پکیجهای آموزشی
Loading...

آموزش گرفتن عکس حلقه ازدواج با بکگراند بلور یا
تار با تکنیک عمق میدان کم

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 0
9 دقیقه دی، 1399 مجموعه : آموزش عکاسی و نورپردازی
سلامقول داده بودم این آموزش رو تولید کنم. گرفتن عکس از حلقه عروسی و ازدواج یکی از تکنیک های زیبای عکاسی است. با این تکنیک عکاسی از حلقه نه تنها منبعد عکس های زیبا از حلقه عروسی می گیرید بلکه سوژه و پر ...

سلام
قول داده بودم این آموزش رو تولید کنم. گرفتن عکس از حلقه عروسی و ازدواج یکی از تکنیک های زیبای عکاسی است. با این تکنیک عکاسی از حلقه نه تنها منبعد عکس های زیبا از حلقه عروسی می گیرید بلکه سوژه و پرتره هاتون هم متفاوت میشوند.
موضوع عمق میدان است که کلا دو نوع عمق میدان در عکاسی داریم

  • عمق میدان کم در عکاسی یعنی سوژه مورد نظر در عکس دارای بکگراند تار یا بلور باشد که تمام تمرکز مخاطب بر روی سوژه متمرکز شود و بکگراند مانع از آن نشود.
  • عمق میدان زیاد در عکاسی یعنی بکگراند سوژه بر خلاف عمق میدان کم ، واضحتر باشد


داستان عمق میدان کم و زیاد در عکاسی به بخشی از دوربین بنام قدیمی دیافراگم و نام امروزی اپرچر باز می گردد. هر چقدر اپرچز دوربین به عدد کوچکتری برسد بکگراند بلور یا تار بدست می آوریم و بلعکس هرچقدر اپرچر دوربین عدد بزرگتری مانند 22 بدست بیاورد بکگراند سوژه و پرتره واضح تر خواهد شد.
عمق میدان کم در عکاسی یک تکنیک بسیار جذاب و حرفه ای است ولی با کوچک نمودن اپرچر به تنهایی به دست نخواهد آمد چرا ؟ چون وقتی اپرچر به عدد بزرگ مثلا 18 می رسد نور ورودی به سنسور کم خواهد شد ، گفتم سنسور ، لطفا لینک زیر را بخوانید
https://www.manisoft.ir/news/full-frame
خب ، وقتی نور به سنسور کم برسد اگر مثلث نور دهی را از آموزش های مانی سافت یاد گرفته باشید میدانید که چگونه کمبود نور را جبران کنید.
مبحث نور و جبران نور کم یک موضوع خیلی مهم است که باید و باید و باید آنرا درست یاد بگیرید.
امیدواریم این آموزش کوچک ، یک دید بزرگ به شما بدهد.
"اگر میخواهید تنظیمات دوربین خود را بشناسید به لینک زیر مراجعه نمایید
https://www.manisoft.ir/course?category_id=6
اگر قصد کار در آتلیه را دارید می بایست آموزش های لینک زیر را نیز ببینید
https://www.manisoft.ir/course?tag_id=38

نمایش بیشتر
نمایش کمتر