Loading...
دوره‌های آموزشی
دوره‌های آموزشی

کاهش یا حذف لرزش و تکان در فاینال کات پرو

کاهش/حذف لرزش/تکان فیلم در فاینال کات پرو

در پروجکت فاینال کات روی کلیپ یک کلیک بزنید به پنجره inspector برید و گزینه stabilization رو فعال کنید. خودش اتوماتیک سعی میکنه که لرزش و تکان ها رو کاهش بده یا کاملا حذفشون کنه. در ویدیو آموزشی نکات بیشتری درمورد یاد میگیرید.

آموزش حذف یا کاهش لرزش و تکان در با فاینال کات پرو

این نرم افزار تمام عملیات رو بصورت کاملا اتوماتیک و هوشمند انجام میده و کافیه که مطابق آموزش ویدیویی زیر گزینه stabilization رو فعال کنید. اگه تواناییش کم بود یا خطا داشت از تنظیماتی که بعد از فعال کردنش میبینید میتونید باعث تغییر در عملکرد کاهش لرزش بشید و بهش کمک کنید.

مدت زمان ویدیو : 10دقیقه

 

سایر تنظیمات Stabilization

همانطور که متوجه شدین همه چیز تا اینجا به صورت اتوماتیک انجام شد اما اتوماتیک ممکنه نتونه اونطور که باید نتیجه دقیقی رو در برخی ویدیوها بدست بیاره پس باید اتوماتیک رو با گزینه های دیگه تغییر بدین. آپشنهای دیگه : 

  • inertiaCam
  • smoothCam

stabilization attributesتنظیمات بخش stabilization که باید استفاده کنید

این 2 گزینه میتونن نوع لرزشگیر دوربین رو شبیه سازی کنن و کاهش لرزش رو بهتر انجام بدن.

نکات فنی

  1. نباید عملیات کاهش لرزش رو روی کل کلیپ انجام بدین. بهتره اونجایی که نیاز داره رو کات کنید تا هم سریعتر و هم با خطای کمتر ، لرزشها از بین برن.
  2. درحین انجام کاهش لرزش در فاینال کات سعی کنید کار دیگه ای انجام ندین تا پردازشها رو کند نکنید.
  3. اگه عملیات حذف تکان ها درست انجام نشد ناامید نشید، از حالت اتوماتیک خارج بشید و روی هر کدام از گزینه های دیگه چند تا اسلایدر دارید اونها رو تغییر بدین و صبور باشید.
  4. اگه حین کاهش لرزش ها تصویر موج زد کافیه که با اسلایدرها مقداری smooth رو تغییر بدین.

پلاگین کاهش لرزش ویدیو در فاینال کات پرو

پلاگین کمکی

گاهی اوقات ممکنه خود فاینال کات موفق به ایجاد یک نتیجه دلخواه نشه البته به این شرط که تمام سعی تون رو کرده باشید در این شرایط میتونید از پلاگینهای کمکی مثل FCPX Stabilizer کمک بگیرید. دانلودش کنید و نصبش کنید و سعی در بهبود لرزشهای ویدیو کنید. این پلاگینها اغلب دارای لایسنس اورجینال هستن و ممکنه نسخه غیراصلی اونها به درستی کار نکنه.

مطالب مرتبط

تدوین با فاینال کات پرو

با نرم افزار فاینال‌ کات‌ پرو در کامپیوترهای اپل سریعتر از هربرنامه دیگری حرفه‌ای تدوین کنید و ویدیوهای حرفه ای بسازید

...

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمیشود