پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

آموزش حرفه ای پریمیر موگارت چیه تایتل موشن گرافیک
چیه

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 1
23 دقیقه 05 آذر، 1402 مجموعه : آموزش پریمیر پرو 4695
توضیحات
قبل از اینکه با موگارت Mogart یا تایتل موشن گرافیک یا گرافی در پریمیر Premiere pro آشنا شوید باید چند قدم عقبتر برویم یعنی بدانیم که تایتل چیست؟ تایتل Title در پریمیر و تدوین فیلم چیست؟ کلمه ی تایتل ...

قبل از اینکه با موگارت Mogart یا تایتل موشن گرافیک یا گرافی در پریمیر Premiere pro آشنا شوید باید چند قدم عقبتر برویم یعنی بدانیم که تایتل چیست؟

تایتل Title در پریمیر و تدوین فیلم چیست؟

کلمه ی تایتل که معادل انگلیسی آن Title مییباشد در زبان فارسی یعنی عنوان، که متاسفانه در اینترنت چون بسیاری افراد سعی در معرفی نمونه های آماده تایتل را دارند بجای عنوان موشن گرافیک میگویند تایتل آماده یا تایتل موشن گرافیک.

درون پریمیر ابزاری وجود دارد که به شکل T انگلیسی میباشد با فعال نمودنش و کشیدن یک شکل مربعی در روی تصویر درون پنل پروگرم یک کادر باز شده و امکان نوشتن برای ما مهیا میشود. میتوانیم به هر زبانی که تمایل داریم تایپ کنیم، رنگ را تنظیم کنیم، اندازه ی تایتل را مرتب کنیم، خلاصه هر سلیقه ای که داشته باشیم قابل اجرا میباشد.

آیا درست است که فقط میتوانیم تایتل یا عنوان در پریمیر بنویسیم؟

اشتباه دیگری را که باید در ذهن شما بعنوان یک تدوینگر تصحیح کنم اینکه تکرار لفظ تایتل یا عنوان باعث شده که برخی فکر کنند ما نمیتوانیم توضیحات بنویسیم، زیرنویس تولید کنیم و فقط محدود به نوشتن تایتل های اول پروژه مانند ویدیوکلیپ و فیلم سینمایی و کلیپ فرمالیته عروسی هستیم، همینجا ذهنیت خود را تصحیح کنید، کلمه ی تایتل یا عنوان یک اصطلاح است و دارای کاربردهای فراوانی بوده و هر استفاده ای به هر شکلی میتواند داشته باشد.

موگارت Mogart چیست؟

در هر نرم افزاری که ویدیو تولید کنید بدون شک بخشی برای نوشتن و ایجاد تایتل و توضیحات خواهید داشت اما همینجا نرم افزارهای تدوین تفکیک خواهند شد، برخی امکان ایجاد ذخیره تایتل آماده با انیمیشن و تکنیک های جذاب را ندارند. پریمیر یکی از نرم افزارهای حرفه ای است که پس از سالها به موضوعی بنام موگارت Mogart مجهز شد. موگارت یک فایل است که درون خود محتویاتی مانند نوشته ها و جلوه ها را ذخیره نموده و امروزه در اینترنت به صورت فراوان وجود دارد که برخی پولی و بسیاری رایگان هستند.

استفاده از موگارت Mogart در موشن گرافیک

بسیاری افراد که در دنیای تدوین فیلم تازه وارد میشوند با اصطلاح موشن گرافیک خیلی برخورد خواهند نمود و همین امر موجب میشود کنجکاو شده و سعی در قدم نهادن یادگیری آن نمایند، اما موضوعی را همینجا برای شما خواننده این مطلب روشن کنم، موشن گرافیک Motion Graphic در معنا یعنی گرافیکی که حرکت دارد، یعنی یک ویدیو که ترکیبی از تصاویر و آیکون ها و جزئیاتی است که ثابت بوده و با تکنیک های ویدیویی در نرم افزارهایی مانند پریمیر، افترافکت، فاینال کات و برخی نرم افزارهای سه بعدی 3D متحرک میشوند. پس از مدتی که نرم افزار پریمیر رشد نموده و قابلیت موگارت یا تایتل موشن گرافیک را به خود افزود موجب شد طیف وسیعی از کاربران به سمت پریمیر روی آورند اما پس از مدتی با سوالات زیادی روبرو گردیده و چون پاسخ منطقی برای آنها نبود در میانه را سردرگم شده اند!!! موضوع چیه ؟ کنجکاو شدین؟ حق دارید، بسیاری فروشندگان نرم افزار و سایت هایی که تجربه کاری حرفه ای در تولید ویدیو و محتوای تصویری ندارند و تنها هدفشان فروش فایل های آماده است، شما را با مقدار زیاد تایتل اماده موگارت روبرو میکنند، شما هم که خیلی آشنایی ندارید شروع به تمرین فایل موگارت Mogart در پریمیر میکنید آنقدر که خسته میشوید و مقابل خود تعداد زیادی موگارت Mogart پریمیر خواهید دید، خب، حالا چی؟ سوالی که از خود خواهید پرسید؟ الان چکار کنم؟ کلی تایتل آماده موشن گرافیک Mogart دارم چطور ویدیوکلیپ موشن گرافیک بسازم و.... در این لحظه مقداری سرد خواهید شد که کلی هزینه کردم یا نه، کلی وقت گذاشتم و این فایلها را آزمایش نمودم اما الان برای اینکه موشن گرافیک حرفه ای تولید کنم چه قدمهایی باید بردارم؟ اینها را گفتم تا بدانید داشتن ابزار و تهیه موگارت Mogart آنهم به تعداد فراوان فقط بخش کوچک و جزئی از ساخت تایتل سینمایی و ایجاد جذابیت در ویدیوکلیپ است و قدمهای اصلی مانده.

میتوان موگارت Mogart را همان تایتل موشن گرافیک دانست؟

چه سوال خوبی، درون موگارت Mogart تنظیمات و جذابیت و قابلیت های فراوانی میتوانید قرار داد، از اجرای یک تایتل موشن گرافیک ساده تا اجرای تایتل موشن گرافیک رنگی با تکنیک های نشت رنگ Light leak و اعمال انیمیشن های جذابی که با موزیک شاهکار خواهند شد. با این بررسی وقتی بیشتر توجه میکنیم به این خواهیم رسید که موگارت Mogart میتواند بخشی از یک پروژه بزرگ موشن گرافیک باشد.

چرا به تایتل های آماده میگویند تایتل سینمایی؟

تایتل سینمایی! آیا میخواهند موضوع را بزرگ جلوه دهند با آوردن کلمه سینما در استفاده از تایتل آماده؟

آیا چون در ابتدای برخی فیلمهای سینمایی از تایتل یا عنوان های جذاب گرافیکی استفاده میشود تایتل سینمایی گفته میشود؟

هر دلیلی که داشته باشد باید بدانید اگر بحث تایتل سینمایی و عنوان فیلملهای سینمایی باشد که پای قدرت افترافکت After Effects و پلاگین المنت تری دی Element 3D و نرم افزارهای سه بعدی به میان خواهد آمد چون شرکت های بزرگی مانند وارنر و مارول و سایرین به این روش تایتل فیلم خود را آماده مینمایند و کمتر دیده میشود از تایتل آماده پریمیر مانند Mogart موگارت استفاده نمایند اما باز هم دلیل نمیشود در ویدیو خود از این تایتل آماده استفاده نکنید.

تایتل آماده موشن گرافیک و موگارت Mogart در چه پروژه هایی استفاده میشوند؟

تا زمانی که پروژه ها متفاوت هستند، سلیقه وجود دارد، موگارت Mogart جدید خلق میشود، هیچ محدودیتی در استفاده نخواهد داشت اما تا جایی که دیده میشود در پروژه های تولید محتوای آموزشی یا درسی خیلی کاربرد دارند، در ساخت ویدیوکلیپ عروسی خیلی خودنمایی خواهد نمود، در تولید موزیک ویدیو که دیگر جای بحث ندارد چون خیلی استفاده میشود، در تیزرسازی و کلیپ های تبلیغاتی و معرفی محصولات نیز خیلی پرکاربرد است، جشن تولد و...

میخواهید تایتل آماده موشن گرافیک موگارت Mogart بسازید؟

چرا که نه، خیلی هم عالی است.

قبل از ورود به دنیای حرفه ای ساخت و تولید فایل موگارت Mogart برای پریمیر لازم است مواردی را بدانید :

  • قدم گذاشتن در راهی که قبل از آن پله هایی وجود دارد اشتباه است شما باید قدمهای اولیه و دقیق و صحیح خود را بردارید یعنی پریمیر را درست آموزش ببینید و اگر به روش مانی سافت باشد که چه بهتر.
  • شناخت نرم افزار پریمیر یکی از مهمترین قدم های شماست، لطفا نگویید که پریمیر را بلد هستم، چرا این را گفتم؟ بسیاری افراد تصور میکنند چون مدت هاست با کات نمودن ویدیو و گذاشتن موزیک و دستکاری رنگ ویدیو میسازند معنایش این است که پریمیر را بلد هستند، بهتر است ذهنیت خود را تغییر دهید چون پریمیر از یک طرف، هنر تدوین فیلم از طرف دیگر و ساخت تایتل موشن گرافیک موگارت سه دنیای وابسته و پیچیده هستند که باید در ذهن شما به درستی چیده شوند، هیچ چیز سخت نیست اگر دست آموخته شود و پشتکار و سلیقه را همراه خود داشته باشد.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

اگر نظر یا نکته ای هست بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمیشود

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.