پکیجهای آموزشی
Loading...

چگونه با هلی شات و دوربین هوایی تصاویر جذاب
سینمایی ضبط کنیم؟

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 6
4 دقیقه 07 مرداد، 1402 مجموعه : دوربین های هوایی DJI
سلام. مطابق آموزش های پکیج آموزش فیلمبرداری سینمایی با هلی شات و دوربین های هوایی مانند فانتوم و ماویک به شما آموزش دادیم که چگونه تکنیک های ساده فیلمبرداری هوایی را انجام دهید. وقت آن رسیده تا وارد ...

سلام.

مطابق آموزش های پکیج آموزش فیلمبرداری سینمایی با هلی شات و دوربین های هوایی مانند فانتوم و ماویک به شما آموزش دادیم که چگونه تکنیک های ساده فیلمبرداری هوایی را انجام دهید. وقت آن رسیده تا وارد ضبط تکنیک های حرفه ای سینمایی شوید.

تکنیک های اولیه ضبط فیلم هوایی

اینکه دوربین یا هلی شات را به سمت چپ ، راست ، بالا ، پایین حرکت دهیم اولیه ترین تکنیک ها هستند و تا این پایه توانسته ایم یک خلبان خوب شویم اما از این لحظه به بعد که روی 4 حرکت اولیه با تسلط می توانیم فیلم ضبط کنیم وقت آن است که مانند حرفه ای از زاویه های بهتر و با تکنیک های پیشرفته فیلمبرداری هوایی روح تازه ای به فیلم دهیم.

تکنیک حرفه ای فیلمبرداری هوایی

وقتی که این نوع تکنیک ها را به شما آموزش دادم اتفاقات بهتری در پروژه ویدیویی شما رخ خواهد داد و شما را به یک پله بالاتر در حرفه ای تولید نمودن ویدیو و فیلمبرداری خواهد برد.

تعداد حرکات فیلم برداری هوایی بیش از 10 تکنیک هستند که البته اگر مقداری خلاقیت داشته باشید می توانید خیلی بیش از این بسازید و ترکیب کنید.

تا اینجا به جز تکنیک های 4 جهته ، به شما آموزش دادم که چگونه حرکت 360 درجه اجرا کنید ، چگونه موقع فرود چرخش همزمان داشته باشید. تا این لحظه 2 حرکت حرفه ای را یاد گرفته اید و همچنان تکنیک برای یادگیری وجود دارد.

مانند فیلمبردار های هوایی حرفه ای در دو جهت حرکت کنید

اگر به دنبال ضبط نمای حرفه ای و جذاب هستید زمان فیلمبرداری بجای اینکه فقط مستقیم یا چپ هلی شات را هدایت کنید ، آنرا مایل بین چپ و مسقیم هدایت کنید که تکنیک مورب یا کج به آن می گوییم. اوایل کار مقدار ذوق زده و خوشحالیم اما کم کم باید تکنیک اجرا کنید.

اگر هلی شات را به عقب حرکت می دهید ، اینبار همزمان به عقب و راست حرکت دهید. اینها تمرین هایی است که باید و باید انجام دهید چون بعدا باید چرخش پیاده کنید یعنی حروف انگلیسی را روی آسمان ترسیم کنید.

هلی شات را آرام حرکت دهید

حرکات سینمایی در فیلمبرداری هوایی اغلب آرام و آهسته هستند. تا اینجا یاد گرفته اید که چگونه می توانیم سرعت حرکت فانتوم یا ماویک را کنترل کنیم ، سریع حرکت کنیم یا آرام ، پس تا می توانید آرام فیلمبرداری کنید.

از نمای کنار فیلمبرداری کنید

فرض کنید از یک ساختمان فیلمبرداری می کنید ، می توانید ازعقب به جلو حرکت کنید ، می توانید از چپ به راست حرکت کنید ، اما این بار به زاویه ی کنار ساختمان رفته و از کنار فیلم بگیرید.

مایل به سمت ساختمان فیلم ضبط کنید

خلاقیت داشته باشید

تمام آموزش های مانی سافت با عشق و تلاش ساخته می شوند لطفا ما را به دیگران معرفی کنید.

"نسخه کامل آموزش های کار با انواع دوربین و تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری در لینک زیر

https://www.manisoft.ir/course?category_id=6

برای یادگیری تدوین فیلم و ساخت ویدیو کلیپ در لینک زیر

https://www.manisoft.ir/course?tag_id=36

نمایش بیشتر
نمایش کمتر