پکیجهای آموزشی
Loading...

آموزش ریست نمودن و نکات مهم نمایش عکس در
نرم افزار بریج Bridge

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 2
17 دقیقه 18 آذر، 1401 مجموعه : آموزش بریج
در زمان مرور تصاویر و مدیا با نرم افزار ادوبی بریج Bridge, پس از مدتی ممکن است احساس کند بودن برای شما ایجاد شود پس باید یاد بگیرید چطور این برنامه را ریست یا به تنظیمات روز اول بازگردانید. ابتدا آن ر ...

در زمان مرور تصاویر و مدیا با نرم افزار ادوبی بریج Bridge, پس از مدتی ممکن است احساس کند بودن برای شما ایجاد شود پس باید یاد بگیرید چطور این برنامه را ریست یا به تنظیمات روز اول بازگردانید. ابتدا آن را ببندید ، روی کیبورد ، کلیدهای shift + alt +ctrl را نگه دارید. در مک بجای ctrl کلید command و بجای alt کلید option را استفاده کنید. حال نرم افزار را اجرا کنید ، یک سوال از شما میپرسد و اجازه می خواهد که تنظیمات را ریست کند که سه گزینه دارد :

 • ریست نمودن تمام تنظیمات
 • خالی نمودن کش و فضای ایجاد شده برای سرعت بهتر و نمایش تصاویر
 • ریست نمودن پنچره ها و محیط برنامه

معمولا به دلیل گزینه دوم عملیات ریست انجام می شود چون به دلیل حجم بالای تصاویر و عکس های کوچکی که از آنها ساخته می شود ممکن است این برنامه اختلالاتی داشته باشد. 

می توانید برای تجربه ، تمام گزینه ها تیک زده آن را تایید نمایید. از این به بعد نرم افزار سرعت بهتری خواهد داشت.

بک آپ یا پشتیبان بگیرید

قبل از اینکه عملیات ریست نمودن را انجام دهید ، بدانید با این کار تنظیمات قبلی شما از بین خواهد رفت. تنظیماتی مانند چیدمان پنجره ها ، تنظیماتی که در آپشن های اصلی اجرا نموده اید. اگر آنها مهم هستند حتما بک آپ یا پشتیبان بگیرید.

نگران مشخصه های تصاویر نباشید

با ریست نمودن تنظیمات نرم افزار ادوبی بریج Bridge , اتفاقی برای برچسب ها و تگ ها و ستاره ها و تمام گزینه هایی که روی آنها انجام داده اید نخواهد افتاد. برای اینکه مروری بر قابلیت های خوب این برنامه داشته باشم ، این نرم افزار امکان دسته بندی ، ستاره گذاری ، امتیاز بندی ، برچسب گذاری را برای عکاسان و کسانی که تعداد زیادی تصویر دارد درون خود ایجاد نموده و همین موارد از امتیازات ویژه استفاده آن می باشند. برخی افراد نگران این تنظیمات هستند چون ممکن است در دو سال گذشته دسته بندی های فراوانی برای عکسها کرده باشند پس نباید حذف شود. نگران نباشید مشکلی رخ نخواهد داد.

پنچره Favorites یا علاقمندی ها

در طول زمان کار با این برنامه حرفه ای ، کم کم نیاز خواهید داشت که برخی پوشه ها و مسیر ها را دائما در دسترسی داشته باشید با این پنجره مشکل برطرف می شود، کافی است هر پوشه یا آدرسی را که خیلی پرکاربرد است یعنی دائما باید به آن سر بزنید را به درون این پنجره بگیرید و بکشید یا با راست کلیک آن را اضافه کنید.

پنچره فولدر Folder یا پوشه ها

تمام درایو و فضای سیستم شما اعم از هارد دیسک ، حافظه فلش ، دوربین ، همه آنها در این پنجره قابل مشاهده هستند. یک ساختار درختی و ریشه ای را به شما نمایش می دهد که براحتی می توانید میان آنها به مرور فایلها و تصاویر بپردازید. می توانید کارهایی مانند :

 • ایجاد پوشه جدید
 • تغییر نام پوشه و فایل
 • دستورات کپی و انتقال پوشه ها
 • انتقال و کپی عکس و مدیا از مسیری به مسیر دیگر را انجام دهید. 
 • ایجاد دیتابیس اولیه

به یاد داشته باشید برای اولین بار وارد هر پوشه ای شوید که عکس دارد ، نرم افزار زمان کوتاهی لازم خواهد داشت تا دیتابیس آنها را بسازد تا در دفعات بعدی مراجعه شما ، خیلی با سرعت آنها را نمایش دهد ، پس اگر لحظه اول مقداری کندی داشتید نگران نباشید.

مشخصات ایگزیف Exif تصاویر

اگر این نرم افزار محبوب هر عکاس باشد یکی از دلایلش نمایش تمام جزییات تصویر است. برای یک عکاس مهم است که در آینده برای بررسی بیشتر بداند که عکس در حال نمایش با چه دوربین و لنز و مشخصاتی گرفته شده. در زیر به برخی از این موارد که نرم افزار بریج Bridge آنها را نمایش میدهد اشاره می کنم :

 • تاریخ و ساعت گرفتن عکس
 • مدل دوربین
 • مدل و مشخصات لنز
 • وایت بالانس
 • استفاده از فلاش یا عدم استفاده
 • طول و عرض عکس
 • حجم عکس
 • تعداد پسکل بر اینج یا همون DPI
 • فرمت عکس که jpg است یا Raw
 • بیت رنگ که اغلب دوربین ها 8 هستند
 • اگر جی پی اس فعال بوده باشد و در تنظیمات دوربین برای ثبت در تصاویر نیز اجرا نموده باشد آنهم به شما نمایش خواهد داد.

موارد بالا تنها بخش کوچکی از جزییاتی است که در اختیار شما قرار داده می شود. اگر این برنامه را حرفه ای یاد بگیرید تازه متوجه خواهید شد که چقدر غلفت نموده اید و چه استفاده هایی می توان از آن برد.

پیش نمایش حرفه ای

اگر از اینگونه نرم افزارها در ویندوز و مک استفاده نکرده باشید که واقعا تا کنون حیف بوده. حتما روی تصاویر کلیک کرده اید و یکی یکی آنها را بزرگ نمایی کرده و مشاهده نموده اید. حال این نرم افزار امکان نمایش جذاب تر تصاویر را به شما می دهد می توانید اسلایدی ، لیستی ، باکسی  و انواعی از آن را اجرا کند. بدون شک مرور عکس های زیاد می تواند خسته کننده باشد اما نحوه نمایش آنها نیز می تواند از خستگی حین مشاهده بکاهد.

ویرایش عکس ها با نرم افزار کمرا را Adobe Camera Raw

وقتی که نرم افزار بریج را نصب میکنید به همراه آن این برنامه نیست فعال خواهد شد. این غول ویرایش عکس ، هر عکاسی را شیفته و مجذوب خود خواهد نمود. پیشنهاد می کنم این دو نرم افزار را به صورت حرفه ای به وسیله آموزش های ما یاد بگیرید.

لینک آموزش های فارسی و تخصصی نرم افزار بریج Bridge

https://www.manisoft.ir/course?category_id=11

لینک آموزشهای حرفه ای ویرایش عکس با کمرا را Camera Raw

https://www.manisoft.ir/course?category_id=10

نمایش بیشتر
نمایش کمتر