پکیجهای آموزشی
Loading...

افکت 32 بیت و خروجی 16 بیت در پریمیر
پرو - تنظیمات بالا بردن کیفیت خروجی و حذف
BANDING

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 1
6 دقیقه 24 تیر، 1402 مجموعه : آموزش پریمیر پرو
در آموزش با افکت های 32 بیتی در پریمیر پرو آشنا میشوید. چه هستند و چه کاربردی دارند. با روش خروجی گرفتن 16 بیتی در پریمیر پرو آشنا میشوید. تنظیمات کلیدی و مهم برای بالا بردن کیفیت خروجی و جلوگیری از ب ...

در آموزش با افکت های 32 بیتی در پریمیر پرو آشنا میشوید. چه هستند و چه کاربردی دارند. با روش خروجی گرفتن 16 بیتی در پریمیر پرو آشنا میشوید. تنظیمات کلیدی و مهم برای بالا بردن کیفیت خروجی و جلوگیری از بندینگ BANDING و خطهای پله پله ای که تصویر را خراب میکنند نیز آشنا خواهید شد.

افکت 32 بیت پریمیر پرو چیست.

افکت هایی که در لیست ویدیو افکتها دارای یک آیکون 32 بیتی هستند. این افکت ها در زمان خروجی گرفتن بصورت 16 بیت دارای کیفیت خیلی بالایی هستند.

در حین آموزش بخشی که نمونه خروجی 16 بیت از افکت 32 گفته میشود و زیرنویس شده که کیفیت عالی است، به دلیل کاهش حجم این ویدیو آموزشی، خطوط بندینگ دیده میشود. برای دیدن کیفیت اصلی که در پریمیر پرو دیده میشود یک نمونه عکس از محیط پریمیر پرو گذاشته ایم تا کیفیت اصلی 16 بیت از یک افکت 32 بیت گازین بلور را ببینید. روی این لینک بزنید.

لینک پکیج آموزشی کاهش حجم MOV با حفظ کیفیت. روی این لینک بزنید.

خروجی 16 بیت پریمیر پرو چیست.

وقتیکه از افکت های 32 بیتی استفاده میشود یعنی تدوینگر میخواهد کیفیت عالی را در خروجی داشته باشد. در این شرایط حتما باید خروجی 16 بیتی بگیرد تا آن کیفیت خیلی عالی گرفته شود. 

در این برنامه 2 نوع افکت از لحاظ بیت داریم. اونهایی که گزینه 32 بیت دارند و اونهایی که این گزینه رو ندارن. برای دیدن افکت های 32 بیت ستون 32 در افکت ها فعال بشه.

تفاوت افکت 8 بیت و 32 بیت.

زمانی که از ترنزیشن های فید به سفید و فید به سیاه استفاده میکنیم و ویا از افکت هایی استفاده میشه که روی تصویر چنین فیدهایی رو اجرا میکنه، وقتیکه افکت 8 بیتی اجرا کنیم . در خروجی در قسمتهایی که روشنایی، سایه و میانه وجود داره پیکسل های خراب و مربعی بوجود میاد اما اگر از افکت های 32 بینی استفاده بشه این مشکل رخ نمیده.

اگر با دوربین های حرفه ای ویدیوهای 10 بیت و بالاتر ضبط کنید ولی در حین ادیت از افکت های غیر 32 بیت استفاده کنید و در تنظیمات سکانس و تنظیمات خروجی، آپشنهای 32 بیتی رو فعال نکنید، پریمیر پرو یک ویدیو 8 بیتی به شما تحویل میدهد و این اصلا خوب نیست.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر