پکیجهای آموزشی
Loading...

روشها و راه حل رفع خرابی و مربعی شدن
فونت ویندوز10

آیا این ویدیو مفید بود؟ خیر 3
12 دقیقه 18 آذر، 1401 مجموعه : آموزش ویندوز
در این ویدیو آموزشی فارسی قصد دارم تجربیات حرفه ای تیم مانی سافت را در خصوص یک مشکل خاص در ویندوز با شما به اشتراک بگذارم. اغلب افرادی که در زمینه طراحی و گرافیک و همچنین تدوین و تولید فیلم فعالیت دا ...

در این ویدیو آموزشی فارسی قصد دارم تجربیات حرفه ای تیم مانی سافت را در خصوص یک مشکل خاص در ویندوز با شما به اشتراک بگذارم.

اغلب افرادی که در زمینه طراحی و گرافیک و همچنین تدوین و تولید فیلم فعالیت دارند بسیار رخ می دهد که فونت های متعددی در ویندوز نصب و کپی می کنند. به مرور زمان ویندوز ممکن است با مشکلاتی که در زیر به آنها اشاره می کنم روبرو شود که راه حل و روش های برطرف نمودن آنها را نیز توضیح داده ام.

مشکلات شناخته شده فونت های ویندوز

  • مربعی شدن فونت
  • کندی شدید در لود نمودن لیست فونت در نرم افزار
  • درست کار نکردن فونت
  • دیده نشدن فونت در لیست

این اتفاقات برای هر شخصی ممکن است رخ دهد مخصوصا کسانی که فونت های زیاد در ویندوز خود وارد می کنند.

چطور مشکلات فونت های ویندوز را برطرف کنیم ؟

برای اینکار چندین راه وجود دارد. قبل از شروع به کار فراموش نکنید که می بایست پس از انجام هر مرحله ، یکبار سیستم را ریست کنید تا نتیجه مشخص شود.

روش و راه حل اول 

برای اینکار ریست نمودن لیست فونت های ویندوز است که می بایست به کنترل پنل رفته سپس به پوشه فونت و در نهایت مطابق این فیلم آموزشی ، کلید ریست نمودن ساختار فونت ها را اجرا کنید. با این دستور فونت های اضافی حذف نخواهد شد ، فقط مشکلاتی که ممکن است در خواندن آنها رخ داده باشد برطرف می شود. سیستم را ریستارت کنید و مشکل را بررسی نمایید.

روش و راه حل دوم

پاک نمودن کش یا نهانگاه فونت های ویندوز است. برای اینکار ابتدا باید یکی از سرویس های ویندوز که مربوط به کش فونت می باشد را غیر فعال کنید. در این فیلم آنرا معرفی و نحوه غیرفعال نمودن را گفته ام. سپس به پوشه کش فونت رفته و هر چیزی که وجود دارد را پاک کنید. سیستم را ریستارت نموده و مشکل را بررسی نمایید.

روش و راه حل سوم

بهتر است که تمام فونت های ویندوز را یکبار حذف نموده و دوباره نصب کنید. برای اینکار هر چیزی در پوشه فونت ویندوز است پاک کنید ، فایلی را در آموزش به شما معرفی نموده ام دانلود نموده و در محتویات آنرا در پوشه فونت ویندوز کپی کنید.

روش و راه حل چهارم 

اگر هر یک از روش های قبل چاره ساز نبود و مشکل را حل نکرد ، تنها گزینه باقیمانده استفاده از دستور sfc /scannow می باشد. این دستور را در پنجره CMD با دسترسی مدیریت ویندوز اجرا کنید. پس از چند لحظه شروع به بررسی نموده و تا 100 درصد ادامه می دهد. بدون شک باید با این روش آخر مشکل برطرف شود.

امیدوارم کار به تعویض ویندوز نرسد. اگر این چنین شد از پکیج آموزشی تعویض ویندوز ما استفاده کنید.

نمایش بیشتر
نمایش کمتر