پکیجهای آموزشی
Loading...

آموزش تنظیمات کوییک سینک Quick Sync پریمیر پرو برای
افزایش سرعت رندر

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 1
40 دقیقه 19 تیر، 1402 مجموعه : آموزش پریمیر پرو
همه ما از سرعت پایین پریمیر و سرعت ریل تایم پریمیر و سرعت خروجی پریمیر همیشه شکایت داریم، اما اینبار خبر خوبی برای شما داریم. برای اولین بار تیم آموزشی مانی سافت با یک آموزش 40 دقیقه ای که اتفاق بزرگی ...

همه ما از سرعت پایین پریمیر و سرعت ریل تایم پریمیر و سرعت خروجی پریمیر همیشه شکایت داریم، اما اینبار خبر خوبی برای شما داریم. برای اولین بار تیم آموزشی مانی سافت با یک آموزش 40 دقیقه ای که اتفاق بزرگی را در زندگی تدوین فیلم با پریمیر رقم میزند قدمی دیگر برداشت.

آپدیت : 17-01-2022

 • برای کوییک سینک مهم است که کارت گرافیک حرفه ای انویدیا داشته باشید.
 • آپدیت بودن درایور کارت گرافیک اهمیت دارد.
 • آپدیت بودن درایور کارت گرافیک یکپارچه مخصوص پردازنده شرکت اینتل اهمیت دارد.
 • تنها سیستم هایی از این قابلیت بهره میبرند که پردازنده اینتل بوده و همچنین از کوییک سینک پشتیبانی کند و فقط اینتل بودن کافی نیست.
 • کوییک سینک فقط روی فرمت h.264 , h.265 قابل انجام است.
 • استفاده از hardware encoding ارتباطی با سکانس انتخاب شده ندارد، بستگی به شرایط گفته شده در بالا دارد.
 • ممکن است شرایط را داشته باشید اما گزینه hardware encoding در تنظیمات پریمیر پرو غیر فعال باشد. آنرا فعال نموده، پریمیر پرو را بسته و مجدد اجرا کنید.
 • اگر آپشن hardware encoding در پریمیر پرو دیده می شود اما قفل است :
  یا پردازنده شما این امکان را ندارد
  یا درایور کارت گرافیک یکپارچه اینتل آپدیت نیست
  یا درایور کارت گرافیک انویدیا آپدیت نیست
  یا کارت گرافیک انویدیا واجد شرایط ندارید 
 • کوییک سینک ارتباطی با تنظیمات سکانس ندارد، هر تنظیماتی در سکانس میتوان اجرا نمود، مهم این است که شرایط گفته شده در بالا اجرا شوند. 
 • از سوی ادوبی صحبتی در مورد رندر موازی، ریز نقطه ای اشاره ای نشده.
 • برای شفافیت بیشتر لینک زیر را مشاهده نمایید :
  https://helpx.adobe.com/x-productkb/multi/gpu-acceleration-and-hardware-encoding.html

یکی از مشکلات بزرگ پریمیر کند بودن در پخش ویدیو حین تدوین فیلم در تایم لاین است مخصوصا زمانی که پروژه فول اچ دی است و روی ویدیوها افکت هم گذاشته ایم، حالا فرض کنید چند ترک ویدیو با چند افکت کار کرده ایم، چه میشود! کندی در پخش شدن، حالا باید در پریمیر کیفیت نمایش را پایین بیاوریم، پراکسی هم بسازیم، خلاصه هرچه هنر و ترفند بلد هستیم را میزنیم تا سرعت ریل تایم پریمیر بهتر شود نه عالی.

برای امروز شما یک خبر خوشحال کننده داریم. با این ویدیو آموزش رایگان پریمیر که مدت زمان آن 40 دقیقه میباشد تمام تکنولوژی کوییک سینک اینتل را به شما آموزش میدهیم.

کوییک سینک Quick Sync چیه؟

عملیاتی که موجب میشود سرعت انکود Encode و دیکود Decode در تدوین فیلم با پریمیر حداقل دو برابر سریعتر شود! اول باید دیکود و انکود را بشناسید پس مقاله ی عملیات دیکودینگ در تدوین فیلم چیست ؟ را مطالعه کنید. در عملیات کوییک سینک Quick Sync بخش بزرگی از عملیات دیکود و انکود ویدیوها در پریمیر برعهده کارت گرافیک روی مادربورد که ارتباط مستقیم با سی پی یو دارد می افتد، تا قبل از این عملیات دیکود تمام زحمتش بردوش سی پی یو بود و بخشی از عملیات انکود نیز بخشی بر روی دوش کارت گرافیک جی تی ایکس یا کارتهای گرافیک حرفه ای تر، که با آمدن کوییک سینک Quick Sync بخش عظیمی از عملیات دیکود و انکود بر روی دوش کارت گرافیک اینتل می افتد این یعنی:

 • اتفاقی بزرگ،
 • یعنی سرعت ریل تایم عالی در تایم لاین پریمیر
 • سرعت عالی در زمان خروجی گرفتن در پریمیر
 • سرعت خیلی بالا در رندر پریمیر که طبق بررسی های مانی سافت و آزمایش های انجام شده در این ویدیو آموزش رایگان پریمیر برای رندر و کوییک سینک، یک فایل ویدیویی Raw به اندازه ی 6K با اعمال افکت لومتری و با پروفایل بالاترین کیفیت در زمان خروجی حدودا 60 درصد سرعت رندر سریعتری دارد و ضمنا خیر عالیتر اینکه نه تنها سرعت رندر عالی در پریمیر بلکه سرعت پخش ویدیو در تایم لاین وصف ناپذیر شده است که وقتی ویدیو را ببینید متعجب و البته خیلی خیلی خوشحال خواهید شد.

افزایش سرعت رندر پریمیر با کوییک سینک Quick Sync

وقتی که کوییک سینک در مادربورد و ویندوز و پریمیر فعال میشود طبق آزمایشات مانی سافت روی ویدیوهای خیلی سنگین نتیجه های مطلوبی بدست خواهد آمد، مثلا فرض کنید یک پروژه تمام شده و سنگین را در پریمیر میخواهید رندر نموده (مقاله رندر چیست ، آموزش رندر در پریمیر) را مطالعه کنید و خروجی بگیرید، مدت زمان خروجی ممکن است بسته به افکت ها و مدت زمان پروژه پریمیر حدودا 7ساعت زمان ببرد و حتی خیلی بیشتر، با قابلیت کوییک سینک و آزمایش هایی که انجام شد بین 50 تا 60 درصد افزایش سرعت در رندر بدست خواهد آمد یعنی مدت زمان رندر و تمام شدن خروجی پریمیر حدود 3 ساعت تا 3 ساعت و نیم خواهد شد و البته ممکن است کمتر که به کارت گرافیک انویدیا نیز باز خواهد گشت، خبر از این بهتر!

وقتی که قابلیت کوییک سینک در پریمیر فعال میشود در زمان خروجی گرفتن پروژه تنظیم Performance فعال شده حال میتوانید گزینه Hardware Setting که همیشه غیرفعال بوده یا توجهی به تغییرش نداشته اید را مشاهده کنید و گزینه Hardware را فعال کنید، خروجی بگیرید و شاهده این سرعت خیلی خیلی بهتر در خروجی پریمیر باشید.

افزایش سرعت ریل تایم پریمیر با کوییک سینک Quick Sync

بحث افزایش سرعت با کوییک سینک در پریمیر فقط در زمان خروجی خلاصه نمیشود، اختلاف چشمگیری در زمان پخش ویدیوها با افکت در تایم لاین حتی در حالت کیفیت فول Full مشاهده میشود.

مطابق آزمایشی که ما انجام داده ایم، یک ویدیو رکورد شده با دوربین رد Red و کیفیت 6K که در حالت عادی بدون افکت با گیر و کندی پخش میشد نه تنها دیگر کند نیست بلکه افکت تصحیح رنگ نیز روی آن میگذاریم و شاهد سرعت واقعی پخش خواهید بود، تا تست نکنید و کوییک سینک را در پریمیر خود فعال نکنید نمیدانید چه تغییر بزرگی رخ داده.

لینک های مورد نیاز حین آموزش :

https://www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/quick-sync-video/quick-sync-video-general.html

https://developer.nvidia.com/video-encode-decode-gpu-support-matrix

https://community.adobe.com/t5/premiere-pro-beta/discuss-nvidia-hardware-accelerated-encode-for-h264-hevc/td-p/11018167?page=1

بروزرسانی 1399-02-31 : پس از اینکه نسخه 14.1 ادوبی پریمیر و مدیا انکودر ارائه شد، مطابق این آموزش و تنظیمات کارت گرافیک وابسته به سی پی یو توانستید رندر سخت افزاری را فعال نمائید، خبر خوب اینکه با نصب نسخه 14.2 پریمیر و افترافکت و مدیا انکودر از سایت مانی کانتنت دیگر نیازی به تنظیمات مادربورد برای افزایش رندر پریمیر و افترافکت ندارید، ادوبی این قابلیت را به صورت پیشفرض روی این نسخه های خود فعال نموده و هر سیستمی که کارت گرافیک جی تی ایکس یا کوادرو را داشته باشد بدون نیاز به انجام کار خواصی برایش فعال خواهد شد البته ممکن است همچنان به گرافیک اینتل مادربورد نیازمند باشد.

بروزرسانی 1399-04-17 : اعلام شده که در برخی سیستم ها در مدیریت سخت افزارهای ویندوز کارت گرافیک اینتل دیده نمیشود به همین دلیل شاید توضیحات زیر به شما کمک کند :

اول مطمئن شوید که کارت گرافیک اینتل مادربورد و سی پی یو سالم است، پس با کابل hdmi مادربورد را به مانیتور متصل نمائید، اگر تصویر ظاهر نشود دو حالت دارد، اول اینکه ممکن است این قطعه مشکل داشته باشد، دوم اینکه ممکن است در تنظیمات بایوس مادربورد غیر فعال شده باشد که بسیار زیاد دیده شده است در مادربوردهای ایسوس به روش زیر کارت گرافیک را فعال کنید.

افزایش سرعت ریل تایم پریمیر با کوییک سینک Quick Sync

چک لیست انجام کارها برای فعال نمودن کوییک سینک و افزایش سرعت پریمیر در این موضوع :

ک تکنولوژی که توسط شرکت اینتل ( سازنده سی پی یو ) ارائه شده است. این شرکت روی برخی سی پی یو های خود قابلیتی بنام انکودینگ و دیکودینگ سخت افزاری را فراهم آورده تا در پریمیر پرو حین خروجی گرفتن به فرمت های h.264 , h.265 سرعت چشمگیری در عملیات ایجاد شود.

به این قابلیت، اینتل کوییک سینک گفته میشود. برای فعال نمودن آن، مطابق تصویر زیر انجام دهید :

روش فعال نمودن انکودینگ سخت افزاری در پریمیر پرو

نکته : اگر گزینه Hardware encoding را ندارید ممکن است
. در تنظیمات بایوس دستگاه فعال نباشد
. درایور کارت گرافیک اینتل آپدیت نباشد
. این کارت گرافیک در Device manager ویندوز disable شده باشد
. سی پی یو دستگاه از این قابلیت پشتیبانی نمیکند
. کارت گرافیک اینتل قدیمی است و از نظر نسخه پریمیر پرو نصب شده غیر قابل استفاده شده است.
. ممکن است در مسیر منوی Edit > Preferencess > Media گزینه Hardware-accelerated Encoding غیر فعال باشد. فعال نموده و برنامه را بسته و مجدد اجرا نمایید.

همانطور که گزینه Hardware-accelerated Encoding برای خروجی گرفتن و رندر تغییرات مورد استفاده قرار میگیرد، در پریمیر پرو گزینه های بنام Hardware-accelerated Decoding وجود دارد تا به کمک آن، پریمیر پرو بتواند ویدیوها را خیلی نرم و طبیعی در تایم لاین نمایش دهد. برای فعالسازی این گزینه از مسیر منوی Edit > Preferencess > Media استفاده نمایید.

{slider تفاوت میان سه گزینه Hardware-accelerated Decoding و Mercury Playback Engine (GPU Acceleration) و Hardware-accelerated Encoding

 • Mercury Playback Engine (GPU Acceleration)
  انجام پردازش افکت های شتابدار توسط کارت گرافیک برای پخش روان تایم لاین میباشد.
 • Hardware-accelerated Encoding
  انجام پردازش برای افزایش سرعت خروجی گرفتن از تایم لاین با فرمت های H.264/AVC و HEVC codecs
 • Hardware-accelerated Decoding
  پردازش فرمت های H.264/AVC و HEVC برای پخش نرم در تایم لاین میباشد.
نمایش بیشتر
نمایش کمتر