پکیجهای آموزشی
Loading...

آموزش بخش YC Wave Form برای تصحیح رنگ
نرم افزار پریمیر پرو سیاه و سفید

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 4
26 دقیقه 18 آذر، 1401 مجموعه : آموزش پریمیر پرو
سلام اجازه دهید چند نکته را در نرم افزار پریمیر پرو با هم مرور کنیم و بهتر یاد بگیریم این نکات در مورد دستکاری رنگ کاربرد دارند تصحیح رنگ اصلاح رنگ تنظیم رنگ تنظیم نور تمام این کلمات به نوعی ...

سلام

اجازه دهید چند نکته را در نرم افزار پریمیر پرو با هم مرور کنیم و بهتر یاد بگیریم این نکات در مورد دستکاری رنگ کاربرد دارند

  • تصحیح رنگ
  • اصلاح رنگ
  • تنظیم رنگ
  • تنظیم نور

تمام این کلمات به نوعی بک عملیات را در نرم افزار پریمیر پرو انجام می دهند. ممکن است از لحاظ گفتاری تفاوت داشته باشند ولی از لحاظ تکنیک و اجرا یکی هستند. در حالت کلی بهترین کلمه ای که می توان به کار برد همان تصحیح رنگ است در مرحله اول و در مرحله دوم درجه بندی رنگ..

نرم افزار پریمیر پرو یکی از بهترین برنامه هایی است که از آن برای تدوین فیلم و ساخت ویدیو استفاده می شود. پس از اینکه پروژه ویدیویی آماده شد نوبت به تصحیح رنگ و درجه بندی رنگ خواهد رسید. اگر کار با نرم افزار پریمیر پرو را خوب بلد نباشید مجبور خواهید شد برای این کار به سراغ نرم افزارهای دیگر بروید و از مسیر خود خارج خواهید شد ، پس به عنوان پیشنهاد از من بپذیرید که نرم افزار پریمیر پرو را خوب بشناسید تا گرفتار استفاده از لوت یا لوک یا افکت آماده رنگ نباشید.

برای اینکه بتوانید تصحیح رنگ خوبی را در نرم افزار پریمیر پرو انجام دهید نگاه و چشم و مانیتور خوب کافی نیستند بلکه ابزارهای نظارت و دقت را لازم دارید چون به نگاه کردن به تصویر و داشتن یک مانیتور خوب باز هم خطا خواهیم داشت اما ابزار نظارت که در نرم افزار پریمیر پرو اسکوپ نامیده می شود کمک فراوانی به خواهد نمود.

ابزار نظارت YC Wave Form یکی از آپشن های تنظیم نور و رنگ در پریمیر پرو می باشد که بدون آن حتما خطا خواهیم داشت.

تا حالا چقدر تلاش کرده اید که نور و رنگ یک ویدیو را استاندارد کنید و واقعا به نتیجه نرسیده اید؟

این نرسیدن به نتیجه بدون شک نیازمند علم است.

در این پنجره نظارت پریمیر پرو در حالت اول و بدون اینکه تغییری بر روی ویدیو ایجاد کنید با یک نمودار سبز رنگ روبرو خواهید شد. این نمودار میزان روشنایی و تاریکی و سفیدی و سیاهی در تصویر شما می باشد. اگر همین حالا در تایم لاین ویدیو را پخش کنید در این نمودار متوجه حرکت جزییات خواهید شد که با توجه به تصویر تغییر خواهد نمود. اما این جزییات چه هستند؟

همان 4 مولفه نور در سه کانال رنگی سبز و قرمز و آبی می باشند.

برای آزمایش ویدیو اقکت fast color corrector را روی ویدیو اعمال کنید و تغییر دهید ، متوجه تغییرات در نمودار نیز خواهید شد این یعنی تاثیر مستقیم افکت بر روی ویدیو.

به شما حق می دهم اگر مقداری ناشناخته یا گیج کننده باشد چون زمانی به یک کالوریست تبدیل خواهید شد که رنگ شناسی در فیلم را درست یاد بگیرید پیشنهاد می کنم لینک زیر را مشاهده کنید

https://www.manisoft.ir/course/package/prpro-colorist

برای تکمیل این آموزش که مربوط به چند سال پیش می باشد و با تجربیات استاد محمد ملکی در مانی سافت تولید گردید چند نکته را مرور کنیم :

  • نور تاثیر فراوان روی رنگ می گذارد
  • با تغییر در مولفه های مرتبط با نور می توانید رنگ ها را روشن و تاریک کنید
  • رنگ ها با تغییر در نور غلیظ و کم رنگ می شوند
  • هر رنگ دارای چند نقطه به نام های سفیدی ، روشنایی ، میانه ، سایه و سیاهی است

آموزش های تکه تکه شما را به موفقیت نخواهند رسانید چون این هنر دستکاری رنگ و تصحیح رنگ با پریمیر پرو پیوسته و وابسته به علوم خود می باشد.

اگر به دنبال طی نمودن راه یادگیری تدوین فیلم با پریمیر پرو به صورت صحیح هستید

پیشنهاد میکنم لینک زیر را مشاهده نمایید

https://www.manisoft.ir/course?category_id=1

نمایش بیشتر
نمایش کمتر