پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت

11- با دستور تریم Trim پریمیر پرو مانند یک
حرفه ای تدوین کنید

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 3
11 دقیقه 18 آذر، 1401 مجموعه : آموزش پریمیر پرو
در زبان ساده ، تریم Trim نمودن یعنی کلیپ ها را کنار هم قرار دهیم ، زمان کلیپ ها را کم و زیاد کنیم ، فریم ها را با هم هماهنگ کنیم ، مواظب فریم ها باشیم. هر لحظه ی شما با تریم در نرم افزار پریمیر پرو سپ ...

در زبان ساده ، تریم Trim نمودن یعنی کلیپ ها را کنار هم قرار دهیم ، زمان کلیپ ها را کم و زیاد کنیم ، فریم ها را با هم هماهنگ کنیم ، مواظب فریم ها باشیم. هر لحظه ی شما با تریم در نرم افزار پریمیر پرو سپری خواهد شد ، سعی می کنم در این آموزش ویدیویی شناخت اولیه خوبی از آن به شما بدهم.

در تایم لاین یک ویدیو کلیپ را وارد کنید. یک شروع دارد و یک پایان ، موس را به انتهای آن ببرید ، شکل موس را توجه کنید ، یک فلش قرمز به سمت راست می شود ، یعنی اگر کلیک چپ موس را نگه دارید میتوان به سمت راست ویدیو کلیپ را افزایش دهید اما در همین لحظه متوجه می شوید که با هر بار سعی نمودن اتفاق خاصی نمی افتد و کلیپ افزایش نمی یابد ؟ طبیعی است ، زمانی افزایش زمان اتفاق می افتد که قبلش از زمان ویدیو کلیپ کم نموده باشید. حالا کلیک چپ موس را نگه داشته به سمت چپ حرکت دهید ، ویدیو کلیپ کوتاه تر می شود یعنی از انتها تا جایی که نگه داشته اید از ویدیو کلیپ حذف شد ، حالا می توانید کلیپ چپ را نگه داشته و به سمت راست ببرید ، تا جایی که ویدیو کلیپ زمان داشته باشد تریم ادامه خواهد داشت. این دستور ساده یعنی تریم Trim. همین کار را می توانید در ابتدای ویدیو کلیپ نیز انجام دهید.

گیره فنری یا سنپ یا Snap را فعال کنید

نه تنها برای دستور تریم Trim بلکه برای تمام تکنیک های تدوین خود این گزینه که بالا سمت چپ تایم لاین می باشد را فعال کنید. فعال بودن این گزینه به تریم نمودن شما کمک بیشتری خواهد نمود. تصور کنید در یک تایم لاین دو ترک ویدیو دارید. یکی از آنها حدود دو دقیقه می باشد و کلیپ دیگر 3 دقیقه است ، حال می خواهید کلیپ 3 دقیقه را به اندازه 2 دقیقه ای تریم کنید و هر دو هم اندازه شوند ، حال کلیپ دوم را تا اندازه انتهای کلیپ اول تریم کنید. آهن ربا کجا به شما کمک کرد ؟ وقتی که کم کم به انتهای کلیپ اول نزدیک می شوید دقیقا در انتها ، یک خط عمودی ظاهر می شود و حالت اخطار را نمایش می دهد که یعنی اینجا محدوده شماست و توقف کنید. اگر آهن ربا فعال نباشد این خط اخطار ظاهر نمی شود و ممکن است از لبه دقیقه دوم گذر کرد و کلیپ شما کوتاه تر شود.

دو کلیپ را در یک ترک قرار دهید و فاصله خالی میان آنها ایجاد کنید. حال آهن ربا را غیر فعال کنید. کلیپ دوم را به انتهای کلیپ اول ببرید متوجه می شوید اصطلاحا بر روی لبه آن گیر نمی کند و از روی آن رد می شود. این اتفاق خوبی نیست چون با این کار ممکن است مقداری از فریم ها و زمان کلیپ اول حذف شود اگر عمدی باشد که هیچ اما اگر ناخواسته است که نباید رخ دهد ، پس آهن ربا را فعال کنید.

دستورات متعدد تریم در پریمیر پرو

تا اینجا یک راه ساده و اولیه از تریم Trim را یاد گرفته اید ، تریم خیلی فراتر از آن است. تریم نمودن فریم های دو کلیپ ، تریم نمودن فریم های 4 کلیپ ، تریم نمودن در انتها ، تریم نمودن در انتها ، تریم نمودن در میانه.

 

نمایش بیشتر
نمایش کمتر