پکیجهای آموزشی
Loading...

هفت دلیل که هر عکاس باید از نرم افزار
ادوبی بریج Bridge استفاده کند

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 1
29 دقیقه 25 اسفند، 1399 مجموعه : آموزش بریج
بعنوان یک عکاس و کسی که تمایل به ویرایش و دسته بندی و بهینه سازی تصاویر خود دارد باید بدانید که وقتی نرم افزار ادوبی بریج را یاد بگیرید نه تنها در سرعت بلکه در کیفیت و نحوه کار با عکس ها توانایی تان خ ...

بعنوان یک عکاس و کسی که تمایل به ویرایش و دسته بندی و بهینه سازی تصاویر خود دارد باید بدانید که وقتی نرم افزار ادوبی بریج را یاد بگیرید نه تنها در سرعت بلکه در کیفیت و نحوه کار با عکس ها توانایی تان خیلی بیشتر خواهد شد. برخی تصور میکنند که ادوبی بریج فقط برای نمایش تصاویر است اما واقعیت چیز دیگری است که در این ویدیو آموزشی فارسی ادوبی بریج دلایل متعددی را به شما آموزش خواهم داد.

بخش فیلم استریپ Filmstrip

وقتی که در این حالت قرار بگیرید هر تعداد عکس را از لیست انتخاب کنید در پیش نمایش به شما نشان می دهد. خیلی عالی برای زمانی است که میخواهید مقایسه ای بین چند عکس داشته باشید. این کار هم روی قبل و بعد یک عکس انجام می شود و هم روی دو یا چند عکس متفاوت. من که لذت می برم.

ساخت کاتالوگ و PDF با Output

بسیاری عکاس ها هستند که تمایل به تولید نسخه پی دی اف از تعدادی عکس و انتشار به صورت فایل دارند. پی دی اف یک فایل است که درون خود می تواند محتویات متعددی مانند عکس ، نوشته ، اشکال را جای دهد. از لیست تصاویر تعدادی عکس را انتخاب نموده و به تب اوت پوت Output بروید. تنظیماتی برای شما فعال خواهد شد که می توانید تعیین کنید در یک فایل پی دی اف نهایی چند سطر و ستون از عکس ها کنار هم چیده شوند. اندازه ی آنها چند در چند باشد. عکس ها را یکی یکی به درون کادرهایی که مشخص شده بکشید و رها کنید. میتوانید نام فایلها را نمایش دهید. در نهایت فایل شما با مرورگر قابل مشاهده می باشد.

اسلاید شو بسازید

یک قابلیت ویژه دیگر در ادوبی بریج می باشد. تعداد عکس ها را مشخص کنید. امکان انتخاب نوع افکت های عوض شدن عکس را داریم. مدت زمان اجرای هر عکس نیز در اختیارمان می باشد. عکس ها که انتخاب شد و البته که محدودیتی نیز ندارید ، از منوی View گزینه Slide Option را بزنید مطابق آموزشی که می دهم تنظیمات را انجام دهید. فرض کنید میخواهید در نمایشگر محل کار خود چند اسلاید عکس و طراحی را نمایش دهید پس براحتی می توانید. ممکن است بخواهید نمونه عکس های مشتری را به صورت اسلاید اتوماتیک به او نشان دهید و یا شاید بخواهید عکس های یک مراسم یا مسافرت خود را به صورت اسلاید نگاه کنید. تمام این قابلیت ها در دست شماست.

نمره دهی و ستاره گذاری کنید

همینطور که در دنیای عکاسی و عکس وارد می شوید با نیازهای جدید روبرو خواهید شد ، ادوبی بریج این نیازها را برآورده نموده. ستاره گذاری یا نمره دهی به عکس نکته ای است که هر عکاس روزی به آن محتاج خواهد شد. فرض کنید 10 عکس دارید می خواهید به آنها نمره بدهید مثل از 1 تا 5 ستاره ، این ستاره ها نماد ارزش هستند که شما تعیین می کنید. میتوانید به صورت دسته جمعی به تعداد زیادی عکس یک نمره یا ستاره مشترک بدهید و در نهایت آنها را همانطور که در این آموزش گفته ام حذف یا ویرایش کنید. همیشه راه برای برگشت در ادوبی بریج وجود دارد.

سورت و چیدمان عکس ها

ادوبی بریج به شما این امکان را میدهد که در حالت های مختلف کنار یکدیگر مشاهده کنید. در قالب تاریک یا روشن ، بزرگ یا کوچک ، چرا ؟ تا در زمان مرور عکس ها چشم شما احساس راحتی داشته باشد. دیرتر خسته شوید.

دسترسی کامل به پوشه های حافظه

به صورت مستقیم می توانید به پوشه های هارد دیسک و حافظه ها دسترسی داشته باشید. به آنها اضافه کنید. حذف کنید. ویرایش و حتی جابجا کنید. پس نیاز به رفتن به اکسپلورر ویندوز یا فایندر مک ندارید اصلا نیاز نیست که از بریج خارج شوید وقتی همه چیز در مقابل شما وجود دارد.

ارتباط جدا نشدنی با فتوشاپ

این نرم افزار با فتوشاپ مانند دو دوست صمیمی هستند. از درون ادوبی بریج می توانیم با انتخاب تصاویر ، برخی دستورات کاربردی در فتوشاپ را اجرا کنید. در لیست تعدادی را انتخاب نموده و از منوی Tools و سپس فتوشاپ ، به این دستورات دسترسی داشته باشید. دستور خوبی مانند Batch که می تواند اکشن ها و دستورات اتوماتیک را اجرا کند. میتوانید روی عکس ها عنوان و حتی لوگو بزارید. خیلی از دستورات و قابلیت های این دو نرم افزار در کنار هم کار بزرگتری را انجام می دهند کافی است یاد بگیرید. میتوانید عکس ها را تغییر اندازه دهید ، کم حجم کنید.

طی نمودن صحیح راه یادگیری

بخاطر آینده کاری و حرفه ای خود ، به آموزش های تکه تکه اکتفا نکنید. تیم مانی سافت پکیج های کامل را تولید نموده از عکاسی تا طراحی و هر آنچه که نیاز داشته باشید.

آموزش های مانی سافت با عشق و تلاش فراوان ساخته می شوند لطفا ما را به دیگران معرفی کنید.

آموزش های کامل ادوبی بریج | آموزش های عکاسان و طراحان | آموزش کار با دوربین

نمایش بیشتر
نمایش کمتر