پکیجهای آموزشی
Loading...

بهترین روش ساخت تیتراژ فیلم سینمایی و عنوان بندی
با پریمیر پرو Premiere pro

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 4
13 دقیقه 07 مرداد، 1402 مجموعه : آموزش پریمیر پرو
سلام. یکی از اهدافی که موجب شد پکیج سری اول آموزش پریمیر پرو Premiere pro را بسازیم پیش بینی ورود خیلی از علاقمندان به ساخت فیلم های سینمایی در داخل و خارج کشور بود. تا دلتان بخواهد در اینترنت و شبکه ...

سلام. یکی از اهدافی که موجب شد پکیج سری اول آموزش پریمیر پرو Premiere pro را بسازیم پیش بینی ورود خیلی از علاقمندان به ساخت فیلم های سینمایی در داخل و خارج کشور بود. تا دلتان بخواهد در اینترنت و شبکه های مجازی پر شده از افرادی که مدعی آموزش پریمیر پرو هستند اما واقعیت این است وقتی به آموزش های آنها نگاه می کنید متوجه خام بودن تجربیات و کپی بودن محتوای شان خواهید شد نه اینکه ما بهترین باشیم و مدعی باشیم نه ، ولی این روش های آموزشی که خیلی افراد در پیش گرفته اند فقط موجب سردرگمی علاقمندان خواهد شد.

تیتراژ پایانی فیلم چیه ؟

یک فیلم مستند یا فیلم سینمایی وقتی به انتها میرسد لیستی از تمام عواملی که موجب ساخت و تولید آن شده اند نوشته می شود. به این نوشته ها و توضیحات انتهای پروژه های ویدیویی تیتراژ پایانی گفته می شود. در گذشته برای ساخت این تیتراژ سینمایی زحمت زیادی توسط تدوینگر فیلم کشیده می شد و بسیاری اوقات نوشته ها را روی کاغذ می نوشتند و آنها را به فیلم تبدیل می نمودند. هم اکنون روش ها تغییر نموده.

نحوه ساخت تیتراژپایانی فیلم و ویدیو با پریمیر پرو Premiere pro

نرم افزار پریمیر پرو تنها یکی از نرم افزارهای حرفه ای است که برای تدوین پروژه ها و فیلم های سینمایی از آنها استفاده می شود. لینک زیر مشاهده خوبی در انتخاب یک نرم افزار خوب به شما خواهد داد.

https://www.manisoft.ir/moushavere/moshavere

فرض میکنیم شما به دلایلی که در مشاوره گفته ایم ، نرم افزار پریمیر پرو را انتخاب نموده اید. حال باید این نرم افزار را خوب یاد بگیرید. تصور نداشته باشید با دیدن این یک آموزش ما به نتیجه مطلوب خواهید رسید چون وقتی برای مشتری ویدیو تولید می کنید با درخواست های متعددی از سمت او روبرو خواهید شد پس نیازمند تسلط بالایی خواهید بود. برای رسیدن به این تسلط دو راه دارید

برای ساختن یک تیتراژ مناسب در پایان فیلم های خود با پریمیر پرو ، این نرم افزار بخشی بنام اسنشیال گرافیک Essential Graphic را ایجاد نموده که قابلیت های فراوانی دارد. برخی از قواعد تیتراژ پایانی فیلم این است که :

  • نوشتار ها از پایین صفحه به بالا حرکت می کنند پس انیمیشن آن را اینگونه تنظیم کنید
  • تیتراژ پایانی می تواند یک ستون و یا چند ستونه باشد که اغلب فیلم های سینمایی ایرانی یک ستونه هستند
  • خلاق باشید و وقتی که تکنیکی از پریمیر پرو مانند این آموزش یاد می گیرید سعی در تغییر آن هم داشته باشید پس تیتراژ دو ستونه و یا بیشتر بسازید
  • در تیتراژ خود از تصویر یا لوگو نیز استفاده کنید خیلی جذاب تر خواهد شد.
  • هیچ محدودیتی برای یک تیتراژ وجود ندارد
  • متون تیتراژ را ابتدا در یک برنامه مثل word تایپ کنید ، آن را پرینت کنید و تمام غلط های املایی را تصحیح کنید و پس از تایید ، بخش بخش به پریمیر پرو وارد کنید.
  • سرعت حرکت تیتراژ را ملایم بگذارید به نحوی که در آن سرعت به راحتی خوانده شد.
  • قبل از اینکه پروژه فیلم و تیتراژ را به مشتری تحویل دهید حتما خود شما روی تلویزیون و نه مانیتور تدوین ، آن را مشاهده کنید اگر احساس راحتی داشتید پس مشتری هم به همین صورت خواهد بود.

انواع دیگر تیتراژ های فیلم و ویدیو

برای شروع فیلم و ویدیو کلیپ که می تواند مستند باشد یا سینمایی ، تیتراژ شروع نیز داریم. 

  • تیتراژ شروع میتواند ماهیت یا هدف پروژه را نمایش دهد
  • تیتراژ شروع میتواند کاملا گنگ باشد که وقتی مخاطب پروژه را تا آخر دید در انتها متوجه شود که منظور از آن تیتراژ اول فیلم این بود

موضوع تیتراژ اول فیلم یکی از موضوعاتی است که خیلی جا برای خلاقیت در آن وجود دارد که ما در آینده به آن خواهیم پرداخت.

برای یک موفقیت همیشگی از روش های صحیح یادگیری نرم افزار پریمیر پرو استفاده کنید.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر