پکیجهای آموزشی
Loading...

آموزش خروجی گرفتن از پریمیر پرو 2022

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 1
29 دقیقه 07 مرداد، 1402 مجموعه : آموزش پریمیر پرو
خروجی گرفتن یا اکسپورت در نرم افزار پریمیر پرو یعنی، سکانسی که در آن تمام پروژه را قرار داده و تنظیم نموده ایم را به یک فایل تبدیل کنیم. این فایل می بایست در تمام پلتفورم هایی مانند، شبکه های اجتماعی، ...

خروجی گرفتن یا اکسپورت در نرم افزار پریمیر پرو یعنی، سکانسی که در آن تمام پروژه را قرار داده و تنظیم نموده ایم را به یک فایل تبدیل کنیم. این فایل می بایست در تمام پلتفورم هایی مانند، شبکه های اجتماعی، نرم افزارها، سیستم عامل ها، براحتی و بدون نیاز به کار خاصی قابل مشاهده باشد. در این ویدیو آموزشی و توضیحات پایین، نکات جدیدی در مورد خروجی، کنترل کیفیت، کنترل حجم، فرمت ها، کاهش حجم ویدیو بدست خواهید آورد.

ممکن است بگویید مگر میشود که از نرم افزاری مانند پریمیر پرو خروجی یا فایل نهایی را بسازیم ولی در بخش هایی که گفته شد پخش نشود؟ بله امکانش وجود دارد.

اصطلاحات زیر تماما یک معنا دارند و آن، تولید فایل خروجی و نهایی پروژه پریمیر پرو می باشد :

 • خروجی گرفتن
 • اکسپورت گرفتن
 • تولید فایل نهایی
 • گرفتن خروجی نهایی
 • تبدیل پروژه به یک فایل ویدیویی
 • تبدیل سکانس به یک فایل ویدیویی
 • ذخیره کردن ویدیو کامل شده

بهترین فرمت خروجی از پریمیر پرو

این نرم افزار به صورت گسترده امکان تولید انواع فایلهای نهایی با فرمت های متعددی را در اختیار ویرایشگر ویدیو قرار داده تا به دلخواه و نیاز خود از آنها استفاده نماید. در میان تمام فرمت های ویدیویی، فرمت ام پی فور mp4 یکی از بهترین گزینه ها می باشد. این ساختار ویدیویی در تمام پلتفورم ها (سیستم های نماشی) قابلیت نمایش دارد. پس انتخاب فعلی ما خواهد شد.

فرمت فایل چیست درباره پسوند فایل بدانید

روش های مختلف گرفتن خروجی از پریمیر پرو

برای اینکه یک پروژه و سکانس ها را به یک فایل مانند mp4 تبدیل نموده و خروجی نهایی را بگیریم، ابتدا می بایست از منوی File > Export > Media وارد شویم، پس از این مرحله چندین روش وجود دارد :

 • استفاده از دستور داخلی Export خود پریمیر پرو
 • استفاده از دستور کویی Queue و کمک گرفتن از نرم افزار میدیا انکودر
 • استفاده از نرم افزار ادوبی میدیا انکودر به صورت مستقل
 • استفاده از روش خروجی سریع، بالا سمت راست پریمیرپرو

به هر روش که خروجی سکانس پریمیر پرو گرفته شود، کیفیت یکی است اما سرعت انجام متفاوت خواهد شد و همچنین برخی خطاها ناخواسته ممکن است ظاهر شوند.

رفع خطاهای خروجی گرفتن از پریمیر پرو

تنظیمات خروجی گرفتن از پریمیر پرو

پنجره خروجی پریمیر پرو تعداد فراوانی آپشن و تنظیمات دارد که شناخت آنها نیازمند صرف زمان، آزمایش و خطا و در نهایت یادگیری آکادمیک می باشد. در این آموزش ویدیویی تنظیمات اولیه ای که هر ویرایشگر ویدیو با پریمیر پرو به آن نیاز داشته باشد را مشاهده خواهید نمود.

برخی تنظیمات پایه ای پنجره خروجی پریمیر پرو

 • صفحه نمایش
  سمت چپ این پنجره، پیش نمایش بزرگی از کلا محدوده انتخاب شده سکانس را با قابلیت جابجا شدن در زمان قرار داده است
 • محدوده خروجی
  سمت چپ پایین صفحه نمایش، امکان حرکت در زمان کل محدوده انتخاب شده را خواهید داشت. می توانید این محدوده را کم و زیاد کنید.
 • انتخاب فرمت یا ساختار فایل خروجی
  سمت راست این پنجره، یک گزینه بنام Match sequence setting وجود دارد و برای گرفتن خروجی با کیفیت اما غیر سازگار با همه پلتفورم ها قرار دارد که اغلب آن را استفاده نخواهیم نمود. فرمت را از نوع H.264 و فرمت را mp4 انتخاب کنید تا فایل خروجی در تمام پلتوفرم ها براحتی نمایش داده شود.
 • پریست های آماده
  نرم افزار پریمیر پرو برای راحتی کار تولیدکننده ویدیو، تعدادی تنظیمات از قبل آماده (پریست) را در پایین بخش فرمت قرار داده تا بدون نیاز به صرف زمان، آزمون و خطا، اشتباه، ویرایشگر ویدیو بتواند براحتی خروجی را تولید نماید. در هر پریست آماده خروجی، تنظیماتی مانند، طول و عرض، تعداد فریم، بیت ریت اجرا شده. برخی پریست ها با نام پلتفورم هایی مانند یویتبوب، ویمیو و ... نامگذاری شده اند تا کاربر بداند هر یک کجا به کار خواهد آمد. پس از مدتی تمرین نمودن، براحتی می توانید پریست های خروجی پریمیر پرو را برای خود سفارشی کنید.
 • نامگذاری فایل خروجی
  اگر بر روی لینک یا نوشته آبی کلیک کنید، صفحه انتخاب محل ذخیره و نامگذاری فایل فعال خواهد شد
 • خروجی تفکیک شده
  دو گزینه Video , Audio که هر کدام چک باکس برای فعال شدن دارند، برای این بوجود آمده اند که شاید بخواهید فقط صدا یا فقط ویدیو را خروجی بگیرید. اگر هر دو فعال باشند پس فایل خروجی، دارای ویدیو و صدا خواهد شد.
 • خلاصه Summary
  برای داشتن یک تطابق و بررسی تنظیمات سکانس و مشخصات فایلی که در حال تولید از اکسپورت پریمیر پرو می باشد، در این قسمت دارای بخش های بعنوان output و source می باشد. در output مشخصات فایل خروجی نهایی و در source مشخصات سکانس اصلی وجود دارد. با نگاه به این دو گزینه، میتوان متوجه شد که آیا طول و عرض و میزان نرخ فریم سکانس و فایل نهایی یکسان هستند یا خیر. در بسیاری شرایط هر دو باید یکسان باشند مگر اینکه بخواهیم ویدیو خروجی کوچکتر، با نرخ فریم کمتر، کیفیت صدای متفاوت و سایر مواردی از این قبیل باشد که کاملا به انتخاب شماست.
 • ماژول ها
  در بخش بعدی به تب هایی مانند Effects, Video, Audio, Multiplexer, Captions, Publish خواهید رسید. در هر ماژول تنظیمات فراوان و البته خیلی پرکاربردی وجود دارد. برای یادگیری آنها لینک آموزشهای ادوبی میدیا انکودر در انتها برای شما قرار داده شده است. برخی کارهایی مانند، گذاشتن لوگو، عنوان نویسی، گذاشتن زیرنویس، منتشر نمودن در شبکه های اجتماعی به صورت مستقیم، تنظیمات صدا، میزان فریم بر ثانیه، طول و عرض ویدیو، اعمال پریست های آماده رنگ و نور و.... قرار گرفته اند.
 • حجم ویدیو نهایی Estimated size
  هر تغییری که در انتخاب فرمت و ماژول ها بدهید، بر روی این حجم نهایی تاثیر گذار است. مثلا اگر ساختار را h264 و پریست را High بگذارید، این حجم از پریست Medium بیشتر خواهد شد. اگر بیت ریت را کاهش دهید، حجم ویدیو کاهش خواهد یافت. درک صحیح بیت ریت برای ساخت یک خروجی با کیفیت و استاندارد بسیار مهم است.

تفاوت میان خروجی گرفتن با پریمیر پرو و میدیا انکودر

در پنجره اکسپورت، دو کلید بنام های Export و Queue وجود دارد :

 • Export
   برای زمانی است که نرم افزاری مانند ادوبی میدیا انکودر نصب نیست، و گاها نیز نصب می باشد اما یک خروجی معمولی و سکانس یا طول زمان کم را داریم. مثلا در سکانس از افکت های خاص یا دستورات مخلوط استفاده نشده و شاید بخواهیم از صدای سکانس یک فایل mp3 خروجی بگیریم، در چنین شرایط ساده ای کلید اکسپورت مناسب است.
 • Queue صف انتظار
  برای استفاده از این دستور، لازم است که نرم افزار ادوبی میدیا انکودر نصب شده باشد، با زدن این کلید، نرم افزار ادوبی میدیا انکودر باز شده و در لیست خود، همان تنظیمات خروجی که با پریمیر پرو تعیین نموده اید ظاهر خواهد شد. تنها کار کافی این است که سمت راست بالا، کلید پلی سبز رنگ را برای رندر و تولید فایل نهایی خروجی پریمیر پرو فشار دهید. 

کدام روش بهتر است؟ 

بدون شک گزینه میدیا انکودر کاملا منطقی و حرفه ای است. شرکت ادوبی، این نرم افزار را برای رندرهای سنگین و تبدیل نمودن ویدیو و تولید پراکسی و کاملا هماهنگ با نرم افزارهای خود مانند :

 • پریمیر پرو
 • افتر افکتس
 • فتوشاپ

طراحی نموده تا تمام خروجی و فشار بر سیستم تنها از طریق آن انجام شود. وظایف میدیا انکودر فراتر از یک خروجی گرفتن هستند که با یادگیری آنها، روال تولید ویدیو شما آسان و سریعتر نیز خواهد شد.

آموزش نرم افزار ادوبی میدیا انکودر

چند پرسش و پاسخ مهم در مورد خروجی گرفتن از پریمیر پرو

در میان ویرایشگران این نرم افزار، سوالات و نکات مبهم فراوانی وجود دارد البته تنها به این دلیل طی ننمودن روش صحیح یادگیری بوده و اگر همچنان ادامه پیدا کند، شاید با ویدیوهای مانی سافت مشکلاتی برطرف شود اما هیچگاه ریشه ای حل نخواهند شد و بهتر است پکیج های آموزشی مشاهده شوند.

 1. آیا امکان خروجی گرفتن چندین سکانس وجود دارد؟
  بله. میتوان تمام سکانس ها را در یک سکانس قرار داده و از سکانس نهایی خروجی گرفت. میتوان وارد هر سکانس شد، تک به تک خروجی را به میدیا انکودر فرستاد. میتوان پریمیر پرو را بست، در میدیا انکودر با قابلیت اسکن پروژه، تمام سکانس ها را به یکباره خروجی گرفت.
 2. آیا خروجی گرفتن همان رندر نمودن است؟
  عملیات رندر معنا و کارایی دیگری دارد ولی در حین خروجی گرفتن و تولید فایل نهایی، دستور رندر اگر قبلا اجرا نشده باشد، انجام خواهد شد
 3. آیا امکان گرفتن خروجی اندازه 4K و بالاتر در پریمیر پرو وجود دارد؟
  بله البته. در تنظیمات، پریست آماده قرار داده شده و همچنین میتوانید به صورت سفارشی بسازید
 4. چه فرمت هایی در پریمیر پرو خروجی گرفته می شوند؟
  تعداد آنها بسیار زیاد است. حدود 31 نوع فرمت را با پریست های از قبل آماده شده برای شما خروجی خواهد گرفت
 5. چگونه محل ذخیره خروجی را تغییر دهم؟
  در پنجره خروجی، روی عنوان یا لینک آبی مقابل Output کلیک نموده و مسیر و نام را ویرایش کنید
 6. آیا امکان خروجی گرفتن از صدا نیز وجود دارد؟
  بله. در پنجره خروجی، فرمت را روی mp3 گذاشته و خروجی را بگیرید
 7. چگونه برای تلویزیون خروجی بگیریم؟
  دقیقا همان کاری که در این ویدیو آموزشی گفته شد را انجام دهید. اگر نکته دیگری وجود داشت در پایین است صفحه بپرسید
 8. بهترین تنظیمات خروجی فیلم پریمیر پرو برای یوتیوب کدام است؟
  دقیقا همان روش آموزش داده شده در این ویدیو برای شما مناسب است همچنین می توانید از پریست های آماده یوتیوب نیز استفاده کنید
 9. بهترین تنظیمات خروجی برای ویدیو اینستاگرام در پریمیر پرو چیست؟
  دقیقا همان روش این ویدیو آموزشی کاملا مناسب اینستاگرام است. می توانید بیت ریت را از عدد 10 مقداری کمتر کنید که البته با روش کم حجم نمودن ویدیو، نیازی به کاهش بیت ریت نیست
 10. چگونه خروجی دی وی دی DVD بگیریم؟
  نه پریمیر پرو و نه میدیا انکودر توانایی تولید مستقیم دیسک دی وی دی و فرمت دی وی دی را ندارند، این عملیات به کمک نرم افزار ادوبی انکور امکان پذیر است که در انتها لینک قرار داده شده است
 11. آیا پلاگین خروجی گرفتن فیلم با کیفیت بالا در پریمیر پرو وجود دارد؟
  بله. پلاگینهایی مانند Tmpeg و چند گزینه دیگر نیز وجود دارد اما بهترین روش و ساده ترین و کارآمدترین آنها در تمام این آموزش گفته شده است، تمام پلاگین ها و روش های قبلی را آزمایش نموده ایم و نتیجه همین شده
 12. آیا امکان گرفتن خروجی بدون بکگراند در پریمیر پرو وجود دارد؟
  بله. ولی سکانس و محتویات پروژه نیز باید بدون بکگراند باشند. آموزش کاملی برای این کار ارائه نموده ایم.
 13. برای خروجی کم حجم در پریمیر پرو چکار باید کرد؟
  کاملترین و عالی ترین روش ممکن، در ویدیو توضیح داده شده است.
 14. آیا امکان افزایش سرعت خروجی در پریمیر پرو وجود دارد؟
  این موضوع به عوامل متعددی مانند، محتویات سکانس، نوع ویدیو افکت، قرار گیری و چیدمان مدیا ها، فعال بودن موتور رندر یا کودا، افزایش حافظه رم سیستم، آپدیت نمودن درایورها، بستگی دارد. در کل اگر این موارد رعایت شوند امکان افزایش سرعت وجود ندارد و فقط میتوانیم پایداری خوبی حین خروجی گرفتن داشته باشیم.
  با حذف برخی ویدیو افکت ها میتوان سرعت را افزایش داد.
  اگر کوییک سینک را فعال کنید، سرعت رندر نیز افزایش خواهد یافت
 15. بیت ریت Bitrate مناسب برای خروجی از پریمیر پرو چقدر است؟
  برای بدست آوردن این عدد بهتر است مشخص کنیم که ویدیو برای چه مقصدی خروجی گرفته می شود ؟ شبکه های اجتماعی یا قرار است بر روی حافظه به مشتری یا مخاطب تحویل شود ؟ شاید بخواهید موزیک ویدیو خود را در شبکه های جهانی پخش کنید ؟ هر کدام از این گزینه ها می تواند روی اعداد بیت ریت خروجی شما تاثیر بگذارد. برای جلوگیری از اتلاف وقت در لیست زیر اعداد بیت ریت را که در طی سالها تمرین و تولید ویدیو داشته ایم را برای شما می نویسم.
  برای شبکه های اجتماعی می بایست بین 2 تا 3 باشد
  اگر پروژه موزیک ویدیو در پریمیر پرو تدوین نموده اید بین 6 تا 8 قرار دهید
  در زمینه میکس فیلم عروسی یا ساخت ویدیو کلیپ فرمالیته فعالیت دارید اعداد بین 3 تا 6 مناسب است
  برای پیش نمایش موقتی اعداد را بین 1.5 تا 2.5 قرار دهید.

آموزش بهترین روش کاهش حجم فیلم و ویدیو با هندبریک Handbrake

آموزش فعال نمودن قابلیت کوییک سینک در پریمیر پرو

رفع مشکلات در زمان خروجی گرفتن با پریمیر پرو

در زمان گرفتن خروجی از نرم افزار پریمیر پرو مشکلات عجیب و ناشناخته ای ممکن است رخ دهد که برخی به دلیل عدم رعایت قواعد و برخی به دلیل نداشتن تجربه اتفاق خواهند افتاد.

رفع مشکل خروجی گرفتن یا اکسپورت نرم افزار پریمیر پرو Premiere Pro Error Compiling Movie

24 تکنیک برای رفع کندی پخش فیلم و افزایش سرعت پریمیر پرو Premiere Pro

برخی صفحات مهم در مورد پریمیر پرو

نمایش بیشتر
نمایش کمتر