پکیجهای آموزشی
Loading...

آموزش آپدیت ویندوز 10 به صورت گام به گام
و مطمئن

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 15
15 دقیقه 26 تیر، 1401 مجموعه : آموزش ویندوز
یکبار به صورت کامل معنای آپدیت یا بروزرسانی را با هم مرور کنیم. همانطور که از جمله ی بالا مشخص است در زبان انگلیسی میگوییم Update آپدیت و معادل آن در زبان فارسی میشود بروزرسانی. کلمه ی آپدیت در علوم ...

یکبار به صورت کامل معنای آپدیت یا بروزرسانی را با هم مرور کنیم.

همانطور که از جمله ی بالا مشخص است در زبان انگلیسی میگوییم Update آپدیت و معادل آن در زبان فارسی میشود بروزرسانی.

کلمه ی آپدیت در علوم دیجیتال و نرم افزار کاربرد فراوانی دارد که با ذکر چند مثال سعی میکنم آنرا برای شما واضحتر نمایم.

آپدیت سیستم عامل

در سیستم عامل هایی مانند ویندوز و مک وقتی وارد میشویم، به مرور زمان توسط نویسنده که ویندوز برای ماکروسافت و مک برای شرکت اپل میباشد هر از گاهی فایلهایی را از طریق اینترنت به صورت اتوماتیک روی سیستم عامل ما ارسال مینمایند، بسیاری اوقات ما خبر نداریم و این فایلهای آپدیت بصورت اتوماتیک دانلود میشوند، خب چه اتفاقی می افتد؟ فایلهای آپدیت چندین خاصیت برای من و شما دارند :

  • برخی فایلهای آپدیت موجب برطرف شدن خطاهایی در سیستم عامل میشوند
  • برخی فایلهای آپدیت موجب اضافه شدن امکانات جدید به سیستم عامل میشوند

این دو تغییر مشخص ترین تاثیراتی هستند که در هر آپدیت انجام میگردند. وقتی سیستم عامل آپدیت میشود اغلب شاهد سرعت بهتر آن میشویم، خطاهایی که قبلا مشاهده میشد دیگر دیده نمیشوند وضعیت خیلی مناسبتر خواهد شد، مثلا من وقتی متوجه میشوم ماکروسافت برای ویندوز 10 خود آپدیت میفرستد بسیار خوشحال میشوم چون میدانیم قرار است برخی مشکلات در ویندوز برطرف شوند، برای سیستم عامل مک نیز به همین صورت است، البته مک در بازه های طولانی تر آپدیت مینماید.

آپدیت محصولات ادوبی

سالهاست که با نرم افزارهایی مانند فتوشاپ، پریمیر، افترافکت، آودیشن، ایلوستریتور، دریم ویور، بریج، لایتروم و بسیاری نرم افزارهای دیگر ادوبی در حال تولید مدیا هستیم، به یاد می آورم که فتوشاپ نسخه 4 یا 5 کار میکردیم یا پریمیر نسخه ی 5 کار میکردیم، یادش بخیر، در آن زمان با مشکلات زیادی روبرو میشدیم و بسیاری اوقات به خود میگفتیم کاش فلان قابلیت بود کاش این مشکلات نبود ... امروز که شاهد نسخه های 2020 نرم افزارهای ادوبی هستیم به بسیاری از آرزوهای خود رسیده ایم، ادوبی دائما با آپدیت های خود هم مشکلات را برطرف نموده هم امکانات و توانایی های جدید به آن افزوده است، پس آپدیت نمودن خیلی خیلی خوب است.

فرق آپدیت رایگان با آپدیت پولی

ما دو نوع آپدیت داریم، آپدیت رایگان آن است که ما بابت دریافت نسخه جدید نرم افزار یا دریافت آپدیت جدید هزینه ای دریافت نمیکنیم، همینجا نکته را واضحتر کنم، اصطلاحا هر گردی، گردو نیست. وقتی میگوییم آپدیت رایگان منظورمان آپدیت برای نرم افزارهای کاملا رایگان است، مانند نرم افزار پخش فیلم MPC و بسیاری برنامه های دیگر و منظورمان آپدیت نرم افزارهای ادوبی و فاینال کات و نرم افزارهای حرفه ای نیست. آپدیت پولی شامل نرم افزارهایی مانند محصولات ادوبی میشود مانند پریمیر، فتوشاپ، نرم افزار دانلود IDM و فاینال کات و...، این نرم افزارها از سمت شرکت تولیدکننده خود قیمت گذاری شده اند مثلا نرم افزار پریمیر از طرف شرکت ادوبی با قیمت دلار 17 هزار تومان ایران حدود 6 میلیون تومان میباشد که برای هر ایرانی مبلغ کمی نیست آنهم برای یکسال و سال بعد دوباره به نرخ ارز باید هزینه را تکرار کنیم، ادوبی یا فاینال کات در مقابل هزینه ای که پرداخت میکنیم به مدت مشخص به ما آپدیت رایگان نرم افزار میدهد، هم مشکلات را برطرف میکند هم امکانات جدید اضافه میکند البته این موضوع را به صورت همزمان برای همه ی مشتریان خود انجام میدهند. در مثالی دیگر، مانی سافت وقتی پکیج های تجاری خود را به فروش میرساند 6 تا 12 ماه پشتیبانی به هنرجوهای خود میدهد، در این مدت هنرجوها سوال میپرسند و مانی سافت هر از گاهی به پکیجی که قبلا هزینه ی آن را پرداخت نموده اید آموزشهای ویدیویی جدید به عنوان آپدیت یا بروزرسانی اضافه میکند که البته کاملا رایگان است.


نکات مبهم

نرم افزار پریمیر و فتوشاپ من بدون پرداخت هزینه آپدیت میشوند، چطور میشه ؟

به اینگونه روشهای آپدیت که ما هزینه ای بابت دریافت آپدیت نرم افزارهای پولی، پرداخت نمیکنیم، کرک Crack یا غیر مجاز یا غیر قانونی میگوییم، از نظر اخلاقی استفاده از نرم افزارهایی که پولی هستند به این صورت صحیح نیست، بدون شک خود شما هم نخواهید پذیرفت که بابت زحمات فراوانی که میکشید دیگران بدون پرداخت دستمزد از کارهای شما استفاده کنند، اما خب برخی میگویند در اینترنت هست و ما دانلود میکنیم، قضاوت این موضوع را به خود شما میسپاریم.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر