پکیجهای آموزشی
Loading...

آمورش فارسی فیلمبرداری هوایی با هلی شات و ماویک
- دستگاه خود را بشناسید

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 4
15 دقیقه 04 ارديبهشت، 1402 مجموعه : دوربین های هوایی DJI
سلام. یک آموزش فارسی ویدیویی دیگر برای فیلمبردای و عکاسی هوایی با پرنده ها یا دوربین های شرکت dji. هلی شات خود را بشناسید اشتباه بزرگی که بسیاری افراد مرتکب آن می شوند این است که قبل از داشتن شناخت ...

سلام.

یک آموزش فارسی ویدیویی دیگر برای فیلمبردای و عکاسی هوایی با پرنده ها یا دوربین های شرکت dji.

هلی شات خود را بشناسید

اشتباه بزرگی که بسیاری افراد مرتکب آن می شوند این است که قبل از داشتن شناخت کافی از دوربین فیلمبرداری فانتوم یا ماویک خود به صحنه ضبط فیلم و عکس رفته و شروع به کار می کنند. شاید این طرز فکر به این خاطر باشد که خب دستگاه بدون مشکل کار خود را انجام خواهد داد که البته همینطور است. حالا می شود اینطور تصور کنیم که چون ماشین که از کارخانه بیرون آمده مستقیم شروع به رانندگی کنیم ؟

عنوان ایرکرفت Air craft را بشناسید

شرکت دی جی آی Dji نام اصلی این دستگاه های خود را ایرکرفت می نامد که همان هواپیما در فارسی معنا دارد. حال این ایرکرفت دارای مدل ها و مشخصات متفاوتی است که در این آموزش ویدیویی فیلمبرداری دستگاه فانتوم سری 3 پرو و 4 پرو را معرفی میکنیم.

این دستگاه دارای 4 موتور است به صورت دو به دو موازی هستند

هر دو موتور موازی دارای یک رنگ مشترک نقره ای و مشکلی هستند

بال های پرواز هلی شات را باید مطابق همین رنگ ها نصب کنید و الی پردنده نمی تواند پرواز کند

آزمایش قبل از فیلمبرداری و عکاسی هوایی با هلی شات

یکی از تکنیک های خیلی مهمی که باید به عنوان عادت در کار خود در نظر بگیرید این است که قبل از رفتن به صحنه ضبط فیلم ، باید دستگاه را روشن کنید بدون اینکه پرواز کنید ، اینکار موجب می شود از صحت عملکرد چرخش بال ها و روشن شدن دستگاه مطمئن شوید باور کنید خیلی مهم است.

باطری را بررسی کنید

باطری هلی شات عمر مفید دارد یعنی بعد از تعداد دفعات استفاده مکرر و شارژ نمودن آن ، کم کم کاهش شارژ دهی خواهد داشت. اگر به پشت باطری نگاهی بیندازید ، 4 چراغ دارد. با یک بار فشار دادن کلید باطری ، میزان شارژ را به شما نمایش می دهد. باطری را مطابق این آموزش در محل خود قرار دهید. برای روشن نمودن دستگاه می بایست کلید روی باطری را با دو فشار پشت سر هم انجام دهید. فشار اول و پس از یک ثانیه فشار دوم را انجام داده و نگاه دارید.

کارت حافظه را قبل از روشن نمودن قرار دهید

به دلایل فنی و جهت جلوگیری از خراب شدن یا سوختن کارت حافظه ، آنرا قبل از اینکه دستگاه فانتوم روشن شود وارد دستگاه کنید.

به عنوان یک نکته ، سعی کنید از کارت های حافظه با سرعت بالا استفاده کنید چون در زمان رکورد ویدیو های فورکی و حجم با کیفیت بالا ممکن است به علت سرعت پایین ذخیره سازی ، ویدیو های شما دارای ایراد شوند. بسیاری افراد تصور می کنند که همان حافظه موبایل خود را باید روی این دستگاه بگذارند. این کار زمانی درست است که سرعت بالا داشته باشد. در اینترنت برای خرید بهترین کارت حافظه جستجو نمایید.

زمان ضبط فیلم و عکس حتما دو مموری به همراه خود ببرید ، پشت این پیشنهاد تجارب فراوانی نهفته است پس ریسک نکنید.

آزمایش هلی شات و فناتوم قبل از پرواز

وقت اولین بررسی می رسد. این بررسی را اولین کار خود قبل از هر پروژه انجام دهید و عادت کنید چون چیزی نیست که اضافه باشد. موبایل خود را به ریموت کنترل متصل کنید توسط کابل همراه ، کلید ریموت را با دو فشار ممتد مطابق این فیلم آموزشی روشن کنید.

ایرکرفت یا هم با دو فشار ممتد روشن کنید. پس از اینکار 4 بال پرنده یک تکان آرام به معنای بررسی می خورند صدای گرم نمودن دستگاه و همچنین آژیر بررسی به صدا در خواهد آمد.

اگر اتصال ریموت کنترل به موبایل درست انجام شده باشد با روشن شدن ریموت ، نرم افزار دی جی آی نیز اجرا خواهد شد و پس از لحظاتی تصویر دوربین هلی شات در موبایل دیده خواهد شد.

پس از اولین آزمایش در فضای بسته مجدد دستگاه را خاموش کنید تا جای نگرانی نباشد. در این زمان نزدیک به هلی شات روشن نباشید مواظب کودکان باشید خیلی دقت کنید.

نسخه کامل آموزش های کار با انواع دوربین و تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری در لینک زیر

https://www.manisoft.ir/course?category_id=6

برای یادگیری تدوین فیلم و ساخت ویدیو کلیپ در لینک زیر

https://www.manisoft.ir/course?tag_id=36"

نمایش بیشتر
نمایش کمتر