در این راهنما شما را با موضوع ادوبی کریتیو کلود Adobe Creative Cloud به خوبی آشنا خواهیم نمود تا بتوانید از آن استفاده نموده و قابلیت هایش را بشناسید.

ادوبی کریتیو کلود دقیقا چیست؟

این دو کلمه یعنی Creative Cloud در واقع یک سرویس است که شرکت ادوبی ( سازنده فتوشاپ و پریمیر پرو و .... ) آن را ایجاد نموده است.

در گذشته شرکت ادوبی محصولات خود را تحت عنوان کریتیو سوییت Creative suite ارائه مینمود اما با پیشرفت تکنولوژی های اینترنتی، آنرا به نام کریتیو کلود تغییر داد.

وقتی که در حالت کریتیو سوییت نرم افزار خریداری میشد، لایسنس ها به شکل سریال بودند و درون نرم افزار و داخل سیستم های ما وارد میشد اما با ظهور کریتیو کلود، لایسنس یا کد ارائه نمیشود و همه عملیات در اکانتی که در سایت ادوبی میسازیم مدیریت و نگهداری می شود به این صورت نام این سیستم جدید را خلاقیت ابری نامیدند یعنی بسیاری عملیات و مدیریت مشتری هایش بر مبنی وب و اینترنت میباشد.

کلمه کریتیو یعنی خلاقیت و کلود یعنی ابر ( ابرهای آسمان ). ابر در اصطلاح اینترنتی به معنای خدماتی است که فقط با کمک اینترنت ارائه می شود.

وقتی که لایسنس اصلی نرم افزارهای ادوبی را خریداری میکنیم بخشی از سرویس کریتیو کلود شده ایم. برای اینکه نرم افزارهایی که نصب مینماییم کار کنند، باید به سایت ادوبی متصل شوند تا فعال و قابل استفاده شوند.
هر نرم افزار و خدماتی که از شرکت ادوبی دریافت کنیم بخشی از سرویس کریتیو کلود میباشد.

برخی مزایای استفاده از ادوبی کریتیو کلود

در لیست زیر شما را با امتیازاتی که این سرویس به ما میدهد آشنا میکنیم :

 • امکان نصب نرم افزارها مهیا میشود
 • قابلیت آپدیت نمودن نرم افزارها به نسخه های جدید انجام می شود
 • توانایی برقراری ارتباط با پشتیبان های فنی ادوبی را به ما میدهد
 • میتوانیم تعداد دفعات نصب و استفاده از لایسنس ها را بررسی کنیم
 • از آموزشهایی که قرار میدهد بهرمند شویم
 • کارشناسان فنی ادوبی در زمان لازم و با اجازه ما به سیستم هایمان برای رفع مشکلات متصل میشوند
 • امکان خرید و تمدید لایسنس ها وجود دارد

ادوبی کریتیو کلود دسکتاپ چیست؟

برای استفاده راحت تر در زمینه دانلود و نصب و مدیریت نرم افزارها و خدماتی که از ادوبی دریافت میکنیم، نرم افزاری بنام ادوبی کریتیو کلود دسکتاپ Adobe creative cloud desktop ساخته شد.

این نرم افزار هم برای ویندوز و هم مک موجود است که پس از خرید هر یک از نرم افزارهای این شرکت، میبایست آنرا نصب کنیم تا امکان نصب برنامه های اصلی را مهیا کند. در واقع این نرم افزار یک رابط میان ما و نرم افزارهای اصلی ادوبی است.

آموزش دانلود، نصب و معرفی نرم افزار ادوبی کریتیو کلود Adobe Creative Cloud

نحوه نصب ادوبی کریتیو کلود دسکتاپ

برای نصب این برنامه نیاز است که سیستم عامل آپدیت باشد. اگر لایسنس یا نرم افزار از ادوبی خریداری نکرده باشید نیازی به نصب این برنامه ندارید. 

آموزش و نحوه نصب نرم افزار ادوبی کریتیو کلود Adobe Creative Cloud

چند پرسش و پاسخ در مورد کریتیو کلود ادوبی

با یک سوال شروع میکنیم :
امروز سیستم رو روشن کردم. میخواستم نرم افزارهای ادوبی را آپدیت کنم. هر چقدر روی نرم افزار کریتیو کلود creative cloud کلیک کردم باز نشد :

 1. ابتدا باید نرم افزار را ترمیم نماییم و اگر نشد آنرا حذف و مجدد نصب کنیم.
 2. بهترین روش اینکار٬ استفاده از حذف کننده شرکت ادوبی هست که برای این نرم افزار درست کرده. حالا اینجا کلیک کنید و نرم افزار مخصوص مک یا ویندوز را دانلود کنید و استفاده کنید.
 3. همه نرم افزارهای ادوبی را ببندید.
 4. فایلی که دانلود کرده اید زیپ هست. از زیپ خارج کرده و اجرا کنید. در پنجره ای که اجرا نموده اید دو کلید دارید. uninstall اگر بزنید٬ شروع به حذف مینماید اما اگر repair انتخاب کنید شروع میکنه به ترمیم مشکلات خواهد نمود.
 5. ابتدا کلید repair رو میزنیم تا اول سعی برای رفع مشکل کنیم. برای اینکار حتما باید به اینترنت وصل باشید چون سعی در دانلود برخی فایلها خواهد نمود. اجازه دهید کارش را تا آخر تمام کند. تمام که شد پنجره خودش بسته میشود.
 6. حال برنامه کریتیو کلود creative cloud را اجرا کنید اگر باز شد که کار تمام است اما اگر نشد به مرحله بعدی بروید.
 7. حالا دوباره برنامه حذف کننده که دانلود کرده اید را اجرا نمایید. اینبار گزینه uninstall را بزنید. پس از ۲۰ ثانیه نرم افزار کریتیو کلود دسکتاپ کاملا حذف میشود. حالا باید دوباره نصبش کنید.
 8. وارد سایت ادوبی شده و توسط اکانت کاربری خود لاگین کنید.
 9. روی این لینک کلیک کنید.
 10. اولین گزینه  نرم افزار کریتیو کلود است آنرا دانلود و نصب کنید.
 11. بعد از ۱۰ دقیقه نصب تمام  شده و بصورت کامل اجرا خواهد شد.