پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

آموزش عکاسی و نورپردازی در جنگل و تکنیک اسپلیت
یا سایه روشن

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 3
2 دقیقه 24 فروردين، 1401 مجموعه : آموزش عکاسی و نورپردازی 2153
توضیحات
سلامیک آموزش کوتاه دیگه اما کاربردی در خصوص یادگیری تکنیک های نورپردازی و عکاسی.برای گرفتن عکس های اسپلیت یا سایه روشن که در آنها یک طرف سوژه در تاریکی و طرف دیگر در روشنایی قرار می گیرد معمولا از یک ...

سلام
یک آموزش کوتاه دیگه اما کاربردی در خصوص یادگیری تکنیک های نورپردازی و عکاسی.
برای گرفتن عکس های اسپلیت یا سایه روشن که در آنها یک طرف سوژه در تاریکی و طرف دیگر در روشنایی قرار می گیرد معمولا از یک سافت باکس در یک جهت نورپردازی می کنند که در استودیو عکاسی کار بسیار ساده ای است وقتی آموزشهای کامل ما را مشاهده نموده باشید.
اینار به جنگل و بیرون رفتیم برای اینکه بررسی کنیم خارج از استودیو عکاسی هم می توانیم چنین عکسی را بگیریم ؟
به همراه خود یک دوربین کانن مدل هفتاد دی و یک چتر و یک نور استودیویی پرتابل یا سیار بردیم.
چیدمان این نورپردازی به این صورت است که چتر بالا تر از سر سوژه و در یک طرف بدن او قرار گرفته است . حال وقت تمرین نمودن با دانش قبلی است یعنی مثلث نوردهی که خود را بسنجیم.
عکس اول را گرفتیم نور بسیار شدید بود به گونه ای که نصف بدن سوژه که نور به آن می تابد کاملا سفید شد پس تنظیمات مثلث نوردهی را تغییر می دهیم آیزو را کاهش داده و اپرچر را نیز همچنین. عکس دوم را گرفتیم بسیار عالی شد به حالتی که بکگراند سوژه کاملا تاریک شد و اصلا معلوم نیست که در جنگل یا بیرون گرفته شده است. نکته همینجاست چرا بکگراند آنقدر تاریک و جذاب شده ؟ این موضوع به سرعت شاتر دوربین بستگی دارد هرچقدر سرعت بیشتر باشد سرعت ورود نور کمتر شده در نتیجه نور کمتری از اجسام به سنسور می رسد و نتیجه اینقدر خوب خواهد شد.
تکنیک های عکاسی و نورپردازی فراوان هستند اما قواعد یکی است تنها کافیه که اونها رو درست یاد بگیرید.
"اگر میخواهید تنظیمات دوربین خود را بشناسید به لینک زیر مراجعه نمایید

https://www.manisoft.ir/course?category_id=6


اگر قصد کار در آتلیه را دارید می بایست آموزش های لینک زیر را نیز ببینید

https://www.manisoft.ir/course?tag_id=38"

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.