ثانیه -
دقیقه -
ساعت -
روز -
مشاهده دوره‌ها
Loading...
دوره‌ها

آموزش همه افکتهای پریمیر پرو

آموزش همه افکت های پریمیر پرو

در این صفحه انواع افکت های پریمیرپرو رو بهتون معرفی میکنم تا بدونید کدوم ها بهتره، کدام ها جذابتره و کدامیک بیشتر در تدوین استفاده میشن. پریمیرپرو 100تا ویدیو افکت داره که وقتی باهاشو آشنا میشید تازه میدونید که چقدر دنبال اون افکت ها میگشتید ولی داخل خودش بوده.

افکت پریمیرپرو چیه

افکتها در این برنامه روی چیزهایی که در Track ویدیو قرار داده میشن تاثیرمیزارن. اون چیزها میتونن ویدیو، عکس، تایتل و موشن گرافیک باشن. افکتها ساخته شدن تا تغییرات زیادی مثل تغییر رنگ، تغییر اندازه، جابجایی، حذف کردن، مخلوط کردن و البته خیلی بیشتر رو روی ویدیوها اعمال کنن و اینم بدونید که بجز افکتهایی که خود پریمیرپرو داره، میتونید افکتهای زیادتری با نصب پلاگین بهش اضافه کنیم. افکت میتونه لرزش ویدیو رو کم کنه و یا نویز تصویر رو ترمیم کنه.

آموزش افکتهای پریمیرپرو - جلوه ویژه VFX

در آموزش ویدیویی پریمیرپرو زیر ببینید که افکتها در این برنامه چکار میکنن.

مدت زمان ویدیو : 5دقیقه

آموزش افکتهای پریمیرپرو - ترنسفورم Transform

در ویدیوی زیر میبینید که افکت ترنسفورم در پریمیرپرو چه کار مهمی رو میتونه براتون انجام بده

میتوانید انتهای تمام Track های سکانس را با یک ترنزیشن انجام دهید اما مشکل این است که در حین فید محتوای بعضی از ترک‌های پایینتر دیده میشود و نتیجه خوب نیست. میتوانید بصورت حرفه‌ای از ویدیو افکت Transform استفاده کنید. یک لایه ادجاست به مدت زمان 5 ثانیه در انتها و بالاترین ترک روی همه کلیپ ها بگذارید از پنجره Effects ویدیوافکت Transform را به ادجاست بدهید و در تنظیمات آن قسمت Opacity کی‌فریم بزنید و از صد تا صفر بروید. ویدیو آموزشی زیر روش اینکار را بشما نمایش میدهد.

مدت زمان ویدیو : 1دقیقه

3 آموزش افکت ترنسفورم Transform پریمیر پرو
به پنجره Effects برید افکت ترنسفورم Transform رو بگیرید و به یک ادجاسمنت لایه اعمال کنید. در تنظیمات این افکت آپشن Scale میتونه چندین ویدیو رو بص
بیشتر بدانید
3 آموزش افکت ترنسفورم Transform پریمیر پرو

 

آموزش افکتهای پریمیرپرو - Gaussion Blur

این تکنیک تنها یکی از روشهای تارکردن پشت سوژه در پریمیر پرو میباشد و روشهای دیگری نیز وجود دارد. در این تکنیک از ویدیوافکت خود پریمیرپرو بنام Gaussion blur و استفاده همزمان از ماسک در قسمت Opacity انجام میشود. نکته ای که باید مدنظر داشته باشید اینکه اگر سوژه متحرک است حتما باید در این روش از Keyframe ها در ماسک کمک بگیرید تا عملیات Tracking را انجام دهید و به اصطلاح ماسک جا نماند.

مدت زمان ویدیو : 2دقیقه

2 راز آموزش افکت بلور Gaussion blur پریمیر پرو - ه
در این صفحه با چندین آموزش و تکنیک با یکی از بهترین افکتهای پریمیرپرو بنام Gaussion blur آشنا میشید و یاد میگیرید چطور ازش استفاده کنید. اگه داری
بیشتر بدانید
2 راز آموزش افکت بلور Gaussion blur پریمیر پرو - هدیه

 

افکت یعنی جلوه. افکت روی ویدیو تغییر ایجاد میکند. در این نرم افزار بخشی بنام VIDEO EFFECTS وجود دارد که درون خود در دسته بندی های مختلف چندین افکت برای ایجاد انواع تغییر را قرار داده است. در این نرم افزار افکت ها دسته بندی شده اند تا تدوینگر بتواند بر اساس نیاز، به هر کدام از آنها با سرعت بیشتری دسترسی داشته باشد.

افکت در پریمیر پرو از لحاظ کارایی دارای انواع مختلفی است. مثلا برخی را میتوان حذف نمود و برخی نه. برخی دیگر بر روی این نرم افزار نصب میشوند ولی برخی دیگر همیشه درون آن هستند.

برای آشنایی اولیه با تغییراتی که افکت روی ویدیو ایجاد میکند ، ویدیو زیر را ببینید.

انواع افکت در پریمیرپرو.

ویدیو افکت های این نرم افزار به دسته بندی های زیر تقسیم میشوند : 

 1. افکت های ثابت.
 2. افکت های استاندارد.
 3. افکت هایی که برای کلیپ ها ساخته شده اند.
 4. افکت هایی که جداگانه بر روی پریمیر پرو نصب میشوند.

1.افکت های ثابت چیست.

این افکت ها در پنجره ای بنام EFFECTS CONTORL قرار دارند. هر کلیپ یا مدیایی که در ترک TRACK های ویدیویی این نرم افزار قرار بگیرد و یک کلیک روی آن زده شود، افکت های ثابت ظاهر میشوند. اکنون با این افکت ها بیشتر آشنا شوید.

 • حرکت Motion. 
  شامل ویژگی هایی است که به شما اجازه می دهد تا کلیپ های خود را متحرک، چرخانده و مقیاس بندی کنید، ویژگی ضد انفجار خود را تنظیم کنید یا آنها را با کلیپ های دیگر ترکیب کنید. (برای تنظیم افکت حرکت در مانیتور برنامه، به تنظیم موقعیت، مقیاس و چرخش و تحریک حرکت در مانیتور برنامه مراجعه کنید که این بخش در پکیج آموزش تدوین فیلم مانی سافت به صورت مفصل آموزش داده شده است.
 • شفافیت Opacity.
  به شما امکان می دهد که وضوح یک کلیپ در پریمیر را برای استفاده در جلوه هایی مانند پوشش، اشبا و حل شدن و ادغام تغییردهید.کسانی که تدوین فیلم با پریمیر را از مانی سافت می آموزند به این درک خواهند رسید که با بخش شفافیت Opacity در پریمیر ، کارهای بزرگی میتوان تولید نمود و افکت هایی ساخت که افراد تصور کنند افکت آماده بوده است.
 • زمان برداشت Time Remapping.
  به شما اجازه می دهد تا در پریمیر و تدوین فیلم سرعت هر بخش از کلیپ را کاهش دهید، سرعت را افزایش دهید، یا نوع پخش کلیپ معکوس نمائید.کنترل دقیق را برای شتاب و یا کند شدن پخش زمان در پریمیر در دستان شما قرار میدهد.
 • صدا یا Volume.
  در پریمیر برای هر کلیپ که حاوی صوت است، میزان صدا را کنترل می کند.کارهایی از قبیل ضعیف و قوی نمودن صدا ، بستن صدا ، مدیریت میزان صدا در هر ثانیه یا فریم را بر عهده دارد.

غیرفعال کردن پلاگین و افکت در پریمیر پرو
برای غیر فعال کردن موقت پلاگین یا افکت نصب شده در پریمیر پرو ابتدا به پنجره Effects برید. کنار اسم پنجره روی آیکون 3خط بزنید و گزینه Video Effect
بیشتر بدانید
غیرفعال کردن پلاگین و افکت در پریمیر پرو

2.افکت های استاندارد.

این افکت ها در پنجره ای بنام EFFECTS قرار دارند. تعداد آنها زیاد و بهمراه خود پریمیر پرو نصب میشوند. امکان حذف آنها وجود ندارد. برخلاف افکت های ثابت، امکان جابجا نمودن یعنی بالا و پایین کردن آنها وجود دارد. افکت ها وقتی که بالا و پایین میشوند تاثیرشان روی ویدیو متفاوت میشوند. 

این افکت های توانایی های خاصی را به تدوینگر میدهند و هر کدام برای انجام وظایف مشخصی ایجاد شده اند که برخی از این وظایف در زیر نوشته شده است:

 • بلور یا تار کردن.
 • افزایش کیفیت با قابلیت شارپ شدن.
 • تنظیم رنگ و نور.
 • کاهش لرزش.
 • تغییر اندازه.
 • و...

4.افکت هایی که نصب میشوند.

افکت هایی که بعد از نصب خود پریمیر پرو به آن اضافه میشود و در لیست VIDEO EFFECTS ظاهر میشوند، افکت های نصبی یا پلاگین نامیده میشوند.

این افکت ها توسط شرکت های دیگری بجز خود ادوبی (سازنده پریمیر پرو) با هدف افزودن امکانات بیشتر و ایجاد خلاقیت توسط تدوینگران ساخته میشوند. استفاده از پلاگین های پریمیر پرو نکات مثبت و منفی دارد که تدوینگر باید به آنها توجه داشته باشد. برای دانستن نکات مرتبط با آنها روی این لینک بزنید.

در زیر چندین پلاگین که بر روی پریمیر پرو نصب میشوند و کارهایی را که خود برنامه نمیتواند انجام دهد را برای تدوینگر انجام میدهند، مشاهده کنید.

3 آموزش حذف پرده سبز در پریمیر پرو - کروماکی آبی
اول روی کلیپی که پرده سبز داره کلیک کنید برید به پنجره EFFECTS و افکت ULTRA KEY و بگیرید بکشید روی کلیپ. نمونه گیر رو بردارید و یک کلیک بزنید یه
بیشتر بدانید
3 آموزش حذف پرده سبز در پریمیر پرو - کروماکی آبی

معرفی پلاگینهای پریمیر پرو.

در زیر لیست اسامی انواع پلاگین هایی که برای این نرم افزار ساخته شده اند را مشاهده میکنید:

ABSoft - ACCEVOLUTION - Boinx - Boris FX - Conoa - CoreMelt - reative Impatience  - CyberLink - Dashwood Cinema Solutions - Digieffects - Digital Anarchy - Digital Film Tools - Film Impact -  Frischluft - FxFactory - GenArts - Granite Bay Software - idustrial revolution - ISP - Luca Visual FX - Nattress - NewBlueFX - PHYX - Pixelan - proDAD - Red Giant - RE:Vision Effects, Inc. - Sheffield Softworks - StageTools - SUGARfx - Synthetic Aperture - Vision III Imaging - Yanobox.

برای دیدن پلاگین های مورد تایید خود پریمیر پرو روی این لینک بزنید.

پلاگینهای مکسون ردجاینت Maxon Red Giant - ارور/خطا
ردجاینت/Red Giant یا غول قرمز نام یک شرکته که در زمینه ساختن پلاگین/افکت/جلوه برای سینما و نرم افزاری تدوین فیلم فعالیت داره و افکتهایی مثل مجیک
بیشتر بدانید
پلاگینهای مکسون ردجاینت Maxon Red Giant - ارور/خطا

دانلود پلاگین و افکتهای پریمیر پرو
در این صفحه مجموعه کاملی از پلاگین و اکستنشن و افکت های کاربردی که برای نرم افزار پریمیر پرو میباشند معرفی میگردد. پلاگین پریمیرپرو چیست ؟ پلاگ
بیشتر بدانید
دانلود پلاگین و افکتهای پریمیر پرو

3 آموزش حذف فلیکر و پرپر در پریمیر پرو + پلاگین Fl
برای حذف فلیکر یا حذف پرپر شدن ویدیو در پریمیر پرو از کلیپ در 3 تا ترک بالای سر هم قرار بدین. دومی رو 1 فریم ببرید جلو و Opacity رو بزارید 60 و س
بیشتر بدانید
3 آموزش حذف فلیکر و پرپر در پریمیر پرو + پلاگین Flicker

5 آموزش پلاگین بوریس کانتینیوم در پریمیر پرو Boris
پلاگین بوریس کانتینیوم رو از لیست افکت ها پیدا کنید و مثل بقیه افکت ها بگیرید بکشید روی ویدیو. به افکت کنترل برید و تنظیماتش رو تغییر بدین. پلاگی
بیشتر بدانید
5 آموزش پلاگین بوریس کانتینیوم در پریمیر پرو Boris Continuum

معرفی و آموزش پلاگین بوریس موکا پرو Boris Mocha pr
موکاپرو یا MOCHA PRO یکی از پلاگین هایی هست که توسط شرکت بوریس BORIS ساخته شده و کارهای خیلی حرفه ای مثل ترکینگ TRACKING و روتوسکپی ROTOSCOPY و م
بیشتر بدانید
معرفی و آموزش پلاگین بوریس موکا پرو Boris Mocha pro

دسته بندی افکت های پریمیر پرو بر اساس کارایی

همانطور که در ویدیو ابتدایی مشاهده کردید، در پنجره EFFECTS سه ستون برای مشخص نمودن کارایی افکت ها ایجاد شده است. اکنون میخواهیم 3 ستون را به شما معرفی کنیم.

افکت های شتاب دهنده ACCELERATED EFFECTS

در پریمیر پرو حدودا تعداد 100 ویدیو افکت وجود داره و خیلی افکت دیگه هم میشه روی اون نصب کرد. در بین این افکت ها برخی هستند که دارای آیکون شتاب دهنده گرافیکی یا ACCELERATED EFFECT هستند. این نماد توضح میده که موقع استفاده از این نوع افکت ها ، پریمیر پرو برای نمایش اونها بیشتر از کارت گرافیک استفاده میکنه و فشار پردازش رو از روی CPU کم میکنه پس CPU آزاد میشه تا بتونه کارهای دیگه ای رو انجام بده و اینطور میشه که سرعت نمایش در پریمیر پرو بالاتر میره.

سعی کنید از افکت هایی استفاده کنید که نماد شتاب دهنده کارت گرافیگ رو دارن. این افکت ها طوری طراحی شدن که از قدرت کارت گرافیک برای نمایش خودشون استفاده میکنن و از CPU استفاده کمتری میکنن پس CPU کمی خلوت میشه و میتونه روی چیزهای دیگه ای تمرکز کنه و ابنطوره که سرعت پخش پریمیر پرو خیلی بیشتر میشه.

 

رنگ 32 بیتی

هنگامی که با استفاده از فایلهای بیت عمیق مانند ویدیوی V210 و 16 بیتی کانال (bpc) فتوشاپ، استفاده کنیم نتیجه این است که رزولوشن رنگ و شیب رنگی با این افکت ها ها بهتر از استاندارد قبلی 8 بیتی در هر پیکسل باشد. علامت 32 بیتی برای هر افکت با بیت عمق در لیست افکت های پریمیر ظاهر می شود.
نکته مهم اینکه برای فعال کردن رندر با عمق زیاد برای این جلوه ها، گزینه ی Maximum Bit Depth Video را در کادر محاوره ای New Sequence انتخاب کنید تا خروجی شما دارای رنگ بسیار کاملتری باشد و مد نظر بگیرید که همه افکت ها این نشانه و قابلیت را ندارند و همچنین افکت های نصب شونده نیز از این قابلیت ممکن است پشتیبانی کنند.

افکت های YUV 

اما این بخش برای آنهایی که عاشق کیفیت و رنگ هستند میباشد.
افکت هایی که در پریمیر دارای نشان YUV هستند به این معنا میباشد که عملیات تبدیل رنگ ویدیو و افکت به RGB در آنها انجام نمیشود در نتیجه کاهش کیفیتی رخ نخواهد داد.
جالب است بدانید وقتی افکتی را بر روی کلیپ میگذاریم که ترنزیشن و چه ویدیو افکت ، نرم افزار پریمیر در زمان تولید خروجی و فایل نهایی سعی مینماید که همه ی رنگ ها را به RGB تبدیل کند که در این عملیات گاهش تغییر رنگ های ناخواسته خواهیم داشت.
این جلوه ها شما را قادر به تنظیم کنتراست خیلی خوب مینماید.
به شما پیشنهاد میکنم که در زمان استفاده از افکت ها ، آنهایی که نشانه های شتاب ، 32bit و YUV دارند را استفاده کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ایمیل شما نمایش داده نمیشود
avatar
11 بهمن 1401
سلام استاد.نمی دانم کلیپ های موسسه بیان معنوی را دیده اید یا نه(موسسه اقای پناهیان)افکت هایی که روی سخنرانی های ایشان استفاده می کنند از برنامه پریمیر استفاده شده یا ایدیو؟در کل کدام یک قدرت مانور بیشتری دارد؟
افکت های صوتی برای سخنرانی وزمینه های مختلف دیگر را از کجا باید تهیه کنم؟
شما مجموعه ای هم دارید که افکت های ویدیویی را کامل توضیح داده باشه؟
avatar
11 بهمن 1401
سلام. لطفا لینک یکی از ویدیوها را ارسال کنید. تا کنون اسم ایدیو را نشنیده ایم.
avatar
05 شهریور 1400
سلام

آقا بصورت تصادفی چن تا از کیلیپهای آموزشیتون رو دانلود کردم و دیدم از لحاظ شرعی مشکلی که نداره ؟

میخوام خیال خودم راحت بشه
avatar
05 شهریور 1400
درود بر شما. خیر مشکلی نیست.
avatar
29 تیر 1400
استادی که آموزش میدن حس میکنم کلیپ های بعدی پرده بردارن از پروژه های هالیوودی ...
واقعا جوری که تصیح رنگ رو متوجه شدم غیر ممکنه فراموش کنم (اینکه چقدر بستگی به دوربین داره )
عالی هستین
عاشق ترکیب رنگ و فرضیه شدم
avatar
30 تیر 1400
درود بر شما. بدون شک در آینده همین اتفاق خواهد افتاد. لینک www.manisoft.ir/course را مشاهده کنید و راه یادگیری را یکبار صحیح طی کنید.
avatar
28 بهمن 1399
سلام میدونم خیلی حرفه ای هستید
ولی فکر می کنم اید افکت رو روی تک V1
قرار می دادین چون ترک V2 ترکی بود که خود عکس در اون بود
avatar
28 بهمن 1399
سلام متوجه منظور شما نشدیم
avatar
06 بهمن 1399
با سلام
من در کی از ویدیوی اموزشی شما در قسمت افکت یک افکت به نام لنز را استفاده کردید دیدم و من در برنامه پریمیر خودم در قسمت افکت ندیدم این افکت را آیا باید از جای اضافه کرد ممنون اگر راهنمایی کنید در ضمن برنامه من 2018 هست
با تشکر از اموزش خوب و دقیق شما
avatar
07 بهمن 1399
سلام ویدیوهای بالا بخشی از پکیج سری دوم پریمیر پرو هستند. اصل پکیج خیلی فراتر هست. مراجعه نموده و تهیه کنید.

چه آموزشی میخوای؟

اگه دوره هامونو دیدی و دوره ای مرتبط و خاص لازم داری بهمون بگو.

طراحی سایت رو بما بسپار

با یک دهه تجربه و راه اندازی سایتها و فروشگاه های اینترنتی فراوان.

چه آموزشی میخوای؟

اگه دوره هامونو دیدی و دوره ای مرتبط و خاص لازم داری بهمون بگو.

طراحی سایت رو بما بسپار

با یک دهه تجربه و راه اندازی سایتها و فروشگاه های اینترنتی فراوان.