ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
مشاهده دوره‌ها
Loading...
دوره‌ها

11 آموزش فاینال‌ کات‌ پرو FinalCut Pro - مبتدیها - هدیه

11 آموزش فاینال‌ کات‌ پرو FinalCut Pro - مبتدیها  - هدیه

اگه میخواید تدوین و دستکاری ویدیوها رو با نرم افزار فاینال‌کات‌پرو شروع و یادش بگیرید این صفحه با تمام آموزشها و نکات و ترفندهاش برای شما آماده شده. آموزشهای مبتدی تا پیشرفته و حرفه ای بصورت هدیه رو میتونید استفاده کنید.

کمی درباره نرم‌افزار فاینال‌کات‌پرو

این نرم افزار توسط شرکت اپل ساخته شده و فقط روی کامپیوترهایی که سیستم عامل مکینتاش رو دارند نصب میشه و امکان نصبش روی ویندوز نیست. از اون برای تدوین و ساخت ویدیو استفاده میکنن و اونقدر جذاب و حرفه ایه که امکان نداره یکبار باهاش کار کنید بخواید به سراغ برنامه دیگه ای برید.

لینک مفید : فاینال‌کات‌پرو Final Cut Pro چیست - برنامه تدوین فیلم

 

1.آموزش فاینال کات پرو - دانلود و نصب برنامه

اولین قدم در یادگیری این نرم افزار، دانلود و نصب برنامه اش هست. برای اینکار 2 راه دارید. 1.دانلود نسخه غیراصلی از سایتها 2.خرید نسخه اورجینال. انتخابش با خودتون. بعد از دانلود برنامه، با یک دابل کلیک و مطابق آموزش ویدیویی زیر نصبش رو انجام بدین و برای اولین بار وارد برنامه بشید.

مدت زمان ویدیو : 7دقیقه

 

 

2.آموزش فاینال کات پرو - ایمپورت/واردکردن ویدیو و عکس به برنامه

در دومین قدمتون باید بتونید ویدیوها و عکسها و موزیکهایی که دارید رو وارد برنامه کنید، اونها رو بتونید نگاه کنید تا کم کم در پروژه بچینید. ویدیو آموزشی اینکارو به شما نشون میده.

مدت زمان ویدیو : 19دقیقه

 

 

3.آموزش فاینال کات پرو - تنظیمات نمایشی و Event

در این برنامه قسمت خیلی مهمی بنام Event وجود داره که اغلب تنظیمات نمایشی و ساختار یک پروژه از طریق اون مدیریت میشن و در هر پروژه فاینال کات پرو باهاش کار میکنید. در ویدیو زیر آشنایی خوبی با این بخش پیدا میکنید.

مدت زمان ویدیو : 19دقیقه

 

 

4.آموزش فاینال کات پرو - تریم کردن/کات کردن/برش ویدیوها

به بریدن، کات کردن ویدیوها در فاینال کات پرو میتونیم تریم Trim بگیم. بدون شک در هر پروژه‌ای از انواع دستوراتش استفاده خواهید کرد و یکی از مهمترین توانایی های شما در تدوین با این نرم افزار هست. ویدیو آموزشی زیر نحوه تریم کردن رو بهتون یاد میده.

مدت زمان ویدیو : 7دقیقه

 

 

5.آموزش فاینال کات پرو - نحوه استفاده از پراکسی Proxy

پراکسی یک قابلیت در فاینال کات پرو است که بهتون کمک میکنه ویدیوها با اندازه های بزرگ رو با سرعت خیلی بیشتری و با کندی کمتر در کامپیوترهای قدرت پایینتر تدوین کنید. اگه پیش اومد ویدیوهاتون زیاد شد و کامپیوتر کند شد استفاده از پراکسی میتونه یکی از روشهای کمک کننده باشه. ویدیو آموزشی نحوه درست کردن ویدیوهای پراکسی رو بهتون یاد میده.

مدت زمان ویدیو : 13دقیقه

 

 

6.آموزش فاینال کات پرو - نحوه استفاده از ترنزیشن صوتی و تکنیک حرفه‌ای فیدکردن صدا

ترنزیشن صوتی یک نوع افکت در این نرم افزار است که روی برش یا کات های صدا و موزیک قرارش میدم تا تکنیکهایی مثل فیدکردن رو باهاش انجام بدیم. فیدکردن صدا یعنی شروع یا تمام کردن تدریجی و آرام یک صدا. در فاینال کات پرو وقتی میخوایم یک موزیک رو شروع کنیم یا صدایی رو کم کم خفه کنیم، از فید صدا و ترنزیشن های مخصوصی که داره استفاده میکنیم. ویدیو آموزشی زیر اینکارو حرفه ای و جذاب رو بهتون آموزش میده.

مدت زمان ویدیو : 19دقیقه

 

 

7.آموزش فاینال کات پرو - آشنایی با Inspector

با کلیک روی هر کلیپ یا مدیایی در بخش پروجکت، در پنجره اینسپکتر inspector توضیحات در مورش به شما نشون میده. مثلا چه نوع مدیایی هست، مشخصات فنی اون چیه. همچنین تمام تنظیمات افکتها، رنگها و هر چیزی که بتونیم باهاش روی ویدیو تغییر ایجاد کنیم درونش قرار گرفته. امکان نداره از فاینال کات پرو استفاده کنید ولی به سراغ این بخش نرید. ویدیو آموزشی زیر توضیحات کاملی رو بهتون میده.

مدت زمان ویدیو : 10دقیقه

 

 

8.آموزش فاینال کات پرو - نحوه استاندارد نمودن صدای و موزیک پروژه

همانقدر که ویدیو یا تصویر در یک کلیپ مهم است، صدا و موزیکهای آن هم دارای اهمیت هستند. در ویدیو آموزشی با نکات مفیدی برای اصلاح بلندی و استاندارد نمودن صدا و موزیک ها در فاینال کات پرو آشنا خواهید شد تا منبعد با صداهای ناهنجار موجب آزار بیننده ویدیوها نباشید و کیفیت ویدیوها بالاتر برود.

مدت زمان ویدیو : 7دقیقه

 

 

9.آموزش فاینال کات پرو - قابلیت های سولو و اسکیمینگ

برای داشتن سرعت بیشتر و راحتی در تدوین با این نرم افزار ، شرکت اپل 2 قابلیت بنامهای سولو و اسکیمینگ رو در اون گذاشته. در ویدیو آموزشی زیر بصورت دقیق با این قابلیتها آشنا میشید و بهتره که حتما اسکیمینگ رو فعال کنید.

مدت زمان ویدیو : 7دقیقه

 

 

10.آموزش فاینال کات پرو - قدمهای اولیه تنظیم رنگ

99درصد ویدیوهایی که در فاینال کات پرو وارد میکنید نیاز به اصلاح یا تنظیم رنگ دارن و این برنامه هم امکانات کامل رو برای اینکار داره. در ویدیو آموزشی زیر با قدمهای اولیه اینکار بخوبی آشنا میشید تا حداقل بتونید بصورت ابتدایی رنگ و نور ویدیو و فیلمهاتون رو دستکاری یا تنظیم کنید.

مدت زمان ویدیو : 7دقیقه

 

 

11.آموزش فاینال کات پرو - افزایش سرعت و دقت جریان کار

بعد از مدتی که با این نرم افزار کار میکنید بدون شک با کارهای تکراری روبرو میشوید و احساس نیاز به سرعت بیشتر در حین کار برایتان بوجود می آید. در این آموزش ویدیویی چندین کلید و نکته مخفی که در فاینال کات وجود دارد را به شما آموزش میدهم تا سرعت تدوین و دقت در کارها رو بیشتر کنید.

مدت زمان ویدیو : 8دقیقه

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمیشود

چه آموزشی میخوای؟

اگه دوره هامونو دیدی و دوره ای مرتبط و خاص لازم داری بهمون بگو.

طراحی سایت رو بما بسپار

با یک دهه تجربه و راه اندازی سایتها و فروشگاه های اینترنتی فراوان.

چه آموزشی میخوای؟

اگه دوره هامونو دیدی و دوره ای مرتبط و خاص لازم داری بهمون بگو.

طراحی سایت رو بما بسپار

با یک دهه تجربه و راه اندازی سایتها و فروشگاه های اینترنتی فراوان.