پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت

چگونه با پریمیر پرو بکگراند یا پس زمینه را
تار یا بلور کنیم؟

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 1
8 دقیقه 07 مرداد، 1402 مجموعه : آموزش پریمیر پرو
در این آموزش یاد میگیرید که چگونه در نرم افزار پریمیر پرو و در ویدیو یا فیلم ، بکگراند یا پس زمینه یا پشت سوژه ای را مات یا تار یا بلور کنید به صورتی که عملیات فوکوس در ویدیو انجام شود. در تولید فیلم ...

در این آموزش یاد میگیرید که چگونه در نرم افزار پریمیر پرو و در ویدیو یا فیلم ، بکگراند یا پس زمینه یا پشت سوژه ای را مات یا تار یا بلور کنید به صورتی که عملیات فوکوس در ویدیو انجام شود.

در تولید فیلم برای اینکه به دلایل مختلف پشت سوژه محتویاتش دیده نشه از تکنیکی بنام عمق میدان کم در دوربین استفاده میکنن.

هر چقدر که به اصطلاح عمق میدان تصویر کمتر باشه پشت سوژه تار تر یا بلور تر میشه. البته این یک تکنیک سینمایی هم هست و همیشه برای مخفی کردن محتویات پشت سوژه نیست! وقتی قراره در یک نمای فیلم تمام تمرکز مخاطب رو به سوژه متمرکز کنیم پشتش رو تار کرده و مخاطب همه هواسش به سوژه میره.

سوژه هر چیزی میتونه باشه، انسان، حیوان و هر موضوعی که در اون نمای فیلم قراره مخاطب بهش توجه بیشتری کنه.

آیا میشه بعد از فیلمبرداری
پشت سوژه رو تار کرد.

بله میشه اما به چند موضوع مهم بستگی داره. آیا سوژه در تصویر جایجا میشه یا ثابته؟ مثلا یک شخص در نمای نزدیک ازش فیلم گرفته شده و داره صحبت میکنه پس حتما سرش تکان میخوره اگه اینطوریه میتونی انجامش بدی. لازمه که آموزش ببینی و زمان بیشتری ازت میگیره. اشکالی نداره و می ارزه چون یک تکنیک زیبای سینمایی رو داری بدون دوربین انجام میدی. خیلی ها موقع فیلمبرداری، کم کردن عمق میدان رو فراموش میکنن پس حالا میشه تار کردن پشت سوژه فیلم رو با پریمیر پرو انجام داد.
در نمای دیگه از یک جسم که تکان نمیخوره فیلم گرفتی و میخوای بکگراندش رو بلور یا تار کنی، این هم میشه و خیلی ساده تر از حالت قبلیه چون سوژه تکان نمیخوره در واقع آب خوردن میشه انجامش داد.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر