پکیجهای آموزشی
Loading...

آموزش فارسی نصب برنامه کنترل هلی شات فانتوم ماویک
و تنظیمات ریموت کنترل

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 1
15 دقیقه 18 آذر، 1401 مجموعه : آموزش دوربین سونی
سلام. در این آموزش فیلمبرداری هوایی با دستگاه های هلی شات فانتوم ماویک و سایر ایرکرفت های شرکت DJI به شما یاد می دهم که چگونه نرم افزار را روی موبایل یا تبلت نصب کنید و تنظیمات مناسب ریموت کنترل را ا ...

سلام.

در این آموزش فیلمبرداری هوایی با دستگاه های هلی شات فانتوم ماویک و سایر ایرکرفت های شرکت DJI به شما یاد می دهم که چگونه نرم افزار را روی موبایل یا تبلت نصب کنید و تنظیمات مناسب ریموت کنترل را انجام دهید.

در گذشته نرم افزار این شرکت نیازی به اینترنت نداشت یعنی فقط نصب و اجرا می شد و در حال حاضر برای فعال نمودن آن حتما باید موقع نصب با اکانت خود وارد شوید. اگر اکانت ندارید همان لحظه با ایمیل معتبر یک اکانت بسازید و نصب را به پایان برسانید. که در این ویدیو آموزشی مراحل را توضیح داده ام.

دستگاه های اندروید در نرم افزار گوگل پلی استور و دستگاه های آی او اس در نرم افزار اپ استور می توانند به صورت مستقیم آنرا نصب نمایند.

نرم افزار برای دستگاه های سری 3 و پایین به صورت مستقل است و برای دستگاه سری 4 و بالاتر نیز مستقل است پس اگر اشتباه نصب کنید با هلیشات ارتباط برقرار نخواهد نمود.

در اولین اجرا یک سری فایل های تکمیلی مانند نقشه را باید دانلود کند که اتوماتیک انجام می شود

برای آزمایش نرم افزار می بایست هلی شات یا فانتوم یا ماویک را روشن کنید که در آموزش های قبلی توضیح داده ام. پس آنرا روشن کنید و سپس برنامه را اجرا نمایید. اگر ارتباط برقرار شده باشد کلید ورود به نرم افزار آبی رنگ و فعال می شود و با فشار دادن آن وارد نرم افزار می شود.

استفاده به عنوان دوربین عکاسی

این ایرکرفت ها بیشتری مصرف را به صورت دوربین فیلمبرداری دارند و کسانی که می خواهند از نماهای مورد نظر عکس داشته باشد پس از فیلمبرداری ، از فیلم های خود عکس جدا می نمایند که در نرم افزار هایی مانند پریمیر پرو ، فیلمورا ، داوینچی ، اوید ، فاینال کات امکان پذیر است. اگر علاقمند به تدوین و یادگیری این نرم افزارها هستید روی لینک زیر کلیک کنید

https://www.manisoft.ir/course

پس از اولین ورود به نرم افزار به گزینه هایی روبرو خواهید شد که سعی می کنم آنها را به شما معرفی کنم

  • از بالا سمت چپ
  • شکل اوپ تی Opti - نوع پرواز
  • ماهواره و آنتن - میزان قدرت جی پی اس

ready to go - وضعیت پرواز است که اغلب باید به رنگ سبز باشد و اگر نارنجی باشد ممکن است با مشکلاتی روبرو باشید که وقتی روی آن لمس می کنید توضیحات را برای شما ظاهر می نماید.

شکل دو شاخه پریز برق - همان ریموت کنترل است که تنظیماتی دارد برای اولین پرواز باید کالیبره یا هماهنگ نمودن ریموت با هلی شات انجام شود که در ویدیو های بعدی آموزش داده شده است

شکل اچ دی - که میزان قدرت ارتباط ریموت کنترل با هلیشات است. در واقع نمایش می دهد که آیا ارتباط این دو با هم در وضعیت مناسبی هست یا نه ، اگر خوب نباشید مقداری که هلی شات از ریموت دور شود تصویر شما دارای خش و قطع ارتباط خواهد شد..

این ویدیو آموزش تنها یکی از بخش های پکیج کامل می باشد.

آموزش های مانی سافت با عشق و تلاش فراوان ساخته می شوند لطفا ما را به دیگران معرفی کنید.

نسخه کامل آموزش های کار با انواع دوربین و تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری در لینک زیر

https://www.manisoft.ir/course?category_id=6

برای یادگیری تدوین فیلم و ساخت ویدیو کلیپ در لینک زیر

https://www.manisoft.ir/course?tag_id=36

نمایش بیشتر
نمایش کمتر