریمیر قدیمی تر ، پریمیر جدید آنرا تشخیص داده و از شما می خواهد که آنرا در یک مسیر دیگر ذخیره کنید ، پس هم قدیمی ها را خواهید داشت و هم نسخه جدید آنرا.

قوانینی که در پکیج های آموزشی ، آموزش داده ایم را رعایت نموده تا مشکلات حداقل شوند.

رفع مشکل پریمیر پرو زمانی که ویدیو ها به هم ریختگی رنگ دارند

اگر مانند تصویر زیر ٬‌ شما نیز بهم ریختگی رنگ دارید مشکل کارت گرافیک می تواند باشد. پس درایور کارت گرافیک را آپدیت کنید تا هم خطای ورود به پریمیر پرو برطرف شود و هم مشکل نمایش و رنگ پریدگی ویدیو ها.

 ویدیو هایی که وارد میکنم حتی در سورس بهم ریختگی رنگ دارند

رفع مشکل پریمیر پرو وقتی روی تصویر در پنجره Program نوشته هایی ظاهر شده

روی تصویر در پنجره Program نرم افزار پریمیر پرو نوشته هایی ظاهر شده

نمایش این نوشته ها موضوع بدی نیست فقط چون تازه با آن آشنا شده اید و روی تصویر را گرفته موجب ناراحتی شده.

در این نوشته ها در پنچره پروگرم نرم افزار پریمیر پرو مواردی مانند مشخصات کودا و کارت گرافیک ، میزان فریم ، تعداد پرش یا قطعی فریم ، مدت زمان رندر و نمایش توضیح داده شده است در واقع یک راهنما می باشد.

برای حذف این نوشته ها ، روی کیبورد کلیدهای CTRL+SHIFT را نگه داشته و کلید F11 را فشار دهید سپس هر سه را رها کنید. حال در پنچره پروگرم پلی یا پخش را فشار دهید. با فشار مجدد کلید ها ظاهر و مجدد مخفی خواهد شد.

رفع مشکل پریمیر پرو برای خش و بهم ریختگی در ظاهر پنجره ها

خش و بهم ریختگی در ظاهر خود نرم افزار پریمیر پرو

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید، انگار پنجره های پریمیر روی هم افتاده یا خش دارند، این مشکل اغلب به دلیل آپدیت نبودن سیستم عامل و نرم افزار رخ میدهد. برای رفع این مشکل کارهای زیر را انجام دهید :

 • سیستم عامل ویندوز یا مک خود را کاملا آپدیت کنید برای دانلود ویندوز نسخه جدید اینجا و برای یادگیری آموزش نصب ویندوز اینجا کلیک کنید
 • جدیدترین نسخه برنامه پریمیر را دانلود و نصب کنید، پیشنهاد میکنیم که از سایت مانی کانتنت اینجا دانلود کنید
 • جدیدترین درایور کارت گرافیک خود را از اینجا آپدیت کنید
 • در شرایطی دیده شده درایور قدیمی کارت گرافیک این مشکل را ندارد اما نسخه جدید مشکل دارد٬ ممکن است کارت گرافیک شما قدیمی باشد و درایور جدید را نپذیرد٬ ممکن است از سمت تولیدکننده کارت گرافیک درایور جدید دارای مشکل باشد٬ پس قدیمی را نصب کنید. موارد پایینتر را نیز بررسی کنید.

مشخصات سیستم مناسب برای تدوین فیلم با نرم افزار پریمیر پرو

قبل از اینکه به سراغ مشخصات سیستم یا لپ تاپ برای نرم افزار پریمیر پرو برویم یک سوال مهم را از خود بپرسید : چرا نرم افزار پریمیر پرو را انتخاب نموده اید ؟ باور کنید بیشتر افرادی که به سمت آن می روند بدون تحقیق و بررسی به این نتیجه رسیده اند ، اگر ابتدای راه هستید صفحه بهترین نرم افزار ساخت کلیپ و تدوین فیلم را حتما مشاهده کنید تا شاید اصلا وارد دنیای پریمیر پرو نشوید و انتخابی معادل شرایط و در حد نیاز خود انجام دهید.

حداقل مشخصات لپ تاپ

اگر ویدیو های معمولی و در حد اولیه تدوین می کنید ، می توانید یک لپ تاپ با مشخصات زیر را در نظر بگیرید

 • پردازنده corei5 و بالاتر
 • حافظه 16 گیگابایت و بیشتر
 • کارت گرافیک جی تی ایکس  ( جی تی و اینتل به کار شما نمی آید )
 • کارت گرافیک رادئون از نوع جدید

اگر توقع بالا برود و بخواهید تدوین های سنگین تر اجرا کنید لپ تاپ را توصیه نمی کنیم. و بهتر است که صفحه مشاوره لپ تاپ برای طراحی تدوین پریمیر افترافکت را مشاهده کنید.

اگر قصد تولید ویدیو دارید شاید اصلا نیازی به نرم افزار پریمیر پرو نداشته باشید پیشنهاد می کنیم در انتخاب نرم افزار تدوین فیلم خود تحقیق بیشتری انجام دهید.

حداقل مشخصات سیستم

بهترین پیشنهاد به شما برای تدوین فیلم و ساخت ویدیو با نرم افزار پریمیر پرو بدون شک خریدن یک سیستم از نوع پی سی یا مک پرو ( با مک بوک اشتباه نگیرید ) می باشد. خریدن سیستم مزیت های فراوانی مانند 

 • امکان ارتقا قطعات به بالاتر
 • سرعت بیشتر
 • افزایش میزان حافظه

را به دنبال دارد. شرکت ادوبی، برای تدوین فیلم با پریمیر پرو نسخه 2020 حداقل سخت افزارهایی را در نظر دارد که شما باید آنها را داشته باشید.

 • پردازنده حتما باید 64 بیتی باشد.
 • ویندوز شما نسخه ی 10 و 64 بیتی باشد و البته کاملا آپدیت و بروز بصورت دائمی
 • حداقل رم میبایست 8 گیگا بایت باشد، هر چه بیشتر بهتر
 • هارد دیسک حداقل 50 گیگا بایت فضای خالی داشته باشد و بهتر است از نوع اس اس دی باشد
 • کارت گرافیک بهتر است یکی از گزینه های GTX یا RTX باشد

اگر اصرار به تهیه لپ تاپ برای تولید ویدیو با نرم افزار پریمیر پرو دارید ویدیو زیر را مشاهده کنید.

1 : 15 دقیقه

رفع خطای System Capability در اجرای نرم افزار پریمیر پرو

هر چه که جلوتر میرویم چاره ای جز آپدیت نمودن نرم افزارها و استفاده از سخت افزارهای جدید، برای کار با نرم افزارهای حرفه ای نخواهیم داشت. در پایین چند نوع خطای ورود به پریمیر بنام System Capability را به همراه راه حل آن قرار داده ایم اگر مشکل شما با اجرای دقیق تمام مراحل انجام نشد میتوانید در انتهای این مقاله مشکل را مطرح کنید.

رفع خطای System Capability در اجرای نرم افزار پریمیر پرو

این شایع ترین خطای عدم همخوانی پریمیر با سخت افزارهای شما میباشد یا همان System Capability، در خطا نوشته درایور کارت گرافیک شما را قبول نمیکند، راه اول این است که مطابق چند خط بالاتر درایور کارت گرافیک خود را کاملا آپدیت کنید، اگر کارت گرافیک شما قدیمی باشد و اخرین درایور را نیز نصب نموده باشید و باز هم این خطا را نمایش دهد بدون شک کارت گرافیک شما از دید پریمیر غیرقابل قبول یا منسوخ است، این سیاست شرکت های تولیدکننده سخت افزار و نرم افزار است، قرار نیست یک کارت گرافیک بخریم و یک عمر هر استفاده از آن ببریم، اگر میخواهیم با نسخه های جدید برنامه ها کار کنیم باید کاملا بروز یا آپدیت باشیم هم سخت افزار و هم نرم افزار.

رفع خطای System Capability در اجرای نرم افزار پریمیر پرو

یکی دیگر از خطاهای ورود پریمیر از نوع System Capability در مورد کارت گرافیک اینتل است، این کارت گرافیک از نوع آنبورد (روی مادربورد تعبیه شده است) میباشد، در توضیحات خطای پریمیر آمده شما باید جدیدترین درایور یا نرم افزار کارت گرافیک اینتل مادربورد خود را آپدیت کنید، خوشبخاته این درایور توسط شرکت اینتل طراحی شده و به این زودی ها قدیمی نمیشود پس میتوانید با مراجعه با چند خط بالا کارت گرافیک اینتل خود را برای ورود به پریمیر آپدیت نمائید.

رفع خطای System Capability در اجرای نرم افزار پریمیر پرو

یکی دیگر از خطاهای مرسوم از نوع عدم همخوانی پریمیر با سیستم شما مختص به سیستم عامل مک میباشد، آنهایی که اپل دارند. این خطا اگر در پریمیر مک برای شما ظاهر شد یعنی نسخه کودا در حال حاضر با این نسخه از مکینتاش شما که در عکس 10.14 میباشد سازگاری ندارد شما مجبور هستید که استفاده از موتور کودا در پریمیر خود را کنار بگذارید و موتور رندر را روی Metal Mercury قرار دهید، پس در همین صفحه کلید ایگنو را فشار داده تا وارد پریمیر شوید و موتور رندر را متال انتخاب کنید.

چگونه درایور کارت گرافیک را آپدیت و این موارد برطرف شوند؟

برای آپددیت نمودن درایور کارتهای گرافیک اینتل و انویدیا اینجا کلیک کنید اگر هم حوصله آپدیت نداشتید که کار اشتباهی است و باید حتما آپدیت کنید، در عکس اول بالا پایین سمت راست، گزینه قرمز رنگ Continue with Known issues را کلیک کنید تا وارد پریمیر شود اما هر بار این اخطار در زمان ورود به پریمیر نمایش داده خواهد.

 • معمولا نیازی نیست که درایور قبلی را حذف کنید چون درایور جدید کارت گرافیک جایگزین قبلی میشود.

 • موقع نصب درایور جدید کارت گرافیک نرم افزارهای خود را ببندید.

 • پس از نصب درایور جدید کارت گرافیک حتما سیستم را ریستارت کنید.

اگر تحت هیچ شرایطی این خطا برطرف نشد یعنی تمام مراحل بالا را طی نموده اید، این کارت گرافیک قدیمی بوده و از نظر ادوبی قابل پذیرش نیست ، چند راه دارید :

 • کارت گرافیک جدید تهیه کنید که اگر لپ تاپ باشد نمیشود
 • نسخه قدیمی نرم افزار پریمیر که برای ویندوز 7 میباشد را از سایت مانی کانتنت نصب کنید که پیشنهاد نمیشود چون نسخه های جدید خیلی بهتر هستند
 • راه آخر اینکه به تنظیمات بایوس مادربورد دستگاه خود رفته و به دنبال گزینه IGPU باشید، آنرا غیر فعال کنید با انجام اینکار که چاره ای با این کارت گرافیک خود نیز ندارید، قابلیت انجام رندر سریع در پریمیر بنام کوییک سینک را از دست خواهید داد.

نرم افزار پریمیر هنگ می کنه کرش میکنه کند میشه چکار کنم؟

امان از دست این کند بودن نرم افزار پریمیر پرو.

برای رفع اکثر مشکلات نرم افزار پریمیر یک مقاله کامل آماده کرده ایم که بدون شک به شما کمک فراوانی خواهد نمود.

عملیات سینک نمودن در نرم افزار پریمیر به درستی انجام نمی شود

این مشکل در اغلب نرم افزارهای تدوین وجود دارد و مختص به پریمیر نیست، گاها قصد دارید چند فوتیج که ااز دوربین های مختلفی رکورد شده اند سینک کنید یا از تکنیک چند دوربین پریمیر استفاده کنید، اما متاسفانه نمیشه! برخورد کردین؟ برای اینکه به نتیجه ی کاملی برسید این آموزش سینک فیلم و کلیپ با پریمیر را مشاهده کنید.

موقع استفاده از ویدیو افکت در نرم افزار پریمیر تصویر سیاه می شود

 1. مشکل از چند گزینه برای بررسی هست.
 2. کودا را در تنظیمات رندر پریمیر فعال کنید.
 3. درایور کارت گرافیک رو آپدیت کنید آموزش : www.manisoft.ir/.../vga-adobe
 4. کودا رو در پریمیر فعال کنید مقاله : www.manisoft.ir/news/cuda
 5. کش پریمیر رو خالی کنید.
 6. ممکن است نسخه افکت جدید باشد اما پریمیر شما قدیمی، پس یا نسخه قدیمی تر افکت را نصب کنید یا پریمیر را به نسخه جدید بروز نمائید.
 7. ممکن است گرافیک شما از سری رادئون Radeon یا جی تی GT باشد، این گرافیک ها در اجرای افکت های سنگین و خاص ناتوان هستند.
 8. ممکنه نسخه افکت شما قدیمی باشد که میبایست جدیدترین نسخه را از سایت https://manicontent.com دانلود کنید.
 9. اگر هیچ راهی جواب ندهد کارت گرافیک شما توانایی انجام کار را ندارد پس باید آنرا ارتقا دهید اگر سیستم شما کیس است.

نرم افزار پریمیر پرو روی ویندوز 8.1 نصب نمی شود

دقت داشته باشید نسخه های جدید پریمیر پرو و محصولات ادوبی روی جدیدترین نسخه ویندوز 10 نصب خواهند شد، پس باید ویندوز 10 نصب کنید، اگر نصب ویندوز 10 را بلد نیستید اینجا کلیک کنید و اگر میخواهید ویندوز 10 خود را به جدیدترین نسخه آپدیت کنید ویدیو زیر را مشاهده کنید

{manivideo 196}

موقع پخش ویدیو در پریمیر تصویر پرش داره و گیر میکنه حتی در خروجی هم اینطور هست اما در پلیر ویندوز ویدیو مشکلی داره

موقع نصب پریمیر پیام تغییر نام فایل نشان داده میشود

موقع نصب نرم افزار پریمیر پیام تغییر نام move file فایل نشان داده میشود

مطابق عکس بالا نرم افزار پریمیر پرو میگوید نصب با مشکل روبرو شده و باید فایلی تغییر نام داده شود. این مشکل گاها به دلیل ممانعت از تغییرات در فایلهای ویندوز رخ میدهد،

 1. یکبار سیستم را ریستارت کنید و مجدد آزمایش کنید
 2. یک نرم افزار امنیتی مانند آنتی ویروس یا امثال آن ممکن است مانع ایجاد تغییرات در ویندوز و نصب شود، آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید و نصب را انجام دهید و اگر نرم افزار خاصی نصب نموده اید موقتا آنرا غیر فعال کنید.
 3. برای برقراری امنیت کامل اطلاعات خود از آنتی ویروس های اصلی و دستکاری نشده استفاده کنید. برای تهیه آنتی ویروس های اصلی اینجا کلیک کنید.

رفع مشکل اجرای پریمیر پرو و خطای update your video display

اگر حین تدوین فیلم با نرم افزار پریمیر پرو با تصویر زیر روبرو شده اید به این معناست که نرم افزار پریمیر پرو کارت گرافیک مناسب و مورد نظر خود را روی سیستم شما پیدا نکرده است.

رفع مشکل اجرای نرم افزار پریمیر پرو و خطای update your video display

با گذاشتن ترنزیشن Deep to Black روی تایتل پریمیر، صفحه سیاه میشود

طبق قواعد بهتر است از ترنزیشن Cross Dissolve استفاده کنید و اگر باز هم جواب نداد از کی فریم استفاده شود.

مقاله جالب دانلود ترنزیشن پریمیر و شناخت کارایی را حتما مشاهده کنید.

راه حل خطای نصب پریمیر پرو با عنوان adobe installer we'v encountered folowing issue


خطای نصب نرم افزار پریمیر پرو با عنوان adobe installer we'v encountered folowing issue

سیستم را ریستارت کنید مشکل برطرف شده و میتوانید برنامه را نصب کنید. این مشکل به دلایل زیر رخ می دهد :

 1. دو بار روی نصب کننده کلیک نموده اید
 2. نرم افزار دیگر ادوبی را همزمان در حال نصب هستید.

چرا در زمان اجرای افکت در ادجاست adjust پریمیر پرو ویدیو نمایش داده نمیشود؟

عملیاتی که در پایین نوشته ایم را برای همیشه در ذهن خود بسپارید و اجرا کنید :

 1. سیستم را ریستارت کنید
 2. یک پروژه خام بسازید
 3. یک بار با کودا و بار دیگر بدون کودا آزمایش کنید.
 4. درایور کارت گرافیک ، کارت صدا خود را آپدیت کنید.
 5. اگر بعد از مراحل بالا نشد، باید نرم افزار پریمیر را به تنظیمات اولیه باز گردانید، برای اینکار پریمیر را ببندید، کلید های Shift و Alt رو کیبورد را نگه دارید، روی آیکون نرم افزار پریمیر در منوی استارت کلیک نموده تا اجرا نمایید. پیامی به معنای اجازه برای ریست نمودن تنظیمات ظاهر میشود آنرا تایید نموده و کلید ها را رها کنید تا نرم افزار اجرا شود و مجدد تکنیک یا نیاز خود را انجام دهید.
 6. اگر باز هم برطرف نشد بهتر است نرم افزار پریمیر را حذف نمایید که از کنترل پنل شدنی است.
 7. جدیدترین نسخه نرم افزار پریمیر پرو را از سایت مانی کانتنت دانلود و نصب کنید.
 8. اگر با مراحل بالا حل نشد سری به مقاله https://www.manisoft.ir/news/why-premiere-pro-crashes بزنید

رفع خطای Sorry, a Serious error has accoured that shut down؟

 رفع خطای بسته شدن پریمیرپرو Premiere pro Shut Down

باید نرم افزار پریمیر را به تنظیمات اولیه باز گردانید، برای اینکار پریمیر را ببندید، کلید های Shift و Alt رو کیبورد را نگه دارید، روی آیکون نرم افزار پریمیر در منوی استارت کلیک نموده تا اجرا نمایید. پیامی به معنای اجازه برای ریست نمودن تنظیمات ظاهر میشود آنرا تایید نموده و کلید ها را رها کنید تا نرم افزار اجرا شود

چرا در پریمیر پرو وقتی از یک تایتل کپی میگیریم و آنرا ویرایش میکنم ، تغییرات در قبلی نیز اعمال میشود

این قانون ادوبی پریمیرپ رو میباشد که تایتل ها در زمان ویرایش اگر اولی را ویرایش کنید دومی نیز ویرایش خواهد شد.

در پریمیر پرو تنها راه حل این است که وقتی از تایتل اول یک کپی تهیه نمودید ، در پنجره پروجکت نام تایتل دوم را ویرایش کنید.

به این روش ارتباط دو تایتل از بین رفته و میتوانید جداگانه آنها را ویرایش کنید.

چرا پریمیر پرو فایلهای پروژه در هارددیسک اکسترنال را شناسایی نمیکند

اگر فرض را بر این بگذاریم که هارد سالم است و درایو آن در سیستم مشاهده شده و میتوانیم وارد آن شویم ، وقتی که پروژه پریمیر پرو را در هارد دیسک ذخیره میکنید، با اتصال هارد دیسک به سیستم های متفاوت ممکن است که فایلهای پروژه در مسیر قبلی هارد دیسک شناسایی نشوند و دلیل این اتفاق این است که وقتی در یک سیستم دو درایو هارد دیسک و یک درایو دی وی دی وجود داشته باشد به شکل C,D,E میشوند و هارد شما احتمالا F خواهد شد. حال در یک سیستم دیگر در ویندوز درایو های C,D,E,F,G دارد پس هارد دیسک اکسترنال شما H خواهد شد. این موضوع در پریمیر پرو  و اجرای پروژه های آماده جای نگرانی ندارد پریمیر پرو بسیار هوشمند است و با انتخاب یکی از مدیا ها که پیدا نکرده خودش مابقی آنها را شناسایی میکند.

اجرای پروژه و فایل از مموری های مستقل از هارد های سیستم ، یک عمل غیر حرفه ای است.

رفع خطای This application failed to start because it could not find or load the Qt plaform plugin

رفع خطای نرم افزار پریمیر پرو This application failed to start because it could not find or load the Qt plaform plugin

 • نرم افزار پریمیر پرو یک کدک بنام کوییک تایم را در اجرای خود بررسی می نماید اگر این کدک یا مکمل در سیستم عامل ویندوز شما نصب نباشد و یا خراب شده باشد و یا قدیمی باشد ، این خطا در اجرا ظاهر خواهد شد.
 • پریمیر را در تمام مراحل زیر ببندید
 • نرم افزار کوییک تایم را از بخش تولز دانلود و نصب کنید.
 • اگر حل نشده ، به مسیر روبرو بروید : C:\program files\adobe نام پوشه ی Common را به Common.old تغییر دهید و نرم افزار پریمیر را اجرا کنید
 • اگر حل نشد از پریست ها و کارهای انجام شده خروجی بگیرید و جدیدترین نسخه ی نرم افزار پریمیر را از سایت https://manicontent.com دانلود و نصب کنید.

مشکل صدا نداشتن فایل MTS در پریمیر

مشکل صدا نداشتن فایل MTS در نرم افزار پریمیرپرو

قصد دارم امروز به سوال بسیاری از تدوینگران و کسانی که با پریمیر و فایلهای ام تی اس Mts سروکار دارند،پاسخ بدم.

امروزه دوربین های حرفه ایه زیادی در حال تولید شدن هست و بسیاری از این دوربین ها و شرکت های تولیدکننده فرمتی بنام AVCHD و ساختار Mts رو در تنظیماتش فرمت های قابل رکورد دوربین قرار میدن که البته یکی از فرمت های حرفه ای محسوب میشه.

مشکل اینه که بسیاری از افراد شکایت دارن ، زمان وارد کردن فایلهای ام تی اس Mts به پریمیر ، متوجه میشن که فایلهاشون صدا نداره !!!

امیدواریم توضیحاتی که در ادامه میدم به کارتون بیاد و گره کار رو باز کنه

 1. نسخه ی پریمیری که دارید رو حذف کنید ، قبلش از پریست های تولید شده مطابق آموزشهایی که بهتون در پکیج ها دادیم در جایی دیگر ذخیره کنید.
 2. جدیدترین نسخه پریمیر که کاملا تست شده رو از بالای سایت قسمت ابزار و مکمل دانلود و نصب کنید ، مطابق عکس بالا همونطور که میبینید فایل ام تی اس وارد کردیم و فایل صدا بخوبی وارد شده و مشکلی نیست.
 3. جدیدترین نسخه ویندوز که 10 هست رو از بالای سایت ابزار و مکمل دانلود و نصب کنید ، اگر نصب برنامه و ویندوز رو بلد نیستید از بالای سایت محصول آموزشی ویندوز رو تهیه کنید.
 4. جدیدترین درایور کارت صدای مادربورد یا لپ تاپ رو از سایتش دانلود و نصب کنید که در نت بگیردین روش های متعددی هست.

من با دوربین پاناسونیک GH5 که یکی از بهترین های ویدیویی هست با فرمت Mts رکورد کردم در عکس بالا نمونه رو دارید میبینید و بدون مشکل و بدون نیاز به تبدیل کردن فایلها وارد پریمیر میشه و صدا داره،البته تمام شرایطی که بالا گفتم رو رعایت کردم ، حالا یه زمانی پیش میاد که همه موارد رو رعایت کردین اما فقط فایل ام تی اس mts شما صداشون نمیاد و احتمالا ممکنه مراسم هم رفته باشید و فایلها زیاد باشن ، اول اینکه امیدوارم مثل بالا برطرف بشه اما اگر نشد استاندارد ترین راه اینکه که با نرم افزار میدیا انکودر که مانی سافت یک پکیج کامل 4 ساعته برای توانایی هاش تولید کرده رو تهیه و عملیات تبدیل حرفه ای و استاندارد رو انجام و فایلها رو به MOV یا MP4 تبدیل و وارد پریمیر کنید.آپدیت بودن یکی از وظایف اصلی شماست هم علم تون رو با آموزشهای واقعی مانی سافت بروز کنید هم سیستم عامل ، هم نرم افزار و در آخر درایورها ، شک نکنید مشکلاتی که الان دارید خیلی هاشون دیگه پیش نمیاد و تدوین فیلم با آرامش خواهید داشت.

فلش سفید گوشه ی کلیپ در تایم لاین پریمیر Premiere pro چه کاری انجام میدهد؟

فلش سفید گوشه ی کلیپ در تایم لاین پریمیر Premiere pro چه کاری انجام میدهد

وقتی در تایم لاین نرم افزار پریمیر فلش های سفید رنگ در گوشه های نست یا مدیا و کلیپ ها مشاهده میشود یعنی این مدیا مقدار مورد نیاز فریم برای درج ترنزیشن را ندارد، در این شرایط باید مقداری از این مدیا یا نست تریم و کم کنید تا فلش سفید گوشه مخفی و مورد برطرف شود. این فلش سفید گوشه کلیپ یک نشانه برای شماست تا قبل از قراردادن ترنزیشن روی کات متوجه نقص فنی شوید.

بخشی از پنجره های نرم افزار پریمیر Premiere Pro بیرون از مانیتور رفتن چکار کنم؟

 • ممکن است رزولوشن ویندوز شما بیش از 100 درصد شده باشد که گاها رخ میدهد، برای رفع در دسکتاپ راست کلیک کنید، گزینه Display Setting را زده و در گزینه اول که درصد است آنرا روی 100 بگذارید و ویندوز را ریستارت کنید.
 • اگر با روش اول درست نشد احتمالا درایور کارت گرافیک شما نصب نیست یا اپدیت نیست، پیشنهاد میکنم که همیشه آپدیت باشید.

نرم افزار پریمیر Premiere Pro موقع کار صفحه اش سفید و بسته میشود

این مشکل یکی از بدترین اتفاقاتی است که تدوینگران با آن روبرو میشوند اما مانی سافت تمرکزش را با یک آموزش روی آن گذاشته و نکات خوبی را به شما آموزش خواهد داد. مشاهده آموزش رفع مشکل بسته شدن پریمیر

چرا زمان خروجی نرم افزار پریمیر خطای Could not write XMP data in output file ظاهر میشود

در نرم ادوبی میدیا انکودر منوی Edit و سپس Prefrences سپس MetaData و حالا گزینه Write XMP ID to Files on Import را غیر فعال و در بخش Export Option گزینه را روی None بگذارید. و مجدد آزمایش کنید.

رفع مشکل پریمیر پرو زمان وارد نمودن عکس یا تصویر که خطای The file cannot be opened because of a header error میدهد

زمان وارد نمودن عکس یا تصویر در نرم افزار پریمیر خطای The file cannot be opened because of a header error میدهد

این مشکل بخاطر خراب شدن ساختار تصویری یا عکسی است که در حال وارد نمودن آن به نرم افزار پریمیر پرو هستید. برای رفع مشکل، در ویندوز روی آن راست کلیک نموده از گزینه Open with برنامه ی Paint را انتخاب کنید. عکس باز میشود از منوی File دستور Save as را زده و با پسوند Jpeg از لیست آنرا مجدد ذخیره کنید. برطرف خواهد شد.

رفع مشکل پریمیر پرو وقتی که کودا Cuda یا موتور رندر فعال نیست

چرا در نرم افزار پریمیر پرو کودا Cuda فعال نیست

این مشکل دلایل متعددی دارد که یکی یکی آنرا مرور خواهیم نمود :

 • ابتدا مقاله ی آموزش راه اندازی کودا Cuda در پریمیر و افترافکت را مطالعه کنید
 • به دیوایس منیجر یا بخش سخت افزار سیستم خود مراجعه و اگر کارت گرافیک غیرفعال شده است، فعالش کنید، اگر غیرفعال باشد یک فلش کوچک کنار آن ظاهر میشه روی آن راست کلیک و گزینه Enable اگر داشت کلیک کنید و ریستارت نمائید.
 • درایور کارت گرافیک خود را به جدیدترین نسخه آپدیت کنید در سوالات قبلی روش نوشته شده است
 • ممکن است خود کارت گرافیک شما از سوی ادوبی پشتیبانی نشود، اگر دو کارت گرافیک دارید که یکی جداگانه تهیه نموده اید، آنرا از دیوایس منیجر Disable کنید تا سیستم از کارت گرافیک خود مادربورد استفاده کند البته اگر مادربورد این گزینه را داشته باشد که در دیوایس منیجر قابل مشاهده است.
 • اگر فرض کنیم که کارت گرافیک شما قدیمی است و از سوی جدیدترین آپدیت های ادوبی پشتیبانی نمیشود پس احتمالا مجبور خواهید شد که نسخه های قدیمی تر مانند 2018 یا 2017 یا 2019 نصب کنید و به عقب بروید تا در یکی از آنها فعال شود برای دانلود نسخه های سالم نیز از سایت https://manicontent.com کمک بگیرید.

رفع مشکل پریمیر پرو خروجی میگیرم داخل سیستم درسته، ولی وقتی میریزم تو گوشی میزنه از فرمتش پشتیانی نمیشه

معنای این مشکل این است که شما با اصول تدوین فیلم و تولید ویدیو آشنا نیستید.

 • در زمان تولید فایل خروجی گزینه H.264 را انتخاب کنید
 • ماکزیموم بیت ریت را بین 5 تا 10 بگذارید
 • تارگت بیت ریت را 5 بگذارید
 • نام فایل خروجی را انگلیسی بگذارید.

یک آموزش خوب برای گرفتن خروجی از پروژه پریمیر پرو برای شما آماده نموده ایم که می توانید هم اکنون مشاهده کنید.

10 دقیقه

رفع مشکل پریمیر پرو برای ایجاد پراکسی از فایلهای MXF دوربین سونی FS5

برای تدوین ویدیو های این دوربین و فرمت MXF می بایست روی ویندوز خود کمکل آنرا نصب کنید. مکمل مربوطه در سایت http://manicontent.com/ موجود است.

45 دقیقه

رفع مشکل پریمیر پرو موقع گذاشتن افکت در پریمیر پرو با خطای this effect recuires gpu acceleration میدهد

برخی افکت های نرم افزار پریمیر پرو نیاز به شتابنده دارند. این قابلیت در کارت گرافیک های شرکت انویدیا و ای ام دی وجود دارد. حال برای اینکه درک کاملی از این موضوع داشته باشید مقالات زیر را مشاهده کنید.

 1. ویدیو افکت چیست
 2. کارت گرافیک برای تدوین فیلم با پریمیر پرو و افترافکت
 3. رندر چیست ، آموزش رندر در پریمیر

چک لیست برطرف نمودن مشکلات عمومی

اگر پاسخ رفع مشکل نرم افزار پریمیر پرو خود را در لیست بالا پیدا نکرده اید ، می بایست مطابق چک لیست زیر کارهای گفته شده را انجام دهید. نرم افزار پریمیر پرو دارای باگ یا مشکلات فنی است که هر لحظه ممکن است برای شما و دیگران بدون هیچ دلیلی رخ دهد که مقصر شما نیستید و فقط مشکلات داخلی خودش می باشد ، پس نگران نباشید که چرا برای شما رخ می دهد. رعایت نمودن موارد زیر در بسیاری شرایط راه گشای رفع مشکلات خواهند شد.

 • نرم افزار پریمیر پرو را ببندید ، روی کیبورد کلید های shift + alt در ویندوز و shift + option در مک را نگه داشته و نرم افزار را از منوی استارت ویندوز و لیست برنامه های مک اجرا کنید ، سوال برای ریست نمودن تنظیمات ظاهر می شود ، کلید yes را تایید و کلید ها را رها نموده و بگذارید تا نرم افزار وارد شود.
 • یک پروژه خام یا جدید باز کنید ، کارهای مد نظر را اجرا کنید و بررسی نمایید که آیا مشکل پابرجا ست یا خیر.
 • کش پریمیر را خالی کنید
 • در تنظیمات اصلی و بخش حافظه، گزینه پرفورمنس را انتخاب کنید و میزان رم برای سایر نرم افزارها را حدود 6 گیگابایت قرار دهید.
 • در تنظیمات اصلی گزینه ذخیره اتوماتیک پروژه را کامل غیر فعال کنید و یادتان باشد که بعد از انجام هر کار کلیدهای ctrl+s را فشار دهید.
 • در تنظیمات اصلی و بخش پلی بک، گزینه مرکوری ترنسمیت را غیر فعال کنید.
 • در تنظیمات اصلی و بخش Media گزینه Growin Files را غیر فعال کنید.
 • درایور کارت گرافیک خود را حتما آپدیت کنید آموزش آپدیت
 • کودا را نرم افزار پریمیر پرو فعال کنید آموزش
 • از ویندوز 10 و آخرین نسخه آپدیت شده آن استفاده کنید آموزش. پیشنهاد می کنم خودتان نصب ویندوز و برنامه ها را یاد بگیرید آموزش نصب ویندوز
 • برای جلوگیری از آلودگی های ناشناخته از یک آنتی ویروس اصلی پیشنهاد ما استفاده کنید لیست آنتی ویروس
 • تازه ترین آپدیت نرم افزار پریمیر پرو را از سایت مانی کانتنت دانلود و نصب کنید دانلود نرم افزار
 • سخت افزار گرافیک شما باید از گزینه های مد نظر شرکت ادوبی باشد مشاوره کارت گرافیک

این صفحه دائما آپدیت می شود.