پکیجهای آموزشی
Loading...
مانی سافت Manisoft

کریتیوکلود Creative Cloud چیست - معرفی/دانلود/آموزش/خرید

موضوع : آشنایی با نرم افزار ادوبی کریتیو کلود دسکتاپ Adobe Creative Cloud Desktop  شرکت ادوبی Adobe بهمراه آموزش دانلود، نصب و خرید لایسنس اصلی.

ادوبی کریتیو کلود دسکتاپ چیست
 Adobe Creative Cloud Desktop.

کریتیو کلود به تنهایی نام یک سرویس از شرکت ادوبی است که توسط آن مشتریان و مصرف کننده نرم افزارهای خود را مدیریت مینمایند. وقتی که به صورت کریتیو کلود دسکتاپ نوشته میشود نام یک نرم افزار است که خریداران محصولات ادوبی به کمک آن نرم افزارهای خریداری شده را، دانلود و آپدیت مینمایند و البته امکانات بیشتری نیز دارد اما وظیفه اصلی این نرم افزار همین است.

تخفیف بلک فرایدی 2023 ادوبی Creative Cloud
فقط تا 23 نوامبر یعنی 5 شنبه فرصت دارید که تمام محصولات ادوبی را بصورت یکجا با شرایط عالی زیر خرید کنید :
1. 52 نرم افزار شرکت ادوبی
2. لایسنس 1 ساله
3. برای 2 کامپیوتر همزمان ( 2 نفره بخرید )
4. پشتیبانی مانی سافت
5. بدون امکان سوختن تحت هیچ شرایط
6. تعداد دفعات حذف و نصب مجدد نامحدود
7. آپدیت تمام برنامه ها تا یکسال

قیمت استثنایی : 9 میلیون تومان

 

چرا کلمه ابر Cloud استفاده میشود.

در گذشته شرکت ادوبی محصولات خود را تحت عنوان کریتیو سوییت Creative suite ارائه مینمود. پس از خریداری هر کدام از نرم افزارها، برای دانلود و آپدیت و فعالسازی لایسنس میبایست به سایت ادوبی مراجعه میشد و فایلها دانلود میگردید اما با بوجود آمدن تکنولوژی ابر Cloud و نصب نرم افزار کریتیو کلود دسکتاپ، تمام این کارها فقط با یک نرم افزار و بدون نیاز مراجعه به سایت ادوبی انجام میشود و کافی است خریداران، در نرم افزار کریتیو کلود دسکتاپ، اکانت خود را ثبت نمایند.

کارایی های اصلی نرم افزار
کریتیو کلود دستکاپ.

برای استفاده از این نرم افزار، میبایست هزینه لایسنس اصلی نرم افزارهای ادوبی پرداخت شده باشد. البته ادوبی اجازه میدهد که تا 14 روز از نرم افزارهایش و این برنامه بصورت رایگان با امکانات کامل استفاده نمود اما پس از آن منقضی خواهد شد. اگر لایسنس اصلی خریداری نموده اید میبایست دلایل استفاده از این برنامه را بدانید و از آن استفاده کنید : 

 • امکان نصب جدید برنامه ها
 • قابلیت آپدیت نمودن نرم افزارها
 • دسترسی به نسخه های قبلی برنامه ها
 • امکان ارتباط با تیم پشتیبانی ادوبی به صورت مستقیم
 • مدیریت تعداد استفاده از لایسنس خریداری شده
 • باخبر شدن از قرار گرفتن آپدیت و نسخه جدید برنامه ها
 • استفاده از آموزشهای رایگان ادوبی

در این لینک توضیحات بیشتری از قابلیت های استفاده از کریتیو کلود دسکتاپ نوشته شده است.

دانلود نرم افزار کریتیو کلود
دسکتاپ.

این نرم افزار برای سیستم عامل ویندوز و مک امکان نصب دارد. این نرم افزار به دو حالت آنلاین و آفلاین نصب میشود. حالا روش های نصب را شروع میکنیم. هر دو روش ممکن است در شرایطی با مشکل روبرو شوند، پس اگر نصب خوب پیش نرفت، روش دیگر را بررسی نمایید.

قبل از نصب
1. برای شروع، ابتدا با اکانت ادوبی خود که برای آن لایسنس اصلی را از مانی سافت خریداری نموده اید، در سایت ادوبی ( این لینک ) وارد شوید. در غیراینصورت امکان نصب به روش آنلاین را نخواهید داشت. البته اگر باز هم وارد اکانت خود نشوید، در روش نصب آفلاین نیز نیازمند ورود به اکانت خواهید شد. پس در هر شرایط، اکنون وارد اکانت خود شوید.
2. در تمام مراحل، به اینترنت متصل باشید. ضمنا سایت ادوبی برای ما فیلتر است و میدانید که چگونه عبور کنید.

1.نصب برنامه به روش آنلاین.

در این روش، ابتدا یک برنامه کم حجم دانلود میشود، آنرا نصب نمایید و سپس اجرا کنید تا مرحله نصب اصلی شروع شود. برای شروع از لینک زیر استفاده نمایید :

پس از ورود به صفحه بالا، مطابق عکس زیر، برنامه را دانلود کنید :

روش نصب نسخه آنلاین ادوبی کریتو کلود دسکتاپ

با توجه به اینکه اکنون در کدام سیستم عامل ویندوز یا مک هستید، فایل نصب مورد را خود سایت تشخیص داده و دانلود شروع خواهد شد.

2.نصب برنامه به روش آفلاین.

به دلایل مختلفی مشاهده شده است که فایل نصب کننده در ان لحظه که در حال تلاش هستید دانلود نمیشود و یا مشکلاتی رخ دهد. بهتر است از روش دانلود نسخه های آفلاین استفاده نمایید :

برای ویندوز
جدول زیر برای ویندوز است. ابتدا ویندوز خود را بررسی نموده که کدامیک از گزینه های زیر است سپس دانلود مرتبط را انجام دهید:

Windows 10, 8, 7
(32-bit)
Windows 8, 7
(64-bit)
Windows 10 آپدیت های قدیمی تر از 1903 (64-bit) ویندوز10 - 64 بیت آپدیت بعد از 1903 و ویندوز 11
دانلود دانلود دانلود دانلود

برای مک
جدول زیر برای سیستم عامل های مکینتاش است. ابتدا مک خود را بررسی نموده که کدامیک از گزینه های زیر است سپس دانلود مرتبط را انجام دهید:
در تمام این شرایط، به اینترنت متصل باشید. ضمنا سایت ادوبی برای ما فیلتر است

macOS v10.11 and earlier Apple Silicon macOS v10.12 and later
دانلود دانلود دانلود

اگر مشکلی در لینکها وجود داشت این لینک اصلی از سایت ادوبی است.

اگر کاربر ویندوز 64 بیتی هستید و هیچکدام از روشهای بالا جواب نداد خود فایل اصلی را از این لینک دانلود نموده، از حالت زیپ خارج کنید و ادامه مراحل زیر را دنبال نمایید.

آموزش ویدیویی تکمیلی
دانلود کریتو کلود دسکتاپ.

آموزشهای زیر در حین استفاده مانی سافت از لایسنس اورجینال ادوبی ضبط شده اند. دیدن آنها ممکن است برای شما مفید باشد :

آموزش نحوه آپدیت نرم افزارها
در کریتیوکلود

{manivideo 363}

آموزش ویدیویی کار با
نرم افزار کریتو کلود دسکتاپ.

این آموزش در حین استفاده از نسخه اورجینال خریداری شده توسط مانی سافت ضبط شده است. برای اینکه بدانید چگونه برنامه ها را آپدیت کنید و یا نرم افزار چگونه کار میکند، دیدن آن ضروری است.

چند پرسش و پاسخ در مورد کریتیو کلو.

خود این نرم افزار رایگان است ولی در زمان خرید لایسنس باید مشخص کنید که از کدام نرم افزارهای ادوبی میخواهید استفاده کنید. مثلا برخی تدوینگر هستند و نیاز به نسخه اصلی پریمیر پرو یا افتر افکتس دارند و برخی دیگر نسخه اصلی فتوشاپ را لازم دارند. در چت آنلاین سایت نام نرم افزار یا نرم افزارهای مورد نظر را اعلام نمایید تا قیمت بشما اعلام شود.

میتوانید یک نرم افزار را سفارش دهید یا چند تا و یا تمام نرم افزارهای ادوبی. قیمت ها با یکدیگر متفاوت هستند. کسانی که خرید نرم افزارهای پریمیر پرو یا افترافکتس را دارند، نیازی به خرید جداگانه نرم افزار مدیا انکودر ندارند چون به همراه خرید هر کدام، این نرم افزار نیز بصورت هدیه از سوی ادوبی بر روی اکانت آنها فعال خواهد شد.

با یک سوال شروع میکنیم :
امروز سیستم رو روشن کردم. میخواستم نرم افزارهای ادوبی را آپدیت کنم. هر چقدر روی نرم افزار کریتیو کلود creative cloud کلیک کردم باز نشد :

 1. ابتدا باید نرم افزار را ترمیم نماییم و اگر نشد آنرا حذف و مجدد نصب کنیم.
 2. بهترین روش اینکار٬ استفاده از حذف کننده شرکت ادوبی هست که برای این نرم افزار درست کرده. حالا اینجا کلیک کنید و نرم افزار مخصوص مک یا ویندوز را دانلود کنید و استفاده کنید.
 3. همه نرم افزارهای ادوبی را ببندید.
 4. فایلی که دانلود کرده اید زیپ هست. از زیپ خارج کرده و اجرا کنید. در پنجره ای که اجرا نموده اید دو کلید دارید. uninstall اگر بزنید٬ شروع به حذف مینماید اما اگر repair انتخاب کنید شروع میکنه به ترمیم مشکلات خواهد نمود.
 5. ابتدا کلید repair رو میزنیم تا اول سعی برای رفع مشکل کنیم. برای اینکار حتما باید به اینترنت وصل باشید چون سعی در دانلود برخی فایلها خواهد نمود. اجازه دهید کارش را تا آخر تمام کند. تمام که شد پنجره خودش بسته میشود.
 6. حال برنامه کریتیو کلود creative cloud را اجرا کنید اگر باز شد که کار تمام است اما اگر نشد به مرحله بعدی بروید.
 7. حالا دوباره برنامه حذف کننده که دانلود کرده اید را اجرا نمایید. اینبار گزینه uninstall را بزنید. پس از ۲۰ ثانیه نرم افزار کریتیو کلود دسکتاپ کاملا حذف میشود. حالا باید دوباره نصبش کنید.
 8. وارد سایت ادوبی شده و توسط اکانت کاربری خود لاگین کنید.
 9. روی این لینک کلیک کنید.
 10. اولین گزینه  نرم افزار کریتیو کلود است آنرا دانلود و نصب کنید.
 11. بعد از ۱۰ دقیقه نصب تمام  شده و بصورت کامل اجرا خواهد شد.

به دلیل اینکه در نصب آنلاین تمام فایلها از اینترنت دریافت میشوند، دقت نمایید که هم اینترنت خوبی داشته باشید و هم از فیلتر بخوبی عبور نموده باشید. معمولا نصب برنامه ای مثل فتوشاپ، با اینترنت 1 مگابایت بر ثانیه در شرایط مناسب ممکن است 30 دقیقه زمان ببرد. اگر چند ساعت زمان گذشت و برنامه های اصلی نصب نشد، موارد زیر را بررسی نمایید :

 • بررسی نمایید که درایو سی یا اصلی سیستم عامل، حداقل 20 گیگابایت فضای خالی داشته باشد.
 • از کیفیت اینترنت و عبور از فیلتر مطمئن شوید. پیشنهاد میشود از اینترنت ایرانسل به دلیل داشتن سرعت خیلی بیشتر، استفاده نمایید. اگر تجربه دیگری داشتید در اختیار ما بگذارید.
 • نرم افزار کریتیو کلود دستکاپ را ببندید. ریستارت نمایید و مجدد شروع کنید.
 • گاها ممکن است نرم افزار در حین دانلود و نصب خراب شده باشد. باید برنامه اصلی ( منظور کریتیور کلود نیست ) را حذف کنید.

طی مدت یکسال کارکرد لایسنس، بصورت نامحدود میباشد.

روی 2 سیستم به صورت همزمان. منظور از همزمان این است که هر دو سیستم به اینترنت متصل هستند. فرض کنید 3 سیستم دارید، روی 2 تا از آنها نصب شده و حالا میخواهید روی سومی نصب کنید. موقع نصب روی سیستم سوم به شما اخطار میدهد که روی 2 سیستم دیگر در حال استفاده هستید آیا میخواهید یکی از آنها را غیر فعال کنید. به این صورت میتوانید روی سیستم سوم نیز نصب نمایید و یکی از سیستم های قبلی را از دور خارج کنید.

لایسنس شما روی ویندوز و مک همزمان میتواند کار کند. یعنی 2 سیستم گفته شده میتوانند یکی مک و دیگری ویندوز باشند.

قوانین استفاده از نرم افزارها و لایسنس های ادوبی را در این لینک مشاهده نمایید.

خیر. چون در هر شرایطی به شما اجازه نمیدهد که بیشتر از 2 سیستم نصب کنید.

فقط کافی است مراحل نصب و ورود به اکانت با کریتیو کلود را انجام دهید. سپس از درون کریتیو کلود برنامه را نصب کنید.

هر زمان که قصد ورود به آنرا داشته و میخواهید از آن استفاده کنید.

خیر. اما هر 14 روز یکبار بهتر است که کریتیو کلود دسکتاپ را به اینترنت و رفع فیلتر متصل نمایید چون در غیر اینصورت نرم افزارهای اصلی اجرا نمیشوند. این قانون ادوبی است. نگران نباشید اگر برنامه اجرا نشد کاری که گفته شد را انجام دهید.

خیر.

به این لینک وارد شوید. روی کلید دانلود یا نصب برنامه هایی که خریداری نموده اید کلیک کنید. اگر دانلود شروع شود و برنامه کریتیو کلود نصب نباشد، پس مشکلی نخواهد بود اما چنانچه نرم افزار کریتیو کلود نصب باشد، اجرا شده و نصب برنامه را انجام خواهد داد.

در این شرایط، نرم افزار کریتیو کلود سعی مینماید تا لایسنس را در نرم افزار مورد نظر فعال کند. البته این کار ممکن است چند ساعت یا یک روز از نصب کامل کریتیو کلود زمان نیاز داشته باشد. در حالت کلی مشکلی رخ نخواهد داد. اگر کریتیو کلود نتواندلایسنس را روی نسخه مورد نظر اعمال کند، پیام نصب و آپدیت نمودن آن نرم افزار را در کریتیو کلود به شما نمایش خواهد داد. با زدن کلیک آپدیت، نسخه جدیدش را نصب خواهد نمود.

بله. از کریتو کلود امکان پذیر است. همچنین در این لینک نسخه های فعلی و قدیمی تر در دسترس هستند.

اگر دقیقا با همان ایمیل و رمزی که اعلام نموده اید و لایسنس از سمت ما با همان خریداری شده باشد، ممکن است تداخلی از سوی ادوبی باشد. از منوهای کریتیو کلود از اکانت خود لوگ اوت ( خروج ) نموده و مجدد لاگین ( ورود به اکانت ) نمایید.

با توجه به ویدیوها و توضیحاتی که در بالا گذاشته شده است، مهمترین بخش ها را یاد خواهید گرفت اما در صورت تمایل میتوانید این لینک را نیز مشاهده کنید.

لایسنس شما منقضی میشود و امکان آپدیت برنامه ها از طریق کریتیو کلود نمیباشد و امکان استفاده مجدد از برنامه ها نخواهد بود.

حدودا 100 مگابایت.

وقتیکه لایسنس های اصلی ادوبی را از ما (مانی سافت) تهیه میکنید برای بار اول و به دلیل اینکه یاد بگیرید عملیات نصب و فعالسازی و دانلود برنامه های خریداری شده را بدون هزینه، برای شما انجام خواهیم داد. در پاسخ به سوال شما، پس از کریتیو کلود، خود برنامه ها نیز باید نصب شوند.

بین 24 تا 48 ساعت.

خیر. لایسنس کاملا قانونی و اصلی است.

موضوعات

خدمات اصلی مانی سافت

شاید برخی خدمات ما مناسب کسب و کار شما باشد

تولید آموزشهای کاربردی

در این سایت برای نرم افزارهای تدوین فیلم ، طراحی ، کار با وسایل عکاسی و فیلمبرداری و تولید محتوا ، دوره های جامعی تولید نموده ایم. از قسمت پکیج آموزشی بالای سایت وارد شوید.

فروش لایسنس نرم افزار اوریجینال

از برنامه های ادوبی گرفته تا فیلمورا ، فاینال کات پرو ، داوینچی و سایر برنامه های مرتبط با طراحی و ساخت ویدیو. با خیالی آسوده از خرید ، هر کدام را میخواهید برایتان تهیه میکنیم.

همکاری در تولید و تدوین ویدیو

چنانچه ویدیو یا پروژه دارید و میخواهید تدوین و ویرایش آنها را برون سپاری کنید ، تیم مانی سافت آماده همکاری میباشد. از پروژه های ساده گرفته تا جلوه های ویژه. انواع تغییرات در ویدیوها.

طراحی سایت های حرفه ای

علاوه بر تخصص در زمینه های طراحی گرافیکی و تدوین ویدیو ، طی سالیان گذشته ، سایت های حرفه ای زیادی راه اندازی کردیم. با خیال راحت میتونید از خدمات طراحی و پشتیبانی فنی ما در این زمینه استفاده کنید.
پیام ویژه دارید