پکیجهای آموزشی
Loading...

آموزش اصلاح رنگ فیلم سینمایی و تنظیم رنگ
پوست با پریمیر پرو Premiere pro

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 3
13 دقیقه 08 تیر، 1402 مجموعه : آموزش پریمیر پرو
سلامرنگ در ویدیو و فیلم یعنی زیبایی.رنگ در فیلم یعنی احساس.رنگ در ویدیو یعنی هدف از تولید.رنگ پوست سوژه در فیلم یعنی دقت.اگر تا قبل از این ، سعی نموده اید با پریست آماده یا افکت رنگ آماده دیگران و دان ...

سلام
رنگ در ویدیو و فیلم یعنی زیبایی.
رنگ در فیلم یعنی احساس.
رنگ در ویدیو یعنی هدف از تولید.
رنگ پوست سوژه در فیلم یعنی دقت.
اگر تا قبل از این ، سعی نموده اید با پریست آماده یا افکت رنگ آماده دیگران و دانلود شده ، ویدیو های خود را اصلاح و تغییر دهید یا رنگ آنها را درجه بندی کنید یا احساس در آن ایجاد کنید ، که راه را اشتباه رفته اید چون باید بدانید تمام پریست های آماده که به نامهای لوت یا لوک وجود دارند برای اهداف و لوکیشن و فضاهای ویدیو های دیگر ساخته شده اند که در بیشتر شرایط وقتی از آنها استفاده می کنید به چیزی که قبلا گفته شده است تفاوت فراوانی دارد.
اگر به موضوع رنگ شناسی در ویدیو و تصحیح رنگ فیلم و کلیک علاقه دارید لینک زیر را حتما مشاهده کنید
https://www.manisoft.ir/moushavere/about-color-correction
برسیم یه موضوع تصحیح رنگ پوست. چرا تصحیح رنگ پوست در فیلم مهم است ؟ چرا دقت فراوانی لازم دارد ؟ چرا بسیاری افراد در این موضوع با مشکل مواجه هستند ؟
در چند نوع تولید ویدیو کنترل رنگ پوست بسیار مهم است

  • ساخت موزیک ویدیو
  • تولید ویدیو کلیپ
  • تدوین فیلم سینمایی
  • تدوین فیلم و پروژه ویدیویی مستند
  • تدوین فیلم عروسی

ای بابا ما که همه رو نوشتیم !!! بله درست است چون کنترل رنگ پوست در فیلم یا اصطلاحا تصحیح رنگ پوست افراد در فیلم بدون شرط ، در تمام پروژه های ویدیویی مهم است چرا ؟ چون تمام تمرکز مخاطب یا بیننده ویدیو روی سوژه ها در فیلم خواهد بود. اگر رنگ پوست در فیلم قرمز باشد ، بیش از حد صورتی باشد ، رنگ غیر طبیعی داشته باشد ، مخاطب سریع متوجه آن خواهد شد ، پس اصلاح رنگ پوست در فیلم بسیار مهم و کلیدی است و البته یک توانایی که هر کالوریست باید آنرا بداند.
اسم کالوریست آمد ، کالوریست به رنگ شناس می گویند کسی که در هنر تدوین فیلم و شناخت رنگ ، تصحیح رنگ ، اصلاح رنگ ، دستکاری رنگ ، درجه بندی رنگ ، کاملا حرفه ای آموزش دیده و پروژه را به صورت کامل تنظیم می نماید. کالوریست نام اولین پکیج آموزش تخصصی مانی سافت با تدریس استاد محمد ملکی است که برای نرم افزار پریمیر پرو ساخته شده و دقیقا زمانی تولید شد که افراد با دانش کم ، علاقمندان را به سمت ویدیو افکت یا نرم افزار های دیگر هدایت می نمودند.
وقتی که با یک نرم افزار حرفه ای مانند پریمیر پرو ، فاینال کات ، داوینچی و از این دسته تدوین فیلم را انجام می دهیم منظقی نیست که برای دستکاری رنگ و درجه بندی رنگ پروژه را به نرم افزار دیگری ببریم و دوباره به نرم افزار خود باز گردانیم ، این اتفاق یعنی دو چیز کم است

  • رنگ شناسی را نمی دانیم
  • قواعد نرم افزار خود را بلد نیستیم پس باید یاد بگیریم.

هر نرم افزار توانایی بالایی در عملیات تصحیح رنگ فیلم دارد که با درست یاد گرفتن و تمرین فراوان تسلط بدست خواهد آمد. برای انتخاب یک نرم افزار خوب لینک زیر را مشاهده کنید
https://www.manisoft.ir/moushavere/moshavere
این آموزش مربوط به سال ها قبل می باشد که با نرم افزار پریمیر پرو سی اس 6 تدوین شد ، همان زمانی که خبری از لوت و لوک نبود ما یکی از نکات خیلی کاربردی و مهم را برای تنظیم رنگ پوست ارائه نمودیم.
نرم افزار پریمیر پرو یکی از برترین برنامه ها برای استاندارد نمودن رنگ و نور فیلم و در مرحله بعدی برای درجه بندی رنگ می باشد ، تا میتوانید از آموزش های تکه تکه دوری کنی.
"اگر به دنبال طی نمودن راه یادگیری تدوین فیلم با پریمیر پرو به صورت صحیح هستید
پیشنهاد میکنم لینک زیر را مشاهده نمایید
https://www.manisoft.ir/course?category_id=1

نمایش بیشتر
نمایش کمتر