پکیجهای آموزشی
Loading...

آموزش رایگان پریمیر، گذاشتن لوگو روی فیلم یا گوشه
فیلم

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 2
22 دقیقه تیر، 1399 مجموعه : آموزش پریمیر پرو
چطور گوشه فیلم لوگو بزارم و اینکه چطور لوگو گوشه فیلم چرخش داشته باشه؟ برای اینکار شما باید قواعدی را در تدوین فیلم یاد بگیرید و سوالات زیر را از خود بپرسید لوگو سمت راست فیلم باشد یا سمت چپ؟ لوگ ...

چطور گوشه فیلم لوگو بزارم و اینکه چطور لوگو گوشه فیلم چرخش داشته باشه؟

برای اینکار شما باید قواعدی را در تدوین فیلم یاد بگیرید و سوالات زیر را از خود بپرسید

 • لوگو سمت راست فیلم باشد یا سمت چپ؟
 • لوگو گوشه بالای فیلم باید یا پایین فیلم؟
 • لوگوی فیلم از گوشه ها چقدر فاصله داشته باشد؟
 • محتوای لوگو فیلم فارسی است یا انگلیسی یا کلا از راست خوانده میشود یا از چپ؟
 • اندازه ی لوگو فیلم چقدر باشد؟
 • لوگو فیلم باید رنگ زمینه داشته باشد یا شفاف باشد؟
 • آیا حتما باید لوگو گرافیکی برای گوشه فیلم داشته باشیم یا با تاتیتل هم میتوانیم؟
 • آیا با هر نرم افزاری میتوانیم لوگو گوشه فیلم قرار دهیم؟
 • آیا لوگو گوشه فیلم باید کاملا واضح باشد یا بهتر است میزان شفافیت آن کم باشد؟

با پاسخ به سوالات بالا که تمام آنها در این آموزش قراردادن لوگو گوشه فیلم توضیح داده شده است میتوانید به نتیجه ی مطلوب برسید.

ایجاد فایل لوگو گوشه فیلم بدون زمینه

در کنار موضوعات بالا به شما یاد داده خواهد شد که وقتی رنگ زمینه لوگو گوشه فیلم سفید یا رنگی است چگونه با فتوشاپ رنگ زمینه (بکگراند) را حذف کنیم و یک فایل بدون زمینه ذخیره کنیم. به عکسهای بدون زمینه یا بکگراند ترنسپرنس Transparence میگوییم، چنین عکسهایی را هرکجا که در نرم افزارهای عکس و فیلم قرار دهیم، بکگراند نداشته و خیلی شفاف تمیز روی تصویر نمایش داده میشوند، معمولا این تصاویر را با پسوند PNG ذخیره میکنیم، مقاله فرمت فایل چیست درباره پسوند فایل بدانید را مطالعه کنید.

تایتل نوشتن بجای عکس لوگو گوشه فیلم

خیلی اوقات ما لوگو برای گوشه فیلم نداریم، اصلا میخواهیم از نوشته یا نام برند خود بجای لوگو گوشه فیلم استفاده کنیم، براحتی میتوانیم با نوشتن در هر نرم افزار تدوین فیلم آنرا گوشه فیلم بگذاریم اما هر نرم افزاری امکان ایجاد چرخش عنوان یا لوگو نوشتاری را روی فیلم ندارد، در این آموزش یاد میگیرید که با ابزار نوشتن نرم افزار پریمیر یک لوگو نوشتاری ایجاد کنید. مشکلی که برای استفاده از تایتل بجای عکس لوگو وجود دارد اینکه وقتی چرخش ایجاد میکنیم تایتل مانند لوگو نمیچرخد و یکی چرخش بزرگ غیرعادی خواهد داشت، برای رفع این مشکل باید تراز مرکز افقی و عمودی را روی تایتل اجرا کنیم که در آموزش گفته شده است. بسیاری اوقات ما تصویری بنام لوگو نداریم و به ناچار از تایتل و نوشتار استفاده میکنیم که مشکلی خاصی نیست اما لوگو ارزش ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب دارد.

ایجاد شبیه سازی انعکاس نور در لوگو گوشه فیلم

گذاشتن لوگو گوشه فیلم یا ویدیو مطابق مراحل بالا و این ویدیو آموزشی انجام میشود حال برای اینکه لوگو گوشه ویدیو جذابتر گردد باید دو کار صورت پذیرد :

 • لوگو گردش داشته باشد یعنی بچرخد، ما برای ایجاد چرخش لوگو در گوشه فیلم با پریمیر از ویدیوافکت Basic3d استفاده میکنیم، این ویدیوافکت بسیار عالی است، مقاله ی ویدیو افکت چیست را مشاهده کنید.
 • لوگو انعکاس نور داشته باشد یعنی انگار از محیط و یک منبع نوری به آن تابیده میشود و انعکاس زیبای نور را نمایش دهد اینکار موجب میشود که لوگو گوشه ویدیو شما از حالت تخت بودن بیرون آمده و واقعی تر شود. برای ایجاد شبیه سازی انعکاس نور محیط بر روی لوگو گوشه فیلم با پریمیر نیز از همان ویدیوافکت Basic3D استفاده میکنیم و گزینه ی Spectular را فعال میکنیم تا جذابیت لوگو گوشه فیلم بیشتر شود.

چرا باید لوگو گوشه فیلم یا ویدیو بزاریم؟

هر تیمی که به تولید ویدیو مشغول است با کسب رضایت از مشتری میبایست لوگو خود را گوشه فیلم قرار دهد، لوگو گوشه ی فیلم مانند سایتی است که پایین آن لینک و نام طراح مانند گروه مانی قرار میگیرد، لوگو گوشه فیلم مانند امضای یک خوشنویس یا نقاش در گوشه ی اثر خلق شده میباشد اما خب موضوع ویدیو با نقاشی یا خوشنویسی مقداری متفاوت است و ممکن است مشتری تمایلی به بودن لوگو شما در گوشه ویدیو نداشته باشد اما شما میتوانید این کار را روی دمویی که از آن کار ایجاد میکنید قرار دهید تا نفرات با دیدن آن متوجه سازنده ی کار شوند و به سمت شما برای سفارش روی آورند.

لوگو سه بعدی گوشه ی فیلم

اگر به طراحی لوگو سه بعدی مثل فیلمهای هالیوودی و سینمایی حرفه ای علاقه دارید بهتر است وارد دنیای جلوه های ویژه شوید یک پکیج آموزش طراحی لوگو سینمایی آماده کرده ایم که میتوانید پکبج آموزشی را اینجا کلیک و مشاهده کنید. ما ابتدا لوگو را در نرم افزارهایی مانند ایلوستریتور و فتوشاپ طراحی میکنیم، آنرا با پسوند PNG و بدون زمینه ذخیره مینمائیم، افترافکت را باز نموده، بعد از ایجاد لایه ها وارد پلاگین المنت تری دی میشویم و جان و زیبایی و حرکت به لوگو میدهیم. با این ترکیب که به شما گفتم خالق زیبایی هایی خواهید شد که هالیوورد در حال اجرای آنها میباشد و متاسفانه بسیاری افراد فقط از پروژه آماده استفاده میکنند که همه شبیه به هم خواهند شد. پیشنهاد میکنم پکیجهای آموزشی افترافکت ما را مشاهده کنید.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر