پکیجهای آموزشی
Loading...

آموزش نحوه گرفتن عکس از صفحه نمایش در ویندوز
10 و 7

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 3
11 دقیقه آبان، 1399 مجموعه : آموزش ویندوز
برای گرفتن عکس از صفحه نمایش و نرم افزارهایی که در ویندوزهای 10 و 7 می بینید راه های مختلفی وجود دارید. گرفتن عکس از صفحه نمایش با نرم افزارهایی که نصب می شوند. گرفتن عکس با امکانات داخلی خود ویند ...

برای گرفتن عکس از صفحه نمایش و نرم افزارهایی که در ویندوزهای 10 و 7 می بینید راه های مختلفی وجود دارید.

  • گرفتن عکس از صفحه نمایش با نرم افزارهایی که نصب می شوند.
  • گرفتن عکس با امکانات داخلی خود ویندوز

ویندوز 10 روز به روز بهتر می شود و امکانات بهتری را بوجود می آورد. حال برای گرفتن عکس در ویندوز کافی است روی کیبورد دو کلید پنجره (استارت) + کلید shift را نگه داشته و کلید S را فشار دهید. کادر انتخاب نوع گرفتن عکس فعال می شود که با کلیک چپ موس و انتخاب محدوده عکس گرفته خواهد شد.

بدون نرم افزار جانبی در هر ویندوز از صفحه نمایش عکس بگیرید

این برنامه ای که باز می شود نامش Snip بوده که نسخه حرفه ای تر از ویندوز 7 است. اگر به هر دلیلی با استفاده از کلیدهای عملیاتی گفته شده امکان گرفتن عکس نبود بر روی منوی استارت کلیک نموده و گزینه snip را بنویسید. در این زمان نرم افزار اجرا و عکس را خواهید گرفت.

این نرم افزار به روش هایی مانند :

  • گرفتن عکس مستطیل و مربع
  • گرفتن عکس هر زاویه ای
  • گرفتن عکس تمام صفحه نمایش
  • گرفتن عکس از پنجره هایی که باز هستند

میتواند عکس بگیرد.

در ویندوز 10 پس از اینکه عکس را گرفتید همان لحظه در حافظه کپی شده و هر کجا دستور paste یا ctrl+v را فشار دهید آنرا قرار خواهد داد اما اگر بخواهید نسخه ای از عکس را به صورت فایل داشته باشید پس از گرفتن عکس پایین سمت راست تصویر آن ظاهر شده، روی آن کلیک کنید، در برنامه باز شده شکل ذخیره نمودن مانند آموزش را فشار دهید تا ذخیره شود.

نامگذاری عکس ها توسط این برنامه که خیلی جالب نیز می باشد اتوماتیک است یعنی تاریخ و ساعت و دقیقه همان لحظه را در نام عکس ثبت می نماید و به این صورت امکان ندارد دو عکس با نام تکراری داشته باشید. برای من که روزانه عکس های فراوانی در ویندوز می گیرم این نکته بسیار مهم است چون اگر نام عکس یا فایل تکراری باشد عکس جدید بر روی عکس قبلی ذخیره شده و از بین خواهد رفت.

اما در ویندوز 7 برای اینکه عکس بگیرید باید روی منوی استارت کلیک نموده و در کادر جستجو گزینه snip را بنویسید و برنامه را اجرا کنید. محیط ویندوز 7 برای اینکار مقداری ساده تر از ویندوز 10 می باشد اما طبق این آموزش براحتی انجام خواهد شد.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر