اگر میخواهید به یک طراح آلبوم دیجیتال عروس یا طراح ژورنال آتلیه تبدیل شوید این راهنما برای شماست.

آلبوم عروس یا ژورنال عروس
چیست.

آلبوم عروس یا ژورنال عروس به یک آلبوم چاپ شده در تعداد برگه های مشخص گفته میشود که در هر صفحه آن یک صفحه عکس زیبا از عروس و داماد قرار گرفته است. چیزی که آلبوم یا ژورنال عروس را با سایر آلبوم ها متمایز میکند، اندازه و جنس و نوع گرافیک انجام شده آن میباشد. 

مراحل چندگانه طراحی آلبوم یا
ژورنال دیجیتال عروس.

در این مرحله میخواهیم راهی را که صدها نفر قبل از شما و از مرحله صفر برای تبدیل شدن به طراح آلبوم یا ژورنال دیجیتال عروس طی کرده اند را معرفی کنیم.

1. مهم نیست که عکاس نیستید.

اگر این موضوع در ذهن شماست که برای یادگیری طراحی آلبوم دیجیتال عروس و داماد حتما باید عکاسی بدانید، باید بگویم که نیازی نیست که عکاسی بلد باشید. 

بسیاری طراحان هستند که تاکنون دوربین عکاسی به دست نگرفته اند ولی طراحان ماهری هستند. 

2. تنظیم رنگ یاد بگیرید.

وقتیکه به آلبوم های طراحی شده توسط دیگران نگاه میکنیم متوجه میشویم که در برخی از صفحات این آلبوم ها اصلا طراحی انجام نشده است. فقط یک عکس قرار گرفته اما دارای رنگی زیباست. 

در واقع همین کار موجب میشود که زیبایی آلبوم طراحی شده خیلی شیک تر شود. اگر تمام صفحات آلبوم را اینگونه طراحی کنیم که با تکنیک های گرافیک و کنار هم قراردادن عکس ها تشکیل شود، نتیجه یکنواحت خواهد شد.

برای اینکه رنگ شناسی در طراحی را یاد بگیرید پیشنهاد است که با نرم افزار کمرا راو بخوبی آشنا شوید. برای یادگیری تنظیم رنگ در عکس روی این لینک بزنید.

3. یک فتوشاپ کار ماهر شوید.

100 درصد طراحان آلبوم های دیجیتال عروس با نرم افزار ادوبی فتوشاپ طراحی را انجام میدهند. این نرم افزار آنقدر حرفه ای است که از عهده هر طرحی بر می آید اما به شرط اینکه طراح در کار با آن به مهارت رسیده باشد.

برای آشنایی با این نرم افزار و یادگیری آن روی این لینک بزنید.

4. قواعد طراحی آلبوم عروس را بیاموزید.

فتوشاپ به تنهایی یک نرم افزار است که با آن طراحی انجام میشود ولی در طراحی آلبوم دیجیتال آتلیه عروس قواعدی وجود دارد که طراحان این زمینه با تلاش ، تجربه این طراحی ها را بدست می آورند. 

هدف این نیست که فقط چند عکس کنار هم گذاشته شود بلکه هنر زیباشناسی و ترکیب و چیدمان هستند که هر صفحه آلبوم عروس را شگفت انگیز میکنند.

5. روتوش عکس فراموش نشود.

100 درصد عکسهایی که با دوربین های حرفه ای گرفته میشوند نیاز به روتوش دارند. بسیاری افراد کلمه روتوش را در صاف کردن پوست صورت معنی میکنند اما روتوش خیلی از این مورد فراتر است. 

علاوه بر پوست صورت، ابروها، لب ، ناخن، لباس و تمام اجزای عروس و داماد و سایر بخش های عکس نیاز به روتوش یا ترمیم دارند تا مشکلی در چاپ و آلبوم نهایی نداشته باشند.

برای آشنایی دقیق با روتوش و قواعد آن روی این لینک بزنید.

6. اگر طراحی نمیکنید، لایتروم را یاد بگیرید.

برخی تیم های عکاسی که از عروس و داماد عکس میگیرند و در نهایت به آنها یک آلبوم تحویل میدهند،  اعتقادی به اجرای طراحی در نرم افزار فتوشاپ ندارند. این تیم ها بیشتر تمرکزشان روی نور و درجه بندی رنگ صفحات آلبوم است. 

چیدمان صفحات آلبوم را نیز درون همین نرم افزار انجام میدهند. حتی امکان روتوش کردن را نیز دارد البته، روتوش فتوشاپ خیلی حرفه ای تر است اما اگر عروس و داماد آرایش خوبی داشته باشند میشود در لایتروم روتوش خوبی روی آنها انجام داد.

اگر شما نیز مانند این تیم ها فکر میکنید پس نیازی به یادگیری نرم افزار کمرا راو و فتوشاپ ندارید. برای اینکه خود را بسنجید بهتر است این مسیر را یکبار طی کنید. برای یادگیری لایتروم و استفاده در طراحی آلبوم عروس روی این لینک بزنید.