پکیجهای آموزشی
Loading...

آموزش استفاده از تکنیک بازگشت اتوماتیک در فیلمبرداری هوایی
با هلیشات یا هلی شات با تمام مدل ها

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 0
11 دقیقه 07 مرداد، 1402 مجموعه : آموزش دوربین سونی
سلام. در این آموزش ویدیویی و البته فارسی می خوام به شما یاد دهم که وقتی گرفتار می شوید و نگران هلیشات خود هستید ، چگونه کلید بازگشت به خانه ، شما را نجات می دهد. به ریموت کنترل خود توجه کنید ، یک کل ...

سلام.

در این آموزش ویدیویی و البته فارسی می خوام به شما یاد دهم که وقتی گرفتار می شوید و نگران هلیشات خود هستید ، چگونه کلید بازگشت به خانه ، شما را نجات می دهد.

به ریموت کنترل خود توجه کنید ، یک کلید بازگشت به خانه یا H دارد. اگر این کلید را چند ثانیه نگه دارید در ریموت کنترل به شما هشدار فعال شدن خلبان اتوماتیک و بازگشت به خانه را می دهد. پس از چند دقیقه اگر مشکلی رخ ندهد ، هلی شات به مقصد می رسد اما کجا ؟

مقصد هلی شات پس از فعال نمودن بازگشت به خانه

تمام آموزش های این پکیج که به صورت کامل ارائه شده است را باید جدی بگیرید. چون رعایت نکردن آنها ممکن است در مراحل بعدی فیلمبرداری هوایی مشکل ساز شوند. دقیقا مثل همین وضعبت بازگشت به خانه. سیستم بازگشت به خانه در شرایط خاصی درست عمل خواهد نمود در غیر اینصورت حتما به هلیشات شما آسیب جدی وارد می شود.

به شما هشدار می دهم ، وقتی که هلی شات را روشن می کنید ، قبل از پرواز نمودن ، نقطه ای که در آن قرار گرفته اید را مطابق توصیه هایم در ابتدای آموزش های قبلی رعایت کنید مانند :

- در کنار شما ساختمان های بلند و نزدیک به هم وجود نداشته باشد

- در محل شما دکل برق و سیم های برق هوایی وجود نداشته باشند

- در کنار دریاچه قرار نگرفته باشید

موارد بالا را زمانی می توانید نادیده بگیرید که قصد استفاده از خلبان اتوماتیک را ندارید چرا ؟

چون اگر این موارد را رعایت نکنید ، از سیستم خلبان اتوماتیک برگشت به خانه استفاده کنید ، ممکن است نقطه جی پی اس ثبت شده در هلی شات و ریموت کنترل دارای خطای نقطه ای باشد ، پس موقع فرود احتمالا روی نقطه پرواز قرار نخواهد گرفت و احتمال افتادن در آب یا برخورد با شرایط بالا بسیار زیاد است.

در این آموزش ویدیویی کاملا شما را با سیستم بازگشت به خانه فانتوم و ماویک آشنا خواهم نمود البته برای تمام دستگاه ها یکسان است و نگران این موضوع نباشید از مدل دستگاه شما را آموزش نداده ایم.

چگونه از سیستم خلبان اتوماتیک بازگشت به خانه استفاده کنیم؟

در شرایط عادی وقتی که هلی شات در فاصله دوری از شما قرار گرفته اگر این کلید را ده ثانیه نگاه دارید دستگاه به صورت عمودی رو به آسمان ارتفاع می گیرد و به صورت افقی به سمت نقطه اول یا شروع پرواز باز خواهد گشت. امیدوارم در طی این مسافت و مخصوصا موقع فرود آمدن نکات را رعایت نموده باشید تا مثل این ویدیو آموزشی با موفقیت فرود خوبی داشته باشید.

تغییر جهت در زمان استفاده از خلبان اتوماتیک بازگشت به خانه

اگر چنانچه موقع فرود آمدن متوجه خطا در فرود شوید مثلا بجای نقطه ی فرود چند متر آنطرف تر فرود آمد ، روی گوشی خود کلید انصراف را فشار و تایید کنید ، هلی شات در همان جای خود باقی خواهد ماند و می توانید آنرا به مسیر دلخواه هدایت کنید.

بازگشت به خانه زمان گم شدن هلی شات

برای من چند بار رخ داده که موقع فیلمبرداری هوایی آنقدر در آسمان رفته ام که هلی شات دیده نمیشده مخصوصا ساعات ظهر و بد تر اینکه آسمان ابری باشد ، نه چراغ ها خوب دیده می شود و نه رنگ سفید خود هلیشات ، اگر برای شما هم رخ داد کافی است کلید بازگشت به خانه را فشار دهید تا بازگشت انجام شود و در طی کل مسیر از روی نقشه مواظب آن باشید و رد آن را بگیرید.

بازگشت به خانه فانتوم و ماویک در زمان اتمام باطری

هلی شات ها هوشمند هستند ، همانطور که در آموزش دیگر ما متوجه شده اید که در نرم افزار می توان میزان هشدار باطری را تنظیم نمود ، اگر به حد هشدار برسید و همچنان در آسمان باشید ، هلیشات به شما هشدار می دهد که با این میزان باطری امکان سقوط خواهید داشت پس اتوماتیک شما را مجبور به استفاده از خلبان اتوماتیک می کند و اختیار کنترل را نخواهید داشت. اگر خیلی دیر این اتفاق رخ دهد هلیشات شما در مسیر حتما سقوط خواهد نمود. برای جلوگیری از این اتفاق درصد های هشدار اتمام باطری را کم نکنید و بگذارید سر موقع بازگردد. 

باطری بیشتر و اطمینان کامل

برای اینکه نگران نباشید که چقدر حیف که باید بخاطر باطری کم برخی از نماها را ضبط نکنید یا عکس نگیرید به همراه خود 3 باطری ببرید. اینکار باید می شود وسوسه نشوید که درصد باطری ها را در نرم افزار کم کنید تا مثلا بیشتر فیلم بگیرید.

امیدوارم نکات خوبی را هشدار داده باشم و حتی یکی از انها شما را نجات دهد. این ویدیو را کامل ببینید.

آموزش های مانی سافت با عشق و تلاش فراوان ساخته می شوند لطفا ما را به دیگران معرفی کنید.

نسخه کامل آموزش های کار با انواع دوربین و تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری در لینک زیر

https://www.manisoft.ir/course?category_id=6

برای یادگیری تدوین فیلم و ساخت ویدیو کلیپ در لینک زیر

https://www.manisoft.ir/course?tag_id=36

نمایش بیشتر
نمایش کمتر