پکیجهای آموزشی
Loading...

آموزش مود های دیال دوربین برای عکاسی و و
نورپردازی

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 3
8 دقیقه دی، 1399 مجموعه : آموزش عکاسی و نورپردازی
آموزش مد های گرفتن عکس در دوربین های عکاسی نمیه حرفه ای و حرفه ای ویژه آتلیه و استودیو عکس مد Mode در دوربین عکاسی چیست ؟ قبل از هر چیز با توجه به تصویر بالا ، دایره ای که در سمت چپ وجود دارد و روی ...

آموزش مد های گرفتن عکس در دوربین های عکاسی نمیه حرفه ای و حرفه ای ویژه آتلیه و استودیو عکس

مد Mode در دوربین عکاسی چیست ؟

قبل از هر چیز با توجه به تصویر بالا ، دایره ای که در سمت چپ وجود دارد و روی آن حروف انگلیسی مانند M , C , B و ... قرار دارد را دیال یا مود عکاسی میگوییم.

وقتی که دوربین عکاسی را بدست میگیریم، اولین کاری که باید کرد این است که مود یا نوع عکاسی را مشخص نمود، اگر یک عکاسی معمولی باشید که باید آنرا بر روی +A بگذارید تا دوربین بر روی حالت اتوماتیک قرار بگیرد و تنظیمات را اجرا کند، حالت اتوماتیک برای هر فردی است که از اصول عکاسی حرفه ای اطلاع زیادی ندارد.

اما اگر از افراد نیمه حرفه ای و حرفه ای هستید و درک کاملی از تنظیمات درون دوربین و اصول عکاسی دارید، بی شک مود یا دیال دوربین عکاسی را بر روی M , Av , Tv خواهید گذاشت، هر یک از این گزینه ها دارای قابلیت های متفاوتی هستند که در شرایط مختلف کاربرد دارند.

مود M : برای زمانی است که میخواهیم تمام تنظیمات مانند سرعت شاتر ، دریچه دیافراگم با اپرچر ، آیزو و ... را تحت کنترل و نظارت دقیق داشته باشیم، در واقع ما در مود M میتوانیم در هر شرایطی عکس بگیریم.

مود Av : وقتی میخواهیم قوانین عمق میدان را اجرا کنیم ، مثلا بکگراند سوژه را بلور و خیلی مات کنیم و بلعکس ، تا انتهای بکگراند سوژه همه چیز واضح باشد، بهتر است از مود Av استفاده کنیم.

مود Tv : وقتی میخواهیم عکسهایی با سرعت بالا بگیریم مثلا میخواهیم از یک ماشین که با سرعت بالایی در حال حرکت است عکس بگیریم، در مود Tv ماشین کاملا واضح و بکگراند آن بلور خواهد شد، یا مثلا میخواهیم از یک دسته گل که شخص آنرا پرتاب مینماید عکس بگیریم، بهتر است که این گزینه را انتخاب کنیم.

لازم به ذکر است که در شرایط گفته شده نیاز به تمرین و دانستن اصولی هستید که ممکن است بدون آنها و فقط تنظیم مود یا دیال دوربین، به نتیجه مطلوب نرسید.

اگر میخواهید تنظیمات دوربین خود را بشناسید به لینک زیر مراجعه نمایید

https://www.manisoft.ir/course?category_id=6

اگر قصد کار در آتلیه را دارید می بایست آموزش های لینک زیر را نیز ببینید

https://www.manisoft.ir/course?tag_id=38

نمایش بیشتر
نمایش کمتر